Podsumowanie narzekania mojego

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
conish

2009-01-11 02:49:34

Na początek: Jeśli będziesz chciał napisać, że się czepiam, że sam popełniam błędy i jestem śmieszny- od razu przyznaje Ci rację i nie będę z Tobą dalej dyskutował. Czepiam się, ponieważ uważałem esports.pl za stronę z ogromnym potencjałem, ze miejsce, w którym chciałem się jeszcze raz kiedyś znaleźć i współtworzyć. Było coś fajnego w grupie zapaleńców, którzy jarało granie i pisanie. A teraz żal mi tyłek ściska, więc daje mu upust. Do sedna…
Sporo już wylało się żółci na nowe esp. Że chmurki są śmieszne, że przejrzystość jest do kitu itp. Ja chce zwrócić uwagę na żałosny poziom tekstów publikowanych na łamach esp. Nie chodzi tylko o ortografię drodzy redaktorzy i dziennikarze. Pamiętam czasy Lucasa (i jego sławnych tęęęęęęę książkęęęęęęę), pamiętam czasy Ćwirką i jego próby wyszukania toola do jeszcze lepszej autokorekty (chyba udane, o ile się nie mylę). Teraz na stronę główną idą newsy z całą paletą błędów językowych oraz niedociągnięć dziennikarskich. Najbardziej uciska mnie fakt, że część z tych błędów podkreśla firefox (jak już nie chce się wrzucić tekstu do worda), a część (powtórzenia czy zła deklinacja) wyłapuje się przy pierwszym przeczytaniu. Ale to nie wszystko.
Zdarza się, że domorosły dziennikarz wrzuca na stronę, co mu ślina na język przyniosła. Posłużę się przykładem. Na podstawie chorej kury stwierdza się atak ptasiej grypy, na 90% jest to ta odmiana, co to zaraża ludzi. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, panowie. Pojęcia etyki dziennikarskiej i szczególnej staranności są mało znaczącymi (mało znanymi?) pojęciami z teorii dziennikarskiej. Porównywanie do pudelka i do faktu są niestety dość słuszne. To właśnie brak szacunku do tych wspomnianych dwóch pojęć odróżniają media brukowe od szanowanych.
Dodatkowym problemem jest bardzo ogólnikowa, szczątkowa znajomość prawa. Pamiętam, że ktoś kiedyś tłumaczył się na esp, że nie przetłumaczył tekstu z powodu prawa autorskiego. To przecież śmiech na sali jest. Niestety, wierzcie lub nie, tworzycie właśnie medium. Na waszych barkach jest ogromna odpowiedzialność i mnóstwo przepisów, które musicie przestrzegać. Przecież nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania. Póki co wydaje się Wam to w ogóle nie znaczącym problemem, czymś co się Wam nigdy nie przytrafi. I oby tak było! Czas jednak biegnie ostatnio bardzo szybko, więc może warto zastanowić się, zanim się coś zrobi?
Wiem, że robicie to (w jakimś tam stopniu) za darmo i dla funu. Jednak jeśli już zaczęliście to robić- róbcie to dobrze.
Na koniec: Wiem. Jestem maruda, nudziarz itd. W zasadzie to tez smutas i melancholik. Idealista. Jeśli masz zamiar jednak odpowiadać, to zastanów się czy wiesz, co chcesz powiedzieć, jeśli chcesz podważyć co mówię, to stosuj argumenty (nie takie: „Jest tak, bo ja tak uważam” ). BTW, nigdy nie czepiam się błędów w komentarzach :)

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
Bloodtooth

2009-01-11 04:43:44

Szczerze mówiąc ciężko znaleźć tak dobrze prowadzony serwis, jak tamten prowadzony przez Lucasa. Co więcej, raczej już takiego nie będzie, bo panuje jakiś dziwny trend, który sprawia, że wszyscy idą w stronę 'Faktu'. Szkoda. ;)

__

Użytkownik
iamtheone23

2009-01-11 12:18:52

BloodTooth, to, ze dodali dzial 'Plotka' to znaczy, ze ida w zla strone ? wiekszosc sie tego uczepila, jakby to kazdemu bol sprawialo.

podstawowym mankamentem esp jest dezorganizacja. widac ktos za szybko dostal stery w swoje rece i nie wie co z tym zrobic. no i ten syf wprowadzany przez debilnych userow, ktorego nie moga (badz nie chca) opanowac.

__
http://benzblog.pl/

VIP
Eragorn

2009-01-11 13:19:56

Sabre nie ma nuków i w tym problem bo tak to ręcznie trzeba by było wszystko robić. Przydałoby się ograniczenie plusów np. 1 dziennie a minusów wywalenie w ogóle, oraz dodanie plusów na forum. Pisze o plusach, ponieważ dzieci coda mają z tego uciechę wielką.

__

VIP
lab

2009-01-11 13:20:23

[+]

__

Redaktor Naczelny
rml

2009-01-11 13:29:36

:)

__

Użytkownik
Goods

2009-01-11 13:38:31

conish, mógłbyś podać jakieś konkrety? Np. coś z moich tekstów. To nie jest ironia. Po prostu lubię konstruktywną krytykę, której na eSp coraz mniej.

:)

__

VIP
conish

2009-01-11 13:46:18

re: Goods

http://www.esports.pl/news/SoJu-ogrywa-Checka-i-zarabia-12-tys.-dolarow/30942/strona/1/kom

ale przyznaje, ze sie troche naszukalem :)

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
Goods

2009-01-11 14:00:29

No tak, ale co tutaj nie gra. Na pewno w każdym tekście popełniłem jakieś błędy. :)

__

Użytkownik
iamtheone23

2009-01-11 14:16:52

Silterin, wiadomo, ze nie kazdemu chce sie tak pilnowac wszystkich wypowiedzi, ale np. powstawaly takie razace tematy na forum, ktore powinny byc na starcie usuwane. z boku patrzac wyglada to tak, jakby redakcji to nie przeszkadzalo.

__
http://benzblog.pl/

Użytkownik
hornet

2009-01-11 14:29:24

Goods
1) pierwsza linijka właściwego newsa - dwa razy pod rząd napisane słowo “pomiędzy”
2) ostatnia linijka drugiego akapitu - ...mógł wzbogacić SIĘ o pokaźną sumę...
3) pierwsza linijka kolejnego akapitu - mecz trwał pięć setów? a co to, mecz siatkówki, czy tenisa, że to sety? mapy, po prostu. to niekoniecznie źle, ale trochę na siłę
4) druga linijka tego samego akapitu - “najwięcej ekscytacji wzbudził" - najwięcej ekscytacji? aż bije po uszach =p tak się nie mówi po prostu. najwięcej emocji, najbardziej widowiskowy, najbardziej nieprzewidywalny, jak już to najbardziej ekscytujący =)

zgodzę się z autorem jako cichy obserwator, że poziom newsów na stronie generalnie spadł i argumenty, które on podaje, pokrywają się z moim myśleniem.

pozdrawiam i liczę na poprawę całego serwisu! :P

__

VIP
cwir3k`

2009-01-11 22:19:45

Conish, nikt, a przynajmniej mało kto, robi tu już za darmo. Nie wiem jak teraz, ale za “moich czasów” przynajmniej “symboliczna” wypłata była.

Co do poprawności językowej, szkoda słów, nie mam pojęcia co się teraz dzieje w tej kwestii.

__

VIP
priAm

2009-01-12 06:57:56

To Wy jeszcze newsy czytacie?

__

VIP
virus~T

2009-01-12 08:55:22

Kumar jakbym wiedział jak Ci dać plusa do bym Ci go dał :) Niegdyś na esports.pl przebywałem nawet do kilku godzin dziennie, w chwili obecnej jestem tu gościem raz w tygodniu, a czasem nawet rzadziej. Nie jestem po prostu w stanie pojąć, jak tak dobry vortal jakim bylo eSp mógł zmienić się w coś takiego. Drastycznie spadł poziom wszystkiego, artykułów nie doczytuję do końca, bo nudzą mnie w połowie. Newsów nie czytam praktycznie, bo nie ma o czym. Jeszcze co chwila na pocztę dostaję zaproszenie do znajomych od ludzi których w zupełności nie znam. Co to ma być - przyciągniecie starych użytkowników?

__

VIP
spec_u

2009-01-12 09:57:57

też sie chciałem wypowiedziec ale jak kumar dawno nic tu (pomijając forum) nie czytałem ;asdff

__
ema

Użytkownik
R00ster

2009-01-12 11:23:05

zasadniczo i nezapelacyjnie musze sie zgodzic

__

VIP
blacktyger

2009-01-12 11:28:50

Niestety conish - czepiasz się, jesteś śmieszny, a do tego sam robisz błędy! ^^

__

Użytkownik
bangladesz20

2009-01-12 18:07:07

niestety blacktyger, jesteś niemal sam na placu broni ze swoją teorią. każdy niemal pisze jak dalekie jest esport od ideału.

__

VIP
conish

2009-01-12 18:19:03

Znamy sie z cornymkocurem juz jakis czas i wiem na pewno, ze to byla ironia :)

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
vh

2009-01-12 19:22:36

tak właściwe to został ktoś ze 'starej gwardii', z którą dało się dyskutować o tem i owem?

A może właściwie nie ma już o czym rozmawiać? :O

__

Użytkownik
kaboom

2009-01-12 19:36:13

ze starej gwardii to juz chyba nikogo nie ma

__
Cybersport.pl

Użytkownik
bangladesz20

2009-01-12 20:49:13

no i dobrze - w pewnym sensie. ale do “nich” to i tak nie dotrze. zresztą, jak już się swoje popsuło, to sie chyba nikt nie nawróci.

__

Były Redaktor
so0fka

2009-01-12 21:12:39

kaboom, nie kłam, przecież wciąż jestem ja - jak zawsze -1 do aktywności, ale czuwam od 4 lat już tutaj

__

Użytkownik
MASTER-K

2009-01-12 21:44:20

Kabooom

Oni są tylko ich nie widać ... jak to w pewniej piosence było ..ooo O O 0
Ja wierzę, oni tańczą wciąż
Oni żyją swoim życiem
I dopłyną tam gdzie chcą....

.....ii refren wszyscy razem !!!

Zostawcie Esports :D !!!
Nie wyciągajcie go !
Tam ciągle gra muzyka
I oni tańczą wciąż

Niezatapialny sen... czekam na zmiany na Titanic-u :))
ps.ależ ja melancholijny sie zrobiłem
pzdr.

__

Użytkownik
Mazarine

2009-01-12 22:29:07

Całe szczęście że widać już cień aktywności moderatorów, bo przy jednym z tematów myślałem że mnie rozniesie, lecz ciągle jest to za mało. Inne rzeczy do poprawki zostały już wymienione więc nie będę spamował.

__

Użytkownik
apiSS

2009-01-13 00:14:55

Powiem, a raczej napiszę krótko:

to moja pierwsza wizyta na esp.pl od czasu zmiany image i nie będę tu powielał przedmówców co do minusów tego posunięcia - po prostu zgadzam się z nimi. Obawiam się, że jak sprawy dalej tak pójdą admini portalu będą zmuszeni w widocznym miejscu ustawić buttona “WYREJESTRUJ SIĘ Z SERWISU”.

__

Użytkownik
bangladesz20

2009-01-13 09:06:33

dziś jest moda na to by w serwisach umieszczać opcje “zgłoś do usunięcia” albo “zgłoś błąd”.
dobrze że w tym serwisie tego nie zaimplementowali, bo by nie mieli admini spokoju i sami na siebie by ukręcili bata :D

__

VIP
blacktyger

2009-01-13 10:14:43

Konisz! <macha palcem wskazującym>

Nie bądź taki pewny ^^.

__

VIP
conish

2009-01-13 10:59:15

No i teraz caly dzien w robocie strace na zastanawianiu sie :)

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

VIP
virus~T

2009-01-13 18:19:03

NO TERAZ TO POLEGŁEM !!

__

Użytkownik
MASTER-K

2009-01-13 19:37:40

No to jak virus~t walczymy o Serwery :> ?

__

Użytkownik
bangladesz20

2009-01-13 20:04:58

niedługo będzie konkurs “zaloguj się na swoje konto i zdobądź nagrody”

kur** eSp naprawde jest na straceniu. proszą ludzi by komentowali w zamian proponując nagrody

aaaaa L:DDDD

__

VIP
virus~T

2009-01-13 20:44:33

MASTER-K my jako starzy wymiatacze w pisaniu komentarzy to z miejsca, że mamy konto na esp.pl powinniśmy dostać serwery :)

__

VIP
[fhn]AL|EN

2009-01-13 21:06:40

Nie no to to jest już żal na maxa :-(

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
Q3b3

2009-01-13 22:34:39

W wielu sprawach się zgadzam. Sam niektórych porównań użyłem. Nie należy powielać postów/komenatarzy gatunku tak, on ma racje, nowe eSp jest do bani”. Tak problemu nie rozwiążemy, a chyba wszystkim na tym zależy, wszyscy chcemy że było eSp było lepsze a nie schodziło na psy. Dlatego tak ważna jest krytyka, to dzięki niej redaktorzy starają się ulepszać stronę, nie było by tak chyba gdyby wszyscy powiedzieli “nowe eSp jest świetne”. Dlatego tu w sumie pochwała dla redaktorów, którzy starają się wyciągać wnioski z krytyki/sugestii użytkowników(choć jak widać, nie zawsze znajduje to uznanie oraz nie zawsze starcza, żeby zaspokoić potrzeby, użytkowników eSp, chyba aż takie wielkie w końcu nie są...) Z drugiej strony mały apel do użytkowników, nie piszczcie, tylko że “eSp leci w dół",“do bani”,“zgadzam się, eSp schodzi na psy”, jak już wyżej napisałem - to nie pomoże. Popieram conish’a w wielu kwestiach, jak np. błędy ortograficzne/stylistyczne w artykułach, które trzeba poprawiać(tyle korektorów jest w sieci że ja pier*ole... bo zakładam, że nie każdy ma Word’a...nvm^^), oraz trochę poważniejsze podejście do tego co robią bezpośredni twórcy eSp tzn. więcej profesjonalizmu pod kątem podawanych informacji, społeczność eSp tworzą nie tylko ludzie w wieku 14, którym w grubej mierze “wystarcza wynik meczu, bo po co czytać resztę". eSp to serwis mający renomę oraz słynący z profesjonalnego podejścia do tego czym się zajmuję, oby tak zostało. Chciałbym także zauważyć drobny szczegół, który jest pomijany. Nie narzekajmy ciągle, w kółko, popierając to tym, że nic się nie zmienia. W którymś temacie plec pisał, że wszystkie zmiany zostaną wdrożone na raz(co moim zdaniem jest pomysłem wymagającym cierpliwości z naszej strony, ale mimo to dobrym), więc to nie do końca tak, że redaktorzy nie robią nic, a krytyka/sugestie/uwagi nie dają rezultatów. Trochę cierpliwości, zapału oraz konkretnej krytyki wytykającej poszczególne błędy, które trzeba poprawić, a nie cały ogół strony, ponieważ nie wszystko(jak dla mnie) jest złe w nowym eSp.
Pozdrawiam.

__

Użytkownik
Kombatant

2009-01-13 23:02:59

conish: jesli jestes Idealista to w jakims sensie popychasz ten swiat do przodu, ciekawe uwagi i celne.

__
Pamietasz? jak swoją blizną chwaliłes sie dziewczynie wrogom na głowach rozbijałes butelki ludzie z osiedla cię szanowali dla swoich kumpli byłes wielk...i!!!

VIP
lab

2009-01-13 23:20:20

konkurs na komentarze byl jeszcze na starym eSp

__

PLECELS
PleeC

2009-01-14 00:49:17

ostatnio na esports jest fajna moda na narzekanie na wszystko co z serwisem zwiazane. u gory mamy fajny przyklad trzech trolli, ktorym nie pasuje, ze jest konkurs

ktos dostanie serwer za darmo, tylko za to ze zostawi komentarz - co w tym zlego? boli was to? nie rozumiem ;D komus chyba za bardzo nudzi sie w domu i swoja frustracje musi przelozyc na eSports.pl

konstruktywnej krytyki tu coraz mniej, a tylko ona pomaga. pisanie 'esports schodzi na psy' nic nie da, co ladnie ujal Q3b3. ciagle pracujemy, ciagle staramy sie, zeby jakosc tekstow byla coraz lepsza, a programisci walcza o to, zeby strona byla funkcjonalna (moim zdaniem niestety troche za wolno). przez jakis czas tez nie chcialo mi sie tutaj nic robic, czulem, ze to wszystko powoli podupada, ale po kilku tygodniach kryzysu zauwazylem, ze przy odrobinie pracy i samozaparcia, wszystko moze wrocic do normy

a trollownia tylko wkurwia : ) jak komus sie nie podoba to niech po prostu zamknie przegladarke, a nie robi z siebie blazna na forum publiczny, demotywujac przy tym wszystkich, ktorzy chca jeszcze pracowac. mam nadzieje, ze ci ktorzy zdecyduja sie jednak zostac, nie pozaluja tego, a ci ktorzy odejda, w miare szybko zostana zastapieni nowymi - nikt wtedy plakal na pewno nie bedzie

__

Użytkownik
iamtheone23

2009-01-14 09:16:30

jakosc tekstow jest niska, bo wzieliscie niewiadomo kogo do redakcji. kurcze, nie pamietam kto to byl, ale jakis nowy nick. w jego newsie pojawilo sie bodajze 7 glupich bledow, wiec taki tekst w ogole nie powinien sie pojawic bez sprawdzenia, a to na pewno rzutuje na ocene esp.pl

__
http://benzblog.pl/

Użytkownik
MASTER-K

2009-01-14 09:47:48

Plec

Pięknie i bez konfliktowo określiłeś 3 użytkowników.Jak widać teraz to ty jesteś Guru gdyż użyłeś tego super modnego określenia Troolee...błazny.Nic tylko paść na kolana nam zostało przed wielkim.Jak koniecznie chcesz obrażać to poszukaj sobie innego forum.Swoją drogą widzę ,że znasz ładny wulgaryzm i jako redaktor koniecznie musiałeś się nim z nami podzielić.Nie wspomnę o tym ,iż twoja wypowiedź wnosi mnóstwo nowego do tematu bla bla bla.

pzdr.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1283 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie