Lan w q3 - legalność.

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
gseth

2009-01-10 15:36:45

Witam, razem z paroma ogarniętymi osobami ze szkoły planujemy zorganizować turniej otwarty w q3. Nie jestem zbyt poważnym i wprawionym graczem dlatego chciałem zapytać jak wygląda sprawa o legalności. Czy możemy użyć nieoryginalnych wersji w turnieju? Czy ktoś to może sprawdzić podczas gdy będziemy grać w turnieju? Jeśli jest i można pobrać wersje “tylko do Lan” to prosiłbym o linka. Jak powinniśmy działać aby po tym przedsięwzięciu nie rozmawiać z sądem najwyższym? :)

Odnośnie szczegółów to do turnieju oczywiście będą zapisy po 5zł, chcemy grać systemem pucharowym do dwóch przegranych, gramy 1vs1. Miejsce mamy odpowiednie, zaplecze techniczne tez jest spoko :)


ps. To jest moj pierwszy post na Esport.pl :)

__

Użytkownik
Zippi9

2009-01-10 16:04:18

Turniej zamknięty dla uczniów, grona pedagogicznego itd.? Czy dla wszystkich, np plakaty na mieście czy coś. Jeśli to 1sze to bez problemu. Rok temu miałem takie coś w MOHAA 5v5 rozgrywki między klasami. Tyle że bez wpisowego nagród itp.

__

Użytkownik
gseth

2009-01-10 16:10:55

Dla wszystkich chętnych, całe miasto może sobie przyjść i zagrać ;) tak poza tym, czytaj ze zrozumieniem napisałem turniej OTWARTY :P

__

Użytkownik
kaboom

2009-01-10 17:54:03

w teorii moga byc problemy :D w praktyce raczej nie

__
Cybersport.pl

VIP
[fhn]AL|EN

2009-01-10 18:45:53

Dokładnie. Trzeba to jasno i dosadnie powiedzieć: pierdol wszystkie swoje powymyślane obawy i rób turniej żeby było fajnie.

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
xar!on

2009-01-10 21:08:14

moja szkola (znajduje sie w poznaniu) w marcu robi turniej quake :D jeszcze nie wiem jak to ma wygladac :D

__

Były Redaktor
raul

2009-01-10 23:26:22

Alien :DDDD

__

Użytkownik
yeltzyn

2009-01-10 23:27:29

Na pewno nie mozesz korzystac z wersji pirackich. Mam nadzieje, ze dyrekcje w szkole macie na tyle ogarnieta (albo chociaz nauczyciel od infy), ze nie pozwoli sobie na organizacje czegos co moze przyspozyc klopotow. Zamiast q3 zagrajcie w warsow (darmowa platforma na licencji gpl[lub jej rozszerzeniu]).

Dlaczego warsow?
1. nie ma klopotow z legalnoscia
2. sciagasz i grasz
3. nie potrzebujesz patchy, modow i zabawy z punkbusteremami

P.S. Nie nie ma wersji lanowych quake’a, chyba ze q3demo. Q3demo powinno dzialac w sieci lokalnej, bo byly w to nawet turnieje.

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
[fhn]AL|EN

2009-01-11 15:14:17

Ej sorry Yetzyn ale co ty pierdolisz ? Jakie wa$yf ? Oni chcą grać w Q3 a nie w wa$yf’a!

Na pewno możesz korzystać z wersji pirackich bo masz ORYGINALNY KLUCZ ! Nawet jak nie masz oryginalnego klucza to generujesz sobie jakiś z key-gena i w razie pytań mówisz, że “to jest oryginalny klucz a jak się komuś coś nie podoba to niech mi udowodni, że jest nielegalny”. Szkoła/dyrekcja itp nie może mieć ŻADNYCH kłopotów a jak ktoś uważa inaczej to proszę jak Szkoła/dyrekcja ma odpowiadać za turniej organizowany prze uczniów, gdzie UDOWODNIONO PIRACKIE KOPIE Q3 (CO JEST NA DOBRĄ SPRAWĘ NIEMOŻLIWE)

Dlaczego Q3?
1. nie ma kłopotów z legalnością bo możesz nawet powiedzieć, że “gra jest darmowa do ściągnięcia tu i tu i pokazujesz linka do ściągnięcia kodu źródłowego”
2. Ściągasz i grasz, ew jeszce stawiasz serwery dedykowane(zawsze powinno się tak robić)
3. nie potrzebujesz patchy, modow i zabawy z punkbusteremami - wystarczy, że użyjesz Q3PI raz i uaktualnionego Q3 z wszystkimi najpotrzebniejszymi rzeczami przegrasz na każdy komp(tylko najpierw sprawdź, czy wszystko działa itp)

Jednym słowem: ludzie przestańcie siać niepotrzebnie panikę i pisać brednie. Tu jest kurwa POLSKA i nie ma czegoś takiego jak “legalność dla idei legalności” bo jak tak to KAŻDY serwer w Polsce i KAŻDY turniej na LAN/PGA musiałby mieć zapewnione 81263782163 milionów oryginalnych kopi pudełkowych i zajęłyby one tyle miejsca, że na biurka by już nie wystarczyło. Chłopie ściągaj q3 z jakiegoś wareza i lej na wszystko bylebyście się dobrze bawili !

__
Ta strona umarła...

VIP
V!ct!M

2009-01-11 15:41:34

AL|EN, zawsze kiedy czytam Twoje posty ciezko mi uwierzyc, ze osoba majaca 26 lat pisze posty godne trzynastoletniego furiata :-)

__

VIP
[fhn]AL|EN

2009-01-11 15:57:49

wytłumacz mi kto to jest trzynastoletni furiat. Może jak będziesz miał26 lat to zrozumiesz, że:
- to co sobie ktoś wymyślił nie koniecznie sprawdzi się w rzeczywistości. Post yelzyna to sianie paniki “bo NIELEGALNY BO POLICJA WPADNIE BO SZKOŁĘ ZAMKNĄ A CIEBIE DO PAKI WPAKUJĄ" i na coś takiego trzeba odpowiedzieć.

- przekonasz się, że jak czegoś nie powiesz stanowczo/dostani/krzycząc to nie DOTRZE i nie będzie miało ŻADNEGO skutku - stracisz tylko czas. Lepiej jest zrobić raz a dobrze niż 3 razy w sposób który nic nie daje. Jakbym napisał “nie zgadzam się" to niby jaki efekt miałaby moja odpowiedź ?

- trzema świat wokół nas brać takim jakim jest a nie takim jaki chcesz: tu jest POLSKA ! A nie “najbardziej legalne państwo na świecie, gdzie za odpalenie gry na kompie brata idzie się na 2 lata do pierdla za nielegalne użytkowanie”

W poście yeltzyna widzę tylko sianie paniki która bazuje na tym, że “POLICJA NA PEWNO CZYHA NA CIEBIE I JAK TYLKO ZROBISZ TURNIEJ NA NIE ORYGINALNEJ TO MASZ PRZEJEBANE - NIE GRAJ W Q3 BO DOPADNIE CIE TYLE PROBLEMÓW ŻE ŻYCIA CI NIE STARCZY” - sam doskonale pamiętam ile zabawy jest na takich turniejach i mój post ma taką formę aby gseth nie zastanawiał się pół nocy “czy aby muszę mieć legalną wersję bo zamkną mnie szkołę i dyrekcję" Ma to olać, zrobić turnie, dobrze się bawić a nie srać w gacie, że “nielegalny”

Teraz napisze wersję specjalnie dla ciebie:
“Nie zgadzam się z yeltzynem - użyj pirackiej wersji” OK >?

__
Ta strona umarła...

VIP
Grmx

2009-01-11 16:03:31

100% VICEK - true :<

kabaret B(((((((((((((((((((((((((((

"- to co sobie ktoś wymyślił nie koniecznie sprawdzi się w rzeczywistości. Post yelzyna to sianie paniki “bo NIELEGALNY BO POLICJA WPADNIE BO SZKOŁĘ ZAMKNĄ A CIEBIE DO PAKI WPAKUJĄ" i na coś takiego trzeba odpowiedzieć. "

puknij sie w łeb, tu nie chodzi o kwestie czy ktos bedzie mial konsekwencje czy nie... tylko zeby kurwa nie robic czegos co jest robione na lewo, patałachu. A autor tematu wyraznie nie chce miec zadnych nielegalnych softwarów.

__

VIP
[fhn]AL|EN

2009-01-11 16:20:24

Patałachem to możesz nazywać swojego starego.

“A autor tematu wyraznie nie chce miec zadnych nielegalnych softwarów."

Sam się jebnij w czoło i naucz się czytać ze zrozumieniem. On się tylko pyta co zrobić żeby nie mieć kłopotów to mu napisałem, że oryginalny to jest klucz debilu i nawet mogę mu dać swój !

Ach te szczeniackie zaczepki VIP’a o ksywce budzącej grozę ...

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
EssePL

2009-01-12 09:04:41

wracając do tematu zamiast do flame’a :P
niestety Yeltzyn ma rację. bo o ile kod źródłowy q3 może i jest legalny, o tyle “zawartość gry”, czyli dźwięki, grafika etc już nie. naprawdę oszczędzicie sobie potencjalnych problemów używając Warsow. ew. możecie próbować się dogadać z dystrybutorem, ale to raczej marne szanse.

jeszcze wracając - mam dziwne wrażenie, że szkoła odpowiada za soft zainstalowany na ich kompach. i nawet jeśli jest szansa jedna na milion tysięcy, że będzie wpadka - ja bym jednak nie ryzykował, nie warto.

i jeszcze wracając do:

bo jak tak to KAŻDY serwer w Polsce i KAŻDY turniej na LAN/PGA musiałby mieć zapewnione 81263782163 milionów oryginalnych kopi pudełkowych i zajęłyby one tyle miejsca, że na biurka by już nie wystarczyło


tak się składa, że o ile na niektóre serwery dedykowane licencji nie potrzeba, o tyle na dużych turniejach zawsze jest odpowiednia ilość licencji na graczy, ew. gracze przychodzą z własną licencją (często tak się dzieje w CSie). często są to rzeczywiście pudełka, czasem po prostu pozwolenie dystrybutora. nawet jeśli fizycznie otwiera się jedną kopię, to zawsze te xx jest, jako licencje na dodatkowe kompy.

__

VIP
Onion

2009-01-12 15:55:02

Instalujac gre/program na komputerze w domu, szkole, itp musisz mieć oryginalną i w pełni legalną wersję. Tak już jest. Jak będziesz brał przykład z AL|EN to daleko nie zajdziesz, niestety. Czasem zdarza się, że za zgodą producenta/dystrybutora turniej przeprowadzany jest na jednej kopii gry. Robiąc jednak turniej na “piracie” bez zgody producenta/dystrybutora musisz liczyć się z możliwością wystąpienia problemów natury prawnej. Choć prawdę mówiąc jeszcze o takim przypadku nie słyszałem. Tak naprawdę producentowi/dystrybutorowi to że robisz turniej jest na rękę, bo promujesz ich tytuł.

__

Użytkownik
DeTonator

2009-01-14 09:26:20

i tak naprawde cala sprawe powinno zamknac ostatnie zdanie z ostatniego posta...

__

Użytkownik
Castiel

2009-01-14 09:53:55

To chyba oczywiste że organizowanie turnieju na pirackiej wersji gry jest niezgodne z prawem. Do tego ty chcesz pobierać od ludzi opłaty w postaci wpisowego za to że mogą grać w Q3 ściągniętego z torrenta...
Nie rozumiem dziwnych teorii o tym, że nie mogą udowodnić nielegalności gry. Nikt nie będzie udowadniał że gra jest nieoryginalna, bo to ty masz udowodnić że gra jest oryginalna pokazując np pudełko, oryginalny klucz do gry etc.

Ale jakby nie było mało prawdopodobne jest to że w ogóle jakieś służby porządkowe zainteresują się szkolnym turniejem Q3, więc ja bym się zbytnio tym nie przejmował.

__

VIP
[fhn]AL|EN

2009-01-14 15:21:46

"Nie rozumiem dziwnych teorii o tym, że nie mogą udowodnić nielegalności gry. Nikt nie będzie udowadniał że gra jest nieoryginalna, bo to ty masz udowodnić że gra jest oryginalna pokazując np pudełko, oryginalny klucz do gry etc. "

Tu cię zaskoczę bo wiem, że to może być dziwne ale naprawdę nawet w Polsce obowiązuje domniemanie niewinności: trzeba udowodnić komuś winę a nie że niewinny musi udowodnić swoją niewinność.

Mam 8 komp na których jest Q3, wpada Policja i “sprawdza oryginalność", ja pokazuję 8 kluczy do Q3 z keygena i proszę powiedz mi w jaki sposób policja może stwierdzić, że te klucze są nielegalne ;-] ?

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
kosek

2009-01-14 15:38:50

no prawda, wystarczy że każdy gracz przyniesie wydrukowany własny cd-key ;>, albo załatwcie jedną oryginalną płytke q3 na potrzeby turnieju.

A ps. W jakim mieście to ma być ;>?

A już zobaczyłem do twojego profilu siennica / mazowieckie ;D

__

Użytkownik
m1ru

2009-01-14 15:52:43

krotko mowiac zrob turniej w wsw jak to zostalo powiedziane wyzej ... bardzo podobne do q3 itd itp

a alien to popierdoleniec ktory caly pokoj ma oblepiony w plakatach cpma haslo na gg ma : arqon a i spi w spiworze w ksztalcie rakietnicy :asd

__

Użytkownik
oskid

2009-01-14 18:38:36

"puknij sie w łeb, tu nie chodzi o kwestie czy ktos bedzie mial konsekwencje czy nie... tylko zeby kurwa nie robic czegos co jest robione na lewo, patałachu. A autor tematu wyraznie nie chce miec zadnych nielegalnych softwarów."

czy ja wiem czy tak wyraźnie nie chce mieć nielegalnych programów... gdyby tak było autor tematu nie pytał by “Czy możemy użyć nieoryginalnych wersji w turnieju? Czy ktoś to może sprawdzić podczas gdy będziemy grać w turnieju? "

__

Użytkownik
mikus_kłak

2009-01-15 04:17:40

Nie no ale wy macie downa. Co wy sie tak boicie policji jakby co chwile w waszych szkołach była i Pc-ty sprawdzała :P Czy chociaż ktoś raz widzaiał taka akcje zeby policja sprawdzałay PC w szkole ? wątpie wiec przestancie pierdolić tylko instalujcie q3 i grajcie. A z tym Warsow to prosze darujcie sobie nie każdemu ta gra sie musi podobać jak ktoś chce grać w q3 to nie bedzie sie zmuszał do Warsow.

__

Użytkownik
gseth

2009-01-16 16:31:26

Dziękuje wam bardzo za wasze ciekawe opnie na ten temat, zdecydowanie daliście mi do myślenia... Doszedłem do wniosku iż turniej najprawdopodobniej odbędzie się na trzech oryginalnych egzemplarzach gier, a resztę “się zobaczy”. Wydaje mi się ze ta opcja ze key’e z keygena są odpowiednim wyborem...
Poza tym to będzie mini turniej w Q3, bo główna platforma to CS oraz PES, gdzie są same oryginały. Abstrahując, ostatnio w moim mieście zorganizowano turniej gdzie były tylko fake’y, co mnie okropnie zdziwiło... Jednak to jest Polska! :) My jesteśmy przezorni dlatego zaryzykujemy z opcją 50/50.

mikus_kłak
Szczerze to na początku roku była u mnie w szkole kontrola i szkoła zapłaciła za używanie nie oryginalnego soft’u. Chodzi tylko antywirusa a reszta: gry, filmy, muza, która była na większości komputerów przeszła koło uszu

ps. To relacja z pierwszego turnieju organizowanego przez nasza grupe - http://budullanparty.budultv.pl/

__

Użytkownik
Cyr4x

2009-06-26 17:47:56

War$ow to dziadostwo. Już lepiej sobie Nexuiz odpalcie. Takie trochę bardziej w stylu Unreal Tournament, ale wymiata. A zresztą oryginalne klucze do Q3 albo oryginalne używane gry można wyaukcjować za niedużą kasę, więc w czym problem?

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

319 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2019

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie