Tęsknicie????

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Rudi

2008-12-23 21:33:38

Osobiście już zdążyłem się przyzwyczaić do nowego eSports, ba nawet jak popatrzyłem na ta poprzednia wersje to aktualna wydaje mi się wygodniejsza : ) Jedynie nie za bardo podoba mi się grafika, ale ujdzie : ) No i tak jak napisał Borewicz123 - lepiej by było jakby tabelka z ostatnimi postami była pod ostatnimi newsami. Ja np. przeglądając aktualności zawsze zerkam na forum i byłoby wygodniej gdyby ta tabelka była wyżej : ). Myślę, że to jest ważniejsze niż jakieś ostanie komentarze.

__

Użytkownik
klawisz

2008-12-23 22:04:02

Nigdy nie przyznacie, że popełniliście wielki błąd ;]
Poza tym, nowa strona jest dla użytkowników czy dla nielicznej grupy redaktorów? No nie rozśmieszajcie mnie :D

__

Użytkownik
voldo

2008-12-23 22:06:11

nie chcialo mi sie wszystkiego czytac pisze to do tych moderatorow i tych co pisali ze ta strona jest lepsza dla nich.... hmm mi sie wydawalo ze takie strony sa dla czytelnikow....

i stare esp.pl bylo duzo lepsze ale to bylo wiadomo juz zaraz po premierze tego nowego smiesznego layouta...i wszyscy maja w dupie opinie czytelnikow i wola zostac przy tym chłamie

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-12-24 00:07:59

@plaszczka:

“machanie myszka” “ciagle klikanie” “szukanie wszystkiego” “milion klikniec zeby cos przeczytac”. czy te epitety faktycznie pasuja do sytuacji, w ktorej aby przeczytac caly news, wystarczy jedno, jedyne, pojedyncze, krotkie, proste chwilowe, latwe, mechaniczne klikniecie? naprawde musicie caly czas pisac o tym, ile to niby klikania nowy esports wymaga? troszke powagi



To jedno, małe kliknięcie wymaga króciutkiego skupienia uwagi na nim, wykonania odpowiednich ruchów (co zajmuje czas) i kliknięcia (od tego jeszcze mięśnie palców męczą). Prawda, że drobne, wręcz śmieszne rzeczy? Prawda, zupełnie jak kamień w bucie. Takie elementy są po prostu męczące, przeszkadzające. Dlaczego taka denerwująca “bezfunkcjonalność" musi mieć swoje miejsce w tym serwisie? Czytając “argumenty” świadczące “za” tego typu rozwiązaniem, nachodzą mnie wyobrażenia, jakoby wszyscy upierali się przy nim z powodu kaprysu - “tak sobie wymyśliłem i tak będzie! eSp.pl będzie miało fajniejszy elemencik niż inne serwisy!”. Ale czy to rozwiązanie musi być? Jeśli tak, to w jakich dokładnie celach, jak ono ma wzbogacić stronę, jaki ma ono charakter? I znowu: czy ono musi być? Wydaje mi się, że teraz zdarza się więcej niż wcześniej niusów z zerową liczbą komentarzy, a te z komentarzami mają ich trochę mniej. Jeśli mam słuszność, oznaczałoby to między innymi, że sporo użytkowników nie jest w stanie “przebić się" przez utrudnienia w postaci tej nietypowej funkcji, w wyniku czego z powodu zniechęcenia rezygnuje z komentowania (oczywiście, że to idiotycznie brzmi, ale właśnie widzimy na własne oczy, jak taka błahostka potrafi być przeszkadzająca - choćby po dyskusji, jaka rozgorzała z jej powodu). Dlatego spytam po raz kolejny, ostatni (przynajmniej w tym poście): czy ta funkcja naprawdę musi być, czy ona jest tylko po to, żeby sobie była? Również poproszę o odrobinę powagi.


druga sprawa - dlaczego uwazacie, ze was nie sluchamy? to, ze nie chcemy wrocic do starego wygladu www? ktos czytal moje poprzednie wypowiedzi w ogole? staramy sie isc za waszym glosem, za kazdym razem, kiedy jest to mozliwe technicznie i kiedy nie ropizdzi nam to calej dotychczasowej koncepcji na kawaleczki. dalismy wam strone kaleka - tak twierdzisz. zgadzam sie, ze daleko jej bylo do perfekcji a bug gonil bug. zgadzam sie tez z tym, ze bugi sa nadal. ale na pewno nie zgodze sie z tym, ze siedzimy na dupach, mamy was gdzies i nie interesuje nas wasze zdanie. bo jest calkiem inaczej.



Zdarzały się drobne informacje od osób z redakcji, że to jednej, a to drugiej rzeczy nie będzie bo tak postanowiono, choć przez “lud” byłyby mile widziane. Pojawiła się raz kategoryczna wypowiedź, że zdania redakcja nie zmieni i głosy sprzeciwu będą ignorowane (nie brzmiało to dokładnie w ten sposób, ale charakter był podobny). Ponadto mała liczba (o ile jakieś były) informacji na temat wprowadzanych zmian i napraw skłania do fantazjowania na temat bumelanctwa w redakcji.

Można wprawdzie zaprowadzić bezpośrednio do wspomnianych wypowiedzi, ale, po pierwsze, nie jestem pewien, czy udałoby mi się odnaleźć te treści, a po drugie, nie zamierzam wskazywać konkretnych osób palcem, gdyż najprawdopodobniej zostałoby to odebrane jako atak z mojej strony (a nie chcę, żeby atmosfera była zła).

Te rzeczy sprawiły, że pojawiło się przeświadczenie o ignorowaniu potrzeb użytkowników.


dlaczego odnosisz inne wrazenie? dlaczego tak wielu uzytkownikow odnosi inne wrazenie? ja mam bardzo prosta odpowiedz. poniewaz wielu uzytkownikow stawia tak jakby ultimatum “albo wrocicie do starego ksztaltu, albo usuwam swoje konto”. tu nie chodzi o to, ze milion rzeczy jest zle. zle jest w opinni userow zrobiona glowna strona i nie potrafia sie do niej przyzwyczaic. rozkazujecie nam go zmienic, bo takie sa wasze nawyki. tak wam bylo latwiej. i to wy kompletnie nie liczycie sie z tym, co tak bardzo chcemy wam przekazac. bez wzgledu na to, jak wiele argumentow podamy za tym, aby glowna strona NIE wygladala tak jak stara, wy i tak pozostajecie na stanowisku, ze wczesniej po prostu bylo lepiej, a teraz po prostu jest gorzej. a to, ze jestem uparty i nie zgadzam sie z tym stanowiskiem, nie swiadczy ani o tym, ze mam zerowa widze na temat strony internetowej, ani o tym, ze mam w dupie wasze zdanie. po prostu wasze niektore postulaty i prosby sa, jak sam to okresliles - wyjete z sufitu.



Skoro było nam łatwiej (bo było), to po co zmieniać na siłę nawyki? To nie w porządku! Macie argumenty za zmianą nawyków? To poproszę jeszcze raz o omówienie ich, przekazanie tego, co macie przekazać odnośnie ducha nowej mechaniki niusów. Znam tylko jeden argument: lepsze zorganizowanie informacji na stronie głównej. Ale to na razie za mało. Stanie redaktorów przy swoim stanowisku z powodu braku widocznych powodów wygląda... nie wiem nawet jakie określenie pasowałoby tutaj. W każdym razie, chodzi o przesadne trzymanie się swojego, jak zahipnotyzowany. Tak to wygląda.


i jeszcze jedna sprawa - wlasnie przez to, ze kazdy krytykujacy nas uzytkownik uzywa tak obrzydliwego okreslenia jak “wszyscy uzytkownicy” “setki czytelnikow” - przerysowuje rzeczywistosc i to bardzo. nikt z nas nie liczyl, ze po nowej www bedziecie nas chwalic. wszyscy bylismy gotowi poniesc te strate odejscia kilku niezadowolnych userow - tylko dlatego, ze wiedzielismy, ze w przyszlosci nowy design zaoowocuje bardziej, niz trzymanie sie starych regul, starej strony, starej grupy komentujacych. wzielismy to ryzyko na siebie i widzimy, ze jest niezadowolenie. ale - tak jak pisalem post czy dwa wczesniej - nie jest to opinia wszystkich userow, nie wszyscy nas krytykuja - nawet nie wiekszosc (<---- to zdanie az sie prosi, zeby je przeinaczyc i wsadzic mi w usta stwierdzenie, ze nie liczymy sie z mniejszoscia, co?).



Tego rodzaju generalizowanie byłoby obrzydliwe, gdyby było bezpodstawne. Piszesz o przychylnej większości. No, dobrze, ale gdzie ona jest, gdzie ją widać? Są prowadzone statystyki w tym kontekście? Jeśli jednak masz rację, to wiesz może jeszcze, jaka jest charakterystyka tej większości, kiedy określono jej opinie, ile czasu minęło od tego czasu, co jej się nie podobało wcześniej, a co teraz się nie podoba, jakie były powody zmiany opinii (o ile nastąpiły jakieś naprawdę spore zmiany)? Ale zaraz, stop! Co z tego, że większość jest w jakimś stopniu zadowolona? Gdybym burzył się z powodu ogólnej dupności serwisu, to brałbym pod uwagę takie informacje. Ale ja tu tylko rozprawiam o “gorszości” przepływu informacji (co, prawdopodobnie, jest najważniejszą rzeczą w tego typu serwisach). :-) Robię burzę tylko z tego małego, błahego powodu, który wydaje się nie mieć racjonalnego powodu do istnienia.


Informacje o potrzebnych poprawkach zostały zawarte w tematach, których autorzy wylewali żale, oraz w komentarzach do niusów o nowym layoucie. To tak w ramach przypomnienia, na wszelki wypadek.

Dodam tylko jedną sugestię: prawdopodobnie przydałoby się powiększenie pól tekstowych (do pisania komentarzy i postów) o 100 pikseli w pionie. Dzięki temu będzie można ogarnąć większą część wprowadzanego tekstu (teraz bardzo by mi się przydało ;-) ).


PS. O cholewa! Jaki bazyl mi z tego tekstu wyszedł!

__

Użytkownik
gÓpek

2008-12-24 00:12:30

Plaszczka caly czas piszesz, ze argumentowanie za starym layoutem jest irracjonalne i chyba masz racje, bo nie wiem czemu, ale teraz na esports zagladam raz dziennie zamiast kilkanascie... i sam nie wiem czemu.
Wiec irracjonalne jest jedynym slusznym wyjasnieniem, bo przeciez niemozliwe jest zeby bylo to spowodowane slabsza przejrzystoscia strony, nieszczegolnym layoutem i coraz mniejszym zaangazowaniem uzytkownikow w zycie serwisu.
Nadal bede tu zagladal, bo jest to najlepszy polski serwis dotyczacy esportu, ale teraz to juz tylko kwestia przejrzenia niusa czy dwóch.
Na koniec chcialbym sie zapytac co bylo zlego w wyswietleniu wszystkich newsow na jednej stronie bez klikania? Moim zdaniem bylo to cos co odroznialo esports.pl od innych serwisow o tej tematyce wg mnie teraz jest tak jakby czytajac gazete trzeba bylo zagladac do spisu stresci za kazdym razem kiedy chce sie przeczytac to co jest na nastepnej stronie.

__

VIP
conish

2008-12-24 00:52:15

http://pl.wikipedia.org/wiki/U%C5%BCyteczno%C5%9B%C4%87_(web-usability)

Link przewodni, ze tak powiem.

Redaktorze naczelny! Krzyki tych, ktorzy sa niezadowoleni ignorujesz, bo sa tacy, ktorzy milcza, bo jest dobrze? To jest kretynskie.

Wracajac do usability... Pracuje w esky.pl. Niedawno wprowadzilismy nowa wersje strony glownej. Powiem Ci co poprzedzilo wrzucenie jej online, chcesz? Najpierw przyszedl webmaster do grafika i poszli razem do kierownika dzialu i prezesa i przedstawili im pomysl na nowa strone. Prezes mowi, ok, zrobcie to potem pomyslimy. Tak powstal trzon strony. Zostal przedstawiony dzialowi marketingu. Ci powiedzieli, ze to jest do bani, to jest do bani i to jest do bani. Poprawiono bledy. Webmaster juz wiedzial, bo czytal w ksiazce, ze dlugi tekst lepiej jest podac w dlugim divie, bo oczy sie mniej mecza, gdy nie musza przeskakiwac miedzy linijkami, a tekst wydaj sie krotszy. Fajnie tez dodac interlinie (tak z 0,5). Ok, powstala strona, na ktora zgodzili sie marketingowcy i zarzad. Zostal tez przerobiony silnik wyszukiwarki. Wrzucilismy wiec banerek na www, ze jest strona beta, mozesz sobie zobaczyc tu. Ktos tam wchodzil, ktos klikal, jednak to byl w zasadzie test dzialania silnika strony, rownoczesny z testami naszego zespolu. Podkreslam jednak, ze stara strona byla dostepna! Potem przyszlo pare osob z ulicy, siadlo przed maciem i mialo za zadanie zarezerwowac gdzies tam bilet oraz poinformowac nas o tym co widza na stronie. Dopiero po tym wszystkim ruszyla nowa strona, a stara zniknela.
A jak sie to robi u Was?

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Szef
rr

2008-12-24 01:36:09

przestańcie wreszcie
z kolejna duza paczka poprawek zarejestrowani dostana możliwość zmiany laya na stary, kazdy sobie wybierze i wszyscy beda happy.

k thx bye

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-12-24 02:04:11

A jeśli ktoś chce obecną szatę graficzną razem z fragmentem działającym jak za “starych czasów”? ;-)))

__

Użytkownik
voldo

2008-12-24 02:13:55

pfff rr poprostu powiedz ze cale esports.pl ma w dupie opinie czytelnikow

ciekawe co by bylo gdyby tak manager onetu powiedzial....zaled

troche profesjonalizmu

__

PLECELS
PleeC

2008-12-24 02:14:28

moge byc ja? PLZ

cale esports.pl ma w dupie opinie czytelnikow

__

VIP
conish

2008-12-24 09:22:29

Tylko mnie utwierdzasz w przekonaniu jak bardzo nie nadajesz sie na redaktora.

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
kiw3n

2008-12-24 10:20:13

bez wątpienia stary layout o wiele czytelniejszy i z całą pewnością duużżoo osób za nim tęskni. A jeżeli mają w poważaniu opinie użytkowników to bardzo źle :( WESOŁYCH ŚWIĄT

__

Użytkownik
bangladesz20

2008-12-24 11:51:03

łaskawy manager, z jakże wielką dostojnością w szlacheckim stylu wszedł na salony ze zniechęconą miną i powiedział do plebsu, by ten się odczepił wreszcie, bo uczepił się władzy jak rzep psiego ogona, że może w geście dobrej woli rzucimy paczkę gratisów.
brzmi to jak mina zafochana, która na odczepnego rzuca dary dla powodzian pryskając z kpiną w oczach i ustach.
rr, czy jak się tam zwiesz, wiedz, że status jaki sobie wpisałeś w profil do czegoś zobowiązuje.

1. do obiektywności
2. do rzetelności
3. do dyplomacji
4. do uczciwości
5. do odpowiedzialności
6. do samodyscypliny
7. do wyrozumiałości

dlaczego? no to czytaj dalej.

1. musisz jak sędzia prawdziwy być w stanie oddzielić krytykę od narzekania, słowa prawe od słów lewych, słowa troskliwe od słów prześmiewczych. musisz być selekcjonerem treści, jaką podaje Ci w formie pisanej użytkownik.
doceń to, że czytelnik czytać ten serwis chce. doceń, bo jeszcze pożałujesz, że statystka Ci zblednie.

2. bądź rzetelny powiadam, boś daleko nie zajedziesz. szutersem się zasłaniasz, oczywiście. jesteś nie do zdjęcia, ale zrozum, że rozum użytkownicy mają, i widzą jakim jesteś ignorantem.

3. dyplomacja polega na tym, czego uczniem i praktykantem stał się płaszczka. grzecznie, starannie wybiera słowa, by nie urazić, nie popełnia błędów językowych, lubi pisać - robi to z taktem.
takt - to słowo dla Ciebie rr bardzo ważne, bo jeszcze go nie znasz i nie poznałeś. otóż manager musi być taktowny, odpowiedni do sytuacji, zazwyczaj elastyczny, ale jednocześnie przy swoich osobistych przekonaniach stanowczy. to trudna umiejętność. polecam poczytać, pouczyć się, poczytaj literaturę, bo z tą na pewno u Ciebie słabo. ograniczasz się do słów z marginesu netykiety. pomyśl o tym - inaczej zupełnie ludzie Cię znienawidzą. boś słaby jest.

4. uczciwość to podstawa osobistej etykiety każdego, kto stanowisko z udziałem ludzi piastuje. pomyśl jak być uczciwym, a nie stronniczym na rzecz własnych kaprysów.

5. bądź odpowiedzialny za to co robisz, oraz ze swoją kawalkadą redaktorów czynisz, czynicie. jeśli nie potraficie, przy pomocy rzekomo doświadczonej grupy programistów oraz grafików zrobić serwisu na miarę dzisiejszych czasów (który jak strzelam ma pod względem użyteczności oraz estetyczności ma wystarczyć nam wszystkim na kolejne 5 lat, czyli musi być jak wiadomo dobrze wykonany), to się do tego przyznaj, pokłon zrób w kierunku ludu i przyznaj się do błędów. bo przecież manager to przedstawiciel jednocześnie swoich kompanów.
musisz o tym wiedzieć.

6. samodyscyplina leksykalna oj bardzo by Ci się przydała. dziś jesteś kimś pomiędzy początkującym uczniem szkoły gimnazjalnej, a kimś kto próbuje być zabawny, profesjonalny a jednocześnie stanowczy. ale to tylko nieudane daleko idące próby, które nikomu nie smakują. dla mnie określenie “k, thx bb” czy inne tego typu przesuwają Cię w oczach wielu czytelników w kierunek dalekiego tyłu - że tak się wyrażę. przypomnij sobie kłótnię pomiędzy pgs a esports. pl. mało to na Ciebie 99% osób jadu żrącego z cyjankiem słownym wylało? mało, naprawdę nie widzisz jak ludzię mocno krytykują Twoje poczynania? naprawdę nie widzisz jak ludzie odchodzą z esportu przez Ciebie. oczywiście nie mówię o rzeszach, ale Lucas, czy inni nie bez przyczyny wystąpili z szeregu i odeszli w zapomnienie, bo trudno im było w Tobą współpracować. pomyśl o tym.

była jakaś taka kiedyś tandetna piosenka, marnej wykonawczyni która śpiewała “zmień siebie nim zmienisz ten świat”... chciałoby się powiedzieć “zmień siebie, nim zmienisz ten serwis... " albo zaczniesz zmieniać.

jak to zwykłem mówić - pomyśl o tym.

7. bądź wyrozumiały jak masa ludowa piszę Ci, że serwis ma swoje gigantyczne wady. nie złość się, nie karaj ich, a spróbuj zrozumieć. zrozum dlaczego tak piszą. nie piszą by robić Wam na złość, z piszą, bo widzą co widzą i nie są z efektów Waszej (uogólniam) pracy zadowoleni. powinniście się cieszyć tym, że ktoś Wam pomaga pokazywać błędy - bo przecież Wy ich nie widzicie.

nie wiem jak to możliwe, ale Wy, gdyby nie my (użytkownicy) to pewnie byście do dziś wozili się z działem redakcja pustym na wskroś od początku do końca. czy innymi. także proszę Cię, szanuj że ktoś chce Wam pomóc, a nie zasłaniaj się plebejskim pustosłowiem w swoim szlacheckim stylu. czasy barbarzyństwa intelektualnego oraz Nikosiów Dyzmy mijają, albo przynajmniej dołączmy do szeregu ludzi, którzy się do tego przyczynią.
ciesz się z tego, że na pytanie płaszczki “co w serwisie mamy zmienić" ktoś chce Wam pomóc - bo równie dobrze każdy z nas może odpowiedzieć jasno - to Wy powinniście wiedzieć skoro bierzecie się za dość poważne zabawki, czyli prowadzenie serwisu.
to Wy powinniście wiedzieć jak serwis dostosować do potrzeb użytkowników, a nie tylko swoich. swoich owszem, ale użytkowników przede wszystkim.
jak to zrobić? jest masa pomysłów - conish dobrze napisał, że ucz się od lepszych od siebie.

czas ucieka a ja marnuje czas na poczuczanie kogoś, kto i tak albo post usnie, albo się obrazi i majestatycznym gestem swoich techniczych zabawek pozbawi mnie dostępnu do tego, co każdy z nas tutaj ma.

słowem, wesołych świąt ludzie nad którymi czuwa te 7 punktów. każdy, kto utożsamia się z nimi, niech będzie pozdrowiony.

__

VIP
Mateck

2008-12-24 12:27:54

qwe on podał argument. przeczytaj jeszcze raz jego wypowiedź to go dostrzeżesz.

co do strony to mnie to lotto.

__

Użytkownik
qwe

2008-12-24 13:45:20

@Mateck
Tak, dostrzegam go ale co z tego?? (zreszta odpisalem na ten jego “argument” wczesniej, jesli w ogole o ten chodzilo).
Wp.pl, onet.pl itp itd to żalowe serwisy dla tłumu, motłochu.
Czy chcecie by esports.pl był stroną dla “plebsu” ?? Aż tak niskie macie ambicje??

edit: rozumiem, ze esports ma byc dla jak najwiekszej liczby odbiorcow, ale takim sposobem stoczycie sie na samo dno tak jak stoczyl sie super express albo CD-ACTION. Esports.pl byl zakładany z innymi załorzeniami i własnie swoim profesjonalizmem zdobył popularność i prestiż.

edit2:
@EXIL
“Ba powiem więcej, teraz czytam ich więcej niż wcześniej, bo oceniam po tytule, nie małym obrazku 150x150 lub wcale 100 na 100” [odnosnie chowanych newsow]

Uzywajac rozdzielczosci np 1620x1050 to czy jest obrazek czy go nie ma absolutnie nie wplywa na nieczytelnosc newsa, a tylko uatrakcyjnia go graficznie (oraz po częsci obrazuje).

__

PLECELS
PleeC

2008-12-24 15:25:23

rr, prosze, wyrzuc mnie, zebym nie musial tu juz nigdy zagladac

wszystkiego najlepszego z okazji swiat

__

Użytkownik
gÓpek

2008-12-24 15:41:46

Kurde jeszcze tylko drzewka odpowiedzi i w tym topicu mozna by sie poczuc jak w kazdym innym na starym layu;-DD MORE FLAME!!!;-D

__

Użytkownik
rambiak

2008-12-25 09:26:41

Ehhh ja juz wielokrotnie wypowiadalem sie na temat nowej strony wiec nie chce sie powtarzac.

Smieszne natomiast jest to ze redaktorzy itd ciagle powtarzaja ze pracuja nad strona poprawiajac jakies bugi czy cos ... ok nikt nie mowi ze tego nie robicie tylko ... tutaj chodzi o CALY wyglad, uklad i przejrzystosc strony a nie o to czy dodac wykres punktow do profilu czy nie!

Naprawde przykro mi jest ze teraz jak wchodze na esports.pl to nie po to zeby przeczytac jakiegos newsa tylko po to ... zeby zobaczyc czy cos sie zmienilo ;/ Calego newsa to jeszcze nie przczytalem a przejrzalem hmmm moze z 5 ? To co teraz serwujecie naprawde niczym mnie nie zacheca do czytania, nawet glupiego obrazka nie ma ktory potrafil przykuc uwage. Suche newsy ktorych i tak trzeba najpierw poszukac. Nawet wydaje sie, bardzo banalna sprawa czyli zyczenia swiateczne sa zrobione poprostu beznadziejnie i tu oczywiscie nie chodzi o tresc. W starym layu zawsze bylo ladnie podczepione na samej gorze, widoczne, z ladnym swiatecznym obrazkiem - wchodziles na esports i na pierwszy rzut oka czulo sie ta atmosfere. A teraz ? Mam sobie kliknac w newsa ktorego musze najpierw odnalezc, przeczytac zyczenia i tyle z atmosfery swiatecznej. Super. Czuje sie jakbym dostal kolejny smsowy wierszyk - przeczytam, usune. Z tym ze smsa to chociaz wiem ze dostalem a newsa jak nie znajdziesz to nie przeczytasz.

Teraz to jest mi to naprawde obojetne co zrobicie z tym serwisem skoro co niektore wazniejsze tu osoby maja takie podejscie ... Ale jezeli mialbym sie przysluzyc to moim zdaniem moglibyscie usunac te beznadziejne emotikony i usunac ten wykres punktow z profilu. To tak z kosmetycznych poprawek bo tych wiekszych nie chcecie poprawic, a szkoda. Wchodze tu z przyzwyczajenia z tym ze wchodze i wychodze ...


Pozdrawiam wszystkich i zycze odpoczynku w swieta ;)

__

Użytkownik
qwe

2008-12-25 18:49:42

Naprawde przykro mi jest ze teraz jak wchodze na esports.pl to nie po to zeby przeczytac jakiegos newsa tylko po to ... zeby zobaczyc czy cos sie zmienilo ;/ (cytaty do tej pory nie sa poprawione)

Wchodze tu z przyzwyczajenia z tym ze wchodze i wychodze ...


Gadalem z wieloma osobami na temat nowego esp i mowili doslownie to samo. Reszta dala sobie spokoj z esports (vide Reru.)

__

Użytkownik
m0rgan

2008-12-25 19:01:30

Rambiak dobrze prawi :))

__

VIP
Mateck

2008-12-25 19:19:53

ze redaktorzy itd ciagle

REDAKTORZY NIC NIE ROBIĄ PRZY STRONIE. My tu piszemy, nie bawimy się przy kodzie strony, więc wszelkie pretensje do nas są niepotrzebnie kierowane, bo i tak nic osobiście nie możemy z tym zrobić.

__

Użytkownik
Hunter90pl

2008-12-25 20:04:42

Ja już o starym esp zapomniałem :>

Edit:
Działa juz ">". JEEEEEEEST !!!!! :asd

__

Użytkownik
ziNx

2008-12-25 21:50:39

Ja wole stary eSports. Nowe jest jakieś zamotane nie wiadomo co gdzie jest.

__

VIP
ZnowuJa

2008-12-25 22:54:53

Jako byly redaktor w sumie wypowiem sie poraz pierwszy. Znam zdanie kolegow - chodzi o funkcjonalnosc itd., ale do mnie ta strona nie przemawia w ogole i moim zdaniem stara byla lepsza. To wyglada jak darmowy blog (eSpmania ver.2?) i zadko tu cokolwiek czytuje. Wchodze raz na kilka dni bo nie widze sensu patrzenia na to.

Ta strona to wielki krok na przod jesli chodzi o funkcjonalnosc (co widza tylko Ci z dostep do panelu admina), ale dla reszty to tzw. FAIL.

__

Użytkownik
rambiak

2008-12-26 08:45:59

mateck

Uojezu ... czy redaktorzy utozsamiaja sie ze swoim serwisem czy dzialaja na zasadzie “ja z tym nie mam nic wspolnego, ja tu tylko pisze” ?

__

Użytkownik
xewan

2008-12-26 12:26:10

eSports.pl = Ikar

Komentarze redakcji (nawet jeśli są ironią lub sarkazmem) stoją na nieprzeciętnie niskim poziomie. Layout jest obrzydliwy. Większość z 89% użytkowników nie chce skórek ponieważ to ciekawa opcja tylko chcą wyje**ć aktualny wygląd i powrócić do starego. Czasy kiedy eSp.pl odwiedzało się naście/dziesiąt razy dziennie zniknęły bezpowrotnie. Wcześniej eSp.pl = community - redakcja chciała zrobić z tego Community + “Fat Site” a wyszło “Poor Site” bez Community. Mikołaj @ Paint > ALL. Licznik użytkowników @ 3-6k > all. News = plotka albo na odwrót - sam już nie wiem - wychodzi na to samo. Komentarze, że poprzedni silnik to syf nie usprawiedliwiają do “zniszczenia” klimatu, który był kiedyś. Nie potraficie przyznać się do błędu - a wszystko co się stało to jeden wielki błąd. Komentarze na starym eSp.pl “czekamy na nową stronę" zamieniły się teraz w gorycz i żałość. Ostatnie komentarze WYŻEJ niż forum > ALL. Pros/n00bs = 1337 |-|/\><0R 3L0 community talk. Brak drzewek rozmów na forum = ŻENUA.WP.PL do tego drzewka w komentarzach chyba po to żeby się wkur***ć, że nie ma ich na forum. Witamy potrzebę wpisywania "@Mówie_do_typa_5_postów_wyżej”.

Portal upada. Cofnął się w rozwoju. Stracił duża cześć community. Jest niewygodny dla użytkowników. Jest nieprofesjonalny na tym etapie. I wiele innych argumentów.

A to wszystko dla “lepszej mechaniki” - dziękuje bardzo redakcji, że wygodnie będzie się wam teraz prowadziło to Mauzoleum - bo tak właśnie widzę eSp.pl. Smród i bród.

Do redakcji: Możecie nie zgadzać się z tym co pisze. Można napisać, że to gust. Możecie zaprzeczać moim argumentom. BA ! Możecie zaprzeczać faktom! Ode mnie: MÓDLCIE SIĘ, ABY STARA SKÓRKA ZACHĘCIŁA CHOCIAŻ 40% LUDZI (którzy już odeszli i odejdą wkrótce) DO POWROTU NA STRONĘ.

Może komentarze użytkowników NIE POMAGAJĄ - ale są prawdziwe a wy się na nich wypinacie. Community was stworzyło i community was pogrzebie. FAKT.

__

Użytkownik
kaboom

2008-12-26 13:12:56

"Jako byly redaktor w sumie wypowiem sie poraz pierwszy. Znam zdanie kolegow - chodzi o funkcjonalnosc itd., ale do mnie ta strona nie przemawia w ogole i moim zdaniem stara byla lepsza. To wyglada jak darmowy blog (eSpmania ver.2?) i zadko tu cokolwiek czytuje. Wchodze raz na kilka dni bo nie widze sensu patrzenia na to.

Ta strona to wielki krok na przod jesli chodzi o funkcjonalnosc (co widza tylko Ci z dostep do panelu admina), ale dla reszty to tzw. FAIL."

chcialem napisac wlasnie cos takiego jak misio :)

__
Cybersport.pl

Użytkownik
Blademaster

2008-12-26 14:15:48

kabum i rumel sie pewnie ze mna zgodza...

[*] Lublin

;d

__

Redaktor Naczelny
rml

2008-12-26 14:50:47

jeszcze niedawno miałem dokładnie takie samo zdanie jak wiekszosc narzekaczy ale juz sie przyzwyczaiłem

zamiast pluć nienawiścią w Boże Narodzenie (i to jeszcze kierowaną w stronę Bogu ducha winnych redaktorów którzy z kształtem strony mają tyle wspólnego ile Saddam z budowaniem demokracji) zaczekajcie na kolejną paczkę poprawek

wesołych świąt

__

Użytkownik
qwe

2008-12-26 16:18:33

Z tym Saddamem Ci nie wyszlo.

__

Użytkownik
chopin

2008-12-26 22:07:16

ranking uzytkownikow, pros i n00bs? wtf? a gdzie SŁITASKI? zenada. Obecnie esp sak maj dik, nie czytuje tu nic tylko czasem zagladam czy pojawil sie nowy temat zeby wrocic do starego lay.

__

Użytkownik
bangladesz20

2008-12-27 01:23:18

cytat z dzisiejszych statystyk: 1798 gości
:DDDDD
fajnie, że jak mieliście zazwyczaj do niedawna (czytaj: do momentu starej strony, od momentu wypuszczenia tego syfu nowego), ok 200-500 userów online, tak teraz na tym kmiocie macie prawie 2k??? :DDDD

żal.esp.pl :D

__

PLECELS
PleeC

2008-12-27 03:21:38

zliczanie po prostu nie dziala i zamiast generowac dane z 5 minut to generuje z 5 godzin.

__

Użytkownik
rambiak

2008-12-27 07:37:49

rml


No nie ... czy Wy naprawde nie rozumiecie tego co napisalem ? Bo domyslam sie ze pijesz do mnie jezeli chodzi o “czepianie sie niczemu winnych redaktorow”.

W takim razie uproszcze ... Napisalem:

“Smieszne natomiast jest to ze redaktorzy itd (itd czyli ogol ludzi pracujacych na esports) ciagle powtarzaja ( bo z tego co zauwazylem to tylko oni o tym pisza w komentarzach ze pracuja ( tutaj czytaj moj poprzedni post cvzyli - Czy redaktorzy utozsamiaja sie ze swoim serwisem czy dzialaja na zasadzie “ja z tym nie mam nic wspolnego, ja tu tylko pisze” ?)nad strona poprawiajac jakies bugi czy cos ... ok nikt nie mowi ze tego nie robicie tylko ... tutaj chodzi o CALY wyglad, uklad i przejrzystosc strony a nie o to czy dodac wykres punktow do profilu czy nie!"

Jasne?


Zwrocilem sie do redaktorow bo oni o tym pisza. Pisalby stronamaker napisalbym do stronamaker. Redaktorzy powtarzaja to przeciez nie napisze ze stronamakerzy powtarzaja ...

Plucie nienawisca ? Narzekacze ? Pfffff ....... to ze ktos konkstruktywnie Was krytykuje i probuje ty samym pomoc to jest narzekaczem i pluje nienawiscia ? No brawo, gratuluje ... w takim razie tkwijcie dalej w tym ze tak powiem gownie i patrzcie jak Wam z dnia na dzien ubywa uzytkownikow ...


Nie pozdrawiam ... az sie zdenerwowalem ;D

__

Redaktor Naczelny
rml

2008-12-27 09:10:44

nie pisałem do nikogo konkretnego, tylko do autorów ambitnej krytyki pokroju “RZAL.PEEL”

dajcie autorom strony doprowadzić ją do końca, konstruktywne uwagi (co chyba widać po dotychczasowych zmianach) są uwzględniane i wcielane w życie a wołanie “skasujcie całkiem tą stronę i cofnijcie sie w rozwoju do wraka w którym od ponad roku nie działała rejestracja” niestety do takich nie nalezą

i nie ma sie o co denerwowac :)

__

Użytkownik
Zippi9

2008-12-27 10:54:57

O wszystkim chyba już zostało wspomniane ale podsumuję:
-beznadziejna tapeta, lepiej ją wyrzucić i pozostawić po prostu białe tło;
-jednolite posty na forum i komentarze (tak jak na starym eSp);
-wyżej umieszczone “ostatnio na forum”;
-usunięcie emotikonów;
-usunięcie +/- albo zmiana systemu nadawania itp tak jak wcześniej napisał płaszczka, jednak wolał bym same [+] tak jak na starym;
-podgląd newsów,komentarzy, artykułów itd. na stronie profilu danego użytkownika;
-dużo większe pole do wpisywania komentarza, albo w ogóle zlikwidowanie opcji odpowiedz i pisanie tego z poziomu newsa/tematu na forum;
-jeśli już tyle kasy wydaliście na tą stronę oczywiste jest że do starej nie wrócicie, tym bardziej layoutu. Temu który jest obecnie przydała by się modyfikacja;
Z pewnością o wielu rzeczach zapomniałem jak dla mnie to jest zmiana na [+] im więcej czasu tutaj spędzam tym widzę więcej korzyści. Pomyślcie także o nowych użytkownikach, młodych którzy zazwyczaj piszą durne posty/tematy itd. ale za jakiś czas to oni prawdopodobnie będą odwiedzali tą stronę. Wątpię abym za kilka lat tutaj został, ponieważ nie będę miał tyle czasu. Jedynie co wejść raz na tydzień i zobaczyć co tam się w świecie esportu dzieje.
Edit
Wiedziałem że o czymś zapomniałem :)
-możliwość wyświetlania wszystkich postów na forum na jednej stronie
-stary opis profilu
-no i oczywiście poprawienie wszystkich bugów typu naprawienie do niedawna niedziałającego ">" "<"

__

Użytkownik
qwe

2008-12-27 15:11:32

L O L rml, czy Ty umiesz czytac???

Tyle ku**a razy bylo mowione, byscie wrocili do starego layouta bo ten jest po prostu B E Z N A D Z I E J N Y !!!
Czy my Was zmuszamy do powrotu na stary silnik?? Przecie mozna zrobic “stara strone” na nowym kodzie, od dawna o to trabimy. Wystarczy troche poczytac a nie samemu sobie w glowie dopisywac historyje.

Na starym esp malo co dzialalo, fakt, ale tutaj to juz totalna porazka.
Nawet nie chce mi sie robic listy rzeczy ktore sa tutaj spieprzone, bo i tak wchodze tutaj zobaczyc czy cos sie zmienilo.

Ile razy mozna Wam powtarzac NIE ! ???
Wy mowicie: dajcie nam czas, dajcie nam czas.

I CO przez ten czas zmienicie by przyciagnac uzytkownikow, ktorzy stracili ochote by do tego rynsztoku wchodzic??
Dodacie drzewka odpowiedzi na forum?? Usuniecie emotikonki?? Zmienicie system plusow??
To beda te zmiany??

Mowicie o pierdolach, gdy ludzie chca radykalnych zmian, wlacznie ze zmiana tapety z ta tandetna podroba robocopa w tle.

Normalnie jestem pelen podziwu jak mozna spier***ic tak fajny serwis.
Pisaliscie, ze jesli bedzie duzy sprzeciw to wrocicie do starego laya.
I co?? I dalej pieprzycie, ze poprawicie to i tamto. W dupie mam te kosmetyczne poprawki

na Waszym miejscu z tym serwisem zrobilbym jedno:
Shift+Del + format c: wyje**ac w piz.u i zapomniec raz na zawsze o tym opuszczonym przec boga serwisie.

Nie zdziwcie sie, ze za jakis czas grupa uzytkownikow bedzie tworzyla serwis na wzor starego esports, bo sa juz takie plany.

__

Użytkownik
klawisz

2008-12-27 16:55:03

qwe ma racje, a Dusia blefuje.

Ktoś wciska nam SsangYonga mówiąc, że jest to solidne auto z dobrym silnikiem i ponadczasowym wyglądem. Kierowca porusza się komfortowo, ma bardzo ciekawe funkcje pod ręką i nie ma na co narzekać. Niestety pasażer nie ma tak dobrze. Pasy bezpieczeństwa nie działają, na poduszki powietrzne nie starczyło pieniędzy, a i szyby na korbkę. W zimie nie odpala, trzeba pchać.
Nie dajmy się nabrać na audio od Kenwooda.

__

Redaktor Naczelny
rml

2008-12-27 18:30:14

qwe naprawde przyjemniej by sie z toba rozmawiało gdybyś przestał krzyczeć i uprawiać populizm

stary lay na nowym silniku to byłoby najlepsze rozwiązanie, ale nie zostało wcielone w życie, a skoro tak, to zapewnie był ku temu jakis powód


rr pisał coś o możliwości zmiany wyglądu strony w profilu, zanim napiszesz kolejnego posta na trzy strony zaczynającego sie od CZY TY NIE UMIESZ CZYTAC i zawierajacego 50 wykrzykników, daj mu czas na wprowadzenie tych nieszczęsnych poprawek i zobaczymy jak wtedy będzie wyglądać

pozdrawiam jeszcze raz

__

VIP
mavv

2008-12-27 18:58:42

plasczka;

smiech an sali... probujesz mowic jak jakis pro redaktor obiecujac gory a tak naprawde podczas tyych 'beta testow' nic sie nie zmienilo... Zawsze bedziesz patrzec ze swoljego kata widzenia... 'bo my mamy latwiej, bo latwo jest robic tabelki i relacje na zywo' = ok latwiej ale dla was... ja szczerze wole opozniona relacje ale z zajefajnie czytelna strona niz ta co jest tertaz a po drugie;

'jest wiele osob ktorym sie podoba ta strona ale one nic nie mowia bo najglosniej krzycza krytycy” - pewnie ze tak, tu masz racje.. a co z ankieta? tam glosowali tez i ci ktorym sie podoba ta strona i co? a po drugie argument jest wyjety z d... z tego wzgledu ze ja nie nawidze tego layas a tez w dyskusji nie bralem udzialu wczesniej... dopiero teraz cos napisalem na temat nowego laya.

Bledy bledy i jeszcze raz bledy... do dzisiaj jest autowylogowywanie, nie ma odpowiedz wna forum, nie ma szybkiego dojscia do forum, mnie sie osobiscuie nie chce zadnego tematu zakladac tutuaj bo musze wejsc w zakladke forum pozniej kategoria i dopiero dodaj.. szok... po 3cie po co mi status zaufany skoro niemoge nic z nim robic? czemu nie moge przejrzec w swoim pro\filu to co pisalem wczesniej.. prosty dostep do newsow redaktora z jego profillu... ? no bez jaj, ten silnik istnieje pare miechow a jest tak zalosny ze masakra... to ze mozna szybko relacje robic jest na plus.. reszta do bani, a najgorsze to jest to ze sie z tym zgadzasz a nie potrafisz powiedziec prosto w oczy ze jest to all zalosna pomylka... a w dodatku wiesz co jest najgorsze?

to ze nawet nie bede wiedzial kiedy mi odpiszesz na ten wywod,,.. albo czy go w ogole przeczytasz bo przeciez forum nie ma funkcji odpowiedz.. masakra.. zalosc.. smiech... zmieniaja sie ludzie, zmieniaja sie poglady, czasy lucasa, igora i cwirka byly najlepszymi czasami esports.. tak samo jak gry umieraja umiera i esp... ot takie moje osobiste zdanie.

rml:

'cofnijcie sioe do wraka w ktorym nie dziala rejestracja” \ lepiej pomysl co tu nie dziala a pozniej pisz takie glupie argumenty;) no soryy.. ja wole zeby rejestracja nie dzialala albo dzialala na zasadzie mejlow do adminow niz te wady ktore nam daliscie zamiast tej rejestracji.. super; niedzialajaca rejestracja kontra autowylogowywanie, zjebane forum, brak dojscia do swoich newosw, nie wiadome profile uzytkownikow.. co daje mi teraz zaufany? + 1000 innych bzdetow ktore do DZIS nie sa naprawione i GWARANTUJE CI ze nie beda naprawione przez pare jeszcze miechow albo i lat.. znajac zycie.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

9317 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie