Problem instalacji XP - notebook NP-SA11

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
xzan

2008-10-23 18:43:00

Witam.
Mam problem z instalacja xp'eka na laptopie samsunga model NP-SA11E. Kumpel skarzyl sie na straszna wydajnosc tego co kupil w sklepie wiec postanowilem zainstalowac xp. Zrobilem formata, rozpoczyna sie instalacja xp'eka, program kopiuje wszystkie potrzebne pliki, restartuje sie po czym znowu pyta o formatowanie dysku i tak w kółko. Czytałem jednak ze ten model nie ma problemow z xp - WTF ://
Olałem wiec cała sytuacje pojechał do niego po orginalna viste, lecz tutaj zonk - jedyna płyte jaka dostał to Samsung System Software Media na ktorym znaduje sie vista, jednak po formacie za pomoca płyty xp podczas uruchomieniu kompa pojawia sie jedynie czarny ekran i... nic, nie czyta tej płyty.
wiec: po 1, jak wejsc do biosa na tym laptopie?:p, po 2, jak zresetowac biosa (nie naruszajac przy tym gwarancji , po 3 prosze o jak najszybsza pomoc

ps. wielkie [+] za kazda pomoc, szczególnie jesli finałem tego bedzie działajacy lap z xp :)

__

Użytkownik
xzan

2008-10-23 20:08:38

mobilizacja ludzie!

__

Użytkownik
fantz

2008-10-23 20:24:18

jak formatujesz plyta z xp, to przy drugim uruchomieniu [po formacie i skopiowaniu plikow do instalacji] nie wciskaj zadnego przycisku tylko daj mu sie dalej ladowac (nie wciskaj nic kiedy jest komenda 'dowolny klawisz spowoduje rozruch z plyty CD'...) jeszeli plyta i komp jest OK to powinno pojsc dalej...

a jesli nie to:

masz plyte z xpsp2 ? na nowych dyskach nie zainstalujesz systemu xp jezeli nie jest to odrazu z sp2.

no a potem to chyba juz tylko cos z kompem...

nie zebym byl ekspertem, to tylko moje wlasne doswiadczenia z problemow z formatowaniem/instalacja systemu.

__

Użytkownik
Forem

2008-10-23 20:57:54

A zmieniłeś w biosie by odpalał z SATA ?

__

Użytkownik
xzan

2008-10-23 20:59:27

przeczytaj cały post - nie wiem jak do niego wejsc.

__

Użytkownik
Forem

2008-10-23 21:01:26

Jak do niego wejść to też nie wiem, myślałem, że się da ;p

__

Użytkownik
matiz444

2008-10-23 23:23:53

a nie jest tak ze bez sp2 nie wykrywa tylko czesci dysku? bo ja tak miałem kiedys ;] czy moze mowa o jeszcze nowszych dyskach ; P?

__

Użytkownik
PiWo5z

2008-10-23 23:35:30

moze musisz jakies stery do dysku wgrac ?

ja mialem tak z xp na normalnym kompie, jak byl RAID.

__

Użytkownik
fantz

2008-10-24 06:27:44

no tak jest miedzy innymi, ale ja mialem plytke z samym xp, zawsze wszystko dzialalo(normalnie z niej formatowalem a potem instalowalem czystego xp bez zadnych sp), kupilem niewdawno nowego kompa i z tamtej nie moglem zainstalowac, bo instalator sie wysypywal ciagle jescze przed formatowaniem

wzialem od kolegi XPSP2 i wszystko gladko poszlo, wiem ze napewno nie byla to wina mojej starej xp plyty, gdyz jak mi juz komp dziala to programem nLite dodalem SP2 do systemu nagranego na tej starej plycie i teraz dziala juz z niej instalacja systemu na moim nowym kompie.

__

Użytkownik
fantz

2008-10-24 06:31:20

Może spróboj wsiskać szybko DEL od samego poczatku uruchamiania sie kompa to wskoczysz do BIOSa :d

komentarz piwoszqa tez jest godny uwagi, podczas wlaczania sie instalatora systemu windows kiedy pojawi sie komenda 'nacisnij F6 aby zaainstalowac sterownik SCSI lub RAID innej firmy' wcisnij ..... F6 ! :D

__

Użytkownik
grubka

2008-10-24 11:50:42

do biosa wchodzisz przez wciśnięcie f1 ewentualnie fn + f1 jak kompa uruchamiasz :)
ale nie wiem czy to coś pomoże, chociaż to zależy od modelu lapka, bo za dużo opcji to tam nie ma :D

nie chce tutaj zamulać ale jeżeli nigdy nie instalowałes windowsa to tak jak ktoś tam wyżej napisał: tylko za pierwszym razem wchodzisz do instalatora przez wciśniecie przycisku jak wyskakuje te całe "Aby rozpocząć rozruch z płyty cd ....." potem jak już sformatujesz dysk i instalator skopiuje pliki to pozwól mu się normalnie uruchomić

__

Użytkownik
xzan

2008-10-24 15:10:25

instalowałem, instalowałem jednak rzecz w tym jak insalator skopiuje pliki powstaje problem. komunikat o rozruchu płyty sie nie pojawia, poprostu odrazu przystepuje do pytania o formatowanie dysku lub tez kopiowania plikow ponownie.( czy płyta w winda jest w napedzie czy tez nie)

__

Użytkownik
grubka

2008-10-24 20:37:32

spróbuj zainstalować tego xpka z innej płytki może tu leży problem :)

__

VIP
mavv

2008-10-25 11:29:14

jesli nbie usuneles partycji recovery to mozesz wejsc do recovery i przywrocic system poprzez klawisz f8 - napraw komputer - > recovery menu - > przywroc ustawienia fabrycze

jak przywrocisz bios do srtanu fabrycznego nigdy nie tracisz gwarancji, nie wiem skad te stwierdzenie. Do biosu wchodzisz f2, ewentualnie f10, del. - jednak jak przywrocisz sobie bios to co ci to niby da? przeciez nie przywrocisz w ten sposob partycji recovery ani systemu.

Xpeka da sie tam zaisntalowac.

__

VIP
mavv

2008-10-25 11:31:52

ale on napisal ze formatowal dysk, wiec dysk widzi... w laptopach nie trzeba wgrywac w wiekszosci przypadkow sterownikow pod sata / raid , mozna te opcje w biosie wylaczyc. Wiekszosc dyskow laptopowych jest podlaczonych przez przejsciowke stad ta opcja.

__

VIP
mavv

2008-10-25 11:32:44

chyba ata :] jak sata to nie zobaczy dysku twardego.

__

Użytkownik
PiWo5z

2008-10-25 11:55:54

widzic widzi, da sie sformatowac, ale nie da sie zainstalowac.

Mialem tak jak robilem u kolegi kompa kiedys, formatowac moglem dowoli, pliki do instalacji przekopiowalo, ale dalej juz isc nie chcialo :)

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2453 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie