Dziwny problem z komputerem - UPDATE

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
VIP
mrozu

2008-10-22 18:26:25

Witam wszystkich,

Wiem, że to już drugi temat w ciągu dwóch dni, ale znowu potrzebuje pomocy specjalistów :P

Mam drobny problem z komputerem, a mianowicie zdecydowałem się na położenie świeżej pasty termoprzewodzącej na procesor i procesor karty graficznej, jako, że sam składałem ten komputer i nie raz wymieniałem różne rzeczy, bez obaw podszedłem do tego zadania.

Po położeniu pasty według zaleceń różnego rodzaju internetowych speców, poskładałem wszystko jak należy i zaczęły się jaja.

Komputer losowo wybiera dzień kiedy działa, a kiedy nie. Nie odpalanie komputera objawia się tym, że włącza się, ale nie ma tego pierwszego piknięcia z płyty i nie odpala się w ogóle obraz. Ten sam problem pojawia się bez karty graficznej, o braku zasilania też chyba nie ma mowy, bo wszystkie wiatraki i światełka odpalają, tylko bez piknięcia i dalszego etapu inicjacji (:P) więc jeśli już to może coś z procesorem...

Najlepsze jest to, że jednego dnia komputer nie uruchamia się, a drugiego działa jak gdyby nigdy nic, a nic w nim nie ruszam, nawet go nie przesuwam, wszystko zależy od jego “widzi mi się"

Jeśli ktoś kto się zna nieco lepiej ode mnie ma jakieś pomysły to byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam :D

edit: pozwólcie że tutaj będe odpowiadał na komentarze

pasta arctic silver, rozprowadzona została tak, jak poprzednia pasta, która zmyłem spirytusem z procka, także pod procek pasta nie mogła się “wylać" bo jest dużo gęstsza niż gil z nosa

do qwe, nie powiedziałem, że ładuje mi się system i nie mam obrazu, tylko system się nie ładuje (nie ma tego piknięcia, sygnalizującego nastepny etap ładowania, nie wiem co to ejst do końca) i dlatego nie mam obrazu

temperatury są ok, lepsze niż były, nawet w grach

[color=red]UWAGA UWAGA UWAGA !!![/color]

Rozdałem parę plusów, za dobre chęci i parę za jednak trafną uwagę, otóż zrobiłem wczoraj wieczorem mały test:

Otworzyłem obudowę komputera i fizycznie dociskając radiator do procesora spróbowałem odpalić komputer, oczywiście zadziałało i działa do tej pory, ale jest do dziwne, bo radiator nie jest mocno zamontowany, widocznie przy montowaniu za mocno dociskam pastę, a jak już wmontuję zaczepy to radiator lekko odchodzi i pasta ze stykiem nie dotykają się, to jedyne wyjaśnienie, wobec tego kupię po prostu nowy radiator z wiatrakiem.

Dziękuję wszystkim za pomoc, która okazała się dużo lepsza i bardziej fachowa niż ta udzielona na forumpc.pl (1 odpowiedź - wyjmij baterię biosu geniusz jakiś) i serdecznie pozdrawiam.

W związku z tym, że komputer działa jako tako to napiszę już dzisiaj nowy temat odnośnie problemy z PES2009, POZDROOOO

__

Użytkownik
Kris^u

2008-10-22 18:36:33

pasta pasta i jeszcze raz pasta. widocznie albo źle rozprowadzona, albo kiepska jakościowo. jak pamiętasz to powiedz jakiej była marki.

__

Użytkownik
z1mny

2008-10-22 18:37:59

colgate

__

Użytkownik
BezimiennyJoe

2008-10-22 18:38:39

Sprawdzałeś temperatury? Może mimo najszczerszych chęci coś poszło "wrong"?

__

Użytkownik
reurion

2008-10-22 18:45:14

jaka pasta a może ci wypłyneła pod procka looknij

__

Użytkownik
enj0y

2008-10-22 18:53:42

moze to problem z zasilaniem - skroc kable od zasilacza

__

Użytkownik
qwe

2008-10-22 19:03:16

OMG to na pewno nie pasta :D
Pomysl logicznie, jesli pasta byla by zle rozsmarowana to komputer i tak by sie odpalil bez zadnego bledu. Ponadto moglby sie przegrzac ale to dopiero po okreslonym czasie, a tutaj na starcie jest juz cos nie tak.
Ponadto pasta kiepska jakosciowo objawiala by sie wysoko temperatura na procku a nie nieodpaleniem calej platformy :D
[cut :P]

Szczerze to nawet stockowa pasta dobrze sobie radzi w chlodzeniem proca, zmiana pasty na lepsza ma sens tylko wtedy, gdy chcemy krecic proca.

Jesli juz to mogl za duzo pasty polozyc na procesor, ale znowu komputer wtedy sie uruchomi bez problemu a sama pasta po nagrzaniu nie jest tak plynna by mogla sie pod procesor wylac :D

__

Użytkownik
qwe

2008-10-22 19:04:26

Ktora pasta jest tak plynna i rzadka by mogla sobie wyciekac jak dzem truskawkowy z mocno scisnietej kanapki??

__

Użytkownik
qwe

2008-10-22 19:06:57

Mrozu powiedz mi ile pasty nalozyles na proca (duzo wiecej niz ziarenko ryzu?), podaj jaka masz karte graficzna.

Aha i czy jak nie odpala sie obraz to slychac ladowanie systemu (dysk twardy)?

__

VIP
mrozu

2008-10-22 19:11:26

nie wiem za bardzo jak to zrobić i nie rozumiem za bardzo po co, możesz wyjaśnić?

__

Użytkownik
Yakcyll

2008-10-22 19:35:27

http://esports.pl/?id=post&post_id=1879647717
http://esports.pl/?id=post&post_id=1879647941&commens=fullthreads#11

I kilka innych.

__

Użytkownik
Kris^u

2008-10-22 19:46:14

wez pod uwagę liczne zabezpieczenia płyty głównej, które zbyt wysoką temperaturę podstawki przy starcie systemu mogą brać jako uszkodzenie.

__

Użytkownik
esportfun

2008-10-22 19:46:40

Sprawdz czy dobrze docisnales radiator do procesora ;)

__

VIP
mrozu

2008-10-22 19:48:53

więcej, możliwe, że trochę za dużo, ale to chyba nie powinno mieć wpływu na losowość odpalania się kompa, bo pasta się nie rusza, karta graficzna 7900gt, ale kartę wyjmowałem, żeby sprawdzić czy komputer się odpali bez niej i problem był ten sam

komputer zatrzymuję się na etapie dostarczenia prądu, dysk zaczyna pracę, wiatraki też, lampki się zapalają, ale dalej nic się nie dzieje, chodzi tak sobie po prostu z jednostajnym dźwiękiem, bez oznak dalszego ruszenia.

nie ma tego piknięcia, z głośnika na płycie głównej, tego które normalnie słychać po włączeniu kompa, które też służy do określenia, który podzespól zawodzi przy odpaleniu kompa

__

VIP
mrozu

2008-10-22 19:50:01

powtarzam, to się dzieję samoczynnie, ja nic nie zmieniam, chyba nie jest tak, że radiator sam się dociska od czasu do czasu i wtedy mi kompa odpala

__

VIP
mrozu

2008-10-22 19:50:36

przejrzałem pobieżnie, ale nie wiem w czym ma mi to pomóc

__

Użytkownik
esportfun

2008-10-22 19:52:27

Jak jest niestabilnie ustawiony to wtedy tak sie moze dziac jak opisales.

__

VIP
mrozu

2008-10-22 19:52:43

no ale proc nie przekracza temperatury 40 stopni po 9 godzinach pracy (jak już odpali to cały dzień nie wyłączam), to w jaki sposób temperatura początkowa podstawki mogła by być tak wielka?

__

VIP
mrozu

2008-10-22 19:54:33

no niestety, już raz zrobiłem niechcący to o czym mówisz, jak składałem kompa, ale objawiało się to jedynie ogromną temperaturą procka, komp odpalał zawsze

jak sprawdzałem parę dni temu to radiator jest mocno dociśnięty, nie można nim ruszyć itd.

__

VIP
mrozu

2008-10-22 19:54:52

temperatura są ok.

__

VIP
wilgotna pela

2008-10-22 20:00:19

jedyny sensowny i pomocny komentarz tutaj. wg mnie na 99 procent zjebał montaż radiatorów.

__

Użytkownik
BezimiennyJoe

2008-10-22 20:02:28

imo to uszkodzenie sprzętu, skoro mówisz, że wszystko jest ok, to gdzie indziej szukać przyczyny ?

edit: może banalne ale sprawdź czy pamięć ram dobrze włożona, moja jedna kostka kiedyś wypięła się troszeczkę, a ja się dziwiłem czemu resety/bluscreeny itd ;]

__

VIP
mrozu

2008-10-22 20:02:58

przeczytaj #18 i powiedz co myślisz

__

VIP
wilgotna pela

2008-10-22 20:04:29

zdejmij radiator, wytrzyj pastę, przesmaruj jeszcze raz (tylko go nie utop :asd) i załóż ponownie tym razem dokładnie. To że trzyma się stabilnie wcale nie znaczy że równo przylega do powierzchni proca.

__

VIP
wilgotna pela

2008-10-22 20:06:53

zobacz też czy wszystkie kable, pamięci, karty etc. są porządnie dociśnięte. Może poruszyłeś przy montażu.

__

VIP
mrozu

2008-10-22 20:07:14

nie wyjmowałem w ogóle, jest włożona prawidłowo

__

VIP
mrozu

2008-10-22 20:11:46

zrobiłem to o czym mówisz jakiś tydzień temu, powtórzyłem cały proces tak jak mi właśnie radzisz i bez efektów

a jeśli by nie równo przylegał do proca, to czy by chodził mi sprawnie cały dzień, tak jak dzisiaj?

__

VIP
mrozu

2008-10-22 20:13:02

no właśnie wszystko wydaję się podłączone prawidłowo, sprawdzałem parę razy

__

VIP
mrozu

2008-10-22 20:24:27

ciekawostka: da się go normalnie zresetować, ale na pierwszym ekranie biosu, tym przy uruchamianiu komputera, nie pokazuje się informacja odnośnie procesora, która zawsze się pokazywała, pokazuję się jedynie informacja dot. ramu i dysków

__

Użytkownik
BezimiennyJoe

2008-10-22 20:27:33

Chyba więcej nic tutaj nie wymyślimy. Wydaje mi się, że wina leży po stronie sprzętu, jeszcze jak mówisz o tym procesorze to jestem prawie pewien, na ile mogę być przez internet. W tej chwili na Twoim miejscu zacząłbym zamieniać części po kolei by sprawdzić która jest uszkodzona. Pozdrawiam i sry, że nic nie mogę pomóc :)

__

Użytkownik
b3n a.k.a. 4

2008-10-22 20:31:54

polecam zalożyć temat z twoim problemem na forumpc.pl a nie tutaj

__

VIP
mrozu

2008-10-22 20:37:52

może to i dobry pomysł :)

__

Użytkownik
Zippi9

2008-10-22 20:50:45

Rozwalona zasiłka? Ja tak mam...

__

Użytkownik
enj0y

2008-10-22 20:51:50

normalnie bierzesz i ucinasz nadmiar kabla, a potem go laczysz/lutujesz, izolujesz i jazda

__

Użytkownik
qwe

2008-10-22 21:17:41

Podepnij kompa pod inny zasilacz, najrozsadniejsze rozwiazanie.

__

Użytkownik
garo

2008-10-22 22:02:42

RAM

__

Użytkownik
z1mny

2008-10-22 22:15:29

Jak już rozwiążesz problem sam lub na innym forum, to plz postuj tutaj co było nie tak, bo troche wciągneła mnie ta "telenowela" :) Poważnie mówie ;)

__

Użytkownik
qwe

2008-10-22 22:18:20

Na 90% nie RAM, gdyz wywalalo by mu bledy gdy juz kompa wlaczyl a tu chodzi o to, ze czasami sie nie chce wlaczyc.
Niech wykona test ramu w biosie.

Ja jestem dalej za tym by podpiac inny zasilacz.

__

Użytkownik
garo

2008-10-22 22:23:04

Już nie raz spotkałem się z przypadkami (sam taki miałem), że komp się włączał (wiatraki etc.) a ekranie się nie aktywował (mimo że grafika była 100% sprawna i "trzymała" monitor) . W kilku przypadkach, w tym także w moim był problem z pamiątkami. Wyjęcie jednej kości lub ich wymiana pomagała...

__

Użytkownik
qwe

2008-10-22 22:31:53

A wlaczal sie chociaz czasami z tym wadliwym Ramem ??

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4215 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie