PS3 vs Xbox360 na Samsung SM T240HD

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
fragmat1c

2008-10-06 11:12:16

Witam,

Tak więc do tej pory byłem zagorzałym graczem komputerowym, grałem we wszystko co wpadnie mi w ręce, jednak czasy się zmieniły i teraz praktycznie nie mam czasu na grę, natomiast jeśli już go mam to mam go mało.

Sporo ludzi się wypowiada na ten temat, pc vs konsole i tak prawdę mówiać sprowadza się wszystko do tego czy mamy czas na grę, czy nie. Jeśli tak, to komputer, wiadomo, jeśli nie to konsola jest lepszym rozwiazaniem.

Postanowiłem kupić w końcu cos z trzeciej generacji konsol, ale nie wiem dokładnie co wybrać. Gry wyglądają niesamowicie na obu konsolkach, zarówno na zwykłych tv jak i na hd. Ja natomiast nie będe podłączał konsolki pod telewizor.

Mam na komputerze dwa monitory, jedna 19 do codziennego użytkowania i ostatnio sprawiłem sobie coś [url=www.allegro.pl/item439891306_samsung_syncmaster_t240hd_tv_wide_glossy_full_hd.html]takiego[/url]

Moje pytanie, czy da się ps3 do tego podłaczyć? czy da się do tego xboxa360 podłączyć? jest kilka wersji xbox360 na rynku, różnią się cenami a tak poza tym to nie wiem, czy wszystkie te wersję są te same pod względem technologicznym i czy każdą z nich podłącze pod ten monitorek?

A tak ogólnie to ten samsung to dobry zakup? wymienić go w każdej chwili mogę jakby co...zaznacze, że monitorek jest praktycznie do ogladania filmow i wlasnie bedzie pod konsolke.

__

Użytkownik
NIKOM

2008-10-06 12:18:22

przez hdmi ofc
ps3 > x360 ( tak jestem fanboiem ps3^^)

__

VIP
fragmat1c

2008-10-06 12:22:53

ty, hans, ale rozwin to troche, tez jestem bardziej za ps3 ale patrzac na gry obecnie dostepne to raczej nie ma sensu przeplacac, co konkretnie przemawia na korzysc ps3

__

VIP
fronki

2008-10-06 12:48:24

jeśli chodzi o moje zdanie to powinieneś odpowiedzieć sobie na te pytania i potem dokonać wyboru

Czy różnica w cenie pomiędzy PS3 a X360 jest dla Twojego portfela duża czy raczej wydajesz tyle na frytki w Sheratonie? Tak/Frytki

Czy będziesz korzystał z odtwarzacza Blueray? Tak/Nie

Czy w najbliższej przyszłości kupisz tv full hd? Tak/Nie?

Czy jesteś bardziej fanem MGSa czy GOWa? Tak/Nie

i jeszcze kilka ale wymyśle je później :)



ja mam xboxa360 + 22 cale samsunga, ale gdybym miał plazme fullhd 48+ cali to bym mial ps3 :D (i płakał ze na niego nie ma gowa :DDD)

__

VIP
V!ct!M

2008-10-06 12:53:49

LoL

__

Użytkownik
n3x

2008-10-06 13:07:35

ja mam tv 40'' z tej samej serii co ty masz monitor, jestem rowniez posiadaczem ps3, ze wzgledu na to ze xbox wyszedl szybciej niz ps3 jest na niego wiecej gier, z tego co widze wybierajac sie do gameshopu, pelne pulki tytulow pod xboxa, a tylko mala niewinna puleczka pod ps3, bluray jest kozacki, jakos filmow miazdzy, fakt ze za film trzeba zaplacic okolo 20 funtow, ale jednak sie oplaca, juz za 2-3 lata wyjdzie 4 generacja xboxa i ps, mam nadzieje ze bedzie wiecej gier na psa! bo w tym momencie xbox jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o liczbe gier

__

Użytkownik
Kris^u

2008-10-06 13:37:49

jestem fanem PS3 ale cena odstrasza. gdybym uzbierał te 1,6 tys na samą konsolę to chyba wybrałbym za to x360 + dwa pady + dysk 120 gb + 7 gier ;) (używany premium bez dysku to dzisiaj 600-700 zł).

do twojego TV xboxa podłączysz przez HDMI jeśli kupisz jego nowszą wersję z takowym portem. PS3 również posiada HDMI. z czego wydaje mi się, że tylko PS3 może Ci zaoferować gry w FULL HD co sprawia, że idealnie nadaje się do twojego LCD.

ps. FULL HD od HD Ready na tak małym ekranie jest chyba nie do odróżnienia więc jeśli w przyszłości nie planujesz czegoś większego to bierz xboxa ;)

__

VIP
vib

2008-10-06 13:59:32

PS3 slicznie sie prezentuje jako mebel, nic po za tym - innych zastosowan na razie nie znalazlem, ale gleboko wierze, ze kiedys wykorzystam jej mozliwosci w pelni, jesli:
- gry beda po 100zl a nie 200zl
- filmy BR beda po 50zl a nie 120zl i bedzie ich szeroki wybor (i nie skalowane z SD, a krecone w HD)
- za media-centrum i tak robi komp podpiety pod plazme, bo jednak PS3 nie radzi sobie z roznymi rzeczami (choc zawsze mozna streamowac, tylko po co ?)

ale i tak Sony ma przewage nax XBOXem, bo to pudlo MS jest po prostu brzydkiw :)

generalnie jak dla mnie dyskusje o konsolach powinny byc raczej nie na forach gamingowych a o ladnym wyposazeniu mieszkania w gadzety elektroniczne :)

__

VIP
fragmat1c

2008-10-06 14:07:18

Wiadomo, kasa ma znaczenie. Własnie się tak rozglądałem na allegro dla porównania i xbox360 wychodzi pod każdym względem o niebo taniej. Przykładowo wersja nowa z 60gb hdd premium plus jakas gra to nie całe 900zl, za ps3 z jedną grą trzeba dać 1500zł. To jest dużo. No i cena camych gier jest praktycznie o połowe niższa dla xboxa...

Bluray. Hmm, szczerze to nie mam zdania. Pewne jest, że korzystać będe ale w tej chwili raczej nie, ba, nawet w najblizszej przyszłości pozostane jeszcze przy dvd...

Telewizor full hd o wiekszej przekątnej? Nie. Nie mam gdzie go dać. 24 w zupełności mi starcza.

Metal Gear Solid czy Gears of War? Jeśli MGS to coś w rodzaju Splinter Cell to zdecydowanie GOW.

__

VIP
fragmat1c

2008-10-06 14:09:05

Rzeczywiście, FullHD i HDReady nie robi aż takiej różnicy na tym monitorze. Ja też aż takiej wielkiej wagi do tego nie przywiązuje.

__

VIP
fragmat1c

2008-10-06 14:10:26

U mnie to i tak nie ma znaczenia bo obojętnie co kupie to będzie leżeć pod biurkiem i się kurzyć ;)

__

VIP
fragmat1c

2008-10-06 14:11:49

Niech ktoś za plusa coś powie o różnicach w wersjach poszczególnych xbox'ow, o awaryjności, o tych słynnych red ringach i czy nadal występują w obecnych modelach etc

__

VIP
samolot

2008-10-06 15:16:38

blue rayem bym sie nie martwił, jak standard stanie się bardziej popularny to kupisz sobie odtwarzacz do komputera, już teraz napęd do komputera to koszt około 300zł

__

VIP
fragmat1c

2008-10-06 15:21:44

dokladnie, tak samo bylo z dvd i przejsciem z cd. Szczerze mowiac to nie widze wcale potrzeby przechodzenia w najblizszym czasie na bd, no ale jak to mowi kumpel "nie pierdol bo nie widziales filmu na bd na 42 calach w fullhd" :D

__

Użytkownik
El-Mo

2008-10-06 17:12:21

gry wychodzą taniej niż po 200zł jak weźmie się pod uwagę to że ps3 nie ma zabezpieczeń regionalnych i zamówi gry z Hong Kongu (patrz e-bay - wysyłka około 30zł). bo i tak wątpię czy ktoś kupuje gierki w sklepach.

__

VIP
V!ct!M

2008-10-06 18:07:33

ta, najnowsze na xboxa tez wychodza wtedy za ~100 zl :P

btw. jesli ktos chce kupowac z zagranicy to polecam

www.playasia.com

__

Użytkownik
El-Mo

2008-10-06 18:12:42

ale x-box 360 ma zabezpieczenia regionalne (nie wszystkie tytuły, ale jednak są z tego co wiem), a ps3 nie

__

VIP
fronki

2008-10-07 00:41:27

vicek 100% sure ze jak tam zamowie to bedzie m mi smigac i nie bede mial azjatyckich znaczkow :D ?

__

VIP
V!ct!M

2008-10-07 01:52:22

ano nie wiem jak jest z tymi regionami na x360, z tego co pamietam to jednak gry z innego regionu chyba nie beda dzialaly?

masz na p-a browse by region or sth i european niestety zadnych, us jest duzo i region free tez duzo, tyle ze ceny nieatrakcyjne :(

tak czy inaczej jakby ktos chcial cos kupowac w sklepie, to polecam :) nieraz ludzie handheldy stamtad sobie sprowadzaja za grosze, czy nawet jakies duperele i tak nieraz taniej niz w pl wychodza

ja zamawialem cos do nds, przesylka chyba 4 czy 6 zlotych, a paczke mialem w tym samym tygodniu :D

__

Użytkownik
n3x

2008-10-07 02:30:57

a po co mi do komputera, jak mam wielki tv full hd?mam bawic sie w podlaczanie tv do kompa, zebym mial w grafice jeszcze hdmi to moze,a system grajacy ktory jest podlaczony do ps3?mam kupowac drugi kabel opt zeby to laczyc?skora nie warta wyprawki, no co innego jesli ktos nie ma tv ani konsoli, ale ogladanie filmu na blurayu na monitorze jakos chyba mnie nie podkreca

__

Użytkownik
n3x

2008-10-07 02:31:52

a po co mi do komputera, jak mam wielki tv full hd?mam bawic sie w podlaczanie tv do kompa, zebym mial w grafice jeszcze hdmi to moze,a system grajacy ktory jest podlaczony do ps3?mam kupowac drugi kabel opt zeby to laczyc?skora nie warta wyprawki, no co innego jesli ktos nie ma tv ani konsoli, ale ogladanie filmu na blurayu na monitorze jakos chyba mnie nie podkreca

__

Użytkownik
qwe

2008-10-07 02:44:53

Tak mocno zwracacie uwage na TV i konsole a nikt o sprzecie audio nie wspomni.

Powiem Ci szczerze, ze pakujac jeszcze 2-3k w sprzet audio na pewno nie pozalujesz.
Dobry dzwiek to IMO 1/3 sukcesu przy taki systemie rozrywki.
Ja bym oszczedzil na TV i dokupil chociaz pozadne stereo.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3150 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie