Pytanko o myszki "for gamers"

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
tomek888

2008-08-23 11:18:41

A więc zacznę od tego, że mam zamiar kupić mysz. Na oku mam SS Ikari, razer diamondback/deathadder i intellimouse explorer. znajomi radza mi IE. I tu mam schody, bo jest model 3.0 za 100zł i model 1.1a za 49zł w wersji OEM (a po jaka cholere mi pudelko?!). I teraz nie wiem co brac. Zaoszczedzic i kupic 1.1a ktora od 3.0 rozni sie tylko brakiem wyprofilowania i (podobno!) zepsutym scrolem. Prosze o wypowiadania sie osob, ktore mialy w lapkach 2 modele tej legendarnej myszy.

__

Użytkownik
xewan

2008-08-23 11:56:24

Było ! Ale odpowiem
a] NIE kupuje Razer'ów - rozpisywałem się już na ten temat - jak poszukasz na forum to znjadziesz - miałem pare rZr - żal
b] 1.1a i 3.0 sa bardzo dobre - polecam 3.0 - jest ladniejsza / 1.1a NIE jest gorsza - jest OK tyle, że można nazwać ją "brzydszą" od 3.0 - mi się i tak podoba ;'x

Generalnie 3.0 bardzo dobrze leży w ręce - i nawet po zmianie jej na inną mysz bedziesz pamiętać jej wagę czy kształt - bo so "idealne" - jeśli umiesz strzelać niezależnie od gabarytów to 1.1a też będzie OK.

Najlepiej kup którąś z nich - drugiej kupować nie będziesz musiał - a sam będziesz mógł ją ocenić a nie czekać na czyjeś opinie ;']

__

VIP
Hakan

2008-08-23 11:58:52

Logitech MX310 jak jeszcze gdzies znajdziesz. Razera nie kupuj bo co drugi temat na tym forum to "Razer - problem"

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

VIP
Van Helsing

2008-08-23 12:10:43

ja mam copperheada. zajebista mysz jak dla mnie.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
garo

2008-08-23 12:10:51

Miałem IE 3.0 i sprzedałem ją po tygodniu. Dla mnie to była porażka. Dla mnie, inni na pewno znajdą w niej jakieś plusy. IE 1.1 w ręce nie miałem, ale ponoć daje radę. Na pewno głos zabierze tutaj Książe, który bardzo ją zachwala ^^

Do Razera nic nie mam. Śmigam na Diamondbacku i jest świetny. Śmieszą mnie te opinie o ich wadliwości. Zauważył ktoś jakiś post na forum że niby się psuje i robi ferment w głowach kupujących. Wystarczy spytać użytkowników DeathAddera o to, jak to rzeczywiście jest :) Osobiście polecam Razery. Są specyficzne.

SteelSeries Ikari? Bierz, a się nie zastanawiaj. W wersji Laser jest obecnie najlepszą myszą dostępną na rynku. Genialny kształt, świetny sensor. Cud miód i orzeszki. Jak tylko wpadnie grosz do kieszeni to z miejsca kupuję :)

Ikari > IE 3.0 i 1.1 = Razer

__

VIP
Van Helsing

2008-08-23 12:11:43

ja nie mam żadnych problemów z razerem od 2 lat..

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
yeltzyn

2008-08-23 12:11:46

http://allegro.pl/item408084452.html

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
yeltzyn

2008-08-23 12:18:34

Dlaczego wg. ciebie ie 3.0 to porazka? Nie widze zadnych argumentow. Dziwi mnie, ze smieszy cie wadliwosc razerow, ktora nie jest wyssana z palca. Przecierajacy sie kabel w miejscu styku kabla z myszka, padajace klawisze i wspomniane przez ciebie problemy uzytkownikow deathadera. Dla mnie takie opinie sa razace. Kazda myszka moze sie zepsuc, ale w przypadku logitecha i ms dzieje sie to ze starosci.

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
V!ct!M

2008-08-23 12:23:30

deathaddera sobie kup

__

Użytkownik
xewan

2008-08-23 12:32:38

Mysze mają dobre do gry jeśli komuś nie robi różnicy kwestia "przyzwyczajania do sprzętu" - dla mnie produkty rZr ze względu na taką a nie inną budowe sensora wydają się nie odwzorowywać ruch myszki idealnie - "antyaliasing" - taki przyklad nasuwa mi się jako pierwszy - zaś ie1.1a/3.0 to myszki które robią to idealnie. Być może wydaję się to totalnie subiektywną opinią, ale przekonałem się empirycznie jak wygląda sytuacja rZr vs MS vs Lgt.

Nie chodzi mi o przekonanie kogoś do tej opini - raczej wolę, aby chłopak nie wydał kasy w błoto i żeby czerpał 100% ze sprzętu. Bo nawet jeśli mylę się co do odwzorowania - to i tak wszystkie te produkty będą dobre i spęłnią swoją funkcję - a pozostaje możliwość, że mam rację - czyli nie dość, że wyda mniej kasy to w dodatku w przyszłości będzie mógł polegać na swojej ręce i jej celności, a nie na "wczyczuciu i przywyczajeniu do konkretnego sprzętu".

Peace

__

Użytkownik
gÓpek

2008-08-23 12:40:43

IMO myszki Razer/Logitech/Microsoft=wysoka jakosc. W zadnej z flagowych myszek sensor nie gubi sie, nie ma akceleracji wstecznej i sa wykonane z materialow dobrej jakosci. Reszta to juz poprostu osobiste preferencje co do wygladu i ksztaltu mychy np. ja w zyciu nie kupilbym logitecha bo zupelnie mi nie lezy a modele powyzej mx510 sa dla mnie jak czolgi;-)
Najlepsze co mozna zrobic to "przymierzyć" myszke przed kupnem ale wiem ze nie kazdy ma do tego dostep.
Kup myche w zaleznosci od wielkosci dloni, od tego ze jestes lewo czy prawo reczny i od tego czy dany ksztalt myszy Ci odpowiada.

__

Użytkownik
dEVJEE

2008-08-23 12:47:10

bierz deathaddera

__

VIP
V!ct!M

2008-08-23 13:25:25

W zadnej z flagowych myszek sensor nie gubi sie, nie ma akceleracji wstecznej

no nie wiem :lp

__

Użytkownik
El-Mo

2008-08-23 13:31:58

to samo:) problemy były 2 lata temu z moim copperhead-em jak stery były niedopracowane, a teraz problemów zero

__

Użytkownik
Rzeźnik

2008-08-23 13:50:32

idz do sklepu MM/saturn/inne i zobacz sobie jaka mysz z logitech/microsoft/razer ci dobrze "leży", a później ją kup przez neta lub tam jeżeli będą podobne ceny. Osobiście tak właśnie zrobiłem i wybrałem mx518.

__

VIP
marikkkk

2008-08-23 13:58:36

imo IE 3.0 = razer DA (jak sie przenosilem z tej na ta, to przyzwyczajanie sie do niej zajelo mi 1 dzien:p i juz na 2 czulem sie jakbym na niej gral od jakiegos czasu) z takim wyjatkiem ze razer ma lepsze stery, no i jeszcze takie pierdoly jak boczne przyciski w IE sa slabo wykonane za to w DA sa zarabiscie ale jak dla mnie troche za duze. Rolka w IE nie chodzi tak jak na zabkach tylko plynnie (co mi przeszkadza). No i ogolnie DA jest zrobione z lepszych materialow ^^

__

Użytkownik
bts[b]

2008-08-23 14:15:11

A ja ci powiem że jak nie lubisz bólu rąk po myszce to bierz jakąś profilowaną np G5 :]

__

Użytkownik
Forem

2008-08-23 14:19:35

razer DA

__

Użytkownik
Yakcyll

2008-08-23 14:45:19

SS Ikari Laser.

__

Użytkownik
EssePL

2008-08-23 14:46:29

a ja mam fatala 2020 i jestem bardzo zadowolony ;P
(cztery przyciski na górze myszki miażdżą wszystko)

__

Użytkownik
Yakcyll

2008-08-23 14:50:38

Też swojego czasu chciałem zainwestować w to cudeńko, ale po doświadczeniach z 1010 dałem sobie spokój. Nie mogłem się przyzwyczaić. :)

__

Użytkownik
gÓpek

2008-08-23 14:51:06

A jaka masz na mysli?;-)

__

Użytkownik
garo

2008-08-23 15:38:06

Coś mi w niej nie pasowało. Przyciski chodziły jakoś nienaturalnie, a rolka warczała jak głodny pies. Nie chodziła mięciutko, tylko twardo, za twardo.

Razery były wadliwe, ale jakiś czas temu. Od jakiegoś momentu Razer wydaje na prawdę wyśmienite produkty, łącznie z podkładkami i innymi gadżetami, które wykonane są bardzo dobrze. Problemy pojawiają się sporadycznie, na pewno nie tak "gęsto" jak kiedyś...

Problemy z DeathAdderem? Pierwsze słyszę. Prawie 100% użytkowników tej mychy poleciłoby ją innym. Jest to dobry produkt, w dobrej cenie. Ma dobre sterowniki, kształt i sensor. Z pewnością godna polecenia.

__

Użytkownik
tomek888

2008-08-23 15:43:00

aha, jeszcze jedno zapomniałem dodać, że jestem z zamiłowania grafikiem, i potrzebuje tez myszki, ktora bedzie dokladna w windowsie, i nawet na duzym zoomie, ma plynnie "wycinac" elementy w photoshopie ;]


edit: SS ikari optical bym bral bo jest tansza, a ja kasy nie zarobie tyle tak szybko ;]

__

VIP
V!ct!M

2008-08-23 15:47:00

chociazby copperhead i lachesis, ze zbyt wieloma myszkami logitecha nie mialem do czynienia, wiec o nich nie moge nic powiedziec :p

__

VIP
Eragorn

2008-08-23 15:55:31

Ja miałem i bardzo dobrze mi się grało ale duża wadliwość. Najpierw kabel po kolejnym roku przycisk -> śmietnik. Ale kształt mi pasował bardzo ;]

__

VIP
Eragorn

2008-08-23 15:56:29

Człowieku tutaj to strzeliłeś chyba głową o ścianę?

"nawet na duzym zoomie, ma plynnie "wycinac" elementy w photoshopie ;]"

Pen tool i problemów żadnych nie ma przecież nawet jakbyś miał myszkę za 15 złotych ;]

__

Użytkownik
tomek888

2008-08-23 17:56:23

hah, powiedz to mojej myszce ktora teraz mam... lol

400 dpi to niezbyt wysoka czulosc

__

Użytkownik
kristof

2008-08-23 19:42:54

mam razera copperhead bezawaryjna tylko problemy polega na tym że nie rzucam ją ścianę jak to niektórzy potrafią i później płaczą że nie działa ...

__

VIP
conneh

2008-08-23 20:05:55

A ja ci powiem, ze kazdy ma inna reke i kazdemu pasuje cos innego.

Od uzywania "ksztaltu G5" przez pare h bolala mnie dlon oraz nadgarstek i pewnie po jakims czasie katowania sie ta garbata mysza nabawilbym sie jakiegos CTS, co oczywiscie nie oznacza, ze jest to regula, bo jak widac wiele osob uzywa tej myszy i nie narzeka.

__

Użytkownik
bts[b]

2008-08-23 20:11:25

Razer Krait i nie mam pytań, Twoja dłoń przystosowała sie do harcdcoru :ASD

__

VIP
reaktiv

2008-08-23 20:12:42

Dokladnie, mam swojego DB od swiatowej premiery i nie mialem z nim problemu ;d

__

VIP
conneh

2008-08-23 20:19:32

Wszystkie MS-y, ktore wymieniles maja do dupy scrolle w porownaniu do myszek Logitecha i Razera. Sa niestabilne, przeskakuja same z siebie, ciezko chodza, inaczej zachowuja sie przy przesuwaniu w gore a inaczej przy przesuwaniu w dol i czasami zaczynaja podczas scrollowania wydawac jakies chroboczace dzwieki. Mysle, ze gdybym mial oceniac dzialanie mousewheela w 1.1a, 1.0a i 3.0a, to wszystkie dostalyby jakies 2/10.

1.1a kojarzy sie z IntelliMouse Optical, a to zupelnie inna mysz, jesli chodzi o ksztalt. Jesli ksztalt jest rzeczywiscie taki sam, to mozliwe, ze jest to jakis stary IntelliExplorer 1.0 z inna optyka. Cena wskazywalaby na to, ze ktos podal zla nazwe po prostu na aukcji, bo IMO chodzi po ~50zl. I tak - nie jest to mysz "wyprofilowana", tzn. jest symetryczna - w odroznieniu od 3.0a.

Odpusc sobie roztrzasanie tego, ktory sensor da ci lepsza "plynnosc", czy ktory sie lepiej spisze gdziestam, chyba ze uzywasz jakiegos nierealnego sens w stylu 3.5 hektara / 360 stopni, i dobierz po prostu ksztalt, ktory bedzie ci pasowal na podstawie tego, jak trzymasz myszke i jakiego rodzaju myszek uzywales w przeszlosci. Z wycinaniem elementow w PS raczej nie powinienes miec problemow.

__

VIP
conneh

2008-08-23 20:22:01

Chodzi raczej o niekompatybilny z profilowanymi myszkami styl trzymania niz przystosowanie sie mojej dloni do czegokolwiek. :GETACLUE

__

Użytkownik
boro71

2008-08-23 21:02:39

mx518

__
.

VIP
kot

2008-08-23 21:50:39

Hektar to nie miara dlugosci! ;D

__

Użytkownik
Yakcyll

2008-08-23 22:01:12

Może ma dużą mysz z dużym sensorem...

__

VIP
samolot

2008-08-23 22:10:57

ja mam w domu ie 1.1 i 3.0

obie myszki są świetne, ja całe życie gram na symetrycznych myszkach, więc wybrałem 1.1 ;)


copperhead się gubi, kursor nie rusza się płynnie, po mniej niż roku mi się zepsuł
scroll nie jest wybitny, w copperheadzie, g5 i g9 jest lepszy


ale ie, pomimo marnych 400 dpi, nigdy mnie nie zawiodło :)
no i cena, ie jest tanie jak barszcz :P

no i już pomijam to, że najlepsi gracze na świecie grają na tym sprzęcie, MYMy, wiara z Mouz, zeby wymienic tylko kilku :P

__

VIP
conneh

2008-08-23 22:14:48

Jaki kot. Popsul mi zarcik. :(

__

Użytkownik
Yakcyll

2008-08-23 22:25:28

I ja bym miał wciąż 1.1, a żeby ją podnieść, musiałem ją podważyć na lewym brzegu i dopiero podnieść na małym palcu. :)

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4807 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie