Olimpiada a esport

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
VIP
Andrzej :)

2008-08-16 23:35:43

[url=http://www.independent.co.uk/sport/olympics/news-and-features/dom-joly-hang-on-to-your-joysticks-for-olympics-with-video-games-899009.html]The skills needed to get to the top level in Call of Duty 4 are far superior to those required of an air pistol “athlete”[/url]

__

VIP
fronki

2008-08-16 23:55:10

no no to jest PR :)

__

VIP
marikkkk

2008-08-17 00:40:22

Newsy na forum, nice :D

__

VIP
V!ct!M

2008-08-17 00:45:28

a to zartownis ;sa

__

Użytkownik
Blademaster

2008-08-17 01:40:57

nie chce mi sie tego czytac, wez mi ktos to stresc

__

Użytkownik
dezCartezz

2008-08-17 02:11:02

chodzi o to ze trudniej grac w gry niz strzelac z powietrznego pistoletu

__

Użytkownik
Blademaster

2008-08-17 19:46:52

acha, dzieki, masz plusa

__

Użytkownik
enj0y

2008-08-17 20:26:34

ba - sprobowalyby powietrzne kampery trafic w tarcze jakby im ktos z bazuki pod nogi strzelal ;f

__

VIP
SweepeR

2008-08-17 23:23:03

No jak tak sie przygladam olimpiadzie to sie w 100% zgadzam z tym artykulem. Jakkolwiek 'ciotowate' gry komputerowe nie sa, wymagaja duzo wiekszego zestawu umiejetnosci niz bieganie czy plywanie. I do tego, jak dla mnie, sa bardziej widowiskowe - bo jest taki element Face 2 Face (jak to moj kolega okreslil), w sensie ze dwoch przeciwnikow/druzyn walczy przeciwko sobie, a nie ze tylko wyscig jest i tak naprawde kazdy robi swoje.

__

VIP
V!ct!M

2008-08-17 23:48:02

nie chce mi sie czytac calego arta, ale ja juz predzej bylbym za usunieciem niektorych dyscyplin olimpijskich niz za dodaniem tam gier komputerowych :DD

__

VIP
fronki

2008-08-18 00:38:54

przeczytalem Twoj post i nie moge uwierzyc... napisales ze gry komputerowe sa bardziej sportem niz bieganie i plywanie?


edit: wiem co napisales, ale pytam o sens bo tak wynika z calosci Twojego posta



__

Użytkownik
rox.

2008-08-18 00:47:37

waj?

__
:S

Użytkownik
bts[b]

2008-08-18 00:58:21

Ta trenuje 10 lat pływanie i jest mega łatwe... Polecam poznać troche temat i nie pisać głupot...

__

ex-Redaktor
exilek

2008-08-18 03:16:45

ale on nie napisał że jest łatwe :P tylko po prostu musisz się nauczyć dobrze machać rękami i nogami no i zjadać 12 000 kcal dziennie :D gry wymagają trochę więcej rzeczy ;)

__

VIP
Andrzej :)

2008-08-18 03:48:21

Machania tylko rękami, ale za to używania mózgu ;D? ;p

__

Użytkownik
mental

2008-08-18 07:26:51

pwned!

__

Użytkownik
tobster

2008-08-18 08:50:21

Jeszcze długo poczekamy na to bo:
- pseudo psychologowie całe zło zrzucają na gry mimo, że nigdy nie grali, a jak już to wybierają skrajne produkcje zrobione przez nie wżytych dla nie wyżytych (Postal)
- gry są złe bo mało ruchu - możemy się spierać, że w szachach jest jeszcze mniej i to prawda bo w ciągu godziny gry na kompie więcej wykonasz ruchów niż taki gracz przestawi pionek i wciśnie zegar, ale gry to zło!
- media do hieny i z igły robią widły i tanią sensację

__

Użytkownik
tobster

2008-08-18 08:50:40

For money!

__

Użytkownik
boro71

2008-08-18 10:32:41

już widze ten uśmiech na twarzach milionów polaków którzy właśnie dowiedzieli się ze zdobyłem złoty medal w quake live

__
.

VIP
V!ct!M

2008-08-18 12:03:56

bo to jest jakas paranoja... nawet brakuje mi slow na okreslenie jak wielka profanacja igrzysk byloby dodanie gier :D

__

ex-Redaktor
exilek

2008-08-18 12:13:08

do puki nie będzie istnieć jakaś światowa organizacja, w stylu FIFA, która ogarnęła by eSport i ujednoliciła na całym świecie, do póty gry na olimpiadzie będą tylko mrzonkami.

__

VIP
SweepeR

2008-08-18 12:22:13

Nie napisalem ze sa 'bardziej sportem', bo albo cos jest sportem albo nie jest - nie moze byc 'mniej' lub 'bardziej' sportem. Napisalem ze wedlug mnie niektore gry komputerowe wymagaja wiekszego zestawu umiejetnosci niz niektore 'tradycyjne' sporty (podnoszenie ciezarow jest kolejnym ktory przychodzi mi na mysl), gdzie droga do sukcesu z grubsza oznacza opanowanie kilku ruchow, a potem trenowanie swojego ciala i kondycji do granic wytrzymalosci.

__

VIP
V!ct!M

2008-08-18 12:26:11

i dobrze :)

__

Użytkownik
bts[b]

2008-08-18 12:28:53

Jak moge z wami rozmawiać o sporcie skoro wy widać nie wiecie nawet o czym mówicie...

__

VIP
fronki

2008-08-18 12:39:11

kto w takim razie okresla co jest sportem a co nie? ja nie bardzo chyba potrafie zdefiniowac to pojecie


btw. wiekszy zestaw umiejetnosci tez do konca mnie nie przekonuje, to tak jak by sie spierac czy tenis jest trudniejszy od szachow

__

Użytkownik
rox.

2008-08-18 13:00:02

Ty? :ASD :D

__
:S

VIP
fronki

2008-08-18 13:24:40

oby!

__

Użytkownik
boro71

2008-08-18 13:44:29

a kto Ty ? aS:Da

__
.

VIP
SweepeR

2008-08-18 15:10:39

Sport is an activity that is governed by a set of rules or customs and often engaged in competitively. Sports commonly refer to activities where the physical capabilities of the competitor are the sole or primary determiner of the outcome (winning or losing), but the term is also used to include activities such as mind sports (a common name for some card games and board games with little to no element of chance) and motor sports where mental acuity or equipment quality are major factors.

(c) Wikipedia

Sportem nazwac mozna cale mnostwo rzeczy. I to, ze cos jest sportem wcale nie oznacza, ze musi byc na olimpiadzie. Ja nie mowie od razu, ze CS powinien byc za 2 czy 4 lata na olimpiadzie, to jest bardziej zlozone zagadnienie.

Ja mowie tylko, ze w moim osobistym odczuciu bycie na szczycie w Quake'u, CS-ie czy SC wymaga wiekszej ilosci *roznych* umiejetnosci niz bycie na szczycie w bieganiu czy podnoszeniu ciezarow. Nie umniejszam nic oczywiscie atletom i kulturystom, takze ich podziwiam. Byc moze moje przekonanie wywodzi sie z tego, ze o wiele wiecej mialem do czynienia z najlepszymi graczami swiata niz z najlepszymi atletami swiata (co jest swoja droga jednym z innych powodow, dla ktorych bardziej podoba mi sie idea e-sportu niz tradycyjnego sportu).

__

Użytkownik
rav3n

2008-08-18 19:51:33

Moze wymaga wiecej "umiejetnosci" ale na pewno nie na takim poziomie jak wyrobione umiejetnosci musza miec najlepsi sportowcy ( ilosc!=jakosc ). Ponadto w graniu na kompie nie istnieje cos takiego jak wytrzymalosc a w takim bieganiu to jest bardzo wazne, do tego dochodzą czasami kontuzje ( mial ktos tu kiedykolwiek kontuzje od grania na kompie? :D). A propos szachow, to taki arcymistrz jest w stanie przewidziec do 30-40 ruchow do przodu wiec to jest skill i wysilek umyslowy, dlatego sie mowi ze jest to sport umyslowy. Jak tak dalej pojdzie to ludzie zaczna wymyslac ze granie w guitar hero jest trudniejsze od normalnego grania na instrumencie.

__

VIP
fronki

2008-08-18 20:12:14

"(...)bardziej podoba mi sie idea e-sportu niz tradycyjnego sportu"

tbh mam nadzieje że Twoje poglądy są odosobnione :)

__

Użytkownik
dezCartezz

2008-08-18 20:17:41

ta :D lepiej w brydza grac :D

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-08-18 22:03:47

Albo pokera! Rozbieranego!

__

VIP
V!ct!M

2008-08-18 22:10:19

ktos z fnatic kiedys mial, bo go typ z druzyny butelka rzucil :DD

__

VIP
SweepeR

2008-08-18 22:39:41

Dlatego mi sie bardziej podoba, bo moge pogadac z Vo0 na IRC-u bez problemu, spotkac sie z Cypherem na jakims turnieju, wypic wodke z Toxiciem na i32, zagrac z dsn'em w CoD4 na publicznym serwerze, podyskutowac z LUq'iem w komentarzach na eSports.pl albo w koncu pojsc pozwiedzac Paryz razem z matr0xem.

Dlatego mi sie bardziej podoba, bo top 20 druzyn swiata w CS dobrze zna sie ze soba, codziennie ze soba rozmawiaja, itd.

Dlatego mi sie bardziej podoba, bo fnatic.Sky, chlopak cierpiacy na bardzo ciezka chorobe, moze doswiadczyc emocji wspolzawodnictwa i do tego byc jednym z najlepszych na swiecie.

Dlatego mi sie bardziej podoba, bo jest duzo bardziej dynamiczny i dluzej trzyma w napieciu niz bieg na 100m.

Dlatego mi sie bardziej podoba, bo final ESWC 2007 byl jednym z najbardziej emocjonujacych momentow w moim zyciu.

Dlatego mi sie bardziej podoba, bo mam o wiele wiele lepsze mozliwosci sledzenia rozgrywki, czy to z oczu graczy, czy z osobnej kamery.

Dlatego mi sie bardziej podoba, bo za 95% egzekwowania zasad danej dyscypliny odpowiada komputer i nie ma mowy o pomylce sedziego albo 'przekupieniu' sedziego, a rzuty karne w 93 minucie meczu sie nie zdarzaja.

Jasne, sam uprawiam 'tradycyjne' sporty dla wlasnego dobrego samopoczucia, wygladu, itd. Ale tutaj caly czas mowie o rozgrywkach na najwyzszym poziomie, o turniejach, o rywalizacji, a nie o 'graniu w noge na podworku z kumplami'. Daleki jestem od negowania tych tradycyjnych, fizycznych, dyscyplin sportowych i szanuje je, podziwiam je i sam czerpie z nich przyjemnosc.

Ale nie wstydze sie tego co lubie, tego co mnie kreci, tego co w pewnym stopniu uksztaltowalo moja osobowosc. A niestety zauwazam, ze to jest wielki problem e-sportu i calej sceny gier komputerowych - ogromna ilosc ludzi po prostu wstydzi sie tego co robia, tego co lubia, tego kim sa.

__

VIP
fronki

2008-08-18 23:57:00

ja właśnie przewrotnie odnajduje wymienione rzeczy w prawdziwym sporcie....

tak naprawde w wiekszosci punktow to kwestia gustu, a co do reszty to chyba nie chcesz powiedziec ze sportowcy sie nie znaja, albo ze kazdy noname moze isc na wodke z luqiem

co do mozliwosci sledzenia, to naprawde sa one ogromne

warto zobaczyć jak np jest transmitowana F1 na zachodzie


co do wstydzenia sie? hmmm na pewno masz racje, sam raczej unikam informowania o tym ze spedzielm x czasu klikajac myszka w jakies gry^^ (za to chetnie mowie o tym ile bramek strzeliem w niedzielym meczu)

choc wyraznie widac pojawienie sie mody na casual gamers, ale to juz inna bajka

__

Użytkownik
Boogie Man

2008-08-20 00:41:13

oświeć nas jaki błąd popełniamy

__

Użytkownik
ramm_pl

2008-08-20 13:59:54

szczerze ? :D

rozjechałeś mnie tym tekstem o braku ruchu. To są argumenty na poziomie gimnazjum ;d

Szachy to wyjątek od reguły, która zdaje się potwierdzać tezę wielu (jak to nazwałeś) "pseudo psychologów" o tym że sport z definicji to ruch a nie tępe wpatrywanie się w monitor.........

jestem za 100% rozgraniczeniem - granie jako rozrywka, sport jako praca (oczywiście każdy wie że z 10% sportowców jest w stanie wyżyć z tego co prezentują na arenach/boiskach... reszta ma mnóstwo pomysłów na życie...

__

Użytkownik
varfare

2008-08-20 16:00:02

"The skills needed to get to the top level in Call of Duty 4 are far superior to those required of an air pistol "athlete""
Jeśli gościowi chodzi o umiejętność strzelania to w codzie4 rorzut jest taki ch*jowy na maksa że tego się nie da opisać :D

__

VIP
fronki

2008-09-12 13:18:48

http://www.tvn24.pl/-1,1564542,0,1,z-drzewieckim-nie-powedkujesz,wiadomosc.html

mysle ze dosc ciekawa wypowiedz dla osob zainteresowanych tematem esport/sport

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1289 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie