esp VS reklamy - czy to jest zamierzone?

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
VIP
postal1

2008-06-08 19:05:57

[hide=click]http://img516.imageshack.us/img516/3959/espcm7.jpg[/hide]


tylko ja tak mam? kiedys wiem ze to byla plaga w necie i bodajze lucas to poprawial. czy teraz jest to specjalnie wrzucone?

__

VIP
bociam

2008-06-08 19:11:55

nooooooo porazka od wczoraj :(

__

VIP
d00mer

2008-06-08 19:12:18

Też mam. W każdym razie dziś to widziałem.

__

VIP
priAm

2008-06-08 19:15:05

to nie jest eSports Lucasa :)

__

Użytkownik
shakespeare.own

2008-06-08 21:52:33

a kto napisał że jest to serwis lucasa?
postal1 zapytał o reklamy a nie o właściciela serwisu.

__

VIP
DirectC

2008-06-08 21:54:39

W takim razie goodbye, mam w dupie taki esports.pl

__

Użytkownik
Garrow

2008-06-08 22:17:39

a co Ci taka reklama przeszkadza? już lepsza taka niż wielki banner wyskakujący na środek...

__

Użytkownik
bdnn

2008-06-08 22:18:01

mi nie przeszkadza prawie w ogole... niech sobie zarobia

__

Użytkownik
Frej

2008-06-08 22:24:49

Jeszcze tylko wyskakujące reklamy na środek i bede w siodmym niebie

__

Redaktor Naczelny
rml

2008-06-08 22:25:08

w domyśle chodzi o to ze szerzy sie tu Zło

__

VIP
j3sh

2008-06-08 22:42:18

A czy zainstalować Ad Blocka to nie łaska? Kto jedzie na IE to ma tak.

__

Użytkownik
garo

2008-06-08 22:44:34

1. Serwis musi na siebie zarobić
2. Wolicie ogromne bannery - OK
3. AdBlock i po sprawie

__

VIP
spec_u

2008-06-08 22:45:46

ja klikam we wszystkie możliwe, klikajcie w co sie da po 10x to reklamodwaca szybko konto zablokuje i reklamy znikną ;asdff

joke, ale działa jak ktoś chce wypróbować ;- )))

__
ema

Użytkownik
kaboom

2008-06-08 22:46:55

to są chyba proby na razie roznych reklam i dobranie najoptymalniejszej formy

__
Cybersport.pl

Użytkownik
vh

2008-06-08 22:47:04

Do tego jeszcze kilka innych rzeczy i JUŻ będę mógł przeglądać serwis, brilliant! :|

__

Użytkownik
iamtheone23

2008-06-08 22:50:06

nie rozumiem, po co umieszczac reklamy a pozniej sugerowac uzytkownikom zeby uzywali adblock ?? wszyscy userzy esp.pl zainstaluja to i reklamy beda sie mijaly z celem... gdzie tu jest sens ?

__
http://benzblog.pl/

VIP
j3sh

2008-06-08 22:50:12

#11

__

VIP
j3sh

2008-06-08 22:53:50

Uwierz mi, że nie wszyscy :) Jak na razie reklamy są w fazie testów.

__

VIP
priAm

2008-06-08 22:53:53

nie sądziłem, że będę musiał tłumaczyć, no ale dobra

chodziło o to, że za czasów Lucasa nie było takich reklam, o których pisze autor posta. Nie jest eSports Lucasa = to nie jest to samo, co było za jego czasów. Jeśli nadal nie rozumiesz to ja się poddaje.

__

VIP
[fhn]AL|EN

2008-06-08 23:00:04

To esports.pl ma reklamy ? lol - ja nie włączam internetu bez ADBlock'a i się dowiedziałem właśnie :-]

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
kaboom

2008-06-08 23:01:34

firmy zainteresowane reklamami nie pytaja ile osob ma adblocka, tylko o liczbe odwiedzin unikalnych strony

__
Cybersport.pl

VIP
Sh1eldeR

2008-06-08 23:14:47

Wlasnie, chyba nie ma co tu mowic o ad blocku. Tak naprawde dla reklamodawcow (a to oni placa esp.pl) licza sie klikniecia, lub nawet wspolczynnik konwersji generowany przez tych, co weszli na ich strone z esports.pl. Jakby tak wszyscy adblockowali i nikt by nie klikal, to wartosc reklamy na esports.pl spadlaby praktycznie do zera... A nikt nie lubi placic za nic.

Z drugiej strony, esp jest dla czytelnikow calkowicie darmowe. To duza strona, wymaga dobrego i drogiego lacza, zeby jakos funkcjonowac. A jesli ma chodzic szybko i sprawnie, to wymaga jeszcze wiecej... rowniez pieniedzy.

Tak samo teksty: aby byly coraz lepsze i aby bylo ich wiecej, esp.pl placi redaktorom jakies tam wynagrodzenie. Nawet jesli jest symboliczne, to redaktorow troche jest.

I skad brac te pieniadze? Z powietrza? Nie sadze. To moze wprowadzic abonament i niech kazdy placi po pare zlotych miesiecznie? (na ilu platnych stronach jestescie zarejestrowani? :-))

Cudow nie ma, esp.pl to za duze przedsiewziecie, zeby chodzilo na powietrze.

IMO akurat takie pseudokontekstowe reklamy w tekscie nie sa za dobre; teksty nie sa napisane tak, zeby im pomoc i np. w newsie o ukszu bylo za duzo slow kluczowych zwiazanych z ME -- i takie tez reklamy zostaly podpiete. Bez wiekszego zwiazku z esportem. Zreszta umieszczanie reklam bezposrednio w tekscie to jest bardzo inwazyjna metoda, tu nie ma co dyskutowac.

Moim zdaniem jakies naprawde dobre i delikatniejsze graficznie reklamy kontekstowe + nowy design strony moglyby sie okazac dobrym rozwiazaniem. Teraz mamy reklamy w lewym pasku bocznym. Tematycznie sa dobre (jakie jest lepsze miejsce na reklame serwerow niz esports.pl? albo dla akcesoriow do gry?), ale:
1. To miejsce dla reklam ma niska skutecznosc -- umieszczone "pod zgieciem", w najmniej waznej kolumnie strony.
2. Same reklamy nie sa najlepiej zaprojektowane:
a) nie sa dostosowane do szaty strony -- to typowe bannery, ktore doswiadczensi uzytkownicy automatycznie ignoruja (tzw. zjawisko banner blidness).
b) moglyby sporo zdzialac tekstami, zawartoscia, ale nie dzialaja; potencjalny target zapewniany przez esp.pl pozwala na uzycie specjalistycznego, "gamingowego" zargonu; no i promocje typu Dobra podkladka + Dobra mysz -> 50zl taniej (ew. polaczenia ze sluchawkami itp.) moglyby sporo zdzialac

Byc moze sie myle, analizuje to tylko na szybko, ale nie wyglada to na super profesjonalizm przy tworzeniu tych reklam. Uzytkownicy esp.pl, gracze, to bardzo specyficzna grupa odbiorcow. Im sie niczego nie sciemni i trudno jest im cos wcisnac. Nie kupia lipnego sprzetu, bo zbyt duza wage przywiazuja do jego wyboru. Ale z drugiej strony wydaja znacznie wiecej pieniedzy na sprzet komputerowy niz inni i jakies znizki/ciut nizsza marza, ale za porzadny (i nietani) sprzet moglyby przyniesc korzysci obu stronom. Czemu nie kupic jakiejs mychy Logitecha nawet za 20zl taniej? Ale nikt nam przeciez nie wcisnie jakiegos Gemiusa poprzez promocje w stylu Kauflandu, czy "duzo, tanio, tesco". Gracze potrzebuja sprzetu wysokiej klasy (do akcesoriow dochodza jeszcze lacza internetowe i hardware wewnetrzny komputera -- karty graficzne), a jednoczesnie czesto sa to ludzie mlodzi, ktorzy nie smierdza groszem. Potrafia wydac spora czesc swojego kieszonkowego, czy ciezko zarobionych (ale niezbyt wielkich) pieniedzy na wysokiej klasy sprzet. Dlatego jakies obnizki by na nich moim zdaniem dobrze zadzialaly...

Byc moze, drodzy wlasciele esports.pl, walkowaliscie to juz 500x z dawcami reklam, ale moze trzeba im to powiedziec po raz 501: potencjal jest w branzy duzy, a wy do tej branzy docieracie jak nikt inny; ale trzeba tu staranniej przygotowanych reklam, a nie takich, ktore by sie sprawdzily dla 90% spolecznosci (90% spolecznosci nie spedza w necie paru godzin dziennie, nie czyta co miesiac porownania sprzetu, nie ma kilku[nastu] kumpli z klanu/netu, ktorzy moga doradzic przy wyborze sprzetu itp.).

Spore znaczenie ma tez kompozycja, tutaj kazdy zauwazy, ze strona sie rozjezdza, wiec trzeba te reklamy ladnie wpasowac. I nie musza byc krzykliwe, wystarczy dobrze (ale delikatnie) wyeksponowac bardziej minimalistyczne reklamy...

__

VIP
cwir3k`

2008-06-08 23:16:54

jest adblock czy go nie ma, reklamy sa zliczone.. bo w adblocku mozna dac opcje: ukryj/usun reklamy... ja akurat ostatnio dalem whitelist zeby wiedziec w ogole ze tu sa jakies reklamy..

do reklam nalezy sie przyzwyczaic, to jest norma... skoro serwis ma wydatki, musi miec rowniez przychody.. mam jednak nadzieje, ze nasz wydawca nie wymysli pop-upów (flashowych) itd. zmiana tla, topu itd. wszystko byleby zarobic, ale pop-upy to juz za duzo :)

mnie te reklamy prawde mowiac nie przeszkadzaja, poza tym, ze spowalniaja dzialanie serwisu..

__

VIP
samolot

2008-06-08 23:17:54

na nowym layu będzie to lepiej wyglądać, musicie jeszcze trochę poczekać :)

__

VIP
cwir3k`

2008-06-08 23:21:26

ty masz jakies prorocze wizje misq ;-) za kilka miesiecy zrozumiesz o czym pisze ;-)

plany mamy ambitne, jak zawsze, ale dobry projekt wymaga odpowiednich srodkow.. w tym i czasu na jego realizacje:)

__

Użytkownik
kaboom

2008-06-08 23:24:27

shr przestan pisac takie glupoty i wracaj do fragowania zielonych robotow :DDDDDDDDD

__
Cybersport.pl

VIP
spec_u

2008-06-09 00:01:16

btw skad sa te reklamy ? TradeDoubler ?

__
ema

VIP / Fotograf
PawelS

2008-06-09 00:07:52

Nie działanie serwisu, a co najwyżej twojej przeglądarki - to jest wszystko napisane w JavaScripcie.
Jedyną wadą, którą odczuwasz jest większa pamięciożerność przeglądarek, a w przypadku Firefoxa/Opery dochodzą jeszcze wycieki pamięci, natomiast IE (mimo, że wszyscy na tą przeglądarkę "klną") jest jedną z lepiej dopracowanych przeglądarek pod (i chyba tylko ;)) tym względem.
Dla przykładu otwórz sobie tak, ze 20 razy taką stronę jak Onet i zobacz jak zachowuje się twoja przeglądarka i ile pamięci potrzebuje, aby ją obsłużyć.

__
Senior Pablo Escobar

VIP
postal1

2008-06-09 00:34:55

po 1. uzywam adbloka jednakze nie wrzucam do niego filtrow automatycznych tylko sam ustalam co ma byc wyswietlane a co nie poniewaz nie lubie jak ktos/cos za mnie decyduje co mam widziec, a czego nie.
po 2. j3sh nie wyskakuj mi tu z takimi tekstami ze uzywam IE jesli nie wiesz z kim rozmawiasz i jakiej przegladarki uzywam bo sie blaznisz w oczach tych, ktorzy uzywaja firefoxa i maja takie same ustawienia jak ja.
po 3. poprzednim razem zostalo to szybciutko usuniete poniewaz flame jaki poszedl ze strony userow uzmyslowil owczesnym administratorom ze taka forma reklamy jest be.
czemu? ano temu ze sugeruje klikniecie w link w najbardziej parszywy sposob jaki tylko mozna sobie wymarzyc - w srodku tekstu podlinkowane slowo. gorsze sa chyba tylko pop up`y z ruchomym X`em.

jesli jest to w fazie testow to spoko

script type='text/javascript' charset='windows-1250' src='http://ads.boksy.smartcontext.pl/code/bb4.js?2'>/script

widac jak na dloni co to powoduje i mozna to sobie wylaczyc tylko jaki w tym sens? wrzucac reklame i sugerowac uzytkownikom zeby ja blokowali?
nie popelniajcie bledu po innych pseudo serwisach i nie zaczynajcie robic tutaj smietnika gdzie reklamy beda dobijac uzytkownikow bo skonczycie jak grono, na ktore ludzie nie chca wchodzic bo wiecej reklam niz tresci, naszaklasa gdzie wiecej to nie dziala niz dziala itd.
poczytajcie jakakolwiek fachowa literature i zdajcie sobie sprawe z tego ze najbardziej popularnym/akceptowalnym srodkiem reklamowym w necie sa obecnie videoreklamy, a nie sciemnione linki w tekscie.

moje pytanie dotyczylo czy bylo to zamierzone czy nie bo poprzednim razem z tego co pamietam jak tylko zostala na to zwrocona uwaga to moment i to zniknelo. pierwszy post ze strony waszego pracownika to atak w moja strona ze uzywam kiczowatej przegladarki. chcecie byc pgs#2 ?

...

__

VIP / Fotograf
PawelS

2008-06-09 00:37:02

Większość rzeczy z dopiskiem "for gamers" jest droższe o ok. 30-40% i wcale nie jest takie fajne. Gdyby ludzie myśleli to przykładowo przy kupnie aparatu cyfrowego nie patrzyli tylko na ilość (pustych) megapikseli. Jeżeli chodzi o dźwięk, to taniej jest kupić coś znacznie lepszego w dobrym sklepie dla audiofilii , niż zaopatrywać się w coś, co nosi jakiś tam super hiper pro elo gracz yoł, zią.

__
Senior Pablo Escobar

VIP
Sh1eldeR

2008-06-09 00:42:16

Moim zdaniem, jak to sie mowi, "take your time". Na nowy lay przyszlo juz teraz troche poczekac, nie ma sensu wypuszczac go przedwczesnie. Zrobcie to dobrze i profesjonalnie, a wszyscy wyjda na tym dobrze.

Ja wiem, ze latwiej powiedziec, niz zrobic -- esp.pl to duzy projekt. Faktycznie musi to wymagac sporo czasu i -- nie ukrywajmy -- nakladow finansowych (ale IMO lepsze cos dobrego osiagniete wyzszym kosztem niz jakis totalny szajs zdobyty prawie bez wysilku). No i tak naprawde niewiele projektow jest robionych tak jak trzeba. Moze Wam sie uda -- licze na to! Tylko badzcie konsekwentni jesli chodzi o jakosc, ktora chcecie uzyskac, oraz otwarci na dobre pomysly/testy uzytkownikow/profesjonalizm. To pewnie staracie sie robic, wiec... powodzenia!

__

VIP / Fotograf
PawelS

2008-06-09 01:00:04

No... mam nadzieję, że teraz już wiesz, dlaczego nikt się do Ciebie w tej sprawie nie zgłosił (no offense) :P.

__
Senior Pablo Escobar

VIP
Sh1eldeR

2008-06-09 01:58:57

Nadal nie wiem, czemu nikt sie tym nie zainteresowal (*), mimo ze chcialem pomoc...

Zaraz. To byl zart, tak? W sensie: nabijanie sie ze mnie? W takim razie: hahaha - hahaha - haha - haha - haha

...

(*) Bo nie znam sie na zartach? :D

__

Użytkownik
iamtheone23

2008-06-09 08:55:25

wszyscy maja adblock = nikt nie widzi reklam = brak unikalnych wizyt

__
http://benzblog.pl/

VIP
marikkkk

2008-06-09 08:59:51

Esports robi nowy wyglad ale musza miec na to kase wiec trzeba bedzie poczekac jakis czas zeby sobie uzbierali ;D

__

VIP
Van Helsing

2008-06-09 10:08:24

wydawca nie będzie miał zamiaru liczyć się z użytkownikami, "macie wszystko za darmo to o co Wam chodzi, do reklam się przyzwyczaicie :P"

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
postal1

2008-06-09 10:32:01

:)

__

Użytkownik
shakespeare.own

2008-06-09 11:28:58

ależ ileż można testować reklamy?
już to chyba 5 miesiąc z rzędu testujecie.
dla mnie sprawa jest bardzo prosta, bo albo się znacie na rzeczy, albo się na niej nie znacie a udajecie że się znacie.

testować reklamy to znaczy co tak właściwie? testujecie grupę odbiorczą waszych reklam poprzez liczenie ilość kliknięć w serwisie o gamingu w reklamę, bannerek o pzu? jeśli tak, to chyba długo musicie jeszcze poczekać żeby z tych sporadycznych klików zebrać parę złotych. a może testujecie mimo wszystko zaparcie swoich czytelników co im się spodoba wreszcie w reklamie? mogę podpowiedzieć, że prędzej kupią myszkę ze sklepu internetowego niż wyjadą na lazurowe wybrzeże za 5 tys złotych lub ubezpieczą się na życie w pzu.
a może testujecie położenie reklamy w danym miejscu? jak dla mnie nie macie wiele możliwości? albo top, albo na dole, albo po prawej, albo po lewej? krótka piłka. co tutaj testować zamierzacie? nic wielkiego nie wymyślicie. liczba co do miejsc położenia reklamy jest ograniczona. ale skoro chcecie żeby w nią klikać - przypadkowo lub nie - to dajcie w top albo dajcie jako wyskakujące okienko którego się nie da zamknąć rodem z o2.pl a w które wcześniej czy później ktoś kliknie chcąc je zamknąć.

a może chodzi o wielkość reklamy?
chyba macie w swoich szeregach webmastera który jest wam w stanie powiedzieć jakie wymiary ma mieć reklama, button, jakkolwiek to nazwać? to chyba nie wymaga wielu miesięcy intensywnych analiz o omówień gdzie ułożyć banner, jakiej szerokości?
przy okazji - widzę że nie szanujecie czytelników którzy mają ustawioną rozdzielczość 1024x768 bo rozjeżdża im się strona poprzez reklamy umieszczone nad panelem logowania. brawo.

jeśli na wszystkie pytania odpowiesz "tak" to znaczy, że nie znacie się w ogóle na rzeczy i może warto poświecić czas żeby ktoś kto się na tym zna tym zajął wreszcie.

a jeśli na wszystkie pytania odpowiesz "nie", to znaczy że zwyczajnie nie chce wam się tym zajmować i robicie fuszerkę, narażając sie na falę śmiechu.

__

Użytkownik
amenva

2008-06-09 12:42:06

adblock for the win

__

Użytkownik
Shenlong

2008-06-10 14:12:11

rr = adware !!
[URL=http://img396.imageshack.us/my.php?image=beztytuuvv0.png]http://img396.imageshack.us/img396/2623/beztytuuvv0.th.png[/URL]

__

  • 1
  • 2

Warning: getimagesize(http://img516.imageshack.us/img516/3959/espcm7.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166

Warning: getimagesize(http://img396.imageshack.us/img396/2623/beztytuuvv0.th.png) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

212 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie