Q3 nie działa pod Vista 64bit?! WTF?!

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
Nighter

2008-04-04 22:23:23

Witam..

WHAAAAT THEEEE FUUUUUUUCK?!

[hide=chlip]http://img292.imageshack.us/img292/9712/vistaq3ij6.jpg[/hide]

ktoś zna sposób na ominięcie tego?!


ten system jest popierd.... !!!!!!!!!!!

niedługo wrzuce filmik co mi się dzieje z pulpitem co jakiś czas, wygląda to jakby nie wiem, sajgon jakiś oO

__

Użytkownik
xar!on

2008-04-04 22:39:25

otworz plytke
przekopiuj folder baseq3 na dysk
zaisntaluj pr1.32 i cpma 1.45
graj!: S

__

Użytkownik
MASTER-K

2008-04-05 00:29:17

skoro twierdzisz ze ten system jes po... to po co go instalowałeś zrób format na xp i masz problem głowy.Zawsze mozesz napisąć do supportu Microsoftu tam powinni pomoc :D

__

Użytkownik
tobster

2008-04-05 00:31:23

Nigdy nie nie skumam po co ludzie instalują Vistę o_O

__

Użytkownik
xewan

2008-04-05 02:42:38

Ej a ja mam taki problem - na xp ale napisze tutaj - q3 uruchamia się bez problemów lecz gdy nadchodzi snapshot gra się wysypuje z errorem Floating point module not loaded :/ Blad jest i na CNQ3 i na quake3.exe. error (r)6002 - na necie pusto - bios i windows opada - wszystko jest ok. Pomoże ktoś ? Config: p4 1.6ghz / 256 dimm'y / płyta MSI na Intelu / gf4 mx440 / xp.

__

Użytkownik
Nighter

2008-04-05 10:57:22

Bo XP nie obsługuje 4GB ramu i 64bitowych procków?

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2008-04-05 11:03:49

XP obsluzy 3GB bez problemu, stwierdzenie ze 'Zainstalowalem Viste bo mam 64bitowy procek' jest najbardziej lamerskie jakie tylko sie da.

__

Użytkownik
kaboom

2008-04-05 11:08:08

moze nei lamerskie, tylko nubowskie :)

__
Cybersport.pl

Użytkownik
tobster

2008-04-05 11:08:57

XP nie obsługuje 64bit procków - info z helpdesku tesco czy biedronki ? Co Ci po tych 64bitach JAK NIE MA SOFTU na 64bit ?

__

Użytkownik
Nighter

2008-04-05 11:43:51

Crysis muthafucker

__

Użytkownik
Nighter

2008-04-05 11:44:18

I co z tego że obsłuży 3GB jak nie obsłuży 4GB? :| Co ty jakiś ąkły jesteś?

__

Użytkownik
B4mc

2008-04-05 12:04:44

ale xp w wersji 64bit obsłuży 4gb ramu.. :P

__

Użytkownik
dzial0

2008-04-05 12:30:35

dokladnie
istnieje xp 64bit

__

Użytkownik
kaboom

2008-04-05 13:18:30

po co komu 4gb ramu? :D tyle to serwery maja

__
Cybersport.pl

Użytkownik
Forem

2008-04-05 13:41:08

Q3 nie śmiga pod vistą - kolejny powód by tego nie instalować. :D

__

Użytkownik
Xsi

2008-04-05 14:12:18

działa bezproblemowo jezeli nie musisz go instalowac

__

VIP
Nas1R

2008-04-05 14:25:28

"niedługo wrzuce filmik co mi się dzieje z pulpitem co jakiś czas, wygląda to jakby nie wiem, sajgon jakiś oO" -- >>wyłącz gadu-gadu i po problemie... w pracy 5 osób miało tak, ja też tak miałem... wystarczy instalnąć i używać tlena... zawsze pomaga :) dziwna sprawa ale jedank...

__

VIP
mavv

2008-04-05 18:46:21

"system popierdol..." - ta? a na wersji xp 64 by by dzialalo? akurat mam viste 64 w wersji biznes i q3 dziala.
pozdrawiam:P

__

VIP
mavv

2008-04-05 19:08:37

1. obsluga 4 gb ramu i aplikacje 64 bitowe
2. w styczniu 2009 ma sie pojawic wersja nowego systemu windows 7 - tylko i wylacznie w wersji 64 bit. co spowoduje podzial ludnosci na wyznawcow windowsa visty 32 i windowsa 7.. xp odchodzi do lamusa
3. stabilnosc - tak, smiej sie smiej.. ale pewnie nigdy tego nie miales zaisntalowanego i nie wiesz jak to dziala:) naprawde jest stabilny ttylko trzeba wiedziec co wylaczyc, polecam programik vista sunrise badz serwis packa 1
4. zawsze mozesz kupic viste biznes za 500 zl i za darmo zrobic downgrade do windowsa xp wykonujac jeden telefon do microsoftu... i masz 2 systemy (windows xp prof - cena: 440 zl)
5. obsluga direct 10x
6. kupujesz lapcia z prockiem t8100, grafika 9600gt, i co.... ? instalujesz xp i polowe sterownikow nie masz a jak je znajdziesz to wykorzystasz mocn procko MOZE w 60%:) xp nie ma obslugi idelanej dla dwurdzeniowek nie wspominajac juz o core quadzie.

Zainstaluj, pograj, zobacz, ocen sam a nie według opini kolegow i pogadamy ponownie:))
pozdro 600 :)

__

VIP
mavv

2008-04-05 19:11:04

he:) dobre:D

__

VIP
mavv

2008-04-05 19:12:09

instalwoac tez sie da... ale musisz zaznaczyc opcje w pliku setup.exe (uruchom jako administrator) i instalacja idzie bez problemowo.

__

VIP
mavv

2008-04-05 19:35:19

on napisal 4 gn ramu... tylko vista 64 obsluguje 4 gb

__

Użytkownik
tobster

2008-04-05 20:40:04

Direct 10 ? Zanim będzie na użytku dziennym będzie już DX 20 [ patrz jak było z 9 ].

4GB ? Jaki jest interes skoro na starcie sama zjada 512 i na to samo wychodzi jak z XP, fakt jeżeli ktoś wsadza powyżej 4b - tu znowu chyba dopiero BIZNES lub Home Premium ma obsługę powyżej 4gb.

Stabilność ? Nie wiem jak u Ciebie działał XP bo to kwestia użytkownika, ale ja od kilku lat nie widziałem BSODa, nie zawiesił mi się XP od 3 czy 4 lat. Natomiast Vista często się wiesza przy programach do ochrony [ antyspyware / antywirus ]. VISTA jest taka super, że potrafi obliczać czas do usunięcia ikony z pulpitu :C

Kolejna sprawa to, że jak posadzisz greenhorna przed XP to będzie ok, przed Vistą się zagubi poprzez milion pytań na minutę. Vista trzeba mocno skonfigurować, żeby dało się jako tako pracować. 64bit ? XP też jest w 64bit tylko co z tego jak soft jest na 32 ? Soft z NATYWNYM 64bit można policzyć na palcach u rąk bo co to za interes instalować 64bit os i soft 32bit ? Kolejna sprawa to Vista - vLite ! i to koniecznie bo jak nie to zaleje nas ogromną ilością nikomu nie potrzebnych sterowników. Jak kupisz takiego laptoka to i tak nie wykorzystasz proca bo pomimo sterowników 64bit nadal masz soft32 :/

Seven będzie ostatnim z 32bitowych OS. Wyznawców Visty ? Linuks/BSD ma więcej użytkowników.

Już VISTA powinna być tylko w ver 64bit bo procki są od dawna, natomiast programiści nadal sobie piszą po 32 :C 64bit to jak 4 rdzenie w cpu, szum szum szum, a i tak softu, który to w pełni wykorzysta jest tyle co kot napłakał.

:)
Pracuję w serwisie i VISTY mam już dosyć, co ciekawsze ludzie kupują kompa z vista [ home / home premium ] i od razu kupują licencję na XP :D

__

VIP
[fhn]AL|EN

2008-04-05 22:43:47

HAHAHHA ale lolek z ciebie

1. To samo I LEPIEJ ZROBIONE MA XP ! I NIKOMU OPRÓCZ LUDZIOM CO MAJĄ 3DSTUDIO ETC NIE PRZYDA SIE 64BITY! - to tylko kosmetyka kodu.

2.Bzdura - niby miały być plany tylko xx64 ale będzie też x32, xp odchodzi do lamusa-do lamusa to może za 5 lat odejdzie.

3. stabilność - ty nie masz pojęcia o czym mówisz- włączaszzGG i IE i nic po za tym to może to jest stabilne u ciebie lol SETKI PROGRAMÓW SPRZĘTOWYCH WYWALA SIĘ ! SETKI !
Jakieś kontrolery do układów cyfrowych, do urządzeń, do głupich światełek itp - ludzie nie mogą pracować na tym gównie VISTA bo tam NIC co miało bardzo mało wspólnego z M$/popularnymi programikami nie działa

4. zawsze masz XP za darmo, VISTE za darmo więc daruj sobie jakieś porównywanie cen - tu jest Polska

5. buhahahhaha - okazało się, że nawet w CRYSIS po edycji cfg dx9 wygląda w 95% jak dx10 i chodzi 50% SZYBCIEJ !

6. no to albo nie kupujesz GÓWNA od GÓWNIANEJ firmy, która nie umie zrobić sterowców dla XP albo ściągasz sobie z neta seterowce do XP (np wszystkie HP Pavilon mają support dla XP)
I nie paplaj mi tu o jakiś 2 rdzeniach co to 2 aplikacje mogą wykożystać - tak samo na VISTA jak i na XP

Za 2 lata VISTA może coś porządzić albo i W7 ale teraz z XP nie ma szans - zwykłe kopiowanie plików to koszmar w VISTA i nawet SP1 mało poprawia w tym względzie.

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
Nighter

2008-04-05 23:08:04

miałeś tak, że np. klikasz na start a tutaj ci pokazuje sie drugi pasek (ten dolny) tylko że na górze i bez napisów? :D a potem jak klikniesz np. na strone czy okienko gadu na tym pasku na dole to pulpit sie biały robi, potem jak klikniesz gdziekolwiek to masz samą tapete bez niczego :D

__

Użytkownik
Nighter

2008-04-05 23:09:19

z jednym się nie zgodze, 2 rdzenie wykorzystuje od ch**** aplikacji :) w szczególności gry, w większości tych nowych można włączyć opcję, aby korzystały z dwóch rdzeni naraz.

__

Użytkownik
Nighter

2008-04-05 23:10:13

2GB było po 149zł, tak mnie ta cena urzekła że aż zamówiłem, mimo że nawet kasy nie miałem ;p dałem się złapać w szpona marketingu :)

__

VIP
[fhn]AL|EN

2008-04-06 10:33:16

ano rzeczywiście, mój błąd ale nie mniej jednak XP poradzi sobie tak samo dobrze z C2D jak VISTA.

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
GrooBer

2008-04-06 12:15:45

Mi Q3 śmiga na Viście 64 aż miło ;P

__

Użytkownik
Nighter

2008-04-06 16:27:54

jak klikam prawym na setup na płycie i daje uruchom jako admin to wywala ten sam błąd

__

Użytkownik
Nighter

2008-04-06 16:28:11

zamiast się kretyńsko chwalić, powiedz lepiej jak tego dokonałeś :)

__

VIP
mavv

2008-04-06 16:34:14

1rwsze.. obniz ton... 2gie nie wspominaj nic o hp i jego supporcie bo to smiech na sali... nie ma w ogle tam sterow do xp .. sa tylko do wybranych modeli... Instaluje w serwisie czasami po 5 kompow dziennie hp i sterownikow musze szukac po calym necie.. najczesciej ze strony toshiby, albo download.net., textty typu "hahah ale lokel" to mow do swojego starego a nie do mnie.. ok?

"4. zawsze masz XP za darmo, VISTE za darmo więc daruj sobie jakieś porównywanie cen - tu jest Polska" - to ze ty jestes polakiem i sobie kradniesz nie znaczy ze ja musze byc taki..,.. mnie cieszy fakt ze moge miec xp za free kupujac wiste i oszczedzic okolo 450 zl.

2.Bzdura - niby miały być plany tylko xx64 ale będzie też x32, xp odchodzi do lamusa-do lamusa to może za 5 lat odejdzie. - pogadamy juz za pol roku i ciekawe czy mi to powtorzysz.

5. buhahahhaha - okazało się, że nawet w CRYSIS po edycji cfg dx9 wygląda w 95% jak dx10 i chodzi 50% SZYBCIEJ ! - prosze o jakies dowody bo jakos nie wierze w to.

I nie paplaj mi tu o jakiś 2 rdzeniach co to 2 aplikacje mogą wykożystać - tak samo na VISTA jak i na XP - gowno prawda... o wiele szybciej wykorzystuje to wista.. nie mowiac juz o 4rech rdzeniach.

Nie wiem czy swoim komentarzem chciales pokazac jaki z ciebie znawca, ale mi udowodniles pieprzac takimi farmazonami ze jestes totalnie plytki w tych sprawach. Tak na marginesie jest fajny artykul w enterze czy tam chipie o viscie i jej mozliwosciach po lekkim podrasowaniu, polecam przeczytac, no ale pewnie nie bedzie ci sie chcialo kupowac gazety bo przeciez jestes polakiem.. peace





__

VIP
mavv

2008-04-06 16:35:12

skopiowal katalog baseq3 i exe.. bez instalacji.:P

__

VIP
mavv

2008-04-06 16:38:24

:] a zgodosc ustawiles z xp? czasami jak nie idzie to sie ustawia tez zgodnosc z win 2000 i dopiero rusza - tak jest w przypadku chociazby 3dmarka w wersji 2005 czy tam 2001:P

__

VIP
Nas1R

2008-04-06 16:43:08

miałem coś podobnego i wiele innych ciekawych bajerków :) ale od czasu zmiany klienta gadu na tlena, nic sie juz nie dzieje :) sam sprawdź...

__

Użytkownik
GrooBer

2008-04-07 00:08:27

Po prostu zainstalowałem. Potem pr 1.32, osp 1.03 i cpma 1.45 wraz z mappackiem... wszystko śmiga bez jakichkolwiek modyfikacji czy kopiowania. Może to wynika z tego, że mam odkopaną płytkę z przedpotowym Q3 z 3.12.2000 (Verbatim x8 ;P ) - kumpel nie mógł uwierzyć po odczycie w nero, że dałem radę zainstalować z tak porysowanej płytki sprzed 8 lat :P

Zdarza mi się mieć takie komunikaty jak wyżej prezentowałeś o niezgodności oprogramowania, ale nigdy nie dotyczą one Q3, raczej jakiegoś mniej znanego oprogramowania.

__

VIP
[fhn]AL|EN

2008-04-07 13:34:14

Już się za dwurdzeniowce wyspowiadałem dobrze ? A o CRYSIS to sobie poszukaj arta na necie.
Zawsze tak było, że producenci gier oszukują i kłamią ludzi. Pamiętasz może numer z FarCray + x64 ? Niby ładniej miał wyglądać ale jaka to ściema była lol

I szkoda, że taki super znawca pokazuje niby-wyższość VISTY nad XP językiem sprzedawcy komputerowego. Z punktu widzenia użytkownika systemu to XP nie ma sobie równych ! I ktokolwiek mówi, że "na viście mi wszystko działa i szybko chodzi" udowadnia tylko, że nie ma pojęcia o innych rzeczach oprócz GG i IE.

XP nie odejdzie do lamusa jeszcze co najmniej przez 2 lata bo:

Komputer: A3000,1GB,GF7600GS,X-Fi,szybki dysk.

XP:

Wszystko zapierdala, wszystko się uruchamia bez problemów, wszystko elegancko chodzi, najbardziej pamięciożerne programy mają do dyspozycji FULL pamięci, są zoptymalizowane pod XP, sterowniki robione przez 5! lat, SP3!(w sensie ogromnej ilości poprawionych usterek i wsparcia dla nowinek technologicznych obecnych w windows serwer 2008), wszystkie emulatory innych rzeczy działają, wszystkie programy sprzętowe działają, wszystkie programy "co jakiś początkujący programista napisał 5 lat temu" działają, wszystko co zaawansowane rzeczy robi z pamięcią, jądrem itp działa itp itp! Jednym słowem wszystko co ktoś chce będzie mu działać!

Jesteś adminem to władasz systemem: robisz co chcesz.

Kopiowanie plików: no tak prosta rzecz ale na XP wszystko śmiga jak błyskawica!

Gry: BioShock śmig, CoD4 śmiga, H-L2ET śmiga - na XP żadna gra nie zamula a jak zamula to jest wina TYLKO sprzętu a nie systemu!.

A teraz wspaniała VISTA SP1:
(przypominam, że nie mówię o nie wiadomo jakie power maszynie-tam różnice się zacierają)

Wszystko MULI ! nawet otwieranie okienek MULI, system zabiera 400MB pamięci(spokojnie ja wiem, że można tweaknąć to wszystko ale i tak wszystko to wolniej niż na XP), na dzień dobry 1GB ramu zjedzone i taki Premiere może se 2 klatki wczytać, nic nie jest na razie zoptymalizowane pod VISTA a sterowniki po roku czasu to raczej nie mają porównania do tych z XP, gdzie pewnie ludzie z NVIDI wyciskali każdy 1 punkt w 3DMarku

Mało rzeczy działa z tych co działają na XP. Wiadomo, że GG działa ale na GG świat się nie kończy - emulatory innych rzeczy, programy sprzętowe , programy "co jakiś początkujący programista napisał 5 lat temu", wszystko co zaawansowane rzeczy robi z pamięcią, jądrem itp ma problemy TYLKO na VIŚCIE - to jest fakt niezaprzeczalny.

Nieustająca walka z interfejsem - do zmiany paru funkcji masa kliknięci, komunikatów , pozwoleń. Jesteś adminem i nie możesz zrobić NIC bez pozwolenie albo nadania uprawnień lol

Kopiowanie plików: VISTA=FAIL i to najbardziej mnie denerwuje: MULLLEENIIIEE
Nawet SP1 mało zdziałał: vista oblicza czas skasowani pustego pliku LOL
Naprawdę podałbym tu linka to testów SP1 vs XP gdzie w DWÓCH testach(kopiowanie przez sieć) XP na dość dobrym sprzęcie przegrał z VISTĄ o 10%. A VISTA przegrała 10 innych i najgorzej wypadła przy kopiowaniu dużej ilości małych plików. Dla mnie tragedia to jest bo ja długo VISTE testowałem u siebie i powiem jedno:

System, które spowalnia kopiowanie plików bo ma dopisek VISTA jest gówniany i niedorobiony - koniec i kropka. Przecież to jest nienormalne, żeby to TAK MULIŁO!

Praca z VISTĄ to katorga dla wielu.

Gry: wiadomo - wszystko chodzi wolniej na VIŚCIE niż na XP, szczególnie jeżeli bierzemy normalne kompy a nie jakieś potwory z 4GB ram i 2xGF8800GTX.
Jeżeli jakaś gierka cudem ma więcej klatek na VIŚCIE to nigdy nie jest to więcej niż 10%.

Wszystko powyższe skłania do wniosku, że VISTA jeszcze długo nie zadomowi się u wielu ludzi a swoją popularność zyskała tylko przez manipulacje ludźmi i wymuszeniami na firmach. M$ jeżeli nie walnie się w łeb to zacznie tracić społeczność.

Windows 7 będzie tym samym co VISTA no ale może wtedy będę miał C2D, 4GB ramu itp Na razie w życiu nie będę miał na stałe VISTĘ bo ona nic mi nie daje a przez nią tracę bardzo wiele...

Co do nazywania mnie złodziejem to leję na to - przynajmniej nie jestem hipokrytą.
Tylko mi powiedz, z czego zrobiony jest impuls telefoniczny :-]

Ciekaw jestem co powiesz na to: w klubie "ATRAPA" w jeleniej dziurze wisi taki oto napis:
"Przynoszenie własnego alkoholu to zwykła KRADZIEŻ" ?!?!?!??!?!?!?!?!??!?!?!?!
I CO ? Według szefa JA JESTEM ZŁODZIEJEM I KRADNĘ SWOJE PIWO za które ZAPŁACIŁEM moimi ciężko zapracowanymi pieniędzmi z pracy na korcie tenisowym w 40 stopniowy upał ! Paranoja po prostu ... nie będę nigdy myślał w ten sposób bo to nienormalne.

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
yeltzyn

2008-04-07 19:00:59

Bil Gates potwierdzil ze W7 bedzie x86 i x64 :) i _moze_ bedzie w przyszlym roku - [url=http://www.news.com/8301-13860_3-9911470-56.html]klik[/url].

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
tobster

2008-04-07 19:18:44

Z krajsisem to prawda :C znajomy to samo zrobił i 2x więcej klatek. DX to marketing jak stare grafy odziane w nową nazwę i pudełko.
Najlepsze jest to, że VISTA oblicza czas do wszystkiego nawet usunięcie ikony czy pustego .txt :C Ja już mam dosyć telefonów w pracy na temat Visty :/

__

VIP
MateoMartinezz

2008-04-08 15:55:46

Ty chyba na berecik upadłeś - korzystam z Visty od ponad półtorej roku i nie doświadczyłem jakiegokolwiek najmniejszego problemu przy Q3. Na bazie moich doświadczeń, opisane tutaj problemy z Vistą nigdy nie wystąpiły. Może ktoś najnormalniej na świecie nie ma zielonego pojęcia o korzystaniu z systemu operacyjnego?

"zresztą ja mogę gadać, a Ty i tak pójdziesz złą ścieżką"

__

  • 1
  • 2

Warning: getimagesize(http://img292.imageshack.us/img292/9712/vistaq3ij6.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3896 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie