Ochrona danych osobowych na esports.pl

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
buzzek

2008-03-26 12:49:11

Witam.
Wpisując swoje imię i nazwisko w wyszukiwarce google jako jedna z pierwszych wyskakuje moja strona profilowa esports.pl.
Jest tam podane większość moich danych łącznie z mailem i gadu-gadu...
Można by powiedzieć - w czym problem? Przecież i tak Twój profil jest ogólnodostępny.
Chodzi mi o to, że aby wszyscy poznali moje dane z esports.pl, gdyby były one chronione przed wyszukiwarką google, musieliby najpierw wiedzieć, że interesuję się grami i odwiedzam ten serwis, co wyklucza kompletnie nieznane mi osoby, które nic o mnie nie wiedzą.
A w ten sposób wystarczy, że ktoś zna moje imię i nazwisko (chociażby osoby, ze szkoły, z którymi nie chcę mieć nic wspólnego), a dowie się praktycznie wszystkiego.
Mam swoje profile na paru innych serwisach, włączając cybersport, ESL etc, ale one nie ujawniają moich danych.
Mam nadzieję, że da się to naprawić.

__

VIP
postal1

2008-03-26 12:54:15

teoria spisku najs. szczerze? po h wpisujesz takie dane skoro nie chcesz zeby byly dostepne?

__

VIP
fokuzo

2008-03-26 13:01:14

Nie chcesz udostępniać, nie wpisujesz i tyle. Szukanie dziury w całym -.-

__

Użytkownik
buzzek

2008-03-26 13:11:06

Chcę udostępniać, ale osobom z którymi jestem związany tą samą pasją, czyli grami. Nie jest to tylko mój problem, bo sprawdziłem też na innych, losowo wybranych osobach.
Zresztą, pokaż mi jakikolwiek serwis, który udostępnia dane swoich czytelników w google.

I nie chodzi mi o teorię spisku. Po prostu chciałem zwrócić na moim zdaniem błąd w systemie. Lubię ten serwis i dlatego chcę, aby się rozwijał, a rozwój między innymi polega na eliminowaniu błędów i modyfikacji słabszych stron projektu.

__

VIP
Van Helsing

2008-03-26 13:11:48

masz problemy

kto by chciał szukać Twoich danych ;| ja podałem mój spam mail i nic innego nie znajdziesz tutaj do mnie

szukasz dziury w cały, masz edycje profilu i koniec dyskusji imo...

poza tym w necie nie ma anonimowosći jak ktoś będzie chciał i tak Cie znajdzie, nie tu to gdzie indziej.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
garo

2008-03-26 13:19:24

Na prawdę chyba szukasz sobie zajęcia an siłę. Nie chcesz aby ktoś widział Twoje dane to ich nie wpisuj. Jesteś pierwszą osobą, która marudzi o to. Tak się wypozycjonowało i już.

Złóż zażalenie do Google, że wskazują na eSports.pl

Żalowa sprawa.

__

VIP
Logitech`noone

2008-03-26 13:20:44

Już ostatnio zwróciłem uwagę Ćwirkowi na ten aspekt, mnie uraziło że rzuca moim numerem gadu-gadu gdzie popadnie. Jak najbardziej też nie mam jakiejś potrzeby ukrywania swoich danych, ba nawet mam stronę z numerem mojego gadu 72588.pl, co jednak nie zmienia faktu że dużo botów pod EKG łapie string gg:123456 do wysyłania spamu.

__

Użytkownik
buzzek

2008-03-26 13:23:12

Wiem, że gdyby ktoś chciał to i tak mnie znajdzie, ale to chyba nie powod żeby mu to ułatwiać?
Po prostu chciałem zwrócić uwagę na błąd, ale chyba lepiej zamknąć temat, bo to i tak zbędne dyskusje.

__

VIP
Logitech`noone

2008-03-26 13:29:26

Widzisz Maćku problem jest bardziej złożony, otóż strona esports.pl jest tak zrobiona jak jest zrobiona. I musiałby cały cms być przepisany do innej formy żeby takie zbieranie danych przez googleBot'y było niemożliwe. To naturalnie na dzień dzisiejszy jest niewykonanalne, dlatego też jedyne co możemy otrzymać to przytaknięcie ze strony ojca prowadzącego.

Swoją drogą powiem Ci, że wyszukanie w google też ma swoje dobre i złe strony. Czasami nawet chcielibyśmy zabiegając o sponsorów tytularnych, czy tworząc oferte handlową, aby nasze nazwisko występowało na 1mln stronach w google, z jak największym rankiem. Czasami natomiast, gdy chodzimy po wsiach sprzedając dekodery Cyfry+, chcielibyśmy aby miejsc które udostępniają nasze dane było "mniej niż zero."

Tak więc wszystko zależy od perspektywy.

__

VIP
fronki

2008-03-26 13:31:00

www.gejowo.pl/uzytkownicy/3r!c

mam Cie!

__

Użytkownik
garo

2008-03-26 13:32:02

A naszą-klase jakoś nie narzekacie... Moi drodzy, Internet nie jest anonimowy, a swoje dane wstawiasz na własne ryzyko, nie ważne czy to jest eSports.pl, czy erotic-shop.pl

__

VIP
Logitech`noone

2008-03-26 13:34:13

NK z racji tego że dane widoczne są dopiero po zalogowaniu nie podlega indeksowaniu. Przynajmniej podstrony prywatne nie podlegają w całości indeksowaniu.

__

VIP
spec_u

2008-03-26 15:19:44

hmm można by rel=nofollow to robot google po prostu nie będzie indexował stron z profilami... nie trzeba do tego nowego CMS'a wcale pisać,

ale zawsze jest też druga strona medalu... czyli spadnie eSp.pl liczba zindesowanych stron w google a profili troche jednak jest i swoją seo moc mają,

wogole dane osobowe są zgłoszone w GIODO ? bo ostatnio im sie apropo n-k.pl o internecie przypomniało, lol xDDD

Btw może ankieta kto jest za ? :D


__
ema

VIP
Sh1eldeR

2008-03-26 16:44:19

Nie jest to problem zwiazany z ustawa o ochronie danych osobowych. Esp.pl nie musi nic robic w tej sprawie -- choc musi uszanowac twoje prawo do edycji i usuniecia danych. Ale nawet wtedy strona twojego profilu moze nie zniknac z Google -- moze pozostac w tzw. cache'u. Albo w archiwum, takim jak archive.org.

To nie sa serwisy zalezne od esp.pl. Strona esp.pl, w tym strona profilu, jest dostepna dla kazdej osoby interesujacej sie e-sportem. O tym wiesz i wiedziales. Wiedziales tez, ze aby sie do niej dostac, nie trzeba zdawac zadnych testow na znajomosc sceny esportowej ;-). Oczywiste jest wiec, ze esp.pl wraz z twoim profilem jest dostepne dla kazdego czlowieka... i nie tylko dla ludzi. Rowniez dla specjalnych programow -- botow. W tym dla Google bota, ktory chodzi po stronach i zbiera informacje niezbedne do tego, by Google moglo wyswietlac strony na liscie wyszukiwania.

Zapewne korzystasz czasem z wyszukiwarek i wiesz jakie sa dobre i fajne. Nie byloby to mozliwe gdyby nie takie boty. Ale maja tez swoje minusy -- to tylko boty i one nie rozumieja np. tego, co tu napisales.

Jest sposob, zeby poprosic boty o olanie jakiegos linku, czy jakiejs podstrony -- wspomniane juz przez kogos NOFOLLOW. Jednak boty nie musza tego honorowac i generalnie jesli czlowiek moze swobodnie wejsc na jakas strone, to bot tez moze.

Jesli chcesz, mozesz poslac pretensje do Google. I przy okazji do yahoo, bo oni tez pewnie beda mieli w bazie danych link do strony z twoim profilem. I MSN. I AOL. I wszystkich innych wyszukiwarek...

Watpie, zebys cos zdzialal. Mam nawet nadzieje, ze nic nie zdzialasz, bo wygodnie mi jest z tymi wyszukiwarkami ;-).

Czy mozesz cos zrobic? Mozesz nie podawac swoich danych. Mozesz zalozyc wlasna witryne www, gdzie bedziesz umieszczal jakies inne informacje o sobie. Mozesz nawet postarac sie, by Google bot jej nie uwzglednial, jesli bardzo zechcesz...

W sumie z tematu moze i wyjdzie cos dobrego. Podpowiada pare opcji, ktore moglyby sie przydac w nowym CMS, np. mozliwosc odhaczenia w profilu "Pokazuj profil tylko zarejestrowanym uzytkownikom". Zapewne nie kazdy by chcial z tego skorzystac, ale moze wlasnie ci by sie to przydalo? Google bot sie tu raczej nie zarejestruje... Z drugiej strony nie wszyscy czytelnicy esp.pl sa zarejestrowani. Cos za cos.

Temat przy okazji zwraca uwage, ze trollowanie nie poplaca. Pewnie malo ktory troll zdaje sobie sprawe z tego, ze nawet pod pseudonimem nie jest anonimowy. Mozna w prosty sposob wysledzic, kto jest kim i co kto napisal. Stad jesli potrollujesz sobie majac 12, 18, czy 20-pare lat, jest spora szansa, ze np. jakis twoj niedoszly pracodawca zobaczy te wszystkie glupie teksty (bo czasami prowadzi sie taka... inwigilacje :D).

Wiekszosc z naszej internetowej tworczosci zostaje w sieci na dluuugo....

__

VIP
cycoo

2008-03-26 17:00:36

Oj Maciek! Nie bój sie :P


Fajny sposób na podryw. Ej laska wpisz sobie moje imie i nazwisko w google to bede na pierwszej stronie ;-)


W Ameryce to codziennośc:)

__

Użytkownik
buzzek

2008-03-26 19:13:42

Spoko, zdaję sobie sprawę, że moje dane stają się publiczne, ale tylko dla osób związanych z e-sportem, bo żadne inne tutaj nie wchodzą.
A zwróciło to moją uwagę dlatego, że jestem zarejestrowany też na gronie, ESL, cybersporcie i żaden z tych serwisów, chociaż ma możliwość przeglądania profili użytkowników bez rejestracji, to mój profil nie wyskakuje po wpisaniu mojego imienia i nazwiska w google.
Czyżby bot pomijał te strony, ale akurat dobrał się do esports.pl? Może botowi spodobał się adres ;P

__

VIP
cwir3k`

2008-03-26 21:31:46

juz kilku takich delikwentow prosilo o usuniecie niektorych tematow czy newsow, bo 'przeszkadza mi to w karierze zawodowej' - nawet nie wiesz jak sie ciesze mogac im powiedziec NIE w takiej sytuacji :)

__

Użytkownik
po1nt.x

2008-03-26 23:22:26

Ta cycu wlaśnie tak wyrywa dupki w warszawie :))))

__

VIP
postal1

2008-03-27 02:33:03

a tak swoja droga to juz dawno temu stwierdzilem ze fajnie jest kiedy wpisze w google postal1 i mi wyrzuca pierwszy link do profilu na esp ;)

__

VIP
Sh1eldeR

2008-03-27 02:39:49

Byc moze tamte strony maja nizszy pagerank niz esports.pl? Tam tez podales swoje nazwisko? Moze kod esp.pl jest mniej zasmiecony? [niestety, trudno mi w to uwierzyc ;-)]

Grono jest chyba slawniejsza witryna niz esports.pl... Byc moze "problem" lezy w sposobie, w jaki mozna sie dostac do twojego profilu na tych stronach? Moze na esp.pl jest to najkrotsza droga?

Trudno mi gdybac, szczerze mowiac to nie bardzo mam czas to posprawdzac (o ile potrafilbym to sprawdzic), ale sprawa jest dosc ciekawa... Moj profil z esp.pl rowniez wyskakuje na gorze. Nie wiem czemu podalem tam swoje dane, skoro gdzie indziej tego unikam. Ale ja tam sie tym nie przejmuje -- nie wstydze sie gamingowej "kariery", czy tez (wiekszosci :D) moich komentarzy...

Z tymi osobami interesujacymi sie tylko e-sportem to troche sie przeliczyles ;-). Net jest dostepny dla kazdego, przynajmniej tak powinno byc. Czesto nie zdajemy sobie z tego sprawy w 100%, dlatego lepiej 2x pomyslec, zanim sie poda gdzies swoje dane i zanim napisze sie posta...

Ale chyba nie bedziesz mial z tym problemow. Ja robie w branzy IT, a dokladniej w Internecie i generalnie jestem dosc skryty jesli chodzi o moja powazniejsza dzialalnosc na necie, ale kompletnie nie przejmuje sie tym, ze ktos sie dowie, ze bylem graczem q3. Czy ze udzielam sie na forum Star Trek. Jesli dla mojego ewentualnego pracodawcy to mialyby byc problemy, to raczej nie zostalby moim pracodawca. Nie boj zaby :)

__

VIP
Sh1eldeR

2008-03-27 02:43:07

Moze to bedzie nieco prymitywne z mojej strony... Moze wpasuje sie do stereotypu Polaka z "Dnia swira", ze "zamiast mi by sie mialo stac cos dobrego, to lepiej zeby sie sasiadowi przydazylo cos zlego"...

...ale cieszy mnie to, co napisales :D. Niektorzy naprawde przesadzaja z tym uprzykrzaniem zycia innym na sile. Skoro to w koncu do nich wraca, to mozna to tylko nazwac sprawiedliwoscia.

Haha, pewnie warto zostac rednaczem esp.pl dla samych takich "NIE!" :D

__

VIP / Fotograf
PawelS

2008-03-27 04:31:54

W oryginalnym kliencie jest coś takiego jak "nie pokazuj wiadomości od nieznajomych", wystarczy zaznaczyć i nie ma już tego, natomiast do EKG jest wtyczka antyspamowa albo takie, które odsyłają wiadomość w stylu: rozwiąż równanie 2+2=? - nie ma spamu i od razu poziom ludzi na GG się podnosi :D.

__
Senior Pablo Escobar

VIP / Fotograf
PawelS

2008-03-27 04:34:57

Imo z NK dane jest bardzo łatwo wyciągnąć, nawet ktoś już obliczył, że kupując kilka serwerów w tej samej serwerowni potrzeba na ściągnięcie wszystkich danych co najmniej tydzień.
Zresztą mało stron jest w necie z bazą danych w której są dane w postaci numeru GG, Imienia i Nazwiska ?

__
Senior Pablo Escobar

VIP / Fotograf
PawelS

2008-03-27 04:35:56

Można, ale rel=nofollow nie załatwia sprawy z innymi wyszukiwarkami, tak samo jak robots.txt.

__
Senior Pablo Escobar

VIP / Fotograf
PawelS

2008-03-27 04:39:43

W pełni się z tobą zgadzam, kolejny plus do kolekcji :P

__
Senior Pablo Escobar

VIP / Fotograf
PawelS

2008-03-27 04:42:02

Nie tylko On tak robi - W Proximie ostatnio spotkałem takiego kolesia, co się chwalił, że ma popularność w okolicach 20% na tej stronie - "koleżanki" myślały, że eSp to takie drugie Grono, czy ePuls ;).

__
Senior Pablo Escobar

VIP
Van Helsing

2008-03-27 10:08:44

;DDD

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
V!ct!M

2008-03-27 10:15:38

zyj kolorowo

__

VIP
V!ct!M

2008-03-27 10:15:54

u mnie dopiero 3ci wynik :(

__

VIP
V!ct!M

2008-03-27 10:16:06

zyj kolorowo

__

VIP
fokuzo

2008-03-27 11:28:40

To zazdroszczę :(.
Ja mam tylko 9% chlip :(

__

VIP
Logitech`noone

2008-03-28 13:05:51

Swoją ja mam pytanie do Ćwirka, lub innej osoby odpowiedzialnej od strony technicznej za eSports.pl.

To jakie dane podajemy w naszych profilach to nasza sprawa, to fakt, aczkolwiek czy musi przy każdym komentarzu pokazywać się nasze IP?

Wszystkim dzieciom neostrady to pewnie zwisa jak kilo kitu, aczkolwiek wszystkim osobom które mają pod tymi IP swoje serwery bądź małe firmy już nie do końca może to odpowiadać. Później jakieś dziecko neostrady będzie mi robiło DDOS na moje IP tylko dlatego że mój komentarz się nie podobał.

Moim zdaniem widoczność IP powinna być ograniczona tylko do grona adminów, czy coś.

__

VIP / Fotograf
PawelS

2008-03-28 14:42:09

I tak jest, adres IP jest widoczny dla osób, które posiadają status powyżej użytkownika.

DDoSu raczej nikt Ci nie zrobi, bo dzieci internetu (nie neostrady, bo jest też kupa innych dostawców) to są co najwyżej script kiddies, a do przeprowadzenia takiego ataku potrzebne jest co najmniej kilka komputerów, a nie istnieje żaden program w którym można to szybkko i łatwo "wyklikać", a więc co najwyżej mogą zrobić Ci atak typu DoS, a to duża różnica, bo jest on o wiele słabszy.

Po drugie, jeżeli przypuszczasz, że ktoś Ci robi tego typu atak to jest strona RIPE, na której możesz sprawdzić do kogo należy adres IP, a więc i znaleźć odpowiedni adres do abuse, gdzie możesz to zgłosić.

Istnieje jeszcze także Polski CERT, gdzie takie przypadki możesz zgłosić, jest też dużo innych istytucji gdzie możesz zgłosić przypadek twojego prześladowania w internecie.

__
Senior Pablo Escobar

VIP
Logitech`noone

2008-03-28 15:24:01

Na esports.pl zarejestrowane sa przynajmniej 2 osoby oprócz mnie mające dostęp do dużych botnetów, czy sieci routerów zdolnych do dużego ataku DDOS.

I co do ripe podam cały zakres sieci akademickich? ogarnij się. Sam mam sieć pod sobą i wszystko co przychodzi do abuse@ wysyłane jest /dev/null automatem.

Natomiast nie wiedziałem że tylko te osoby powyżej użytkownika mogą widzieć adresy IP, w gruncie rzeczy to zdanie odpowiada na całe moje pytanie.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

8213 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie