Dobór DPI, rate oraz sensu - Razer DA

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
S@deK

2008-02-26 21:22:05

Witam. Zanim zapytam wytłumacze moją niepewnośc dotyczącą ustawień myszy. Gram w Quake i po przesiadce na nowa myszke ciężko mi sie było do niej przyzwyczaić i ciągły problem z doborem sensa. Popytałem się na forum oraz poczytałem posty i wyszło na to że najlepsze ustawienia to największy rate czyli 1000Hz, oraz najwieksze dpi - czyli 1800. Tak też ustawiłem (w sterach myszy sens na 5.5) jednak problem się zaczął z sensem w grze gdyż kursor latał jak szalony. Oczywiście zmniejszenie sensa w grze troche pomogło ale czułem cały czas jakiś dyskomfort a mianowicie (tak mi się wydaje), że byle małe drganie myszką powodowało drganie kursora co sprawiało problem z celnością Znalazłem również artykuł (nie moge go teraz znaleźć), mówiący o tym iż mniejsze dpi jest polecane dla ludzi którym podczas gry trzęsie sie ręka Teraz mam pytanko - czy to prawda Kolejne pytanie (przy założeniu że pierwsze jest fałszem ) to czy najlepiej ustawić najwieksze DPI a mniejszą czułośc w grze:Up_to_s: oraz czy najwieksze DPI sprawia, że celność jest lepsza (oczywiście teoretycznie gdyż większość zależy i tak od użytkownika ) Dodam, że mam monitor na którym pracuje w rozdziałce 1680x1050 co sprawia, że przy ustawieniu myszy na 900DPI oraz max czyli 10 na sens praca w windowsie nie jest wystrczająca gdyż kursor mógłby poruszać sie troche szybciej (przydałoby sie ustawić sens na 12 jednak takowej nie ma) co powoduje że najlepszym wyjściem jest 1800DPI (w tym przypadku rozumiem dlaczego większe DPI jest potrzebne - nie wiem co by było gdybym został przy starej myszcze która miala 9x mniej ). Co o tym sądzicie i prosze o pomoc bo juz mam dosyć grania co 2 dzień na innym sensie bo przecież w takim przypadku to człowiek nic nie osiągnie Pozdrawiam

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7312 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie