PC vs Konsola (Xbox360) - :)

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
sonicplus

2007-11-05 09:02:42

Witam. Zastanawiam się nad modernizacją PC lub zakupem X360. Nie miałem wcześniej żadnej konsoli. Powód jest prosty. Upgrade PC jest za drogi, za szybko wychodzą nowe podzespoły, a producenci gier tylko na tym żerują. Kupisz dziś grafikę za dwa miesiące nie obsługuje już jakiejś technologii ( dx :*). Kolejna przyczyna to Vista i DX tylko dla niej, nie znoszę tego systemu i nie mam zamiaru na niego przejść, ale pewnie zmusi do tego DX jeżeli zmodernizuję PC.
Jak jest z grafiką na Xbox ? Chodzi mi głównie o gry sportowe bo tego mi brakuje. Ogólnie nigdy nie zależało mi na grafice w FPS, ale w grach sportowych nie mogłem patrzeć na FIFA 07/08, które wyglądają obrzydliwie i nie dają mi żadnej radości z gry. Lepiej ma się NBA i NHL - który zawsze najładniej się prezentował pod względem grafiki.
Czy na konsole też wychodzi taka kaszaniasta FIFA (grafika) czy jest znacznie lepiej. Mordobicia wyglądają ładnie (PS2@soul calibur 2 :*).
Czy znacie jakieś www z gameplayami z klocka, jakieś screeny z gry ( nie rendery ! tylko REAL ).
Jak wyglądają konsole pod względem technicznym, czy są jakieś awarie, problemy z temperaturą podzespołów. Jak jest z grami, ceny, grafika, dostępność.
Czy do Xboxa360 można podłączyć mysz+klawiaturę i grać w FPSy tak jak na PC ? Jeżeli tak to czy może to być mysz/klawa od PC.
Jak wygląda gra online ( są jakieś opłaty ? czy tylko za łącze). Wasze opinie, sugestie i przemyślenia mile widziane.
Zapraszam do kulturalnej dyskusji na temat bez zbędnych oft.

__

VIP
Pajda

2007-11-05 11:08:13

Nie spodziewaj sie nie wiadomo czego, czesto sie zdarza, ze nowe ladne gry na konsole zwalniaja czy sa mniej plynne. Gry EA zasadniczo wygladaja tak samo, no a PESa masz teraz juz i na PCtach.
Jezeli chodzi o awarie to nie wiem, tyle co sie kiedys slyszalo o przegrzewajacych sie xboxach 360, no i wiadomo padajace napedy u Sony. Klawiature i mysz da sie podlaczyc, reszta zalezy od gry, ale musisz miec swiadomosc, ze jezeli jakis turniej sie trafi w taka gre to bedziesz zmuszony grac na padzie. Online jest, zabardzo sie nie orientuje, standard chyba darmowy, ale jak chcesz wszystkie czy tam dodatkowe mozliwosci miec to trzeba placic abonament. Pomijajac koszta musisz jednak pamietac, ze wszystkich graczy online na xboxie jest mniej niz samych graczy wowa na pc :P

Moja propozycja to ps2 i dalsze utrzymywanie kompa. Grafika jest malo wazna, liczy sie zabawa.

__

VIP
zoom

2007-11-05 11:50:46

Pajda ma racje, moj znajomy ma klub internetowy w ktorym sa konsole xbox360 i ps2 i powiem szczeze ze duzo wiecej osob korzysta z xboxa360 jednak konsola ma problem z przegrzewaniem sie, jednak ostatnio gdzies czytalem na internecie ze wprowadzili do sprzedazy jakies nowe xboxy w ktorych ten problem juz nie wystepuje.
Co do samego zakupu to tez nad tym myslalem, bardzo mi sie podoba grafika na pudeleczku microsoftu + gry ktore wychodza jedna za druga :- )

__
Play more promode.

Użytkownik
sonicplus

2007-11-05 12:12:44

Zależy mi na grach sportowych czasem rpg czy bijatyka, ale zawsze chętnie pogram w FPS, ale takich gier nie trawie @ PAD -.-

__

Użytkownik
e2

2007-11-05 12:13:43

gry ea pc =/= gry ea konsola vide seria 08 :)

__

VIP
fronki

2007-11-05 12:47:39

jako zatwardziały użytkownik pcta i gier za pomocą klawy i myszki, a od 3 tyg szczęśliwy posiadacz xboxa 360.. po powrocie z pracy do domu (tj kolo 21) napisze Ci jak to wygląda z mojego pkt widzenia :)

__

VIP
fronki

2007-11-05 12:48:09

jako zatwardziały użytkownik pcta i gier za pomocą klawy i myszki, a od 3 tyg szczęśliwy posiadacz xboxa 360.. po powrocie z pracy do domu (tj kolo 21) napisze Ci jak to wygląda z mojego pkt widzenia :)

__

Użytkownik
e2

2007-11-05 12:58:01

o ty kurde ;d ja myślałem o x'ie ale jak mam doliczyć jeszcze tv do tego to mnie już zaczyna przerastać finansowo ;P

__

VIP
zoom

2007-11-05 13:00:26

Ale podejrzewam ze i tak taniej wyjdzie niz tunningownie kompa i dokupowanie/zmienianie podzespolow :-)

__
Play more promode.

Użytkownik
Roti

2007-11-05 13:12:30

A jeśli chodzi o ceny to na konsole gry są troche droższe niż na PC najczęściej od około 200 do ponad 250 zł-ceny wersji podstawowych, kolekcjonerskie dużo drożej :)

__

VIP
spec_u

2007-11-05 13:31:21

pamiętaj o cenach gier nowości w przedziale... 250 -300 zł ;asdff

__
ema

VIP
spec_u

2007-11-05 13:33:46

troche droższe ? średnio nowości 150-200 zł różnicy...

__
ema

Użytkownik
Roti

2007-11-05 13:42:44

No dobra dużo droższe..

__

VIP
fronki

2007-11-05 13:46:44

zdecydowałem sie na monitor LCD 22 cale - samsunga 226bw, mam podlaczonego pcta i xboxa, przełączam jednym przyciskiem :) wygodnie, szybko

jesli chodzi o koszta, to ja z moim skąpstwem wąchałem sie od lipca czy kupic... (wiec trochę mi zajęło podjecie decyzji :ASD) w końcu uznałem ze warto ciężko zarobione pieniądze przeznaczyć naxa (kupiłem na allegro z trzema grami (które przechodzę i wymieniam za 30zl na inne) i gwarancja do czerwca 2009, prawie nówka sztuka od jakiegoś 40 latka wiec niezajechany)

btw. ogloszenie

jesli tez masz xboxa, kupujesz orginalne gry, dbasz o nie i mieszkasz w wawie a chcesz sie wymienić, napisz do mnie

__

Użytkownik
e2

2007-11-05 13:49:51

no tak, ale chwilowo mam kompa w miarę dobrego to nie muszę nic zmieniać, chociaż na modyfikacje faktycznie się nie zanosi już teraz bo konsola bardziej mi się widzi

__

VIP
[fhn]AL|EN

2007-11-05 14:36:52

Lol - przecież podstawową przewagą PC jest to, że WSZYSTKIE GRY MAMY ZA DARMO !

wydać 1500zł na konsolę a potem 10 gier za 150zł - wielki lol

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
Sgt.Oskar

2007-11-05 14:49:17

Powiem tak, na koniec wakacji miałem podobny problem czy kupić PC, czy konsole. Zaryzykowałem konsole i ... od końca wakacji na kompie grałem z 5,6 razy przez chwile :D

__

Użytkownik
Bezołowiowy

2007-11-05 16:27:13

mialem identyczny problem, wybralem xbox'a i jestem szczesliwy :)

co do grafiki w grze FIFA 08, to jest ona bardzo dobra. EA przyjal nowa taktyke, wydawac kaszaniasta wersje na PC i PS2, a dopiero na next-geny (x360, PS3) wersje wlasciwa. mam demko fify i musze powiedziec, ze grafika wrecz powala. jest ladniejsza od tej z PES'a 2008.

jezeli chodzi o strone techniczna, to poczatkowo niektore konsole MS byly wadliwe. rysowaly sie plyty, sprzet sie przegrzewal itp. natomiast jezeli wyskoczyl ci slynny Ring of Death (3 czerwone swiatelka na konsoli, co oznacza, ze po prostu nie nadaje sie juz do uzytku) to przedluzono gwarance z dwoch na trzy lata. niestety, ja na taka trafilem. pocieszajace jest jednak to, ze jezeli oddasz sprzecik do serwisu po raz pierwszy, dostajesz miesiac w Xbox Live! Gold gratis, a jezeli juz drugi raz, to daja ci bezprzewodowego pada :) na szczescie, Microsoft wypuscil niedawno wersje Elite, ktora ma poprawki na plycie glownej i ulepszene chlodzenie, co niemal calkowicie eliminuje jakiekolwie awarie. wersja Premium rowniez doczekala sie poprawek i wypuszczono nowa jej wersje, wiec tu rowniez nie bedzie dzialo sie juz nic niepokojacego, tak wiec polecam brac xbox'a w ciemno.

gry sa latwo dostepne. nie warto jednak kupowac ich w sklepach, a w Empiku to juz w ogole, bo slono przeplacisz. na Allegro sa fajne oferty, a niektore gry (nowki) sa 2 razy tansze od tych sklepowych. jezeli chcialbys pograc w sieci, musisz wykupic abonament. przy zakupie konsoli masz miesiac gratis. jak juz wspominalem, przy oddaniu sprzetu na gwarancje daja ci kolejny miesiac. jezeli chodzi o ceny, to nie za bardzo sie orientuje. wiem, ze mozna wykupic usluge xbox live! gold na miesiac, 2 miesiace, 4 miesiace, pol roku i rok. chyba cos takiego o ilr dobrze pamietam. wiem rowniez, ze roczny abonament kosztuje ok. 170zl.

to by bylo na tyle.

__

Użytkownik
sonicplus

2007-11-05 17:03:07

Już wiemy kto zapnie ramy na kolejnej imprezie lanowej.

__

Użytkownik
Tymek

2007-11-05 18:06:06

Jak masz w domu porządny telewizor (full HD) i solidny system kina domowego (choć to drugie nie koniecznie) to się nie zastanawiaj i bierz Xa. Jeśli oprócz konsoli czeka cię zakup jakiegoś telewizora/monitora... odpuść.

__

VIP
Pajda

2007-11-05 18:19:54

Mnie sie akurat na xboxa podoba tylko dead or alive i eternal sonata :P

__

VIP
j3sh

2007-11-05 18:21:17

eggsbox lepszy XD

__

VIP
Pajda

2007-11-05 18:23:37

No to zalezy jakie rpg. Bo jezeli jrpg ktore sam uwielbiam, to wybor jest tylko jeden, ps2. Na xboxa sa raptem ze 2-3 takie tytuly, z czego grywalna jest eternal sonata. Jezeli zachodnie to xbox, przy czym beda to te same gry co na pc i chodzic wcale nie beda lepiej.
Z bijatykami zalezy od gustu, xbox kusi wylacznoscia na serie dead or alive, ktora zdecydowanie wole od tekkena.

__

VIP
Pajda

2007-11-05 18:25:56

Gorzej bedzie jak zaczniesz liczyc ceny oryginalnych gier. Przerobione xboxy sa banowane online.

__

VIP
Pajda

2007-11-05 18:30:13

juz sie przyzwyczailem, ze w naszym kraju sie wszyscy na xboxy rzucaja, ale myslalem, ze ktos jeszcze poza mna poleci ps2 :P
ide zerkne na allegro, moze cos nowego ciekawego na mojego dreamcasta ktos wystawil :P

__

VIP
j3sh

2007-11-05 18:30:23

tekken na ps2 :P

__

Użytkownik
no1se

2007-11-05 18:33:56

Gram dosc duzo na x360, glownie w fife 2008 ktora POWALA, tak samo np TDU czy VIVA PINATA :D ale przy tym nie rezygnuje z dobrego pc [x jest u brata ktory mieszka doslownie 2 kroki ode mnie:)]. Szczegolnie dobre kiedy ma sie fajna ekipe do pogrania razem, swietna sprawa..

__

Użytkownik
e2

2007-11-05 18:46:29

ja swoją właśnie sprzedałem :P

__

VIP
marikkkk

2007-11-05 18:53:15

Kumpel mial xboxa ale sprzedal go po tygodniu i kupil PS2 :p nie dopytywalem czemu ale jakies powody musial miec. Ja w tym tygodniu albo poczatek next kupuje ps2, chociaz narazie malo gier to jakos bardziej mi sie podoba.

__

Użytkownik
sonicplus

2007-11-05 19:27:23

Gdzie można kupić tanio PS2 nówka folia ? I jak to jest z przerabianiem na czym ono polega, jak się odnosi do gwarancji. PS2 można spokojnie podłączać przez czincze lub euroscart :>?

__

Użytkownik
grubka

2007-11-05 19:38:01

zapytaj sie znajomego czemu pes6 na xboxie jest droższy niż na ps2 ;p

__

Użytkownik
prOar1el

2007-11-05 19:38:08

ja mam xboxa 360 (core) jest fajny tylko już go 3 razy wymieniałem :P

__

Użytkownik
xzan

2007-11-05 19:47:08

kupić mozna w kazdym empiku czy tez wiekszym hipermarkecie, choc lepiej troszeczke czasu poswiecic i zorientowac sie w ofertach na skapiec.pl czy tez allegro.pl. przerabianie polega na zabawe lutownica choc nie polecam laikowi elektronicznemu i daje ona (przerobka) mozliwosc grania w "wersje edukacyjne" gier :-D, choc najnowsze ,jak słyszałem, zwiekszaja zywotnosc konsoli. z tego co wiem jest tez mozliwosc podłaczenia ps 2 do dysku twardego i zadne przerabianie nie jest potrzebne, wygodne ale bardziej kosztowne. pochodz po forach, popytaj. ja kupilem u tego pana i nie mam zadnych zastrzezen http://www.allegro.pl/item226394122_konsola_ps2_modbo_karta_pamieci_8mb_sony_dual_hit_.html
czas spedzony przy takich hitach jak god of war, okami, ff x, shadow of colossus, czy tez pes zwroci Ci z nadwyzka wydane na konsole dukaty :D
ps. spokojnie mozna podłaczyc :)

__

Użytkownik
Bezołowiowy

2007-11-05 19:49:01

wcale nie musi byc full HD. mam TV LG Time Machine 42' 1024x768 i obraz jest swietny, a korzystam z kabla VGA, a nie HDMI, a wtedy obraz bylby jeszcze lepszy. nieznacznie, ale lepszy.

__

Użytkownik
Sgt.Oskar

2007-11-05 19:52:29

Moja wypowiedż była by podobna, gdyby nie to, że jestem leniwy, więc ograniczyłem się do tego co napisałem wyżej, ale zgadzam sie praktycznie z Tobą w 100% :)

__

Użytkownik
rox.

2007-11-05 20:06:51

czyli bulisz za X'a 1500zl do tego gra 250zl i zeby grac na necie musisz miesiecznie placic okolo 170zl ;O lol

__
:S

Użytkownik
Bezołowiowy

2007-11-05 20:14:41

nie, czyli bulisz za X'a 1400zl, do tego gra za 150-200zl (Allegro) i zeby grac na necie musisz ROCZNIE placic ok. 170zl.

__

Użytkownik
Tymek

2007-11-05 20:17:53

Oczywiście, że NIE MUSI... jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Prawda jest taka, że Time Machine to typowy low-end. Widziałem już u znajomych nie jedną plazmę za

__

Użytkownik
Bezołowiowy

2007-11-05 23:08:54

wpadnij do mnie na chate i zagraj. gwarantuje, ze wiecej ci do szczescia nie bedzie potrzeba. a takiemu konsolowemu zieleniakowi jak ty to juz w ogole chyba zylka z wrazenia peknie :d

__

Użytkownik
Tymek

2007-11-05 23:47:37

Oczywiście zapomniałem, że eSp ucina posty po znaku mniejszości/większości...

(...) plazmę za mniej niż 4k zł i nigdy bym czegoś takiego nie kupił. Prawda jest taka, że do 4 tysięcy można kupić bardzo dobry telewizor LCD o przekątnej 32'' - 37'', jednak na plazmę to trochę za niska kwota.

... Dlaczego uważasz mnie za konsolowego zieleniaka? ;D

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6483 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie