Condition Zero

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
g.j

2004-03-29 22:34:15

Witam,
Postanowiłem nieco przybliżyć obraz nowego Counter Strike'a a mianowicie Condition Zero.
Od początku
Zakupiłem go przez Steam'a. Kosztował mnie nieco poniżej 100 zł (kurs dolara w danym dniu nie przekroczył 4 zł) więc jestem na plusie.
Zakupiłem go taniej niż gdziekolwiek w Polsce !!
Wszystko przebiegło sprawnie i błuskawicznie. Podałem numer karty, swoje dane osobowe i 2 minuty później mogłem się cieszyć Conidtion Zero.
Pierwsze uruchomienie i gra z botami
Jakoby, że mam słabe połączenie z netem, postanowiłem zagrać z botami. I tu zdziwienie. One myślą !! Rozmawiają, rzucają granaty i skradają się. PODBot, Akimbot mogą się schować głęboko pod ziemię. Nawet im do pięt nie dorastają. Tak więc jeden wielki plus.
Wiadomym jest, że żaden prO z botami grał nie będzie ale jest to wielki ukłon w stronę ludzi cierpiących na brak netu lub słabe połączenie.
Nowe mapy
Nowe mapy ... hmm ... jakby to ująć. MASAKRA. Inferno, Dust, Dust2, Aztec - poprostu rewelka. Żadne screen'y nie oddadzą tego co tak naprawdę się czuje gdy się na nich gra. Ogólnie grafika jest lepszej jakości. Bardziej wyraziste szczegóły, wszystko przypominające to, jak naprawdę dana rzecz wygląda.
Można zagrać także w stare mapy (nowe są oznaczone końcówką _CZ).
Zmiany
Jedną jaką zauwarzyłem jest ikonka bomby u CT gdy Terro ją podłoży. Miga ona w takim samy rytmie jak sygnał podłożonej bomby. Dobry gadżet (ostatnio była mowa o tym czy nie wprowadzić sekundnika bomby) - i to jest właśnie to. Poza tym, oraz nowymi mapami, nie zdążyłem zauważyć nic nowego bo jestem za bardzo grą podjarany :)
Podsumowanie
Moje skromne zdanie jest takie. Jest to milowy krok naprzód dla CS'a. Nowa jakość w grze. To nie jest jak nowa broń. To o mały włos nie jest całkiem nowa gra. LEPSZĄ jest na pewno. Nic się nie zmieniło na pierwszy rzut oka w sterowaniu i recoil'u. Poprostu wygląd zwala z nóg ! Może i kosztuje 120 zł, może ma więszke wymagania (bo ma) ale w obliczu takich gier jak UT2004, DOOM3 i PAINKILLER coś się musi w CS'ie zmienić. I zmieniło. Pewnie znajdą się ludzie, którzy powiedzą, że nie zapłacą za tą grę, wolą starego CS'a i tak dalej. Ale co mają powiedzieć fani UT gdzie już 3 albo 4 wersja gry wyszła, za która muszą płacić. Pierwszy raz od początku nowa wersja CS'a jest płatna. I naprawdę warto wydać te pieniądze i zapomnieć o starym zasłużonym już “kanterze”. Dopóki ktoś w nią nie zagra, nie przekona się.
Uwarzam także, że Valve nie po to wypuszczało tą grę aby istatniały dwie wersje CS'a. Myślę, że z biegiem czasu 1.6 tak jak 1.5 stanie się przestarzały. Zresztą to będzie można zaobserować po tym, do czego częściej będą wychodziły poprawki, ulepszenia i modyfikacje.
Mam nadzieję, że znajdą się tacy, którzy mnie poprą.
Czekam na Wasze zdanie. Co sądziecie o CZ i czy zamierzacie się przesiąść.
To nie jest ten sam CZ co wersja skradziona z Valve. Duuuużo się różni.

P.S. Wbrew zdaniu niektórych jest tryb multiplayer. Tak się oni zapierali, że nie będzie. Ja osobiście czekam jak czołówka światowowa przejdzie na CZ, bo później to już się posypie. CZ już nie zostaje w tyle w porównaniu z innymi grami fpp. Jest już w stanie dorównąć UT2004, D3 itp w grafice. Mimo, że inny typ gry ale grafika naprawdę REWELACYJNA.

Ufff

poprawiłem błędy gramatyczne i literówki.

__

Użytkownik
g.j

2004-03-30 03:04:02

na zachęte galeria zdjęć (najwięszka chyba do tej pory bo licząca aż zdjęć) z 5 mapek: inferno, dust, dust2, aztec i militia. Mapy, które zostały gruntowanie "przeteksturowane" to: havana, itay, militia, office, airstrip, aztec, cbble, chateau, dust2, dust, inferno, piranesi, prodigy i torn. A całkiem nowe mapki ... cs_downed, de_fastline, de_stadium i de_tides.
Plik z galerią zdjęć waży 25 MB i można go pobrać z tąd: [url=http://jamroz.net/conditionzero.zip]link[/url].

P.S. Zdjęcia wykonywałem ja i jeśli ktoś chce ich gdzieś użyć proszę wspomnieć, iż ja maczałem w tym palce. Pozdro.

__

Użytkownik
MaN

2004-03-30 12:35:13

Niezle napisane masz + :D

__

Użytkownik
krSsS

2004-03-30 13:43:05

Gralem w bete MP i mi sie nie podobala (wiem, ze to tylko beta), w ta wersje z checia bym zagral, ale brak funduszy :D

__

Użytkownik
Czesiu

2004-03-30 15:57:45

g.j, a są nowe modele broni czy cały czas kałach wygląda tak jak wygląda ?

__

Użytkownik
g.j

2004-03-30 18:03:38

nie chcę kłamać dlatego dziś wieczorkiem pokażę zdjęcia każdej broni. jak wrócę do domciu.
Beta si różni od tego CZ !!!
Poprostu dla mnie rządzi.
http://www.steampowered.com/status/game_stats.html
pomalutku do przodu ;)

__

Użytkownik
yareq

2004-03-30 18:06:35

Musze te cuda zobaczyc ;P

__

Użytkownik
g.j

2004-03-30 18:11:37

cholernie warto !
brak mi słów ludzie, żeby opisać to jak ta gra wygląda. w nią trzeba zagrać aby poczuć TEN klimat !!!

__

Użytkownik
g.j

2004-03-30 21:33:47

przykro ale są te same. wykorzystuje rzeczy z 1.6 więc to co macie w 1.6 będzie w CZ. Nie wszystko ale w wiekszości.

__

Użytkownik
K4r3n1n

2004-03-30 22:50:28

a ma havoka 2.0 ? :>

__

Użytkownik
kpr!

2004-03-31 17:16:33

Az tak bym sie ta gra nie podniecal :P

Jest fajna, przyznam, alewcale nie jest to "milowy krok naprzod cs'a"

Pozostaje wielu ludzi wiernych 1.5 :)

__

Użytkownik
kpr!

2004-03-31 17:18:58

No dobra, sorka, tez gralem w bete. :P

__

Użytkownik
c1em

2004-04-01 14:19:44

moze tu ktos poprawic bledy jezykowe itp itd? :\

__

Użytkownik
JuiCe

2004-04-01 19:45:25

Fakt - Boty czasem myślą - nawet czasem lepiej niź POD - ale nadal robią głupie rzeczy (blokują się w przejściach, nie potrafią bomby rozbroić)

Co do grania to rzeczywiście jest przyjemnie :D

Ale ja tam wole 1.3

__

Użytkownik
Razi3l

2004-04-01 20:24:49

1.3 rulez :)

__

Użytkownik
g.j

2004-04-01 21:28:52

nie potrafią bomby rozbroić ? eee. jeśli żyjesz to nierozbroją bo Cię osłaniają. zabezpieczają teraen. a jesli zginiesz to nie ma z tym najmniejszego problemu.

Te boty to najlepsza AI jaką kiedykolwiek widziałem w grach.

Co do samej gry. Nie widziałem 1.3 bo zacząłem od 1.5 :) ale CZ jak narazie rządzi. 1.5 się nie umywa. Chodzi o mapki. Bo sama gra się nie zmieniła.

Pozdro.

P.S. ciemiq - piszesz o poprawie błędów językowyc itp a sam nie użyłeś polskich znaków. czepiasz się ? :)

__

Użytkownik
JuiCe

2004-04-02 18:29:31

Pograj jeszcze trochę - jeżeli bomba zostanie podłożona w ten sposób, że jej połowa jej modelu wchodzi w jakąś skrzynię, to boty w 9/10 przypadków nie są jej w stanie ruszyć. Skaczą na nią - krzyczą "Defusing" i nic się nie dzieje. To zaczyna się już robić trochę irytujące - dodam, że gram tylko Custom Games a nie "Kampanie" ale nie sądzę, żeby się sprawa w "singlu" znacząco różniła.

Co do 1.3 i 1.5 to nie jestem specem od CS - gram w to rzadko i raczej typowo rozrywkowo - ale w 1.3 nie było spowolnienia po skoku - o to głównie mi chodzi.

Co do mapek to rzeczywiście wyglądają lepiej - stare mi się już znudziły - chociaż jeżeli bym miał słabszy sprzęt to bym pewno psioczył na 1.6, a tym bardziej na CZ

__

Użytkownik
c1em

2004-04-03 10:24:56

hehehe.. ja w newsach i kolumnach uzywam polskich znakow i przestrzegam regul gramatyki etc.
radze poprawic troszke ;)

__

Użytkownik
szozi

2004-04-03 11:09:40

cscz suxx ... to juz nie jest cs`ik :D

__

Użytkownik
g.j

2004-04-03 14:37:34

#17. z polskiego w podstawówce miałem 2. więc nie umiem :)
#18. suxx ? ee/ może i Deleted Scenes suxx bo nie przypomina CS'a ale CZ ? nowe mapki robią swoje.
Zresztą, każdy może mieć swoje zdanie na ten temat. Wolny kraj ?
Mi się osobiście gra kurewsko podoba i jestem zadowolony z zakupu.
Pozdrawiam.

__

Użytkownik
c1em

2004-04-03 15:09:58

no hehehe... ale sluchaj, jezeli miales 2 w pods. z polskiego i jak nie umiesz ortografi to wal do sxl'a albo do kogos kto jest w tym obcykany to ci pomoga... co za problem? :D

__

Użytkownik
g.j

2004-04-03 16:47:46

a skąd miałem wiedzieć, że oni tacy opcykani ? :)
poprawiłem błędy. specjalnie dla Ciebie :)
Ale tak i tak CZ roX !

__

Użytkownik
El

2004-04-03 18:36:28

siema....:D jeszce nie widzialem CZ ale z tego co przed chwila przeczytalem to moze naprawde rewelacja... ale jestem zdania ze CS TILL DEATH!! pozdrawiam

__

Użytkownik
c1em

2004-04-03 18:57:38

thx ;] ale dalej są bledy jezykowe jak i gramatyczne... nie martw sie... krotki kursik u sxl'a postawi cie na nogi ;}

__

Użytkownik
g.j

2004-04-03 20:59:01

OK ziomal :) ale było tych poprawek...aż dwóch się naliczyłem. Proszę Cię, pokaż mi co jest jeszcze źle. Się czepiasz :/ przecież nie jestem news'manem mimo, że chciałbym :)

__

Użytkownik
g.j

2004-04-03 21:01:17

CS NOT DEATH, dude. Po tych zmianach wróci na swoje zasłużone miejsce w historii gier fpp :)

__

Użytkownik
c1em

2004-04-03 22:26:03

przeslij mi caly ten tekst na maila [email protected] to ci odesle taki jaki ma byc ;]

__

Użytkownik
skiera29

2004-04-11 14:41:45

Hmmmm duzo czytalem o CZ ... niedlugo planuje sobie go kupic,ale czy ktos moglby mi przedstawic roznice miedzy Condition Zero a Counter strike 1.6 ???

__

Użytkownik
skiera29

2004-04-17 22:35:44

czytalem na jakims boardzie ze mulitiplay w cs 1.6 i CZ to jest to samo ... plz HELP,sa jakies roznicy w MP czy nie ??

__

Użytkownik
Razi3l

2004-04-17 22:54:56

to prawda , ze w cz nie ma recoila ?

__

VIP
OnliNE

2004-04-17 23:10:23

wątpie ..

__

VIP
mortar

2004-04-17 23:37:16

Z ta jakoscia grafiki i porownaniem jej chocby do ut2004 to troche jednak przesadziles. Z drugiej jednak strony, chcialbym widziec taka prosta grafe w ut2k4, bo nie o grafe sie rozchodzi, tylko o przyjemnosc z gry.

__

Użytkownik
Sniezka

2004-04-19 14:08:16

zgadzam sie w 100% najchetniej to bym tylko grala w cs:cz tylko czekam az powstana jakies dobre polskie serwerki bo z tego co wiem jest 1 ale ekipa co na nim gra raczej malo ciekawa pod wzgledem kultury, poziomu gry itd :/

__

Użytkownik
Remix

2004-04-19 14:44:46

gra jest rewelacyjna!!!!!! radze wszystkim fanom CS-a przesiasc sie na CS:CZ

__

Użytkownik
e2

2004-04-19 16:12:02

Zgadzam sie CZ jest porzadna gra oparta w duzym stopniu na 1.6. MP to fakt niewielka zmiana (nie liczac map :P) single choc wydawal sie zlym pomyslem jest bardzo dobry i zasluguje wedlug mnie nawet na ocene 9/10 IMO ofcos ;)
Co do serveroof to fakt radze poczekac na inne polskie bo na pewnym polskim jest nieciekawie a na zagranicznych jest dosc wysoki ping :(
I ciekawi mnie czemu nie powstaje nowy dzial newsow mianowicie CZ skoro na 99% zobaczymy te gre na WCG w tym roku :/

__

Użytkownik
Hannibal

2004-04-24 18:27:25

Grałem w CS : CZ u kumpla i rzeczywiśće jest troche innowacji ale , 120zł to poroniona cena , a za granicą nie każdy chce kupować . Prawie to samo mam
za darmo , śćągnięte z netu , ale nie zaprzeczam że gra jest porządna .

__

VIP
OnliNE

2004-04-24 19:03:11

jak mi ktoś pozyczy to ocenie :D

__

Użytkownik
g.j

2004-04-26 12:33:15

jeszcze teraz nowe skiny do broni i ludków się pojawią. Ja się już doczekać nie mogę.
CZ roX !

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

212 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie