quasi-dziennikarstwo @ esports.pl

Dostosuj

Autor Wiadomość
ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-02 11:36:05

W związku z ukazaniem się takich bredni jak [url=http://esports.pl/?id=post&post_id=1879448565]tutaj[/url] albo [url=http://esports.pl/?id=post&post_id=1879365930]tutaj[/url], postanowiłem napisać parę swoich przemyśleń na temat tego całego “dziennikarstwa” na tym serwisie. Topic jest kierowany przede wszystkim do administratorów, którzy powinni kierować i kontrolować pracę redaktorów. Rozumiem, że, o ile redom można jeszcze jedno czy dwa potknięcia wybaczyć, to administratorzy zawsze powinni zachować trzeźwość umysłu.

Przede wszystkim - nigdy w życiu, gdybym administrował takim serwisem, nie dałbym na jego stronie głównej zamieścić informacji ujętych w takim stopniu subiektywnie. Do tego służą kolumny, fora dyskusyjne i komentarze. Ktoś to ostatnio ładnie ujął, nie należy robić ze strony głównej swojego bloga.

Mam na uczelni zajęcia z pisarzami, a w przyszłości chcę zrobić drugi kierunek - dziennikarstwo. Interesuje się tym i, mniej niż więcej co prawda, ale najwidoczniej bardziej od Was wiem co to jest etyka dziennikarska. Niestety, nie stosowanie się do niej zawsze będzie Was odróżniało od profesjonalistów.

A ciekawe, ile takiego quasi-dziennikarstwa jeszcze na tym serwisie przegapiłem. Wklejajcie w komentarzach zresztą. O ile oczywiście tego topicu nie zamknął, ja go kopiuję do pliku w razie czego.

Na koniec, niech Wam wkleję Kartę Etyczną Mediów, jeden z najważniejszych dokumentów w Waszej profesji, który znać powinniście:

[list][*]Zasadą prawdy - co znaczy, że dziennikarze, producenci, wydawcy i nadawcy dokładają wszelkich starań, aby przekazywane informacje były zgodne z prawdą, sumienne i bez zniekształceń relacjonujące fakty w ich właściwym kontekście, a w razie rozpowszechnienia błędnej informacji niezwłocznie dokonują sprostowania.
[*]Zasadą obiektywizmu - co znaczy, że autor przedstawia rzeczywistość niezależnie od swoich poglądów, rzetelnie relacjonuje różne punkty widzenia.
[*]Zasadą oddzielania informacji od komentarza - co znaczy, że wypowiedź ma umożliwić odróżnienie faktów od opinii i poglądów.
[*]Zasadą uczciwości - to znaczy działanie w zgodzie z własnym sumieniem i dobrem odbiorcy, nieuleganie wpływom, nieprzekupność, odmowa działania niezgodnego z przekonaniami.
[*]Zasadą szacunku i tolerancji - czyli poszanowania ludzkiej godności, praw, dóbr osobistych, a szczególnie prywatności i dobrego imienia.
[*]Zasadą pierwszeństwa dobra odbiorcy - co znaczy, że podstawowe prawa czytelników, widzów i słuchaczy są nadrzędne wobec redakcji, dziennikarzy, wydawców, producentów i nadawców.
[*]Zasadą wolności i odpowiedzialności - co znaczy, że wolność mediów nakłada na dziennikarzy, wydawców, producentów, nadawców odpowiedzialność za treść i formę przekazu oraz wynikające z nich konsekwencje.[/list]
Zwróćcie uwagę na zasady obiektywizmu i słowa “w ich właściwym kontekście” w zasadzie prawdy. Chwytacie?

__

Redaktor Naczelny
rml

2007-02-02 11:53:48

nie bardzo rozumiem co jest nie tak w tym drugim zalinkowanym przez Ciebie newsie - to chyba nic złego, jeśli polski serwis o esporcie zachęca rodaków do głosowania na polskich graczy w jakimś-tam plebiscycie...

__

VIP
Van Helsing

2007-02-02 11:55:56

Nikt na serwisie nie jest dziennikarzem - nie możesz od nas tego wymagać. Piszą zwykli ludzie tak jak Ty czy ja o dziennikarstwie nie mają zielonego pojęcia, więc po jasną cholere wklejasz nam "Kartę Etyczną Mediów". To jest naze hobby i nie musimy nic znać moim zdaniem. Piszemy bo lubimy,nikt nam nie płaci, więc trudno od nas wymagać to abyśmy znali jakieś prawa dziennikarskie.

Nie wymagajcie od nas dziennikarsta skoro chyba nikt z redakcji nie ukończył studiów dziennikarskich.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
Van Helsing

2007-02-02 11:58:27

Ofc chodziło mi o samo "dziennikarstwo", że nie można od nas tego wymagać. Co do reszty się nie wypowiadam :P

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
e2

2007-02-02 12:02:53

http://pl.wikipedia.org/wiki/Agitacja i nie, nie bronię tu nikogo...

poza tym - #2

my tu piszemy bo lubimy, a nie bo nam płacą i nie musimy się trzymać wszystkich zasad ;/

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-02 12:03:55

fair enough

Pomimo tego, administratorzy powinni mieć chociaż minimalną wiedzę na temat tego co można publikować na stronie głównej, a czego nie.

__

VIP
spec_u

2007-02-02 12:07:27

to ja proponuje teraz redaktorom w ramach pokuty, przed następnym występem Avka dać topic: "Wpisujcie miasta które kibicują Avkowi" ;asdf

__
ema

VIP
V!ct!M

2007-02-02 12:19:08

Toxic (100) - Av3k

musielibyśmy dobić do 101 komentarzy na forum, żeby av3k wygrał :(

tak jak na onecie przed meczem Polski z Danią :DDD

__

VIP
cwir3k`

2007-02-02 12:44:08

Subiektywne newsy to mimo wszystko nisza, chociaz ostatnio rzeczywiscie sporo sie takich ukazuje i walczymy z tym. Ale czego mozemy wymagac od ludzi, ktorzy to robia jedynie z wlasnych zainteresowan, checi? Nie powiemy przeciez zeby zmienil styl albo out, mozemy jedynie prosic, gdyz dla nas priorytetem jest to, aby atmosfera byla fajna i kazdy czerpal przyjemnosc z tego co pisze. Jesli ktos zmuszalby siebie do pisania tekstow, ktorych nie znosi to z pewnoscia zniknalby stad po kilku miesiacach.

Mozemy jedynie pouczac, sporo wody jeszcze przez Wisle przeplynie zanim bedziemy wystawiac redaktorom umowy o dzielo, do tego czasu mamy tylko w reku rozge i mozemy krzyczec, nic wiecej ;)

A mnie dziwi cyniczna postawa ex-redaktorow, ktorzy podczas pracy w redakcji nic nie robili albo prawie nic, nie mieli nigdy czasu, a gdy zostali usunieci / sami zrezygnowali nagle znalezli mase czasu na krytyke swoich dawnych wspolpracownikow..

A ten caly kodeks to smiechu warte 10 przykazan, powiedz mi kto sie do tego stosuje? NIKT! w TVNie jada na PiS, w Polityce jada na PiS, bronia SLD, we Wproscie jadą na Polityke i na wszystkich po równo, w Polsacie podlizuja sie PiS, publiczna to juz czysta propaganda PiS.. tego nie mozna uniknac, gdyz kazdy ma swoje kontakty, swoj punkt widzenia, a on wiadomo - zalezy od punktu siedzenia. My nie jestesmy dziennikarzami, tylko grupa zapalencow, ktorzy chca rozwijac projekt eSports.pl. Nie ma czegos takiego jak obiektywne media, obiektywizm jest zawsze po srodku, trzeba go znalezc w stercie wszystkich dostepnych zrodel. Sataramy sie pisac obiektywnie, ale sam wiesz - to jest ciezkie zadanie.

__

VIP
Van Helsing

2007-02-02 12:45:56

Dokładnie.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
SweepeR

2007-02-02 12:49:33

Kiepskie argumenty.

Po pierwsze, z tego co pamietam, to eSports.pl zawsze stawialo sobie za cel jak najrzetelniejsze informowanie czytelnikow, jak najwyzszy poziom publikowanych materialow i ogolnie jak najwiekszy profesjonalizm. No ale mozliwe, ze cos sie w ciagu ostatnich kilkunastu miesiecy zmienilo...

Po drugie, wypadaloby jednak znac podstawowe zalozenia, cele, czy nawet "prawa" dziennikarstwa. Chociazby ze wzgledu na szacunek dla czytelnikow. Nie mowie tutaj o cytowaniu tych zasad slowo w slowo. Sam je dzisiaj pierwszy raz na oczy widze, ale wszystkie sa tak fundamentalne, tak oczywiste, ze wydaje mi sie, ze nie ma nawet potrzeby ich werbalizowania.

Po trzecie, to, ze nie dostajecie zadnego wynagrodzenia za swoja prace nie jest zadna wymowka. Profesjonalista mozna byc pracujac charytatywnie.

Po prostu cala kwestia lezy w tym czy chcecie sie rozwijac, czy chcecie pisac coraz lepiej, dazyc do doskonalosci, sprawiac coraz wieksza przyjemnosc czytelnikom, ktorzy tu zagladaja, przyciagac nowych, czy po prostu polozyc sie na kanapie, powiedziec "nikt mi za to nie placi" i miec caly swiat w dupie.

__

VIP
Van Helsing

2007-02-02 12:58:02

Kolejny krytyk? ;x

Czy ja napiałem, że nie chcemy się starać itd.? Czytanie ze zrozumieniem się kłania drogi kolego, ponieważ ja napisałem, że od nas zwykłych redów piszących z własnej woli, żeby ludzie mieli gdzie zajrzeć i co czytać nie wymagać jakiegoś dziennikarstwa. Robimy to dla SIEBIE i dla WAS! i ja nie napisałem, że chcemy siedzieć dupą na kanapie i walić wszystko dookoła - ja napisałem że NIE WYMAGAJCIE od nas profesionalnego dziennikarstwa jak nikt z nas nie jest dziennikarzem.

Dodatkowo czytaj komentarz cwikra - #8

peace

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
cwir3k`

2007-02-02 12:58:59

Cele sie nie zmienily, zmienili sie tylko ludzie... potrzeba czasu zeby sie do tych celow wszyscy przystosowali, teraz kazdy marzy o zrobieniu fortuny w 5 minut... przychodza na szkolenia i uciekaja bo dostana kilka wafli do koszyka wiecej..

__

VIP
SweepeR

2007-02-02 13:18:26

Nie rozchodzi sie o to czego my, czytelnicy, od Was wymagamy, tylko o to *czego sami od siebie wymagacie*. ;)

Wierz mi, ze tez chce jak najlepiej dla tego serwisu. Gdyby tak nie bylo to bym teraz tych komentarzy nie pisal. Zagladam tu kilka razy dziennie w nadzieji, ze dane mi bedzie przeczytac jakis swietny artykul, genialnie zredagowany news czy bardzo dobry, interesujacy wywiad. Czasami na takie cos trafiam, czasami nie, wazne zeby bylo ich jeszcze wiecej. A wyrazajac swoje zdanie tutaj, w tym temacie, mam nadzieje, ze moze ktorys z redaktorow zwroci na to uwage i zechce rzeczywiscie sam nad soba popracowac.

Niedlugo stuknie 8 lat od mojego redaktorskiego debiutu. Przez ten czas rzadko kiedy zdarzylo mi sie dostac jakies wynagrodzenie za swoja prace, a jesli juz to zazwyczaj byly to tzw. "wafle" ;) Ale caly czas chce sie rozwijac, caly czas chce byc lepszy. Lubie o sobie myslec jak o "profesjonaliscie", choc zdaje sobie sprawe, ze do Tomasza Lisa jeszcze "troche" mi brakuje. Ale takie myslenie mnie motywuje. Natomiast powiedzenie "nie jestem dziennikarzem, to jest moje hobby, wiec nie wymagajcie ode mnie za duzo" po prostu brzmi dla mnie jak polozenie sie na tej kanapie.

Zeby nie bylo, nie pije tutaj do zadnych konkretnych osob, nie mam na celu obrazania nikogo, psucia mu humoru, etc. Pisze ta krytyke z nadzieja, ze jest ona konstruktywna. ;) No hard feelings, jak to mowia.

__

VIP
Van Helsing

2007-02-02 13:24:01

To mogę Cie zapewnić że się staramy. =)

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
Pajda

2007-02-02 13:24:37

A co to w ogole znaczy byc dziennikarzem? Ja akurat posiadam legitymacje dziennikarska. Wiekszosc dziennikarzy na swiecie nie konczyla studiow o tym lub podobnym kierunku.

Dobrze znac zasady (pomijajac, ze sa tak podstawowe, ze nawet bez swiadomosci o ich istnieniu powinno sie wedlug nich postepowac) by uchronic sie od wtop i jakos prezentowac. Mamy ambicje, chcemy byc najlepsi, chcemy miec wplyw, chcemy miec sponsorow. Trzeba wiec i w tym kierunku cos robic. Przyznam sie, ze juz raz zdazylo mi sie wyslac imsg na temat rozdzielnosci informacji od komentarza.

__

Użytkownik
kaboom

2007-02-02 13:25:38

robicie z igły widły, fakt ze subiektywne pisanie newsow nie jest najlepsze, ale tu sie ludzie dopiero ucza redaktorki na wlasnych bledach, jedni robia to lepiej, inni gorzej, niektorzy sie wogole nie nadaja, a nadal pisza, spojrz na newsy swoich kolegow :D

byc moze niektorzy z nas zostana w przyszlosci roznego rodzaju pismakami, ale do pewnego poziomu trzeba dojsc piszac sobie albo do biurka, czego nikt nie oceni, albo na jakims seriwsie co sie moze spotkac z pewna krytyka odbiorcow, oby krytyka wplywala mobilizujaco do dalszej pracy

poza tym Mav_ niektore twoje newsy tez nie byly krystaliczne...... tak samo jak i moje i większosci innych

co do newsa drugiego odnosnie glosowania na Polakow, to ja tez uwazam go za duzy blad, w glosowaniu na uczestnikow meczu gwiazd powinno sie glosowac na najlepszych, a nie na tych ktorych sie lubi czy tam akurat na swoich rodakow, albo mecz gwiazd albo mecz kaszana w ktorym graja ci pochodza z bardziej liczebnego kraju, tutaj sie w pelni zgadzam

__
Cybersport.pl

VIP
d00mer

2007-02-02 13:28:07

Bardzo fajnie. Staracie się, jesteście amatorami, nie dostajecie za pisanie na eSports.pl prawie żadnego wynagrodzenia. Dobrze wiemy, że autorzy tekstów które podlinkował Mav dostali już trochę od eSports.pl i tak samo dobrze wiemy, że wystarczająco długo są już na tym serwisie by powstrzymać się od stronniczych wiadomości. Prawda?

Nie jesteście dziennikarzami, nie mamy prawa wymagać od Was profesjonalizmu. Być może nie powinniśmy wymagać od Was profesjonalizmu, jednak tak chyba nie jest. Z resztą co my tu nazywamy profesjonalizmem? Pojawia się kilkadziesiąt newsów dziennie i mały odsetek z nich jest stronniczy, ale warto zauważyć, że subiektywność się pojawia i to jest problem.

Ale czego mozemy wymagac od ludzi, ktorzy to robia jedynie z wlasnych zainteresowan, checi? Nie powiemy przeciez zeby zmienil styl albo out, mozemy jedynie prosic, gdyz dla nas priorytetem jest to, aby atmosfera byla fajna i kazdy czerpal przyjemnosc z tego co pisze.

Autor tematu podlinkował dwa newsy. Pierwszy autorstwa kumara zaś drugi autorstwa j0k3ra. Nie mów mi cwir3k, że "nie możecie nic wymagać od ludzi, którzy piszą tu z własnych zainteresowań". Obaj panowie mają za sobą kilka awansów na eSp, grubo ponad sto newsów i trochę doświadczenia. To chyba wystarczająco dużo aby nie stosować żadnej subiektywnej oceny w swoich newsach. To tyczy się przede wszystkim projektu eSports.pl, który stawia(ł) sobie za cel najbardziej rzetelne informowanie czytelników o tym co się dzieje.

Powiem to co już ludzie pisali w tej sprawie. Jest wystarczająco dużo sposobów wyrażania swojej subiektywnej oceny danego zjawiska aby wyzbyć się tego w stu procentach z newsów.

A ten caly kodeks to smiechu warte 10 przykazan, powiedz mi kto sie do tego stosuje?

Czy to ważne kto się do tego stosuje? Nie! Nie patrzcie na innych tylko na siebie. Skoro dopiero zaczynacie to przeczytajcie taką Kartę Etyczną Mediów i zacznijcie się do niej stosować. To da Wam dużą przewagę już na starcie bo jak wszyscy wiemy u niemowlaków najłatwiej jest wykształcić pewne nawyki. Jeśli już teraz zaczniecie się stosować do tak poważnych zasad, w przyszłości poziom tekstów się tu ukazujących będzie o wiele wyższy. Chyba warto dbać o wizerunek tego serwisu? Jeżeli polski esport dąży do coraz większej profesjonalizacji to zacznijmy wymagać tego także od siebie wtedy cała kupa będzie piękna zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Jesteście praktycznie wizytówką polskiego sportu elektronicznego, każdy poważny dziennikarz piszący w prawdziwych mediach konwencjonalnych zagląda właśnie tutaj i stąd dowiaduje się jak wygląda poziom naszych tekstów, naszego grania. A ten "pan dziennikarz" nie wnika w to czy piszą tu dzieci z gimnazjum czy absolwneci wyższych szkół.

__

VIP
Pajda

2007-02-02 13:32:49

Idea od praktyki jest zawsze odlegla, jednak wrzucenie i podkreslenie owych punktow na samym szczycie poradnika dla nowych moze by chociaz dalo swiadomosc jak to powinno wygladac, czesto bowiem panuje bledne przekonanie, ze w newsie najlepszy jest wlasny komentarz. Owszem ludzie lubia takowe czytac, szczegolnie jezeli autor ma autorytet, jednak dobrze by bylo wszystkim zaszczepiac swiadomosc aby w pewnym momencie nie przekroczyli granicy.

__

Użytkownik
kaboom

2007-02-02 13:35:02

bubu na orgu tez ma ponad 100 newsow spokojnie i nadal nie umie napisac newsa w sensownych akapitach :) ilosc napisanych newsow nie ma wielkiego znaczenia, jedni maja po prostu do tego wieksze predyspozycje, inni mniejsze

__
Cybersport.pl

VIP
d00mer

2007-02-02 13:36:37

Bubu to akurat jest zły przykład :P

__

VIP
Pajda

2007-02-02 13:37:20

W sumie racja. Jezeli nie ma sie kogos kto by mogl przekazac wiedze, to dochodzenie do niektorych rzeczy zajmuje nawet pare ladnych lat, a to i tak zalezy jeszcze od otwartosci umyslu. Mysle, ze wiekszosc z nas ktorzy juz troche czasu w tym siedza widzi to na wlasnym przykladzie jezeli tylko przesledzi swoja tworczosc. Proponowal bym wiec popromowac odpowiednie idee, aby proces ten przebiegal szybciej i sprawniej.

__

VIP
Pajda

2007-02-02 13:41:15

Dlatego nie powinnismy patrzec na innych (a juz szczegolnie orga:P). Doomer dobrze zauwazyl, ze stajemy sie wizytowka polskiego esportu, powinnismy sie wiec nie tylko jak najlepiej prezentowac, ale fajnie jakby przy okazji wychodzil od nas przyklad. To nie blog :P

__

VIP
Grmx

2007-02-02 13:42:39

gw mav, zaimponowales mi :) ...

__

VIP
priAm

2007-02-02 13:51:50

"wszystkie informacje są stronnicze..."

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-02 13:53:50

Przede wszystkim - możecie zawsze kasować / edytować newsy napisane niewłaściwie. Nie mówię o wywalaniu z redakcji przecież.

Zawsze byłem cynikiem i sam zrezygnowałem. Gdzie tu argument?

A dzisiejsze media wg. mnie spełniają całkiem niezłą robotę w obiektywnej ocenianie wydarzeń. Zresztą, nie nam tu o tym dyskutować, tylko Radzie Etyki Mediów. Tutaj też jakiegoś argumentu się nie dopatrzyłem.

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-02 13:56:04

Informacja z definicji nie jest stronnicza. Jej ocena za to czasami jest.

__

Użytkownik
kaboom

2007-02-02 13:56:14

myśle, że oni też się starają pisać jak najlepiej, tylko może im to mniej wychodzi, powinni przemyśleć i więcej takich rzeczy nie robić

a co do bycia przykładem - każdy ma swój punkt widzenia i dany news może mu się podobać albo nie

__
Cybersport.pl

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-02 14:04:27

No właśnie nie widzę, żebyś tutaj kogokolwiek bronił, tylko odwrotnie. Bo co do pisania, to powinniście się nazwać serwisem propagandowym, a nie informacyjnym, jeśli to wg. Was jest w porządku =)

Inna sprawa, że tak perfidne namawianie kogoś na głosowanie na jednego i do tego nie głosowanie na innego, żeby jeszcze bardziej pomóc swojemu, to już robienie z czytelnika jelenia. Szkoda, że tak mało ludzi to widzi.

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2007-02-02 14:07:31

Swoją drogą, jesteś bardzo odważny cytując obecnego Ministra Spraw Wewnętrznych. Biorąc pod uwagę poparcie dla rządu i takie tam...

__

VIP
priAm

2007-02-02 14:19:22

nie cytowałem nikogo z MSW ;)

__

VIP
priAm

2007-02-02 14:20:26

to do Mava.. 2x#26

__

VIP
cwir3k`

2007-02-02 15:13:04

Z ta karta mediow fakt, przesadzilem, ale mam dosc tego czepiania sie nas. Nie chcesz pomagac, to nie przeszkadzaj - to jest nasze podworko, wolność Tomku w swoim domku. Mase osob sie przez eSp przewinelo, ale widac nie wszyscy traktuja to serio. Ty uciekłes za fantami do Fx, to był twój wybór. Chciałbym zatrzymać wszystkich najlepszych u nas, gdyż wtedy można mówić o rozwoju portalu, o tworzeniu wizytówki polskich sportów elektronicznych jak sam mówisz, ale co ja poradze na fakt, że ludzie są tacy łasi na wafle? Chcą pisać na portalach, których nikt nie czyta - ich wybór. Szkoda tylko, że co tydzień słysze, że ktoś nowy chce nas zniszczyć, że ma coś rewolucyjnego.. a przecież to wszystko można wprowadzać u nas, jesteśmy otwarci na współpracę.

Mogę wymagać, ale czy chcę? News kumara został napisany na moją prośbę, bo byłem po prostu zmęczony, przedstawiłem mu swój punkt widzenia, on miał podobny. Nie wszyscy muszą się z tym zgadzać.. Od czasu do czasu możemy chyba zarzucić własnym punktem widzenia? Kto nam zabroni? Jestesmy u siebie.

Pisales tu, wiesz jak to wyglada od srodka, znasz polityke serwisowa itp. itd., wiec wiesz ze takie sytuacje sa sporadyczne. Jak wyżej, nie pomagasz - nie przeszkadzaj. Ale konstruktywna krytyka zawsze sie przyda. Pozdrawiam.

__

VIP
cwir3k`

2007-02-02 15:19:29

Ty studiujesz dziennikarstwo, nie ja. Czekam na nowe poradniki :) Ogolnie to wzialbys sie za pisanie, daj przyklad jak ma to wygladac :P

__

VIP
d00mer

2007-02-02 15:58:46

Dlaczego odszedłem do Fx to akurat moja sprawa i zaręczam Ci, że nie masz o tym zielonego pojęcia. Tyle tytułem wstępu.

Mogę wymagać, ale czy chcę?

Chyba nawet powinieneś. Awansowałeś na posadę zastępcy redaktora naczelnego i sprawujesz teraz pieczę nad redaktorami. Skoro eSports.pl ma przekazywać obiektywne informacje a news napisany przez kumara został napisany na Twoją prośbę (i z podobnym odniesieniem do własnych odczuć) to ja w takim razie widzę tu zaprzeczanie sobie samemu (ewentualnie idei serwisu). A to już chyba nie jest wskazane na Twoim stanowisku.

Oczywiście, że nie będę Ci mówił jak masz kierować redakcją lub jakie teksty dopuszczać do publikacji. Weź jednak pod uwagę fakt, że news jest stronniczy i trochę opiniotwórczy a to nie jest działanie dla dobra serwisu. Bo to serwis informacyjny a nie opiniotwórczy czy nawet nazwany na wyrost blogiem. Zwróciłem jedynie uwagę na to, że taki news nie może ukazywać się na takim serwisie w takiej formie. Nie zdarzyło się to nowicjuszowi ani początkującemu tylko komuś kto z pewnością ma duże pojęcie o tym jak należy napisać newsa a się do tego nie zastosował. A chyba wymagacie od redaktorów stosowania się do polityki serwisowej, która mówi(ła), że [w newsach] jesteście zobowiązani jedynie do przekazywania informacji?

Nie wnoszę o wyciąganie jakichkolwiek konsekwencji bo nie mam na to żadnego wpływu ale sądzę, że nie powinno tutaj dochodzić do takich sytuacji. Po prostu. Chcesz zmieszać kogoś z błotem? Pisz kolumnę/felieton.

__

VIP
cwir3k`

2007-02-02 16:05:11

To nie było warte kolumny..

__

VIP
d00mer

2007-02-02 16:09:35

Wiem. Mówię tak na przyszłość...

__

VIP
forest

2007-02-02 16:19:17

troche glupie tlumaczenie, ze ludzie sie dopiero ucza pisac. kazdy sie kiedys uczyl, no ale to nie znaczy, ze nie mozna takiej osobie wrzucic newsa do drafta i poprosic ja przez imsg o edycje tekstu. nikt sam z siebie nie nauczy sie dobrze pisac, a po to chyba sa ci wszyscy moderatorzy/admini itp, zeby pomagac poczatkujacym...

__

Użytkownik
grubka

2007-02-02 16:43:34

A mnie dziwi cyniczna postawa ex-redaktorow, ktorzy podczas pracy w redakcji nic nie robili albo prawie nic, nie mieli nigdy czasu, a gdy zostali usunieci / sami zrezygnowali nagle znalezli mase czasu na krytyke swoich dawnych wspolpracownikow..

Rozumiem, że to do mnie. W komentarzach broniłem siebie i moich kolegów. Zostałem przez administratora nazwany debilem, jednym z członków bandy idiotów. Moja praca jak i chęci zostały nazwane żenującymi. Już pomijając brak przyznania się do błędu i przeprosin ze strony kogokolwiek - no tak Wy tu jesteście panami ... Zaraz poleci, że przecież nie popełniliśmy żadnego błędu: Lucas gdzieś napisał, że ten news nie przejdzie bez echa wewnątrz serwisu (w tej chwili komentarz ten już nie istnieje) - dla mnie jest to jedno znaczne, że coś jest nie tak. No cóż uważałem Was za przyjaciół wszelkiej inicjatywy prowadzącej do rozwoju czegoś takiego jak Gaming (turniej gry komputerowej z nagrodami) jednak sie myliłem.

__

PRO
Lucas

2007-02-02 16:57:04

Co napisalem?

Aha - pierw jestesmy amatroami a potem jak nie tym sposobem idzie, to "nie zaslugujemy na miano przyjaciol".

Jak Cala scena UrT pokazala - nie warto bylo sie starac, bo winicie nas za swoje bledy.

Sorry - mija 2 dni i ani jednego oficjalnego sprostowania nie dostalem. Nic - tylko jezdzenie w komentarzach.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2844 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie