Zastój nowych gierek ?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
demisen

2006-10-12 18:14:03

Ostatnio gry robiane sa tylko dla grafy i dzieciakow z przedzialu do 14 lat. Brakuje nowych girek gdzie trzeba ogarnac gre, miec skilla itp. W co mozna pograc bo juz znudzilo mi sie granie w :

- CS
- UT
- Q3 / CPMA
- ET
- WC3
- SC:BW
- COD
- Q2
- WSW
- Nexuiz
- Urban Terror

Zadne MMORPG/Ogame nie interesuja mnie. Moga to byc pelne gierki, jak i modyfikacje zmieniajace calkowicie gre.

__

Użytkownik
nox.

2006-10-12 18:29:15

HoMM V i oczywiscie moj ukochany Fallout

__

Użytkownik
e2

2006-10-12 18:39:04

GTA:SA xD

__

Użytkownik
guhard

2006-10-12 18:41:46

q4, F.E.A.R. ?

ze strategicznych to mój kumpel wciągnał sie w Company of Heroes ale nie wiem czy Cię ciekawi single player ;]

__

Użytkownik
grubka

2006-10-12 18:56:15

"na dniach" ma wyjsc urbanterror 3.8 z wieszymi postaciami, slide jumpingiem(chyba tak sie to nazywa - to co jest w q4) nowe mapy itp ;p

__

Użytkownik
!nf!n!ty

2006-10-12 20:57:01

GOTHIC III !!

__

PRO
Lucas

2006-10-12 23:09:49

Pograj w Prey.

__

Użytkownik
black sunday

2006-10-13 00:10:38

no to nie graj sprzedej komputer w pi***** i tyle a jak nie to idz placz na czaczie wp/interia/onet/o2, wp.pl podwodniaki sa i tyle, po co takie tematy, zesrala sie bida i placze!

__

Użytkownik
e2

2006-10-13 07:49:33

chyba crouchjumping ;p

__

VIP
Hakan

2006-10-13 12:30:35

Znudzilo ci sie Q2/Q3 - graj w Q1/QW. Pograj sobie w singielka - to zajmie jakies 3 godzinki a potem MP :)

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

Użytkownik
El-Mo

2006-10-13 12:31:57

Civilization 4 i Titan Quest podobno dają rade

__

VIP
Sh1eldeR

2006-10-13 13:57:20

Na nowych grach sie za bardzo nie znam, ale moge ci zaproponowac dwie drogi:
1) Stanie sie dobrym w ktoras z wymienionych przez ciebie gier - granie na wysokim poziomie dostarcza zupelnie innego typu frajdy. IMO lepszego - gram w q3 juz od siedmiu lat i ani troche mi sie to nie nudzi; nie rozpatruje tego w ten sposob, ze potrzeba mi co jakis czas nowych broni, czy map. Jest jeszcze tyle miejsca na polepszenie sie, ze nawet za 10 lat nie bede mogl powiedziec, ze gram doskonale. Bycie coraz lepszym i startowanie w turniejach/ligach na wysokim poziomie (competitive level) to to co mnie napedza i zacheca do gry...
2) Odkurzenie czegos oldskulowego, o duzej grywalnosci, czego nie wymieniles. Ja kiedys duzo gralem w gry typu space-sim ze wzgledu na moje zainteresowanie science fiction :). Z prawdziwych symulatorow (bez obaw - sa zrecznosciowe, a wiec opanowanie samego pilotazu nie jest zbyt trudne - co innego umiejetnosc zniszczenia skrzydla mysliwcow wroga na Very Hard, majac caly czas oko na bombowce torpedowe i ich torpedy):
*Conflict: Freespace - The Great War (na te czasy grafika nie jest zbyt efektowna, ale nie nazwalbym jej brzydka) - legendarny symulator. Fabula jest po prostu niesamowita, okrety w grze rowniez. Zaczynasz jako ziemski pilot i uczestniczysz w trwajacej od wielu lat wojnie z obca rasa zwana Vasudanami, az tu nagle w pewnej misji - na twoich oczach! - pojawia sie zupelnie nowy przeciwnik. Nie dosc, ze ich mysliwce dysponuja zupelnie niedostepna dla ciebie sila ognia (widzisz z daleka, jak w przeciagu sekund niszcza Vasudanski krazownik), to jeszcze twoje czujniki nie moga ich namierzyc, a bron nie moze uszkodzic - bo maja jakis rodzaj tarczy energetycznej. Niesamowite, kiedy w poczatkowych misjach z nowym wrogiem musisz uzywac tylko identyfikacji wzrokowej (radar ich nie namierza) i wywalic we wrogi mysliwiec pol zapasu rakiet niekierowanych (bo kierowane i tak ich nie namierzaja!), zeby go mimo wszystko zniszczyc. Potem nastepuje przyspieszony rozwoj technologiczny i sojusz z Vasudanami. Najpierw ulepszaja ci czujniki, zebys mogl ich namierzyc, nastepnie daja bron, ktora w jakims stopniu uszkadza ich tarcze, wreszcie montuja tarcze rowniez na ziemskich mysliwcach. Myslisz, ze od tej pory jest juz latwo i ze wrog nie ma zadnych niespodzianek? To pomysl ponownie.
*Freespace 2 - sequel powyzszej gry. O dziwo, wcale nie gorszy od pierwowzoru. Stary wrog powraca i to nieporownywalnie silniejszy. Ta gra nie konczy sie happy endem, tylko proba rozpaczliwej ucieczki i uratowania chocby czesci ludzkosci. Rozwoj technologiczny poszedl znacznie do przodu - wielkie okrety sa teraz naprawde cholernie potezne, maja zaawansowane emitery przeciwlotnicze i defensywne, niszcza sie nawzajem bronia strumieniowa (promienie grube na kilka-kilkanascie metrow) - jesli w takie cos wlecisz, od razu wyparowujesz. Naprawde czujesz sie maly i slaby nawet lecac 50-metrowym bombowcem wyposazonym w torpedy z antymateria, a w malym mysliwcu przechwytujacym... szkoda gadac. Niszczyciele w tej grze maja po 2-3km dlugosci, a pojawiaja sie tez okrety wielokrotnie wieksze... Grafika juz bardzo dobra, grywalnosc niesamowita.
*Starlancer - jest na drugim miejscu posrod zrecznosciowych space simow. Podobny nieco do legendarnego Wing Commandera (ci sami ludzie go tworzyli), ze swietna grafika, fabula, rozbudowanymi i roznorodnymi misjami i wieloma niespodziankami... Np. w pewnym momencie atakuja cie mysliwce wylatujace z wrogiego portalu podprzestrzennego (jakas nowa technologia) - dopiero za ktoryms razem jak przechodzilem ta gre zauwazylem, ze jak oni wylatuja, to ty mozesz ta sama droga tam wleciec - wyskakujesz gdzies na orbicie Jowisza w bazie wroga, zmieniaja sie momentalnie cele misji - probujesz sabotowac ich urzadzenie. Gra na bardzo wysokim poziomie, mysliwce bardzo fajne i roznorodne, kazdy pilot ma tu wlasny charakter i naprawde zalujesz, kiedy ktoregos zestrzela.
*Homeworld - wg wielu najlepszy RTS wszech czasow. Fabula i otoczka po prostu miazdza. Satelita planety Kharak (o skrajnie wrogich warunkach atmosferycznych) namierza na pustyni dziwny, wielki obiekt. Okazuje sie on byc starozytnym statkiem kosmicznym. Nastepuje gwaltowny rozwoj technologii, okazuje sie, ze mieszkancy nieprzyjaznego Kharak pochodza z zupelnie innej planety. Jednocza sie i pakuja cala kase i surowce w budowe wielkiego okretu - Statku Matki, ktory ma odszukac ich tytulowy Dom - rodzima planete. Na poklad, oprocz zalogi, laduje 600 000 mieszkancow Kharak w kriogenicznej spiaczce. Statek Matka to pierwsza jednostka wyposazona w naped nadprzestrzenny. Juz po pierwszym skoku okazuje sie, ze Galaktyka wcale nie jest ani pusta, ani przyjazna... Mnostwo niespodzianek podczas kampanii, swietna fabula. Kazdy statek, wlasciwie to WSZYSTKO w grze ma swoja wlasna, wyjatkowa historie. Niespotykane jest tez to, ze tu cala kampania to jakby jedna wielka misja - podzielona skokami nadprzestrzennymi (po ktorych nastepuje autosave), ale gdy budujesz flote, nie resetuje ci sie ona po kolejnym skoku! Teoretycznie mysliwiec, ktory zbudowales w pierwszej misji, moze byc z toba do samego konca! Ciagle przybywa ci wiec okretow, dostepne sa coraz to nowe i nowe, a wraz z rozwojem twojej floty przybywa wrogow do pokonania i tajemnic do odkrycia. Choc bywaja i misje, po ktorych lecisz dalej bez 3/4 swoich okretow... Swietny jest tez to, ze Homeworld to pelne 3D - zadnych tam pseudo-3D dwuwymiarowek. Tu operujesz w trzech wymiarach. Co lepsze, sterowanie jest tak dobre i intuicyjne, ze po chwili treningi juz sie we wszystkim lapiesz.

Polecam zastanowic sie nad tymi grami, bo widze ze grasz w RTSy (Homeworld!) oraz w FPSy, a space-simy sa do tych ostatnich calkiem podobne, wbrew pozorom, choc klimat jest fajniejszy, gdy zamiast biegac pod nogami dziesieciometrowego stwora, toczysz bitwe nad dwukilometrowym kolosem lecacym w Przestrzeni :D

__

Użytkownik
icee

2006-10-13 14:06:02

Skoro jesteś fanem space-simow, to polecam Ci aquanox. Klimat jest kapitalny, gdy zamiast latac nad dwukilometrowym kolosem w przestrzeni, toczysz walke tuż nad dnem oceanu.

__

Użytkownik
El-Mo

2006-10-13 14:31:34

Homeworld > Homeworld 2? a i wiesz coś o wieszaniu się HW2 na XP (kolega cierpi na ten problem i nie wiem czy to wina wersji/patch-a czy ogólnie XP)?

__

VIP
Pajda

2006-10-13 15:25:01

Ostatnia naprawde skillowa gra jaka wyszla jest chyba Tribes 3 aka Tribes: Vengeance aka Tribes: Zemsta. Premiera swiatowa listopad 2004, ale... premiera polska sierpien 2005 :P Obecnie w klasyce po 19zl.

__

Użytkownik
e2

2006-10-13 15:52:10

zdecydowanie HW > HW2

__

Użytkownik
pwsn

2006-10-13 16:50:50

Z nowszych polecam Hitmana:Blood Money (gra się bardzo przyjemnie zwłaszcza jeśli lubisz takie klimaty "skradankowe") oraz Company of Heroes (RTS w realiach II wojny światowej)

__

VIP
Preak

2006-10-13 17:59:13

Prince of persia WW
FEAR
suffering 2 (jezeli lubisz sie zesrac w majtki)
Hitman 4
AoE III

__

VIP
guandinek

2006-10-13 19:26:22

football manager 2007 za 5 dni :)

__

Użytkownik
tobster

2006-10-13 23:55:47

Kupiłem dziś Tribes Zemsta i nie mogę odpalić, cholerny piątek XIII :(

__

Użytkownik
ramm_pl

2006-10-14 09:21:12

mistrz, bo ja sciagneloem 2006 przed paroma godzinami :DDDDDDDDDDDDD

__

VIP
guandinek

2006-10-14 09:55:42

hrhrhrh :D

Sciagnij sobie demo 2007 :P jest juz od tygodnia i umili czekanie na full:D

__

VIP
vader

2006-10-14 12:16:31

Ee tam jest pelno nowych gierek, wystarczy chociazby poczytac jakies serwisy o grach komputerowych (NIE eSportach) czy kupic po prostu CDA lub inne czasopismo. Wsrod natloku setek nowych gierczyn, mozna wybrac perelki i grac w nie z radoscia :D

__

VIP
Sh1eldeR

2006-10-14 13:07:23

W HW2 nie gralem. Moja przygode z, hmm, amatorskim graniem, skonczylem przed wypuszczeniem sie HW2. Z tym wieszaniem moze to byc wina OSu - wiem, ze np. OpenGL w jedynce za nic nie chcial dzialac na XP. Pomaga na to wlaczenie trybu zgodnosci z NT (klikasz na Homeworld.exe prawym przyciskiem myszy -> Wlasciwosci -> zakladka Zgodnosc -> zaznaczasz "Uruchom ten program w trybie zgodnosci z" i wybierasz z pola ponizej "Windows NT 4.0" (cos tam cos tam)). To czasami pomaga, ale nie mam pojecia, czy w tym wypadku cos da.

Czy HW1>HW2 to nie wiem. Patrzylem nie tak dawno na strony poswiecone serii Homeworld bo chcialem sprawdzic statystyki statkow. Z ciekawosci przejrzalem tez te z dwojki... Przynajmniej niektore byly naprawde fajne. No i w dwojce sa dwie zupelnie rozne rasy (jedna bardziej ukierunkowana na mysliwce, druga na cap-shipy), a w jedynce obie rasy sa niemal takie same, z doslownie paroma drobnymi wyjatkami.

Ale to sie liczy jak chcesz pograc w multiplayer. W singlu najwazniejsza jest fabula i klimat. Tutaj na pewno trudno byloby sequelowi dorownac jedynce... choc naturalnie nie mam na ten temat wystarczajacej wiedzy, bo nie gralem w dwojke ;).

__

VIP
Pajda

2006-10-14 20:45:09

Moze securom (bo starforce chyba nie, juz nie pamietam)? Miales juz problem na swoim napedzie z tymi zabezpieczeniami? Jezeli tak to krakowac :P No i czy inne gry na tym engine czyli np. UT2k4 chodza ok?

__

Użytkownik
tobster

2006-10-14 22:34:13

Tryb zgodności z 98/me pomógł :)

__

Użytkownik
Slavny

2006-10-15 20:03:26

Gothic III
Penumbra (darmowy horror, podobno fajny)

__

Użytkownik
tobster

2006-10-15 20:39:07

- True Combat Elite
- Heroes III + dodatki ( IV jest kiepska, V nie ma już tego klimatu co III, może to przez tą grafe 3D ? )
- Mafia
- Tribes Zemsta
- Painkiller
- Disciples 2

Troche grania jest zarówno online jak i na singla.

__

Redaktor Naczelny
rml

2006-11-13 01:16:13

F.E.A.R. !

__

Użytkownik
Bh3liom

2006-11-13 11:56:22

chyba jednak crouchsliding :P

__

Użytkownik
e2

2006-11-13 12:08:07

wal się ;p a poza tym spójrz na datę posta ;P

__

VIP
overeq

2006-11-13 14:20:32

czuje to samo dlatego ostanim czasem w rece wpadl mi xbox360... gears of war wczoraj moj braciak kupil z pod lady i jest wyjebane na maksa, wiesz teraz jesli chcesz pograc to musisz sie zaopatrzyc w sprzed do tego przeznaczony nie to zeby komp ie byl ale biorac pod uwage ze na swiecie taki najwiekszy thq nie liczy sie wcale wzgledem microsoft ktory bedzie robil wszystko zeby xbox byl do gier a nie komp czy sony ktore bedzie wszystko rolilo pod ps3, jeszcze moze wyjdzie pare tytolow ale to bedzie jeszcze mniej niz teraz wychodzi...

a co do kompa to mnie od nudy odrywaly mmorpg, wow gralem jakis czas pozniej kupilem lineage i straszna kaka a teraz od jakiegos czasu gral w filnl fantasy online, jesli poszukujesz fajnej gry to sciagnij sobie ff7 i pograj na kompie, gra cudo :)

__

Użytkownik
Bh3liom

2006-11-14 18:44:32

Wybacz Panie nie zauwazylem < sex >

__

Użytkownik
po1nt.x

2006-11-16 01:15:16

F.E.A.R. !!!!! Genious

__

VIP
P!thrawn

2006-11-16 18:51:12

GRAJ w to co Ja ... X-COM'a 1/2/3 :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2006-11-17 22:01:41

[url=http://www.armedassault.pl/]Armed Assault[/url] na horyzoncie :>

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2710 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie