Widok Lightning guna przy niskim mipie

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Swiezaldo

2006-09-27 14:34:25

Mam pewien problem poniewasz gram na niskim picmipie, konkretnie 6 i lightning gun przy takim mipie strasznie mi przeszkadza bo zaslania mi spora czesc monitora jak strzelam. Gram na draw gunie 0 i musialem sobie specjalnie zbindowac pod lg draw guna 1 bo wtedy troche mniej zaslania ale wciaz mi przeszkadza i chcialem sie spytac czy da sie jakos wylaczyc widok promienia lightninga ? Kombinowalem juz z nomipem (ustawia wysoko szegolowosc tylko dla wybranych “rzeczy”;) ale wtedy promien lightningu jest strasznie “zarowiasty” i tez mi przeszkadza :PP.

__

Użytkownik
kaboom

2006-09-27 14:45:56

chyba tylko nomipem da się zmienic wyglad spawary

__
Cybersport.pl

Użytkownik
PiWo5z

2006-09-27 14:59:49

nie da sie :)
imo nomip oraz cg_altLightinggun 2 i jazda :)

__

Użytkownik
guhard

2006-09-27 15:11:39

tak jak powiedzial piwoszeq... musisz sie pobawic cg_altLightning (a nie gun na koncu)
bo w nowym promodzie masz chyba ze 3 do wyboru...

__

VIP
vader

2006-09-27 15:17:24

cg_nomip 1

__

VIP
Sh1eldeR

2006-09-27 15:58:49

Nie gadajcie mu juz o nomipie, skoro powiedzial wyraznie, ze to rozwiazanie mu nie odpowiada :)

Z tego co piszesz, Swiezaldo, wnioskuje ze przydalby ci sie tak zwany thin shaft. Jest to takie ustawienie grafiki, by przy wysokim picmipie (NIE niskim, niski picmip to 0 i wtedy wszystko jest wyrazne, wysoki to 5-6 i wtedy jest rozmazane, jak sam zapewne zauwazyles) miec przezroczysty, ale cienki promien od LG. Taki nieprzeszkadzajacy. Z czegos takiego korzystal np. Zero4 (i dobrze na tym nie wyszedl), ale rowniez wielu innych graczy. Musisz zrobic tak:

1. Sprawdzic, jaki masz cg_fov. Np. mozesz miec 110.
1. Ustawic cg_fov na jakas bardzo wysoka wartosc, np. 200, albo 300.
2. Ustawic cg_zoomfov na wartosc odpowiadajaca twojemu poprzedniemu, normalnemu ustawieniu cg_fov (czyli w naszym przykladzie na 110).
3. Wpisac +zoom.
4. Upewnic sie, ze masz cg_drawGun 1 lub 2.
5. Ew. obnizyc nieco czulosc myszy.

W ten sposob grasz jakby caly czas na zoomie, ktory tak naprawde przybliza cie tylko do normalnego FOVu. Normalny fov zas powoduje, ze promien shafta jest duzo cienszy i nie zaslania ekranu. Cg_nomipem sie nie przejmuj, moze zostac na 0.

Ten sposob, chociaz dosc szeroko stosowany, ma jednak trzy mankamenty:
1. Nie mozesz uzywac normalnego zooma, bo caly czas jakby z niego korzystasz. Mozesz jednak zbindowac sobie pod np. rolka w gore mniejszy cg_zoomFov niz 110, co powinno dac ci natychmiastowe przyblizenie, gdy przesuniesz rolke od myszy w gore. Na rolce w dol mozesz sobie dac cg_zoomFov 110, co cie odzoomuje. Wiec zoom mozesz zastapic swoim wlasnym, na dodatek lepszym (bo zoomujacym natychmiastowo).
2. Na poczatku kazdej mapy bedziesz musial wpisac +zoom, zeby przyblizylo cie do zoomfova. Na szczescie i to mozesz zbindowac, chocby pod zmiane broni. Wystarczy, ze zmienisz na poczatku bron, lub wcisniesz nawet klawisz do zmiany na mg i wtedy cie przyzoomuje do normalnego fova.
3. Mozesz odczuc zmiane czulosci myszy na wieksza. Zmiana moze siegnac nawet 20%. Zwiazane jest to z obsluga zoomowania w q3 (komenda +zoom). Wystarczy obnizyc troche sensitivity...

__

Użytkownik
enj0y

2006-09-27 16:21:27

ohh z tym mniejszym sensitivity to roznie moze byc - zalezy jaki sobie ustawi zoomfov, bo przy +zoom im wiekszy zoomfov tym wiekszy sens, w odroznieniu od zwyklego trybu (-zoom mozna powiedziec) gdzie sens nie zalezy od fova - czyli nie wazne jakis masz fov to i tak obracasz sie o taki sam kąt

__

Użytkownik
enj0y

2006-09-27 16:24:43

najlepiej jak bys zrobil skrina i wrzucil go np na imageshack.us zeby nam pokazac, bo jesli naprawde taki oczojebny jest ten spaw to moze byc tez wina jakichs ustawien graficznych, np wysoki r_intensity...

__

Użytkownik
guhard

2006-09-28 14:27:16

świetnie sie też sprawdza
cg_altLightning 3

__

Moderator
mefikh

2006-09-28 14:47:33

Przy cg_drawGun 0, dopasowujesz sobie komende cg_gunOffset (położenie x,y,z):
\cg_gunOffset "-20,2.5,0" - promien LG na cala szerokosc ekranu
\cg_gunOffset "-5,2.5,-5" - cieniutki promien, na srodku, chyba o taki Ci chodzi.

Ogolnie pobaw sie ta komenda, bez zoomfovow, fovow i innych. Tylko mam nadzieje, ze mowisz o Promodzie (CPMA VQ3), bo nie wiem, czy efekt jest podobny w OSP.

__

Użytkownik
sianko

2006-09-28 15:06:40

cg_altlightning 3 i cg_nomip 1023 wszystko widac

__

Użytkownik
Swiezaldo

2006-09-30 19:48:29

iuvenalis_ ja gram na na osp i mi ta cmd nie dziala :/ ale dzieki tobie i wszystkim za pomoc a w szczegolnosci Sh1eldeR'owi bo jego patent jest boski, normalnie kocham cie za to :P. Zmienilem se tylko sensi z 4 na 3.2 i mouseacceln z 2 na 1.7 i jest super :D, no i dodalem se jeszcze nipa 1 bo tera mi nie przeszkadza. Komfort uzywania lg wzrosl mi tera normalnie o jakies 20% :D. Jeszcze raz thx

__

Użytkownik
Swiezaldo

2006-09-30 20:49:29

ok zbindowalem juz sobie zooma pod 2 przycisk myszy, wyglada on tak :P:
bind MOUSE2 vstr zom
set zom vstr zom1
set zom1 "cg_zoomfov 120; set zom vstr zom2"
set zom2 "cg_zoomfov 80; set zom vstr zom1"
tylko nie moge sobie ustawic binda zeby zoom caly czas byl wlaczony :/, bo on jest wlaczony tylko w momencie jak trzymam klawisz jak puszcze wraca do fova 300 :/, podpowie mi jeszcze tylko ktos jak to zbindowac ? :D

__

VIP
Sh1eldeR

2006-09-30 21:02:50

Dopisz do tego zooma na drugim klawiszu myszki jeszcze komende +zoom. Mozesz to zrobic na dwa sposoby, np. zmienic twoje definicje zom1 i zom2 na:

set zom1 "cg_zoomfov 120; set zom vstr zom2; +zoom"
set zom2 "cg_zoomfov 80; set zom vstr zom1; +zoom"

Powinno zadzialac.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3907 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie