Problem ze sluchawkami

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
guhard

2003-12-26 21:26:57

Jestem szczesliwym posiadaczem sluchawek firmy plantronix modelu DSP-300. No i mam z nimi nieszczesliwy problem. Otoż nie moge ich zainstalowac. Chociarz mialem je juz pół roku temu to wszystko gralo na win2k pro i na winXP pro. Mialem formata i teraz partycja systemowa jest na ntfsie. Obecnie system moj to win2k z SP4.
Moja nie moc polega na tym iz system windows wykrywa nieznane mu urzadzenie i nastepnie prosi o sterowniki [logiczne], wiec wrzucam do cd-romu plytke firmowa ze sterami i programem PerSono z ktorym ma to w teori dzialac. Urzywajac opcji znadz odpowiedni sterownik zachaczam mu cd-rom i ewentualnie opcje sciezka dostepu i tam wklepuje sterownik z pltyki specjalny do win2k. Wciskam next i nastepuje szukanie. No i tu dupa blada bo sterownika nie znalazl i urzadzenie nie zainstalowane. Ja juz troszke zdenerwowany bo wydal w chuj kas na sluchawki a te mi sie buntuja :(. No coz sprobojmy inaczej. Instaluje najpierw ten program PerSono [ nawiasem mowiac tak bylo w instrukcji zeby najpierw persono a potem wsadzac te sluchawki - ale jak robilem to przed 6 miechami to wszystko dzialalo nie instalujac tego shita ] i tu takze poleglem bo mimo iz programik zainstalowany i chodzi jaki baadziewny tray to sluchawki nadal nie zostaja wykryte :(.
Po namysle wpadam na pomysl zainstalowania go recznie czyli
Panel Sterowania>Dodaj Nowy Sprzecior>Dodaj nowy sprzet>podaj kategorie>Znajdz sterownik i tutaj tyz nic sie nie dzieje bo jak sie okazuje windows nie chce przyjac mojego sterownika z plytki. Wyskakuje tekst

1    Sterownik nieprawidlowy lub w pliku brak informacji o urzadzeniu 


I teraz juz nie wiem co zrobic zeby to zaczelo trybic.

__

Użytkownik
kaZu^

2003-12-26 21:24:52

Mozesz je zaisntalwoac jako domysle urzadzenie wybierajac sterowniki platronix'a. Ja tak milem przy M G400 pod WinMe keidys :]

__

Użytkownik
guhard

2003-12-26 21:43:37

:( - nie do konca rozumiem co znaczy "

zaisntalwoac jako domysle urzadzenie wybierajac sterowniki platronix'a

"

__

Użytkownik
guhard

2003-12-26 21:44:26

:( - nie do konca rozumiem co znaczy


zaisntalwoac jako domysle urzadzenie wybierajac sterowniki platronix'a

__

Użytkownik
yareq

2003-12-26 22:00:24

Sciagnij najnowszy sterownik ze strony producenta a jak nie bedzie nowszego niz twoj to tez sciagnij, sproboj go zainstalowac a jak nie pojdzie to pogadamy...

__

PRO
girith

2003-12-26 22:05:51

by yar3q

:D

__

Użytkownik
yareq

2003-12-26 22:09:51

bo ba :]

takie rzecz sie najpierw robi jak cos nie chce dzialac i nie ma co tu sie glowic specjalnie i marnowac na to czas jak sie moze okazac ze to tylko kwestia w starym sterowniku / zjechanej plytce albo czyms takim, jak sproboje z nowszym starszym i nic to pogadamy dalej :)

__

Użytkownik
guhard

2003-12-26 22:36:57

qrva - ty chyba nie rozumiesz pewnej kwesti
1. po co mi nowe stery skoro te ktore mialem na plytce dzialaly dobrze przez pół roku
2. plytka nie jest zjechana bo wszystkie plytki ktore sa mi potrzebne zaraz po zainstalowaniu windowsa trzymam w pudelku od plyty glownej wiec mam pewnosc ze ona dziala.
3. juz dawno sciagnolem najnowsze stery do tych słóchawek[to byl moj 1 odruch :P] ale te stery to tylko nowa wersja tego programu a i nadal to sie nie chce instalowac..

Mimo mojej determinacji nie udalo mi sie zainstalowac tych pieprzonych sluchawek - czekam na dalsze propozucje
mam nadzieje ze nie skonczy sie to reinstalka albo zmiana na XP

__

Użytkownik
yareq

2003-12-27 10:14:43

ehh to ty chyba tez nie rozumiesz pewnie ze to moglo miec wplyw kiedys nie bylo tych bledow rpc i innego gowna sp4 itp...

wlacz w biosie obsuge usb :P sproboj do innego protu :P

a tak wogole to przynies mi te sluchawki to wtedy bede myslal :P

nie ma sie co oklamywac kupiles guhard gowno za 150 zeta ktore nie dziala :P - btw. myslales ze moze sie cos zjebalo ze sluchawkami, a nie z kompem ? to takze mozliwe - masz wogole na nie gwarancje ?

__

Użytkownik
guhard

2003-12-27 12:47:10

wiesz podziwiam cie :P
DZIALLY CALY QRVA CZAS DOPOKI NIE ZAINSTALOWALEM WINDOWSA - NIE SLYSZALES TEGO??????????????

I JA CI NIE KAZE MYSLEC NAD TYM TYLKO DALEM TO NA FORUM ZEBY ROWNIEZ INNI MI COS PORADZILI

i nie pierdol ze kupilem gowno bo w biosie jakos nic nie zmienialem co do usb i je juz dawno odblokowalem zeby mi mouse dzialal a sluchawki wykrywa tylko cos sie zjebalo z windowsem bo sterownika nie rozpoznaje

__

Użytkownik
yareq

2003-12-27 13:10:34

chyba chciales powiedziec ze dopuki windowsa nie "przeinstalowales"...

sprawdz na innym kompie czy dzialaja... chociazby na 120mhz u siostry twojej... daleko nie masz... (o ile tam jest jakies usb)

btw. ta sama sytuacje jaka opisujesz ja mam prawie zawsze przy instalacji karty dzwiekowej - no czasem sie przyfarci ze sie zainstaluje bez problemow a tak to przewaznie po kilku probach tez idzie :/ i tez nie wiem o co w tym chodzi

btw. jak narazie to nic nie robisz tylko czekasz chyba az ktos przyjdzie i powie "ja mam cos takiego musisz zrobic to i to i bedzie dzialalo bla bla bla" poszedles do cafe mogles je wziac i sprawdzic to by byla juz jedna rzeczy wyjasniona przynajmniej

__

Użytkownik
guhard

2003-12-28 13:29:58

powiedzmy ze to przeinstalowanie to format dysku, zmiana na ntfs podczas instalki 2k i dopiero instalka win2k

w kompie siostry nie ma usb :(

__

VIP
overeq

2003-12-28 16:52:30

guhard kupiles gowno to teraz masz... szczeliwy posiadacz sluchawek za 150 zl ktore sa niewygodne i niedzialaja... chyba nie jestes szczesliwy...

//mam anemie :(

__

VIP
minineo

2004-01-07 06:31:09

tak powaznie to DSP-300 to gowniane sluchawki :P

__

Użytkownik
yareq

2004-01-07 06:56:54

może to bedzie troche nabijanie komentarzy ale sie nie powstrzymam:

:- DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

__

Użytkownik
guhard

2004-01-07 09:55:50

one sa wygodne i dzialyly i dzialaja... :P

a co do Dj nEo dsp-300 sa ciut gorszym modelem od podajze audigy .90 na ktorych gra SK wiec nie sadze zeby byly gowniane :P

__

VIP
Pajda

2004-01-07 12:09:08

.audio 90, a nie jakies audigy .90.

Na wiekszosci modeli z serii .audio i DSP za to gra ocrana.

Mam ja pare zastrzezen do DSP-300 (ale to raczej wina technologi cyfrowej niz tego modelu) ale nowe stery + update firmware (biosu sluchawek;P) pomoglo.

W sumie sluchawki jak na swoja cene (150zl) sa swietne. Idealne rozwiazanie do laptopa gdzie mam kiszkowata dzwiekowke.

__

Użytkownik
canis

2004-01-07 19:29:16

do tematu windows ze tak powiem ma certyfikat na usp 2.0 i drivery do tego i to moze byc jedna z przyczyn bywa duzo problemow przez to z usb mysz rowzniez mi dziala pod usp jednak skaner czy drukarka juz potrafia swirowac sciagnij z windows shit update poprawke na usb moze to cos da... wyjscie jedno z wielu... po 2 dopuki nie robie poprawki na usb z win shit page ;] to mi co chwile sie sens zmienai na myszy i sterowniki nic nie daja mam mx300 IE 3.0 dziala dobrze bez poprawek za to kazda inna mysz jaka testowalem to troszke miala lekki zonk :P ale wszystko da sie zrobic ;]

__

VIP
minineo

2004-01-07 20:20:06

wlasnie audio 90 :D sam mam takie i jestem zadowolony :] gralem na dsp-300 sa jakies takie za małe :/ i nie leżą dobrze. Pozatym według mnie słuchawki z serii DSP niczym się nie różnią od zwykłych Audio, na swoich plantronicsach audio 90 i karcie muzycznej Nvidia Soundstorm jest taka sama jakość dźwięku jak na DSP-500 (nie odczułem żadnej różnicy)
pozdro...

__

Użytkownik
guhard

2004-01-08 13:47:40

stary jak mi podrzucisz nowy bios sluchawek bylbym ci naprawde dzwieczny :]

problem byl tylko z ta instalka win2k na innych wszystkich co mialem dzialalo 2 lepiej niz na tej i bylem niezle podjarany ze mam takie pro sluchawki za jedyne 120 zl :P

__

Użytkownik
guhard

2004-01-08 13:48:42

skoro sam mowisz ze sa takie samo to czemu mowisz ze to gowno :> :/

__

VIP
Pajda

2004-01-08 14:35:07

Ze strony producenta sciagasz firmware update i gdy sluchawki sa podlaczone (i pewnie zainstalowane tez musza byc) odpalasz go, on zas chyba dociaga potrzebne pliki (nie pamietam juz zabardzo) i w locie flashuje na nowa wersje.

Mi to bylo wrecz niezbedne poniewaz na wersji ktora mialem defaultowo pod winxp nie dzialala kontrola glosnosci z poziomu sluchawek (bo z per sono ofkorz tak).

__

VIP
minineo

2004-01-10 00:01:19

mowilem o roznicy miedzy DSP-500 a Audio 90 po prostu zle to ujołem w wypowiedzi :)

__

Użytkownik
yareq

2004-01-10 02:21:56

dobra gowno i END OF TOPIC ;PP

__

Użytkownik
guhard

2004-01-11 20:55:42

no to usuwamy.... :D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

640 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie