Balans ras ...

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
FervenT

2006-01-28 14:38:22

Czy uważacie, że tak prawdziwie istnieje?
Jak bardzo wpływa na gre?
Poszczególne MU :>
Stosunek ras do map (wyspy/półwyspy/lądy)
Poszczególne aspekty...


Wasze opinie na ten temat, zapraszam do qltooralnej dysqsji.

__
^_*

VIP
FervenT

2006-01-28 13:30:58

No to ja zacznę.
Gdyby nie darki/riva u tosa byłby najsłabszą rasą w grze... Darki wprowadzone w dodatq (przypadek?) a jak bardzo "zasłużone" w grze...
Jak zerg osiągnie hiva, nie powinien przegrać gry. Ktos gosu to kiedyś powiedział...
Terek hmm... najpotężniejsza według mnie rasa... Kiedyś było głosowanie nad tym kto wygra pojedynek: gosu ter vs gosu zerg/gosu tos. Przykład: masa rinów może zmasakrować zerga, tanie vulty + miny zatrzymują/niszczą toska. Tanki... dobrze rozłożone przesądzają często o zwycięstwie. Vesel = obs + czary. Jednostki powietrzne, valkirie wprowadzone w dodatq dopiero, ale jak wypadają w starciu z mutami np...
Wracając do tosa, co miałby poza masą dragów i powietrzem..?!
Zerg... tanie jednoski, bardzo szybko zbiera mase, over jako obs + transport.

Teraz z innej strony:
tos - budowanie bez uzycia peona, jednostki z tarcza.
zerg - tanie, budynki zjadaja 1 peona. najlepsze micro jednostkami
terek - mozliwosc przenoszenia, obrazenia zadawane przez wojsko


to tylko przykład ;]

__
^_*

VIP
MerT

2006-01-28 13:43:03

rasy sa bardzo dobrze zbalansowane. teraz wszystko zalezy od map, na ktorych sie gra. po to sa te rankingi zwyciestw poszczegolnych ras, zeby mozna bylo wybrac najbardziej zbalansowane mapy.

__

VIP
FervenT

2006-01-29 14:41:48

co Ty tak nicki zmieniasz :>

_
wypowiadajcie się ;D

__
^_*

Użytkownik
bytek

2006-01-29 20:12:50

Jezeli gra sie BO3 lub BO5 to jedyne co ma znaczenie to umiejetnosci poszczegolnych graczy a nie sam fakt grania dana rasa...

zerg - tanie, budynki zjadaja 1 peona. najlepsze micro jednostkami


A ja zawsze myslalem, ze micro zalezy od danego gracza a nie od rasy ktora gra... Pozatym wg. mnie latwiej microwac mniejsza iloscia jednostek, a przeciez zerg "slynie" raczej z tego, ze u niego operuje sie ogromnymi masami jednostek... Oczywiscie nie oznacza to, ze nie potrzeba grajac nim dobrego micro, baa... zerg potrzebuje bardzo dobrego micro zeby go ogarnac, ale sam fakt grania ta rasa nie powoduje dobrego micro jednostkami - jak to wynikia z twojego posta...

__

Użytkownik
Ksujuhu

2006-01-29 20:23:42

Najwazniejsze w grze P jest micro. U zerga macro. Terran to posrednia rasa. Tak jest w teorji, ale np. w tvz jak T nie ma bardzo dobrego micro marinami to nic nie zrobi na lurki. Wszystko zalezy od MU i rasy. W bo3 granse sa 3 mapy wiec przewaga map jest nie tak istotna. Liczy sie skill graczy. Uwazam ze niekotre jednostki w grze sa przesadzone. Np. Ultra na Max Upach,Marin na max upach. Swarm defilera. Mozna by o tym duzo pisac ale w guncie rzeczy rasy IMO sa zbalansowane dobrze.

__

VIP
FervenT

2006-01-29 21:33:20

"A ja zawsze myslalem, ze micro zalezy od danego gracza a nie od rasy ktora gra..." - chodziło mi o to, że łatwiej się micruje eską mutów niż np. tanków *_*
czy np. eska hyder vs eska zetów :)

__
^_*

VIP
FervenT

2006-01-29 21:34:19

"rasy IMO sa zbalansowane dobrze." - właśnie o to chodzi.

__
^_*

VIP
FervenT

2006-01-29 21:34:44

tak btw, to mówimy o wyrównamym poziomie graczy

__
^_*

Użytkownik
Ksujuhu

2006-01-29 21:44:12

No wiec rasy sa dobrze zbilansowane. Mapy nie.Skill graczy nie.

__

Użytkownik
Vymiott

2006-01-29 23:20:45

Nie są zbalansowane. Wg mnie jest tak: Terran>Zerg>Protoss
Terran - za tanie ma jednostki w stosunku do ich możliwości, robotnicy 60HP mają przewagę w bardzo wczesnej fazie gry.
Zerg - jest w miarę ok, jedynie zrobiłbym coś, by zachęcić graczy by częściej używali Queenów, strasznie rzadko się je widzi.
Protoss - im bardzo brakuje jakiejś szybkostrzelnej broni, która radziłaby sobie z syfem urządzanym przez Vulture. Dragony nie strzelają zbyt szybko, a potrzeba aż 2 strzałów, by rozwalić minę, i aż 6 strzałów na Vulture (który jest b.tani) Albo inny przykład - drop tankami do jakiegoś expa, 2 zwykłe strzały wystarczają by zabić proba, 3 na drone i aż 4 na SCV...
I jak tu mówić o jakimś zbalansowaniu?

__

VIP
vader

2006-01-29 23:37:58

moim zdaniem sa swietnie zbalansowane - zwlaszcza po poszczegolnych patchach.

wiadomo, ze do nauki podstaw gry najlepsi moim zdaniem sa T, do nauki kontroli jednostek, zwiekszania APM i micro sa Z, a do wyzszego techwania, timingowania i stosowania mniej banalnych taktyk sa P (oczywiscie nie mowie o pro-poziomie, gdzie kazda rasa stosuje sie pro-zagrywki)

przez pare lat mojej kariery w SC gralem wszystkimi rasami, lecz najbarzdeij do gustu przypadl mi Protoss, szczerze mowiac nie wiem z jakiego wzgledu - moze najciekawsze taktyki? (imo)

kazda rasa ma wady (T- slabiutka szybkosc przemieszczania sie, Z malo wytrzymale jednostki, P slabe jedn. naziemne (wolno strzelajace goony)), ma zalety (T- mistrzowskie dropy, Z- szybkosc przemieszczania sie, P- mocne jednostki i sporo spelli).

im wiecej gralem, tym bardziej utwierdzilem sie w postanowieniu, ze ta gra jest idealnie zbalansowana, a widac to dopiero w middle / late-game

co do map - moim zdaniem oczywiscie najlepiej usytuowany jest Terran, po nim zerg a na koncu slabiutka flota i mozliwosc expowania Tossa.

__

VIP
FervenT

2006-01-30 00:36:45

coś w tym jest :)

__
^_*

Użytkownik
Vymiott

2006-01-30 13:04:40

Ty wyraźnie nie wiesz co piszesz...
Cytat: "Protoss - słabe jednostki naziemne" a chwilę dalej "mocne jednostki" :)))
Napisałeś że Protoss ma słabiutką możliwość expowania, podczas gdy ma najlepszą!! Jego budynki stawiają się równolegle i to same !! Naprawdę przesrane to ma Zerg, zanim nie postawi hatcha, tak nic nie idzie zrobić...
A największe możliwości dropowania ma Zerg - tani i masowy transport lotniczy overami.
Ty widziałeś jakieś dobre gosu-repy, czy tylko opierasz się na swojej grze, domyślam się nie najlepszej?

__

Użytkownik
Ksujuhu

2006-01-30 15:12:08

Czemu odrazu tak nie spymapatycznie. To ty mogles ogldac jego repy Jako "gosu-repy". Uwazam ze napisal wszystko zgodnie z prawda.

__

VIP
vader

2006-01-30 15:24:24

proponuje przeczytac jeszcze raz, z wiekszym zrozumieniem.

w moim mniemaniu, w tym kontekscie chodzilo o: mocne - wytrzymale, slabe - slabe mozliwosci.

odnosnie poziomu mojej gry - zostawie to bez komentarza - kwestia punktu widzenia ;)

__

Użytkownik
marcin_118

2006-01-31 15:28:34

ello wiem ze mowi sie tu o starcrafcie(sam jestem zapalonym graczem) ale mam pytanie . Jak wlaczam winampa po jakims czasie zacina sie i wydaje wyjacy dzwiek. a jesli wlacze winampa a pozniej jakas gre to komp juz sie nie zacina. wqrwia mnie to bo nie moge posluchac muzy bez wlaczania gry. Help me!

__

Użytkownik
Ksujuhu

2006-01-31 19:25:13

Reinstalka sterow do karty/winampa.

__

Użytkownik
marcin_118

2006-02-01 19:43:55

thx zobaczymy moze pomoze :D

__

VIP
FervenT

2006-02-01 20:14:16

raczej tak

__
^_*

Użytkownik
fantal

2006-02-03 16:59:59

Skill przede wszystkim, nie masz skilla to koles nie swoja rasa cie pojedzie jezeli cos potrafi:)

__

VIP
FervenT

2006-02-03 21:07:06

powiedzmy :D

__
^_*

VIP
AvangarD

2006-02-04 23:58:51

JEsli chodzi o rasy. Moim zdaniem to jest zalezne. Rasy same w sobie sa zbalansowane a to jak sa wykorzystywane to zalezy od gracza. Jesli chodzi o dobrego Terrana to pozera wszyzstkich i ma dopiero problemy wtedy kiedy stanie na przeciwko innego powiedzmy dobrego Zerga. Ale , kazdy ma swoja ulubione(najlespze) MU . Bo wiadomo nikt nie zAMITA NA wszystkie rasy tak samo. Np taki Yellow na tossa gra najslabiej a na Terrana zagra lepiej.

btw. Terran >ALLLL

__

Użytkownik
Vymiott

2006-02-05 00:07:48

Tym ostatnim dopiskiem sam sobie przeczysz.

__

VIP
AvangarD

2006-02-05 09:39:03

to jest taki mozna stwierdzic przesad :P

__

Użytkownik
zEx

2006-02-06 18:01:40

terran = imba

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6859 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie