Ruter - zablokowane porty

Dostosuj

Autor Wiadomość
PRO
sxl

2005-11-05 00:03:35

Mam mały problem, którego wcześniej nie miałem. Operuję na ruterze dLinka -604+, który dzieli moje neo na mnie i drugi komputer. Jednym z minusów jest to, że są problemy z postawieniem servera gry, bo ciężko się połączyć bezpośrednio ze mną (współdziele IP z drugim kompem - ale nie to jest problemem).
Chodzi o to, że gdy ściągam DARMOWE programy itp. Torrentem albo eMule, wszystko chodzi bardzo wolno, jak samo mi mówi: z powodu konfiguracji rutera. Ktoś ma pojęcia co mam zrobić by odblokować sobie co się da i móc cieszyć się normalną prędkością pobierania?

Byłbym bardzo wdzięczny :o

__

PRO
igor

2005-11-05 00:07:01

Nie wydaje mi sie, zeby to byla wina routera. Mozesz na pewno w nim poblokowac porty albo ograniczyc przepustowosc lacza, ale skoro sciaga (nawet wolno) to chyba nic wiecej na routerze nie zrobisz. P2P sux :D.

__

PRO
sxl

2005-11-05 00:09:02

W Torrencie wyskakuje mi co chwile okno: there were some problems connecting with the wanted port, check your router configuration

:D

__

PRO
sxl

2005-11-05 00:10:18

PS. wyraznie mi napisało, ze to z tego powodu bede mial wolniejszy download :)

__

PRO
igor

2005-11-05 00:17:16

U mnie jest cos takiego jak Wireless Access i tam mozna blokowac i odblokowywac porty.

__

PRO
igor

2005-11-05 08:33:06

Wie ktos jaki port trzeba zablokowac zeby eMule nie dzialalo?

__

Użytkownik
dave

2005-11-05 09:03:38

zalezy jaki masz soft w na routerze, musial bys sie wiecej dowiedziec na temat samego routera badz jego konfiguracji na forach. jasne ze to bedzie wina routera i poblokowanych portow ja sam mam podobna sytuacje z tym ze torrenta sobie odblokowalem i mi smiga.

__

Użytkownik
g3su

2005-11-05 12:05:51

routery D-Link 604+, z tego co wiem, maja interfejs przez http; trzeba zobaczyc w instrukcji jaki domyslnie przyjmuje IP po wlaczeniu i odpalic http://ip.routera - tam jest cale zarzadzanie; zeby moc stawiac serwery gier i laczyc sie z sieciami p2p i ftp w trybie active (a nie passive, czyli za NATem), trzeba na NAT, ktory jest w routerze ustawic forwarding portow, ktore chcemy uzywac bezposrednio na swoj komputer, tak aby wywolania z zewnatrz sieci na port np. 2222 nie podlegaly translacji, a jedynie byly przekazywane na wskazany adres IP w sieci wew.; moze to za soba niesc potrzebe zmiany sposobu przydzielania IP przez router, bo pewnie domyslnie ma dhcp i sam wybiera IP jakie przydzielic; trzeba mu wtedy wpisac na stale jakie IP w sieci ma dostawac Twoj komputer, zeby zawsze bylo takie samo i ustawienia forwardowania portow mialy w ogole sens;

__
luuuzzzz bluuuzzz

Użytkownik
g3su

2005-11-05 12:08:56

jest ich od groma... eMule napiera na wielu portach i roznymi protokalami - na jednych UDP, na drugich TCP; najlatwiej ustawic firewalla, zeby przepuszczal wszystko i zobaczyc na jakich portach leci eMule; jak to zrobic to juz zalezy od systemu i firewalla;
ogolnie jest tak:
** TCP port 4661 przy logowaniu się na serwerze,
** TCP port 4662 przy komunikacji z innymi klientami,
** UDP port 4665 lub 4672 przy wysylaniu wiadomości do serwerow, do ktorych nie jestes zalogowany;

__
luuuzzzz bluuuzzz

VIP
Malwa

2005-11-05 12:47:26

Mam identyczny problem tyle ze z laptopem i PC. raz nawet miałam tak ze na PC nie było neta a na laptopie tak. Ja mam w chello i tez cholerstwo nie chce sie podzielic ;/

__

VIP
minineo

2005-11-05 15:11:49

ja mam router asmaxa, porty odblokowuje sie w zakladce virtual servers. odblokuj sobie port n.p. 17045 na swoje ip na UDP i TCP i ustaw taki sam port w torrencie lub emule (pamiętaj, że jeden port może używać jednocześnie tylko jedna aplikacja, więc dla torrenta daj n.p. 17045 a dla emule 17046 - i oczywiście nie zapomnij wpisać tego portu w programie :D)

to później:
jaki masz wysył w neostradzie ? jak 128kbps to ustaw wysyłanie na 10kB/s, jak 256kbps to ustaw na 20kB/s i wtedy zobacz :>

jakbyś miał jakieś pytania to śmiało pisz ;-)

__

Użytkownik
Insect

2005-11-05 17:23:46

tez mam ten sam problem, jak sciagasz przez torrent to musisz na pewno przekierowac port 6881 zarowno TCP jak UDP na swoje IP i wtedy powinno dzialac, zeby sprawdzic czy wszystko jest OK z portami to w Azureusie wybierz kreatora konfiguracji i tam na drugim okienku masz wpisac port i obok jest przycisk "Sprawdz", to tyle ode mnie :>

__

PRO
sxl

2005-11-05 19:35:21

Wiem gdzie jest konfiguracja routera, bo sam ustawiałem żeby działał na neo - nie do końca jednak rozumiem to co mówisz o portach, bo poprostu w opcjach NATu nie widzę nigdzie możliwości przekierowywania portów, IP już mam domyślnie stałe na swój komp (.....0.3).

: o

__

PRO
sxl

2005-11-05 19:35:48

Ps. który port obsługuje BitTorrenta? : o

__

Użytkownik
g3su

2005-11-05 21:01:58

Wiem gdzie jest konfiguracja routera, bo sam ustawiałem żeby działał na neo
tak sadzilem :D nie chcialem Cie tamtym urazic ;D

co do reszty: niestety nie znam opcji tego routera, a o portach nie wiem jak inaczej powiedziec :P

__
luuuzzzz bluuuzzz

Użytkownik
g3su

2005-11-05 21:03:31

nie uzywam i nie wiem

__
luuuzzzz bluuuzzz

VIP
minineo

2005-11-06 16:20:24

większość trackerów nie działa na porcie 6881 ponieważ są blokowane (nie wiem czemu)

__

Użytkownik
Insect

2005-11-06 17:21:44

dobrze wiedziec, ja przestalem siedziec w tym biznesie odkad zamkneli TDT.org.pl czy jakos tak (Torrent Dream) bo na innej polskiej stronce gdzie duzo torrentow jest limit uzytkownikow i nie mozna sie zarejestrowac ...

Ale jezeli tak mowisz to pozostaje jeszcze port 6882 :>

__

VIP
minineo

2005-11-07 14:35:45

torrenty.org
torrent.net.pl

HF! :D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1578 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie