PB co 10 sekund wywala cvarlistę - help!

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
Sh1eldeR

2005-10-27 16:11:12

Mialem przymusowy format wszystkich dyskow na kompie i stracilem m.in. q3. Po reinstallu systemu (win98se) i porzadnym skonfigurowaniu, zainstalowalem q3, najnowsze OSP i najnowszy Point Release z Punk Busterem. Tego ostatniego zuptadowalem pbwebem.

Po wejsciu na serwer pojawil sie problem - PB wywala mi (dosc krotka) cvarliste. Niby wszystko w porzadku - cvarlista sluzy to sprawdzania, czy nie ma sie ustawionych jakichs cziterskich cvarow (powiazanych z ogc, czy czyms tam) typu ogc_aim, radar itd. Oczywiscie niczego takiego nie mam - wszystko jest w porzadku (przy kazdym cvarze stoi “OK”;) i pb mnie nie wywala. Problem w tym, ze on taka cvarliste sprawdza i wyswietla co 10 sekund. Normalnie powinien to zrobic raz, czy tam kilka razy (w kilku rzutach), ale mi robi to ciagle. Wiaze sie z tym oczywiscie sekundowy lag i calkowity freeze ekranu.

A wiecie jak to jest z fartem plebsu - zawsze zlaguje mnie akurat w *TYM* momencie. Zreszta ten freeze jest strasznie wkurzajacy - nie mozna sie wczuc.

Czy ktos mial kiedys taki problem i go rozwiazal? Albo chociaz ma jakis pomysl?

Mam win98se ze wszystkimi latkami i update'ami, DirectX 9, najnowsze sterowniki NVidii - wszystko porzadnie skonfigurowane i pobrane z oficjalnych stron producentow. Konfiguracje kompa mam dosc slaba: Athlon 1ghz, 256 RAMu i GeForce 2MX, ale oczywiscie na q3 to wystarcza.

Komenda pb_sleep nic nie pomaga, mam to ustawione na max (500), poza tym to sa duzo wieksze lagi niz takie skakanie i na 100% wiaza sie z wywalaniem cvarlisty. Reinstall pb nie pomaga (poza tym komp byl czysciusienki), reinstall point release tez nie. W configu nic nie mam namieszane, ale uzycie default.cfg tez nie pomaga. Uzycie configa kumpla (thx slave), jego folderu punk bustera czy nawet jego calego q3 tez nie pomaga.

Potrzebuje pomocy, bo nie moge nalezycie Karac plebsu :/

__

Użytkownik
SL4VE

2005-10-28 17:20:45

A wcześniej miałeś 98 czy 98se?

__

Użytkownik
kaboom

2005-10-28 17:22:37

slave przeciez moze mu n zywo powiedziec :D.....czego ściemniasz, że chcesz mu pomóc :)

__
Cybersport.pl

VIP
Sh1eldeR

2005-10-28 18:51:53

wlasnie zdaje sie, ze 98. Ale jestem prawie pewny, ze Kiedys Kiedys mialem 98se i mi chodzilo. troche mi sie nie usmiecha ponowny reinstall systemu :/

__

VIP
lecho

2005-10-28 19:04:40

nic z komend w stylu pb_system "0/1" albo pb_protect "0/1" nie dziala? na twoim miejscu shr sprobowalbym (lopatologicznie myslac) po jednokrotnym sprawdzeniu cvarow zrzucic cfg punkbustera komenda pb_writecfg, zrestartowac q3 i zobaczyc, czy to cos dalo... eventually poeksperymentowac z tymi dwiema komendami wyzej...

btw - masz tak na WSZYSTKICH serwach?

__

VIP
kai

2005-10-28 19:14:29

to co mnie denerwuje w q3 PB - koniec cytatu :D

__

Użytkownik
SL4VE

2005-10-28 21:03:44

Uwzględniając to, że jak to pisałem to ja byłem w Koninie, a on w Poznaniu to nie, nie mogłem mu na żywo powiedzieć.

__

Użytkownik
trafffik

2005-11-02 15:23:05

O koles to sprubuj jeszcze raz sformatowaci i wyszystko od nowa zainstalowac

__

VIP
Sh1eldeR

2005-11-02 15:37:29

Jasne. I moze jeszcze zrobic laske kolesiom, co napisali Punk Bustera - program, przez ktory tylko mam klopoty? Ja, uczciwy gracz?

No cos tu, kurwa, jest nie tak. Nie bede tracil calego dnia na reinstalacje calego tego szajsu.

Takiego im maila wysle, ze im sie wszystkiego odechce, plebsom ;P

__

VIP
Sh1eldeR

2005-11-02 18:29:49

O koles sprubuwanie sformatowaci i wyszystko od nowa zainstalowac to nie jest strzal w dziesiatke - wszystko mam zainstalowane poprawnie, sterowniki najpozniejsze, latki *wszystkie* poinstalowane, antywirusy itd. tak samo. Wszystko jest dobrze.

Blad popelnil ktos z evenbalance.

Dostal za to kase, a przerabane ma uczciwy gracz wcale nie proszacy o punk bustera i uzywajacy go z koniecznosci (ilu dobrych graczy gra na serwach bez pb?).

Wysmaruje im ciekawego e-maila :>

__

Użytkownik
RagnaRock

2005-11-02 18:53:10

Rozjebała mnie ta odpowiedź doszczętnie ;D

__

Użytkownik
bAlb1n

2005-11-02 19:14:58

"o koles sprobuj jeszcze raz sformatowac i wszsytko od nowa zainstalowac "

widac ze mamy tutaj do czynienia z amatorem instalowania systemow :FFF
no ale innego bata nie ma ;]
sprobuj wejsc na serwer bez pb i wylaczyc pb a pozniej go wlaczyc moze zaskoczy :P
A nuz sie uda :) :D
pzdr

__

VIP
Sh1eldeR

2005-11-02 19:24:42

probowalem, brak rezultatow :/

zauwazylem tylko, ze dopoki mi sie pb update'uje, nie ma z nim problemow :o

__

Użytkownik
maniek1986

2006-01-28 18:16:41

Tak przegladam z nudow to forum i ciekawi mnie czy rozwiazales ten problem? Mialem dawno temu dokladnie to samo, na forum orga nawet opisywalem problem. Przez kilka dlugich miesiecy sie z tym borykalem, problem rozwiazal sie sam (?!). Do dzis sie glowie jak, wszedlem pewnego dnia na serwer i nagle napisy przestaly sie pojawiac.

__

Użytkownik
kaboom

2006-01-28 18:42:18

shr ostatnio nie gra, to nie wiadomo czy ma tak dalej :P ale chyba już nie, bo jak byly treningi team poland to nie narzekał

__
Cybersport.pl

VIP
Sh1eldeR

2006-01-28 20:01:10

Mialem tak przez jakies dwa miesiace i gralem normalnie oficjalne mecze w dinhz i nie-dinhzy nic o tym nie wiedzieli. Nie przekreslalo to dobrej gry - ja jestem zdania, ze mozna grac i bez aimu, sa rozne sposoby na zdobycie przewagi. Po miesiacu juz sporo o moim problemie widzialem i staralem sie unikac niektorych sytuacji, zeby przeciwnicy nie dostawali za duzo bonusow w postaci mojej zwiechy. Mozna grac skutecznie majac trudniej niz przeciwnicy, szczegolnie gdy sie do tego przyzwyczai (vide moje 40-76fps).


Nie mniej jednak zawsze na mecz bylo pare takich momentow, mi to utrudnialo sprawe, a gra bywala po prostu nieprzyjemna - szczegolnie gdy kilka razy pod rzad sie przez to zdychalo, lub gdy nie moglo sie zrobic jakiejs fajnej akcji z obawy przed freezowaniem.

Anyhow probowalem to rozwiazac z jednym z glownych koderow pb. Nie bylismy w stanie nic wymyslic. Problem przeszedl po przesiadce z win98se na zwykly win98. Ale ten koder mowil, ze sam ma na kompie 98se i u niego chodzi normalnie.

Teraz mam nowy komputer i problem nie wystepuje w ogole... tzn na nowym kompie to gralem chyba tylko te 2 mecze w drafcie do tp - problemow nie bylo.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7986 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie