Porządki na esp.pl?

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
SpOoN_Frager

2005-08-09 03:33:34

Tak więc od początku. Wszystko co zostało niżej napisane zainspirowane jest rozmowa jaka przeprowadziłem na IRC’u z Panem ^D^sma
Sprawa tyczy się esp.pl a mianowicie tego, że piszemy mało o innych scenach. Za dużo jest informacji lekko mówiąc zbędnych na temat CS'a głównie choć WC3 i SC też dotrzymują kroku. Zapychanie serwisu przysłowiowym chłamem niczego dobrego nie przynosi. Wg mnie pisanie newsów o tym, że ktoś przeszedł do jakiegoś klanu i teraz skład klanu wygląda jak wygląda jest trochę bez sensu. Szkoda na to miejsca. Lepiej poszukać jakiś konkretnych informacji na temat danej gry, może odbywa się jakiś turniej, polski team startuje w rozgrywkach typu CB lub ESL? To są ważne informacje. Rzeczą niedopuszczalna jest nie pisanie o czymś bo nie ma kto lub komuś się nie chce. Przykładowy mecz Starcraft’a pomiędzy Polską, a Koreą. Nawet słowa o tym nie było. Przykład przytoczony w rozmowie z sma:

ta a chyba 2 klany były w eurocupie
a np. w ut2k4 klan polski walczył o wyjście na lany
i nikt nic nie napisał


Nie będę próbował wyciągać więcej takich rzeczy. Te dwie wystarczą, jest się na czym oprzeć. Po prostu sekcje CS/W3/SC są za dobrze obsadzone, natomiast inne są pomijane lub mają wyraźny niedobór redaktorów co rzutuje na informowanie ludzi o tym co się dzieje. Zdecydowanie za mało jest newsów ze świata UT ‘99, UT2k4, CS:S, CoD i całej reszcie gier które esp.pl posiada w spisie. Może nie ma kto pisać? Są ludzie odpowiedzialni za te sekcje, tylko dlaczego tak mało jest nowości z tych scen? Odpowiedzią może być zrobienie porządku na esp.pl. Przypisanie konkretnych ludzi do konkretnych zadań, mniej więcej po równo. Tak żeby o wszystkich grach które są na esp.pl pisało dajmy na to po 3 osoby. Osoby rzetelne, kompetentne, znające się na scenie i robiące to przede wszystkim regularnie. To nie sztuka mieć jak teraz 65 redaktorów jak z tego spora część jest w ogóle nie aktywna. W dziale redakcja można zrobić grupy redaktorów i przyporządkować ich do gier o których piszą. Pewnie było by lekkie zdziwienie ze cześć sekcji jest aż za bardzo obsadzona, natomiast reszta sekcji wypada dość mizernie jeśli chodzi o redaktorów. Jeszcze do tego dochodzi sprawa kto jest aktywny, a kto nie. Pewne sceny można zrozumieć za mało piszę się bo są małe, nic się aktualnie nie dzieje. Ale są sceny naprawdę duże i o nich się nie pisze w ogóle lub bardzo mało. Czym to jest spowodowane? Może po prostu dla esp.pl potrzebna jest porządna konkurencja żeby zmotywować wszystkich do podniesienia poziomu całego serwisu i pisania o sprawach naprawde ważnych?
Moje osobiste odczucie jest podobne do tego które ma sma. Po prostu trzeba przeprowadzić nabór ludzi bo ewidentnie ich brakuje. Przez informowanie o rzeczach ważnych i konkretnych ze wszystkich dziedzin i gier poziom całego serwisu na pewno sie podniesie i nie będzie głosów że czegoś jest za mało, że o czyms piszemy źle coś jest nie tak jak być powinno.

__

Użytkownik
szymon708

2005-08-09 06:53:58

ok .. ale patrz na to z innej strony CS - jest najpopularnisjza gra sieciowa, wc + sc takze sa bardzo popularne wiec nei ma sie co dziwic ze z tych scen jest najwiecej newsow, ale nawet o csie nie piszemy wszystkiego bo nie ma kto i pewnie w innych sekcjach sprawa wyglada podobnie ...

__

Użytkownik
e2

2005-08-09 08:17:00

chcesz w łeb? :P

__

VIP
Malwa

2005-08-09 09:58:48

jak na moj gust to on chce pisac :D:D:D

__

VIP
lecho

2005-08-09 10:04:53

imho eSports.pl jest serwisem dla scen, wiec jesli oni chca czytac duzo informacji ze sceny countera, to dlaczego mamy im ich nie dawac? w cs'ie dzieje sie najwiecej wiec imo byloby nielogiczne gdybysmy filtrowali czesto wazne newsy z tej gry po to, zeby na sile "zapychac ramowke" innymi, mniej popularnymi platformami tylko w celu wyrownania ilosci newsow ;)

__

Użytkownik
D3molk4

2005-08-09 10:20:15

ostatnio duzo piszecie tez o perdolach z OT...

__

Użytkownik
*Jaras

2005-08-09 10:44:03

Tak jasne zostaje tylko dac spoonowi dyrektora i cale esp.pl bedzie git.

Ty tylko czytasz, pisanie newsow wymaga pracy, zeby ludzie Twojego pokroju nie jedli redaktorow za glupie bledy w stylu pisania, literowki itp...

__

VIP
aphex

2005-08-09 11:04:29

zupelnie sie za spoonem nie zgadzam

__

VIP
Van Helsing

2005-08-09 11:13:49

Spoon może spróbujesz pisania? Redakcja jest podzielona na sekcje każdy ma swoją robote... Trudno też znaleźć informacje o czymś na serwisach, o których się nie wie. Nie potrzebnie wspominasz o przypisaniu osób - skąd wiesz że tak nie jest?

Zapraszamy Pana Spoona i sma do pokazania się na scenie przez pisanie newsów :D

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
freak

2005-08-09 11:21:37

nt pol vs kor nawijałem kilku redaktorom od sc'a (ja niestety zostalem odsuniety od pisania newsow tej kategori) ale albo w ogole nie odpowiadali albo zaslaniali sie jakimis wymowkami... do siebie raczej nie mam wiele do zarzucenia, w miare mozliwosci pisze newsy z poza mojej ulubionej gry (q3 - przyznaje ze niusa z eu nieco zjebalem, ale wybaczcie, po kilkugodzinnym rozpisywaniu drabinek, pomagalem rowniez organizatorom, prowadzeniu kilku rozmow na ircu naraz poprostu normalnie w swiecie rozbolaly mnie palce :[), czasem pisze o pk, czasem ut2k4 a nawet o innych grach o ktorych mam niewielki pojecie

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2005-08-09 12:04:09

Poczekaj to zobaczysz ;]

Przypisanie to ze jest to wiem tylko takie nie za "rowne" :|

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2005-08-09 12:07:08

"Ludzie mojego pokroju nie jedli redaktorow za glupie bledy w stylu pisania..."
Uczyli w podstawowce czytac ze zrozumieniem to co jest napisane? I jeszcze wytlumacz mi prosze co rozumiesz po pojeciem "ludzie mojego pokroju"

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2005-08-09 12:21:26

No wlasnie o to mi chodzi ze pisze pare osob i maja za duzo na glowie czesto pomijajac to co wazne. Moze faktycznie potrzebni sa nowi ludzie?

__

Użytkownik
Klucha

2005-08-09 12:27:55

czlowieku ale pomyśl czasem ze np. unreal to malo popularna gra w polsce a wc3 i cs są bardzo popularne niewiem jak z SC ale chyba tak samo i ja wole sie dowiadywac z esp.pl kto do jakiego klanu doszedł niz potem patrzec na mecz i pytać sie co ten koles robi w tym klanie :|

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2005-08-09 12:35:10

Ja tu nie mowie o UT tylko ale o calej reszcie ;/

__

Użytkownik
edix

2005-08-09 12:38:28

smutne ale prawdziwe :(

__

PRO
girith

2005-08-09 12:39:23

naprawde zapraszamy do redakcji. jesli zechcesz pisac o swojej ulubionej grze, to uwierz mi, ale nie bedziesz mial ograniczen dotyczacych ilosci newsow itd (pod warunkiem, ze beda one dobrze pisane:))

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2005-08-09 12:44:50

Bede pisal, juz pisze ale nie o grach ;] Ten post wcale nie jest jakis zlosliwy czy cos bron boze. Chcialem tylko naswietlic pewne "zaciemnione" obszary esp.pl ;]

__

PRO
girith

2005-08-09 12:48:31

nie odebralem go jako zlosliwosci :)

__

Użytkownik
e2

2005-08-09 12:57:34

co racja to racja - spoon dostanie redaktora bo ma ciekawy art o pewnej konsoli na której temat (m.in) zrobił właśnie izet :) jak coś to podlegać będzie mnie :)

__

VIP
Pajda

2005-08-09 13:17:50

Malo popularna ? Polska ma najprawdopodobniej najwieksza aktywna scene UT na swiecie, zgarnelismy juz dwa Nations Cupy, na obecnie najwiekszym polskim UTkowym lan party sith zbiera sie przeszlo 150 graczy czyli tyle ile chcialo by miec lan4fun bazujace na graczach csa i dodatkowo innych gier. To utkowe lp w Borach Tucholskich kiedys jako pierwsze pokonalo bariere 100 uczestnikow, a rozgrywki takie jak 10 miesieczna liga z finalami lanowymi na koncu to tez chyba nie powszechne zjawisko (szczegolnie w kilku trybach i z nienajnizszym wpisowym).

I mowie tu o starym pierwszym UT. Jasne, ze nie jest to tak wielka scena jak np. SC, CS czy ET, ale wciaz jest to popularna u nas gra (i nie tylko u nas bo w zeszlym sezonie CB OC byla to druga najpopularniejsza gra - [url=http://www.esports.pl/?id=post&post_id=1879192716]link[/url]).

__

VIP
postal1

2005-08-09 13:29:41

oj gwarantuje ci ze dlugo sie bedziesz zastanawial o co temu nastolatkowi chodzi...
ja juz kilkuktronie mialem z nim dziwne rozmowy i moge ci zagwarantowac ze rozmowa jest zbędna bo niczego nie przyniesie.
aha - i z czasem tez mozesz miec zbanowane konto jak za duzo bedziesz rozmawiac
pzdr

__

VIP
Pajda

2005-08-09 13:32:35

O meczu desperados w cwiercfinale EC (a wiec o wejscie na lan) nie tylko nikt nie napisal tutaj, ale w sumie tez nikt nie napisal na forum.unreal.pl, ani nawet w wyznaczonym czasie prawie nikogo z pl nie bylo na kanale meczu :P
Przyznam, ze troche mnie zdziwil ogolny brak zainteresowania.

__

VIP
Pajda

2005-08-09 13:33:48

O meczu desperados w cwiercfinale EC (a wiec o wejscie na lan) nie tylko nikt nie napisal tutaj, ale w sumie tez nikt nie napisal na forum.unreal.pl, ani nawet w wyznaczonym czasie prawie nikogo z pl nie bylo na kanale meczu :P
Przyznam, ze troche mnie zdziwil ogolny brak zainteresowania.

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2005-08-09 13:36:38

Za rozmawianie banuja konta? :|

__

Użytkownik
e2

2005-08-09 13:44:40

ten pan już tu nie pracuje i nie będzie stwarzał problemów... na szczęście. A spoon będzie kryty przeze mnie jak się nim opiekować będę

__

VIP
Pajda

2005-08-09 13:51:47

o widzisz spoon, szykuj wazeline ;)

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2005-08-09 14:03:15

No az sie boje :> e2 jest milutki tak ze bedzie spoko ;D

__

Użytkownik
*Jaras

2005-08-09 14:29:01

Ty cos wiesz o lizaniu dupy adminom zeby cie odbanowali ;o

__

VIP
postal1

2005-08-09 17:08:26

ty za to cos wiesz o lizaniu dupy adminom zeby mnie zbanowali

__

Użytkownik
e2

2005-08-09 18:42:17

za to ty coś wiesz o wkurzaniu ludzi co?

__

Użytkownik
*Jaras

2005-08-09 21:44:08

Lol przeciez sam cie zbanowalem ;asdf

__

Użytkownik
*Jaras

2005-08-09 21:44:29

nom ;)

__

Użytkownik
bangall|blade

2005-08-09 22:01:45

PISZCIE COS O CS:S ! ! ! ! !

__

Użytkownik
bangall|blade

2005-08-09 22:02:25

PISZCIE COS O CS:S ! ! ! ! !

__

Użytkownik
e2

2005-08-09 22:34:02

zapraszamy do redakcji CS:S!!!

__

VIP
Malwa

2005-08-09 22:37:03

ale on nie chce pisac on chce czytac :P

__

VIP
cwir3k`

2005-08-09 22:58:53

nie rozumiem troche czego to na widocznym forum, skoro widocznie chodzi o jakies sprawy wewnatrzserwisowe ;x

__

VIP
Malwa

2005-08-09 23:01:37

bo tego tematu nie napisal ktos z redakcji tylko zwykly uzytkownik.

__

VIP
cwir3k`

2005-08-09 23:02:32

a fakt... dla mnie kUlkowicze to jak redakcja juz ^^

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

5572 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie