pytanie o LAN

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
vvitkacy

2003-07-07 18:46:31

Czy da się połączyc dwa komputery kablem - skrętka (chyba tak się nazywa) nie używając koncentratora ani switcha, jeśli tak to w jaki sposób i czy potrzebny jest jeszcze jakiś sprzęt a jeśli jest potrzebny to jak wygląda i gdzie się go podłącza. Jak ktoś odpowie na wszystkie pytania to jest mastah.

__

VIP
scR

2003-07-07 18:54:09

mozesz zwiazac sznurkiem :D

__

VIP
bizzare

2003-07-07 19:10:44

ja podlaczylem z kumplem nasz kompy rownoleglym i wszystko cacy chodzilo.

__

Użytkownik
ziel1na

2003-07-07 20:10:25

Poprostu od jednego do drugieg ciagniesz kabel i to wszystko. Potrzebne sa tylko 2 sieciowki. Ja tak mam i jest zajebiscie ;-)

__

Użytkownik
Rooki

2003-07-07 21:42:21

Dokladnie, nie jest to chba zbyt skomplikowane. Tylko juz nie pamietam czy skretka powina byc zarobiona z przeplotem czy bez.........

__

VIP
bizzare

2003-07-07 21:51:56

kurde ja sie tez na tym nie znam, ale wystarcza dwie sieciowki i kabel do nich...

__

PRO
sxl

2003-07-07 23:46:18

z tego co ja pamietam, to zeby wpinac do swithac albo huba potrzeba troszke innego kabelka niz gdy sie laczy 2 kompy bezposrednio...

__

Użytkownik
canis

2003-07-08 00:49:46

no coz ;p
potrzeba az 2 sieciowki :) do tego kabelek pozniej kabelek crosujemy podlaczamy do sieciowek :-) i to wszystko :)) nie potrzeba wtedy zadnych hubikow switchow :P i innego gowna :) to chyba na tyle, a polaczenie dwuch kompow do siebie mozna robic na bardzo wiele sposobow :)
1. polaczenie szeregowe po comach :)
2. polaczenie po LPT szybsze troszke :p
3. polaczenie na skretce (rewers)
4. polaczenie przez huby na 2 kompy szkoda siana :)
5. jeszcze mozna koncentrykiem sie polaczyc :)

mozliwosci kupa troszke pomyslunku i juz jest git... jezeli nie wiesz jak dokladnie krosowac kabelek polecam jakas stranke zajmujaca sie takimi sprawami :) jest ich naprawde duzo :)

__

Użytkownik
vvitkacy

2003-07-08 08:32:22

No tak, ale żeby skrosować tą skrętkę trzeba mieć specjalny zaciskacz do styków, a nie każdy ma w domu taki specjalistyczny sprzęt, a do koncentryka trzeba jeszcze jakieś terminatory kupować i podobno szybko się psuje

__

Użytkownik
canis

2003-07-08 20:22:25

oops nie pomyslalem :p ja takowa zaciskarke mam na chacie :) wiec nie ma problemu ale wiem ze idziesz do sklepu komputerowego poprosisz o kabelek krosowany i heja :)) a koncentryki potrzebne terminatorki na koncowkach sieci... czyli az 2 :) i czy sie psuja ? hmm mi sie tam nigdy nie popsul :) a juz z tym robilem rozne kombinacje :) ale i tak polecam krosowany kabelek idziesz do sklepu i nie powino byc z tym problemu :-)

__

VIP
coshee

2003-07-10 19:02:54

Slyszalem ze ponoc mozna w q1 grac na bezposrednio polaczonych przez modemy kompach.

__

Użytkownik
canis

2003-07-12 02:22:23

eee? z tego co wiem to jakos srednio to wykonalne ale ja moge byc w blendzie nigdy sie z czyms takim nie spotkaslem :)
chyba ze mylisz to z polaczeniem szeregowym ale nie mam dokladnie pojecia jak niby ma dzialac polaczenie dwochmodemow do siebie ja tego nie widze za chuj jak to jest mozliwe...

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

729 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie