CGL IV

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
mat1x

2003-06-24 00:13:45

Jestem ciekaw Waszych opini: jaka gra/platforma i dlaczego akurat tak a nie inaczej =]

__

VIP
scR

2003-06-24 00:39:57

Quake 3 Arena, 1v1 vQ3... moj ulubiony tryb i w koncu sam bym startowal...

__

VIP
mik

2003-06-24 10:15:37

q2 albo q3 z przewaga na to pierwsze ;]]], jezeli q3 to tylko promode1.0 (niech bedzie ewentualnie gowniane cpma) i najlepiej tdm (jezeli sie nie da to 1/1 :/)

__

VIP
mat1x

2003-06-24 11:11:42

ja za to glosowalbym na vQ3 TDM :)
imo 3 CGLe z rzedu 1/1 to za duzo i teraz TDMowcy powinni dostac swoja szanse, a vQ3 dlatego, ze przyjechaloby conajmniej 2x wiecej klanow niz gdyby zorganizowac CPMA TDM

__

PRO
igor

2003-06-24 12:38:51

1. vQ3 TDM
2. CPMa TDM (reaktywacja lc ? :))
3. vQ3 1/1
4. CPMa 1/1

__

Użytkownik
Bs0d

2003-06-24 14:47:23

Ehh tdm to najgorsze co mozna zrobic. Juz o tym pisalem na tym smiesznym boardzie CGL ale napisze jeszcze raz. Polskie mecze vq3 tdm sa nudne do ogladania :/ Dla graczy liczy sie tylko utrzymanie sektorow i wyniku do konca. I potem wyniki na dm7 sa rzedu 80:70 (wspominam mecz gp vs h, ktory niedawno na GTV ogladalem), a nie tak jak za granica 210:200. Z kolej CPMa tdm to tez zly pomysl, bo faktycznie klanow CPMa moze nie jest za duzo, ale za to graczy ktorzy reprezentuja wysoki poziom jest bardzo duzo. Dlatego tez powinno byc CPMa 1v1. W takim przypadku mozemy nawet liczyc na przyjazd graczy z zagranicy, co by moglo podniesc renome naszego kraju na scenie esportowej :P Jak juz zoom wspominal tacy gracze jak toxter, raven i wielu innych byli by w stanie przyjechac do Polski na wielki turniej CPMa 1v1. Ok wiecej mi sie nie chce pisac. Dodam tylko slawne slowa messa:

"PLAY MORE PROMODE" =]]

__

Użytkownik
Bs0d

2003-06-24 14:48:35

Igor chyba ci sie cos pomylilo :P Jak juz to ta kolejnosc powinna byc na odwrot:
1. CPMa1/1
2. vQ3 1/1
... =]]]

__

VIP
fragmat1c

2003-06-24 14:56:24

a moze by tak polaczyc cgl'a z tym spotkaniem z litwinami itp?, miejsce jest idealne, sprzet tez bedzie spoko, a ludzi mozna by sporo zaprosic, kwestia ilu przyjedzie...no i termin jeszcze tak dokladnie nie znany...

__

VIP
Krypton

2003-06-24 14:58:47

vq3 tdm na swiatowym poziomie to wyniki rzedu 140-130 na dm7

__

PRO
igor

2003-06-24 15:20:29

raczej 280-270 - qpo vs. ic

__

PRO
igor

2003-06-24 15:21:09

CPMa jest za to arcy ciekawe - 350:0

__

PRO
igor

2003-06-24 15:21:53

dlatego proponuje vQ3 TDM, zaprosilo by sie troche znanych klanow z czech, litwy itd...

__

VIP
bizzare

2003-06-24 15:59:41

powinno byc qw, dlatego ze juz dawno nie bylo takiego turnieju lanowego w Polsce... nie bic mnie :)

__

VIP
lecho

2003-06-24 16:09:33

A ja obstawiam za vQ3 1v1. Dlaczego - pisalem gdziestam w newsie.

__

VIP
bizzare

2003-06-24 16:12:28

Wg. mnie na pewno bedzie vQ3 1v1, ale chcialbym QW :)

__

Użytkownik
Bs0d

2003-06-24 16:15:56

Pisalem ze nie chce tdm CPMa, no chyba ze ty grajac 1v1 jedziesz wiare 350:0 =o

__

VIP
vaf3l

2003-06-24 16:48:55

jesli bedzie tdm obojetnie czy vq3 lub cpma ogromna liczba graczy niezrzeszonych w zadnym klanie nie bedzie miala okazji uczestniczyc. pozostanmy przy tym co bylo : 1v1 cpma.

__

Użytkownik
dave

2003-06-24 17:26:25

vanilla one on one :)
co bedzie to bedzie, ja i tak udzialu brac nie bede :P

__

VIP
ash

2003-06-24 20:20:03

- ale za to graczy ktorzy reprezentuja wysoki poziom jest bardzo duzo

wymien ich...bo ja ci moge na palcach jednej reki policzyc: zoom, mess, zik, sergi, katz dodaj kilku swoich wymyslonych ktorych zoom nie jedzie roznica 20 fragow i bedziesz mial 'duzo' graczy.

Chyba nie myslicie ze cgl jest nastawione na gry ktore sa bardziej efektowne, wtedy by nie brali cs:>, to jest przedsiewziecie a wszystkie statystyki w pl i na swiecie nadal wskazuja ze vq3 jest bardziej popularne, policzcie sobie turnieje i frekwencje na nich nim ktos zacznie odpowiadac na tego posta:)

Zreszta panowie z cgl wiedza jakie beda gry zanim puszcza info o kolejnej edycji, a te sondy i klotnie na forum cgl chyba wiadomo jak sa brane pod uwage.

__

VIP
mat1x

2003-06-24 20:50:38

Najlepiej zrobmy turniej pm only dla ludzi z zagranicy, przygotujmy im sponsorow, zakwaterowanie, nagrody - bedzie super, wszyscy beda dobrze sie bawic, tylko nie sami Polacy, ktorzy sa organizatorami. Trzeba zorganizowac taki turniej, na ktorym frekwencja dopisze, a do grona faworytow nie beda zaliczac sie dwie osoby. Takim turniejem bylby wlasnie vQ3 TDM.

__

VIP
mat1x

2003-06-24 20:57:03

Szkoda gdyby organizatorzy po raz czwarty wybrali taka opcje zawezajac szanse na zwyciestwo i nagrody po raz kolejny do okolo trzech osob. Szkoda, bo takiej sytuacji w vQ3 TDM by nie bylo.

__

VIP
mat1x

2003-06-24 21:00:00

Ale osob spelniajacych trzy kryteria: niezrzeszonych w zadnym klanie, grajacych na wysokim poziomie i chetnych na przyjazd do Wawy na turniej, raczej nie znajdziesz.

__

PRO
igor

2003-06-25 12:05:54

timelimit 5h :D

__

PRO
igor

2003-06-25 12:09:12

CPMa 1/1 - nie, bo nikt procz zooma, messa, xtsa, zika, katza, sergiego nie traktuje tego tak serio...

vQ3 1/1 - matr0x vs. mar1o final...

CPMA TDM - za mało teamow

vQ3 TDM - !!!

__

VIP
scR

2003-06-25 12:24:07

myslisz ze mario by sie pojawil :) ?

__

Użytkownik
Bs0d

2003-06-25 14:51:56

Na vq3 i tak matr0x by wygral wiec nie mowcie o zacietej walce o 1 miejsce... A na CPMa moze wygrac wiele osob: mess, zoom, zik a nawet matr0x, jesli tylko pogra pare tygodni. I dajcie se spokoj z tym tdmem!!

__

VIP
scR

2003-06-25 15:44:19

na vq3 bedzie zacieta walka... wiecej osob ma szanse na wybicie, a pm przyjedzie matrox mess zoom i jeszcze pare osob i to samo ciagle...

__

VIP
vaf3l

2003-06-25 19:02:34

nieprawda, my z bsodem bedziemy trenowac i zownujemy turniej :D:D

__

VIP
vaf3l

2003-06-25 19:04:00

hmm poza tym jak przyjezdza fatal czy cooler na turniej zagranica to nikt sie nie czepia ze oni wygraja. kazdy stara sie przynajmniej im dorownac. jesli chodzi o vq3 tdm to tez jest jasne ze hool vs t5 bedzie i tyle :p

__

VIP
scR

2003-06-25 19:51:34

na poziomie swiatowym nikt sie praktycznie ich nie boi, tam kazdy moze wygrac wiec nie jest tak jak mowisz, co do fatala to chyba mowisz o ut2k3 :)

__

VIP
mat1x

2003-06-25 20:10:27

dokladnie
a w TDMie jeszcze bardziej wyrownana walka by byla

__

VIP
mat1x

2003-06-25 20:16:10

Widze, ze myslisz ogolnikami. Zrozum, ze nie ma sensu organizowac turnieju, w ktorym 8 graczy zagraloby na wysokim poziomie i z ktorych tylko 3-4 mialyby wyrownane wyniki, a cala reszta bylaby minusowana. Tak wlasnie wygladalby turniej CPMA 1/1. Nie rozumiem dlaczego wciaz te same osoby mialyby byc faworyzowane, a inni, ktorych jest zdecydowanie wiecej, mialyby byc pokrzywdzone. I odnosnie tego co pisales na boardzie cgl'a: jest duzo osob, a nie jedna, ktore przesiadly sie z cpma na vq3 (np. ja).

__

Użytkownik
dave

2003-06-25 21:54:41

Co to za gadanie - "i tak wygra matr0x", albo "po co robic turniej jak 3 graczy pogra a reszta dostanie do minusa" - hehe, przeciez po co wogole robic turniej. Umowmy sie tak- eliminacje WCG Poland wylonily na wieki wiekow najlepszych graczy Q3 w polsce i inaczej juz nie bedzie. Umowmy sie ze nie ma rzeznika na matr0xa i dzieci idzcie sie uczyc a nie grajcie w kłejka bo to nie ma sensu, nie dacie rady.

Zmobilizujcie sie, matr0x czy mar1o to sa ludzie tak jak kazdy z nas i idzie ich ograc i zrobic z tego sensacje, ale mozna tego uczynic tylko na turnieju, a nie na gadaniu kto wygra, albo kto jest lepszy.

Pozatym to schodzimy z tematu- ja jestem za vq3 1/1 poniewaz na dzien dzisiejszy jest "tu" najwiecej rywalizacji oraz najwieksze zainteresowanie. Nie biore pod uwage SC ani CS :P
Przyznam, ze jestesmy fest zacofani i podniecamy sie na turnieju ktorego jeszcze nie ma, a tak naprawde to powinien byc juz dwa lata temu z iloscia graczy przekraczajaca ilosc mieszkancow Gliwic hyhy :D
Po co ja sie wpiepszam jak i tak mnie tam nie bedzie :P Chociaz nie wiem jaka data cgl'a sie szykuje, ale podejzewam ze wakacje...

__

VIP
scR

2003-06-25 23:12:25

Czytam sobie forum cgl4 i nie moge skonczyc. Te wszystkie posty sa takie ciekawe, jeden smieszniejszy od drugiego, to lepsze niz dowcipy bez watpienia!

"Nie mam pojecia czy w Q3 istnieją jakie kolwiek klany?"

"Mysle ze gracze Quaka oszukuja i zakladaja dodatkowe konta... "

"moze i masz racje, ale spojrz na to z innej strony... kazdy dzieciuch kupujacy kompa, pierwszym FPSem za ktorego sie wezmie bedzie Q3 bo ta gra jest poprostu slawniejsza, dlatego wydaje ci sie ze jest was wiecej. gosc pogra miesiac i zacznie grac w co innego. Jesli chodzi o graczy "pro", to jest ich w Q3 duzo mniej niz w UT... taka jest prawda, wiecej amatorow gra w Q3 niz w UT, przez co wydaje sie wam wszystkim ze jest was wiecej."

"UT jest zwykla sciera :- )"

"Następny inteligent, do czego to doszło, że zostałem nauczycielem quakowców ;p Widzisz misiu w UT i tak movement jest kilka razy bardziej rozbudowany niż w Quaku. Wy macie w Q jedynie jakieś niedorobione strafe jumpy, którymi można skakać tylko do przodu i z rozpędu. W UT dodge mozna wykonać w każdą stronę oraz wykorzystać do zwiększenia prędkości w poruszaniu się do przodu. Można też robić jeszcze coś wykożystując elementy budowy mapy ale nie będę się już produkowal bo i tak za dużo żeby sie Ci w główce zmieściło. Także schowaj te swoje uwagi niespełnionej i niedouczonej lamki w UT i przestańcie mowić ze UT to gówno i nie ma graczy pro, bo wam do nich brakuje ze 2 lata pomimo zajebistego aima który to właśnie w Q odgrywa decydującą rolę ze względu na ograniczony movement. I to widać po graczach, ktorzy przeszli do ut2k3 z Q, więc i tu się myslisz skarbeńku. A jak ktoś sie przyczepi do movementu w ut2k3 to go tak wyśmieję, że bedzie słychać aż za Atlantykiem "

"gracze quake wyglądają bardzo śmiesznie z jedną ręką napakowaną od ruszania myszą a drugą cherlawą bo na klawiaturze prawie wogóle nie operują hihi zupelnie jakby robili coś często pod kołderką "

"sam przyznaleś mi rację ze quakowcy maja lepszego aima... a ja pytam dlaczego i od razu odpowiadam: bo wymusza to ograniczony movement "

"a zresztą nie będę sobie strzępił języka na takich "fachowcow" jak Ty
off" (zwrot gracza ut do messa :D )

Szacunek dla messa i Krogotha, gasza ludzi postami :)

__

Użytkownik
dave

2003-06-26 01:15:58

hyhy no faktycznie niezle jaja, ja juz tam nie czytalem tych postow bo szybciej pojawiaja sie nowe niz je czytam :)

__

VIP
mat1x

2003-06-26 01:32:49

Najlepsza jest ta najdluzsza wypowiedz o movemencie :D

Tez lookalem tego boarda i czasami az krew mnie zalewala jak czytalem tego typu idiotyzmy, ale powstrzymalem sie od komentarzy, bo takowe zazwyczaj wywoluja dluga, bezowocna klotnie z jakas lamka i wplywaja niekorzystnie na nerwy :D.

__

VIP
mat1x

2003-06-26 01:34:11

Ok, szanuje Twoje zdanie, ale IMO na dzien dzisiejszy wiecej rywalizacji jest w vQ3 TDM :).

__

Użytkownik
dave

2003-06-26 11:27:50

Bo grasz pewnie tylko vq3 tdm :-)
Ja ci powiem ze w polsce tdm stoi na kiepskim poziomie, nawet nie zagralismy meczu z jakas szanujaca sie druzyna zeby sprawdzic na jakim etapie jestesmy (stwierdzam to po tym co widac chociazby na demach, lub gtv)- bron Boze, lepiej nawet nie grajcie :P
Nie mowie, bo napewno na turniej przyjechalo by sporo druzyn i byla by ostra walka. Ale ostatnio mielismy 2x turniej w cafe Giga - przypominam ze uwazane za druzynowe mistrzostwa polski, ale zainteresowanie turniejem jak na taka skale nie bylo zbyt wysokie. Pozniej turniej w Przemyslu (4 druzyny?) i w Lodzi. Ostatnio bylo ich troche i mozna bylo wylonic ta najlepsza druzyne. Oczywiscie w 1/1 tez byly turnieje ale byly bardziej lokalne, a z mistrzostwami polski juz dawno nie mielismy do czynienia zeby wylonic tego naprawde no.1 lanoweg rzeznika.

__

VIP
mat1x

2003-06-26 13:50:49

Po hum2 nie bylo w Polsce turnieju na lanie, ktory oficjalnie (ani nawet nieoficjalnie) moznaby nazwac Mistrzostwami Polski TDM na lanie (nawet ten w Lodzi z powodu braku paru istotnych graczy w teamach oraz z powodu zmiany systemu rozgrywek na 10 minutowe mapy). Widac, ze turnieje organizowane w centrum Polski ciesza sie powodzeniem (Lodz, Wa-wa), a te w innych rejonach uznawane sa raczej za lokalne (pozatym slabe nagrody uwzgledniajac, ze wygrana trzeba podzielic na 4) i nie ciesza sie zainteresowaniem klanow. Organizujac turniej w Cyberlandzie, na frekwencje nie mozna by bylo narzekac. Co do poziomu to nie wiem czy poziom polskiego 1v1 vQ3 jest na tyle dobry, ze, wedlug Twojego rozumowania, z latwoscia mogliby powalczyc z "jakims szanujacym sie przeciwnikiem zagranicznym".

__

VIP
lecho

2003-06-26 16:44:05

Organizacja turnieju tdm to podzielenie liczby uczestnikow przez 4 i pomnozenie kosztow przez 4... co sie w sumie nie oplaca. A o wygrana jak zwykle walczylyby ff, h, gp, u, t5, 666 -> BORING!

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

5929 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie