Zachecamy ludzi do wspierania e-sportu=]

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Bs0d

2003-05-27 09:48:38

Ostatnio na serwisie esports.pl pojawilo sie wiele artykulow, ktore maja zachecic Polakow do wspierania rozwoju esportu. Sxl pisal aby kazdy gracz wlaczal sie w komentowanie newsow i podsuwanie ciekawych pomyslow, no to ja wlasnie to robie =P. Wedlug mnie na tej stronie powinien pojawic sie ranking osob ktore przyczynily sie do rozwoju e-sportu w naszym kraju. Powiedzmy na przyklad, ze ktos zorganizowal jakis turniej. Za sama inicjatywe dostanie bazowe 100 punktow i do tego premie, np:
+10 za postawienie GTV, scorebota lub shoutcast
+10 za hosting na popularnej stronie o tej grze
+20 za udzial wiecej niz 50 osob
+20 za nagrody o wartosci powyzej 1000 zl
+25 za relacje w prasie
+30 za turniej rozgrywany na kilku grach (q3/cs albo vq3/cpma)
+50 za relacje w TV
... i jeszcze kilka innych premi co jednak teraz jest malo istotne.

Najwaznijsze w tym calym rankingu powinno byc rowne traktowanie wszystkich gier, a nie skupianie sie tylko na q3 albo cs. Dodatkowo dla kazdej gry mozna by zrobic oddzielny mini-ranking i potem porownac aktywnosc sceny w Polsce, np: scena ktorej gry ma najwiecej turnieji, a ktorej ma turnieje najlepiej zorganizowane. Caly ten projekt mozna uogolnic rowniez do lig internetowych i innych dzialalnosci na rzecz e-sportu, np: mozna by wyroznic osoby ktore podjely sie prowadzenia radia i shoutcastowania waznych meczow czy tez obsluge GTV.

Co roku albo pol roku mozna by wybrac najbardziej zaangazowanego w rozwoj esportu w Polsce czlowieka i oprocz wyroznienia na www przeslac mu dyplom z podpisami redakcji albo cos w tym stylu =]

Zapewne wiele osob stwierdzi ze moj pomysl jest bezsensowny i pisze to tylko dlatego ze sie nudze =P, ale zauwazcie ze takie cos moze zmobilizowac potencjalnych organizatorow do podniesienia renomy swoich turnieji a takze zachecic tych, ktorzy sie wahaja. Dodatkowo nalezy pamietac o wartosci historycznej takiego projektu, bo gdy za kilka/kilkanascie lat esport rozwinie sie na dobre to ludzie beda szukac jego pionierow w danym kraju. Dlatego tez nalezy siegnac pamiecia do starszych turnieji, a nie skupiac sie jedynie na nowych.

Teraz pora na zadanie najtrudniejsze, a mianowicie wylonienie osoby ktora ma sie tym zajac. Przede wszystkim nigdy nie zrobi takiego czegos jednostka. Powinni sie tym zajac redaktorzy esports.pl (=P), w zaleznosci od gry ktora sie interesuja (tak aby kazda gra w rankingu miala wlasnego przedstawiciela w redakcji). Dodatkowo nic z tego nie wyjdzie bez pomocy super mastaha od php, ktory bylby w stanie stworzyc takie tabelki, czyli imho kobe'go =]]

No to tyle gledzenia z mojej strony. Rozpatrzenie projektu pozostawiam czytelnikom i redaktora i prosze o komentarze (tylko mnie nie zabluzgajcie na smierc :P).

__

PRO
Lucas

2003-05-27 10:19:22

Jasne - problem z w tym ze nas malo jest, a nie o wszystkich turniejach nas ludzie informuja...

__

Użytkownik
Bs0d

2003-05-27 10:47:16

Fakt zapomnialem o jednym napisac =P Przede wszystkim to organizatorom turnieji powinno zalezec na wyroznieniu i to oni powinni przysylac informacje o turniejach, a zadaniem redakcji bylo by tylko uzupelnianie tabelek i ewentualnie sprawdzanie wiarygodnosci danych imprez =]

__

Użytkownik
Nikon

2003-05-27 14:48:00

pomysl bardzo ciekawy mozna by cos takiego zorganizowac i zrobic ale wydaje mi sie ze wiekszosc ludzi leje na to i to jest problem :) kazdy ma w dupie wyroznienie o ktorym ludzie beda mowic moze z 2 dni a potem nic o tym nikt nie wspomni ani slowem :(

__

PRO
sxl

2003-05-27 15:19:34

poza tym, kto by to ciagle sprawdzal bsod? kto by sprawdzal autentycznosc tego wszystkiego? a na pierwszy miejscu i tak bylby igOR, zerknij na jego profil :D ale pomysl do zrealizowania, tyle ze tylko przy 2-3 osobowej ekipie analizujacej autentycznosc

__

Użytkownik
Bs0d

2003-05-27 18:27:07

Tzn najwiekszym problemem bylo by dopisanie starych turnieji, bo dopisywanie nowych to by byla bulka z maslem. Pod uwage oczywiscie bralo by sie jedynie turnieje np z liczba graczy wieksza niz 20 a nie jakies lokalne itp. Co do sprawdzania autentycznosci to mysle ze osoby z redakcji sa na tyle zaufane ze mogly by to robic, a w razie jakichs machlojek zapewne sami gracze dali by znac o sobie :P I wcale nie wiem czy Igor bylby na pierwszym miejscu, bo pamietaj ze pod uwage nalezy wziasc rozne gry, nie tylko q3 :P Pewnie i tak nic z tego nie wyniknie ale jak ktos ma duzo wolnego czasu to moze o tym pomyslec =]

__

VIP
Krypton

2003-05-27 18:35:22

Nie da rady robic jakichs bezsensownych punktow. To by bylo troche nie fair. Ktos postawi gtv na 5 minut siadzie i niby mialby dostac pkt? Gdy np. bryan postawi na caly turniej. Chodzi o to, ze te punkty nie przejda. Jesli juz wylonic najlepszych to trzeba zrobic jakies glosowanie na temat osoby, ktora najbardziej zostala zapamietana przez graczy przez ostatnie 2-3 lata. Np. ven0m, hugo i inni, ktorzy dla sceny zrobili duzo.

Powiem tylko, ze w planach jest zrobienie takich nagrod, ale na razie nic wiecej.

__

Użytkownik
Bs0d

2003-05-27 18:49:04

Co jak co Krypton ale glosowanie bylo by jeszcze bardziej bezsensowne. Tu sie maja liczyc zaslugi a nie popularnosc. A co do punktacji to jest ona tylko przykladem, wcale nie musi byc punktow za GTV, ale za relacje w TV to chyba powinna byc jakas premia? =o

__

VIP
Krypton

2003-05-27 21:29:02

Dlatego tymi nagrodami zajelaby sie redakcja esports.pl, ktora by wszystko wylonila. Ale o tym (byc moze) wkrotce.

__

PRO
sxl

2003-05-27 21:34:23

Wiecie ludzie, za ciekawe topici, pomysly albo jakies smiechowe rzeczy mozna dostac mase plusow. tutaj kolega bsod sie wysilil i juz plusik laduje na jego koncie! :D

__

Użytkownik
Bs0d

2003-05-27 21:38:24

Hehe wsumie to sie az tak nie wysililem tylko cos mnie tak naszlo po przeczytaniu twojej kolumny sxl i to jeszcze w trakcie meczu CPMA :P

__

VIP
s4iek

2003-05-27 22:24:04

To mi juz mozecie klikac plusiki. Niedlugo zobaczycie dlaczego. :D

__

PRO
sxl

2003-05-27 22:52:46

czekam z niecierpliwoscia :)

__

VIP
Krypton

2003-05-27 23:48:31

moze w koncu odchodzi ;)

__

VIP
s4iek

2003-05-28 15:12:06

dreams! ;o

__

PRO
sxl

2003-05-28 15:34:00

sai pewnie shackuje eSp a potem powie ze to tez jest tworcze :P

__

VIP
s4iek

2003-05-28 18:38:57

co zle to nie ja. ;d

__

PRO
igor

2003-06-04 12:29:47

ven0m to dopiero zrobil dla sceny ! -lol- :)

__

PRO
sxl

2003-06-04 16:22:09

:)

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1597 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie