Praca licencjacka na temat e-sportu

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Valdronix

2013-03-23 23:57:51

Hej, jestem studentem 2 roku wychowania fizycznego, do pisania pracy licencjackiej został mi niecały rok, jednak szybko zleci. Chciałbym obadać interesujący mnie temat już zawczasu. W swojej pracy licencjackiej chciałbym omówić kwestię E-sportu, jest to nowa gałąź sportu, przez co mało jest prac badawczych w Polsce na ten temat, nie wiem jak z resztą świata. W pracy swojej chciałbym zamieścić stosowną wiedzę opartą na publikacjach myślę, że najczęściej internetowych, rzetelnych opisujących e-sport w jego ogólnym charakterze.
I tu moja prośba, jeżeli ktoś zna jakiś dobry tekst o E-sporcie, podajcie linka do źródła.
Osobiście jestem graczem Lola, aby nie rozwlekać swojej pracy na całą masę różnych gier, wolałbym się skoncentrować na tej jednej, którą defakto znam najlepiej, a sfera e-sportowa jest z nią żywo połączona, dlatego też publikacji z tej gry w kontekście E-sportu prosiłbym najwięcej.
Prawdopodobnie w mojej pracy zmieści się również wątek ankiety, więc jeżeli macie jakieś pomysły na pytania do tejże ankiety, to byłbym bardzo wdzięczny.

__

VIP
Pajda

2013-03-24 12:59:06

Moim zdaniem jezeli piszesz o esporcie to sie nie ograniczaj do lola, bo w ten sposob omijasz cala historie esportu i jej najwieksze postacie, w tym ciekawe dla takiej pracy przypadki jak Johnatan Wendel, czyli najbardziej znany zawodnik na swiecie, ktory z jednej strony codziennie zamyka sie w piwnicy na wiele godzin by cwiczyc granie, z drugiej zaczyna dzien od dlugich biegow i ma bogate doswiadczenie sportowe, od plywania gdzie dotarl do rozgrywek ogolnokrajowych po tenis gdzie byl kapitanem uczelnianej druzyny.

Najlepiej zwroc sie do Michala Blicharza, wprawdzie nie wiem na ile jest on teraz zapracowany, a na ile dostepny, ale jezeli chodzi o wiedze o zawodnikach i publikacjach, to pewnie ma najwieksza. Poza tym ma dosc wysoki stopien w judo, troche sedziowal i pochodzi z rodziny zwiazanej z judo, przykladowo jezeli dobrze pamietam, jego siostra byla w reprezentacji, wiec biorac pod uwage co robi i robil w esporcie sam tez jest dobrym przykladem do opisania.

Natomiast jezeli bedziesz cos pisal o reprezentacjach w esporcie i mial jakies pytania dotyczace wczesnych osiagniec Polski, czyli UT, to moge na nie odpowiedziec. Takze troche jezeli chodzi o esport jako media. Ogolnie jednak najlepiej mnie lapac mailem.

Poszukaj tez roznych badan i publikacji dotyczacych wykorzystania gier w roznego rodzaju terapii. Jezeli dobrze pamietam, gdzies uzywa sie gier do poprawiania wzroku, chodzi o nauczenie reagowania na ruch, a takze byly jakies publikacje dotyczace Nintendo Wii w cwiczeniach z dziecmi i osobami starszymi. Wprawdzie to nie jest esport, ale przyklady wykorzystania gier, ktore tez mozna jakos odniesc do esportu przez wyciagniecie odpowiednich wnioskow.

__

Użytkownik
Valdronix

2013-03-24 15:19:59

Dzięki za cenną uwagę do Lola i historii. Bardzo pomocna wypowiedź.

__

Użytkownik
novat1cGFO

2013-03-27 10:53:47

Wszedłeś na wygasły portal, który nigdy nie pisał o LoLu, i który w latach najlepszych dla eSportu pisał o takich grach jak Quake, Starcraft, Unreal Tournament, WarCraft czy CS (czyli kolebce eSportu) - a oczekujesz informacji na temat śmiesznego LoLa. Zabawne.

Pajda w pigułce (na jego możliwości i standardy pisania to dał z siebie 5%) opisał krok po kroku na czym mógł byś się skupić. Niektórzy się nawet z Pajdy śmieją że powinien zrobić profesruę z eSportu. To jeden z niewielu dinozaurów, z którymi jest jeszcze w miarę kontakt, i powiem Ci że nie wyszedł byś źle na współpracy z nim. :)

A co do samego LoLa - też w niego od czasu do czasu gram, i świetnie się bawię. To bardzo dobra gra, żeby chwile sobie bezstresowo poklikać - dobrze się przy niej bawi. Ale czy to dobra gra na turnieje - według mnie nie.

Jeden z redaktorów tego portalu kiedyś napisał artykuł że na turniejach powinniśmy grać w skomplikowane, trudne gry - a umówmy się - jest wiele gier dużo bardziej wymagających od LoLa.

Ale to już inna bajka. :)

PS: Autor artykułu -> Pajda :D :D

__
warsow

Użytkownik
Valdronix

2013-03-27 23:34:41

Zauważyłem, jak przeglądałem portal, że nie ma nic o LoLu, trochę mnie to zdziwiło. Wygasły, szkoda.

Pajda, pomógł, to się liczy,zagajenie o historii e-sportu jest istotne na początku pracy, starzy doktorzy muszą mieć chociaż jakiś fragment informacji, że e-sport istnieje i nie wymyśliłem sobie tego z kosmosu. Powiedział mi też o kim napomknąć, o jakich ikonach, z kim się kontaktować.
Choć grasz w LoLa sam mi za dużo nie podpowiedziałeś. Chciałbym pisać o LoLu bo ze środowiska e-spotu jest to mi pozycja najbliższa, za czasów starszych nie miałem okazji ani grać w SC, CS czy Quaka, mój komp nie siorbał nic powyżej heroes 3.

__

Użytkownik
Bezołowiowy

2013-03-28 22:31:00

Ten portal przeżywał lata świetności (tak na oko) w latach 2005-2008, więc... wiesz. O LoL-u wtedy nie było mowy nawet, najwyżej jakaś DOTA czy coś, nie orientuję się za bardzo, bo nigdy mnie takie gry nie interesowały. Poza tym, tak jak chłopaki wyżej napisali, e-sport to nie jakiś śmieszny LoL, ale właśnie gry takie jak Quake, CS, UT, Starcraft itp. Do tego towarzystwa dodałbym jeszcze Wolfenstein: Enemy Territory, bo grałem w to namiętnie ;)

Generalnie to trzeba uświadomić wszystkim nowym użytkownikom, że ten portal nie żyje już od ponad dwóch lat i nie ma sensu szukać tu pomocy, chociaż, paradoksalnie, czegoś ciekawego się tu dowiedziałeś :)

__

Użytkownik
icee

2013-04-22 14:33:16

Jeżeli odezwał się Pajda i skierował do Carmaca to już jest spora pomoc ;d. Rzeczywiście lol, mimo że w tej chwili zdominował w zasadzie wszystkie sceny, nie jest najlepszym przykładem. Z bazy esp.pl przy zmianie layoutu zniknęło trochę treści ale sądze że nie zrobiłbyś źle przeglądając stare teksty bo w zasadzie dałoby się odtworzyć z tego całą nowożytną historię esportu.

__

Użytkownik
kleo4

2013-09-21 12:31:00

Chciałabym serdecznie polecić suplementy diety http://weight-loss.pl/ . Ja schudłam po nich naprawdę sporo, więc z czystym sumieniem mogę polecić i Wam. Warto spróbować.

__

Użytkownik
en4for4k

2014-06-04 13:47:10

Chętnie przeczytałbym tę pracę :)

__

Użytkownik
rhattyer

2015-01-16 15:00:26

o, to jest bardzo ciekawy temat. Duzo do pisania. I tez bardzo ciekawo.
Powodzenia

__

Użytkownik
tomcyrul

2016-01-07 13:58:33

Coraz więcej takich prac powstaje z tego co słyszałem. No i fajnie.

__
Tomek Cyrulski

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4594 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie