Moje trzy grosze o tragedii w Smoleńsku

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
qwe

2010-04-20 21:44:03

Chciałbym dorzucić moje trzy grosze o tragedii w Smoleńsku. Właściwie to o otoczce, która dotyczy tego całego wydarzenia.

-----

Fakty po faktach od 5-tej minuty:

http://www.tvn24.pl/28377,1652804,0,1,fakty-po-faktach,fakty_wiadomosc.html

arcybiskup Józef Życiński:
To poczucie wspólnoty wartości jest czymś co nas jednoczy i nie wolno nam tego zbagatelizować a już w szczególny sposób nie wolno równać do poziomu tych naszych rodaków którzy chcieli by występować w roli detektywów i tropić jakiś spisek międzynarodowy tam, gdzie znajdujemy przepiękne świadectwo chrześcijańskiej solidarności i koordynacji tych dwóch płuc o których mówił Jan Paweł II.

Justyna Pochanke:
Ano właśnie doskonale ksiądz biskup wie, bo przed chwilą wspomniał, że na drugim biegunie polskich emocji czai się czyste szaleństwo, ze będą tacy którzy powiedzą, ze to jest wina Rosji, ze to jest zamach, ze to nie przypadek. Może najlepsza jest prosta recepta, która podaje profesor Wojciech Sadurski na te najbliższe dni, tygodnie, miesiące a najlepiej i lata “Niech miarą naszego hołdu będzie powaga funkcjonowania państwa i rozwaga nas wszystkich, jak najmniej bredni o spiskach i tajnych planach, o tym, ze to Rosjanie albo WSI, ze ta katastrofa to nie przypadek.

W zasadzie można by tutaj przytoczyć wpis z tego bloga:
http://ksymenes.salon24.pl/172142,rosyjskie-standardy-czyli-przepraszanie-jest-przedwczesne

by dać kontrast temu, jak mocno TVN manipuluje opinią publiczną, jednak dodam jeszcze coś od siebie.

Celowo w TVN wykorzystano zabieg ośmieszenia pewnej grupy społecznej (w zasadzie bez podania żadnych argumentów) po to by obniżyć ich wiarygodność i zrazić do nich społeczeństwo. Co abp Życiński widzi złego w tym, że część osób prowadzi śledztwo na własną rękę? Chyba powinniśmy się cieszyć z tego, że istnieją tak niezależne i zaangażowane osoby, które podejmują się takich działań na własną rękę, nieprawdaż? I nawet jeśli większość tego typu śledztw jest nonsensowna to zawsze znajdzie się perełka z którą warto się zapoznać. No i jeszcze wspomnijmy, że TVN jest jednym z ostatnich mediów, które powinno tego typu rzeczy mówić, zwłaszcza w świetle ich kompromitujących pseudośledztw w sprawie rzekomym molestwoaniu pracownic przez prezydenta Olsztyna, materiałów o Decanie Ganley’u w programie “Uwaga” czy też maybachu Rydzyka, którego nikt nie widział.
Przecież właśnie gdyby nie takie osoby to dalej ludzie bezgranicznie wierzyliby w brednie rządu USA (i nie tylko) i ich zapewnień o tym jak to sprawców ataku na WTC wykryli po paszportach, które rzekomo wypadły z samolotu uderzającego w WTC i tym podobne historie.

Czy TVN i abp Życiński podali jakieś merytoryczne argumenty przemawiające za tym by “nie zniżać się do poziomu osób doszukującym się w tym jakiegoś spisku”?

Chyba tymi argumentami nie są:
poczucie wspólnoty wartości”, “piękne gesty i życzliwość Rosjan” bo to nie argumenty a lanie wody w klasycznym wydaniu.

Natomiast Pochanke bardzo dobrze wykonuje robotę manipulanta twierdząc, że:
na drugim biegunie polskich emocji czai się czyste szaleństwo

To twierdzenie sugeruje, że osoby, które samodzielnie myślą i wykazują się własną inicjatywą (co widocznie bardzo ich boli) nie wykazują się współczuciem i nie czują powagi sytuacji, bo jak inaczej interpretować “drugi biegun polskich emocji”?
Oczywiście jedno z drugim się nie wyklucza, tzn. śledztwo i współczucie ofiarom, jednak TVNowi nie o to chodzi. Im chodzi o to by ośmieszyć i zmieszać z błotem tych, którzy są dla nich niewygodni, tych którzy zadają pytania, tych, którzy analizują i samodzielnie myślą i próbują się podzielić z innymi swoimi spostrzeżeniami.
Bo od kiedy to media mają monopol na podawanie prawdy? Od kiedy to człowiek musi bezgranicznie wierzyć mediom? Myślałem, że takie czasy odeszły wraz z komunizmem jednak widocznie tak nie jest, tyle, że dzisiaj ich metody są bardziej wyrafinowane. Jak wiadomo siła sugestii mediów jest ogromna.

Czy jest jakiś merytoryczny argument takich osób jak Życiński czy “ekspert” pokroju Sadurskiego by nie podejrzewać Rosji o planowanie tej tragedii? Jeśli tak, to z miłą chęcią posłucham.
O tragedię oskarżać można Kaczyńskiego, naszych pilotów, ale Rosję już nie. Dlaczego? Bo Putin poklepał Tuska i kazał puścić film Katyń w rosyjskiej telewizji?

Chcę tylko dodać, że czułem sympatię do PiSu (choć ani PO ani PiS ani PSL, ani SLD nie prowadza polityki, która była by choć trochę dobra dla naszego kraju), ponieważ traktowałem ich jako mniejsze zło dla polski oraz szanowałem ich walkę o chrześcijańskie wartości. Tragedie osobiście mocno przeżyłem a sumienie mam czyste, ponieważ w przeciwieństwie do “ekspertów” którzy chcą mieć wyłączność na prawdę i mówić nam teraz co i kiedy wypada pisać i mówić a co nie, nie opluwałem tak bezpodstawnie ofiar tragedii przed 10 kwietnia by teraz wspiąć się na wyżyny hipokryzji i odstawiać całą tę szopkę z której śmieje się całę społeczeństwo w internecie.

Wracając do wideo- takich żali i lania wody, które zaczynają się mniej więcej od 5 minuty dawno nie słyszałem. Idąc tokiem rozumowania abp Życińskiego, rząd komunistycznej Korei Północnej mógłby tym sposobem przeprowadzić zamach na cały polski rząd, po czym robiąc “piękne gesty” i “budując poczucie wspólnoty” miałby ogromną szansę wywinąć się z prób oskarżeń ich reżym o przeprowadzenie takiego zamachu. Zaiste! Mamy im wierzyć tylko dlatego, że robią piękne oczy?
Czy wobec seryjnego mordercy śledztwo i zarzuty też nie zostaną postawione tylko dlatego, że będzie robił piękne oczy i próbował budować “chrześcijańskie wartości”??
Takim sposobem można uniknąć wszelkiej odpowiedzialności. Niestety taka jest demokracja. Nie liczy się siła argumentacji, trzeba grać na uczuciach ludu.
Czy wszyscy już zapomnieli o zbrodniach i bezwzględności władz Rosji wobec Aleksandra Litwinienki czy Politkowskiej oraz spraw związanych z Gruzją czy Białorusią czy ich polityki paliwo-terroru?

Rosja zbiera w mediach laury, a nie zapominajmy pewnego faktu:
Przed przylotem samolotów Putina i Tuska, kilka dni wcześniej na lotnisku w Smoleńsku zamontowano urządzenia umożliwiające naprowadzanie samolotu z wieży. Ich lądowanie było w pełni bezpieczne!
Po wizycie dwóch Premierów aparaturę wywieziono!
Nie zainstalowano jej przed przylotem polskiej delegacji z Prezydentem RP na czele.

Ale co tam. To się nie liczy. Nie liczy się to, że Rosja zachowała się nieodpowiedzialnie, skandalicznie. W mediach liczy się to co robią gdy mleko się już rozlało.
Powinni zostać odznaczeni medalami, bo zachowują się niemal tak jak obywatele naszego kraju parę lat temu po tym jak zawaliła się hala w Poznaniu, gdy bohatersko po fakcie wchodzili na dachy by zrzucić śnieg, który zalegał tam już od miesiąca.

Wszystko wydaje się jeszcze bardziej dziwne, wedle faktu iż z całego świata napływają informacje takie jak ta:

http://www.abcnet.com.pl/node/6519

“RUMUŃSKIE MEDIA: PUTIN ZLIKWIDOWAŁ WROGÓW”

oraz pojawia się coraz większa ilość wątpliwości, pytań i niejasności.

W niejasnych okolicznściach rozbił się rządowy samolot. W takich sprawach państwa jak USA od razu badałyby sprawę pod kątem zamachu bądź terroryzmu co byłoby w 100% usprawiedliwione, co chyba nie dziwi, ponieważ nie bez przyczyny te osoby na codzień są objęte taką ochroną, nieprawdaż?
A tu żadnych śledztw pod tym kątem, polska prokuratura prosi się Rosję o przesłanie nagrań czarnych skrzynek (samych czarnych skrzynek w Polsce chyba nigdy nie ujrzymy). Na dodatek Rosja zaciera ślady, wymienia jakieś żarówki na pasach i niebiosa wiedzą co jeszcze zamiatają pod dywan.

Gdyby ktoś z Waszej rodziny zginął na na ziemiach byłej mafii, która dodatkowo od czasu do czasu dopuszcza się zbrodniczych czynów, to czy zostawilibyście losy śledztwa w rękach tych ludzi, dodatkowo na ich ziemi?
Czy uleglibyście sugestiom “naszych” mediów, że nie wypada ich o cokolwiek posądzać bo robią to co powinni robić (pomagać w śledztwie)?

Rosjanie dopuścili się tak pięknych gestów, że nawet karetek nie wezwali na miejsce tragedii. Ba! Reporterów poszczuli służbami bezpieczeństwa (a przecież każda para rąk do pomocy w początkowych chwilach tragedii jest ważna), pół godziny od wypadku podali, że nikt nie przeżył katastrofy podczas, gdy nie odnaleziono wtedy jeszcze wszystkich ciał pasażerów Tupolewa. A gdyby się okazało, że przeżyło 10 osób w stanie bardzo ciężkim gdzieś, pod gruzami rozbitego samolotu? Do kogo były by wtedy pretensje? Rzeczywiście, niesamowita dobroć biła od Rosjan. Zaspokoili plebs rzucając emisje filmu Katyń i pare orędzi do ludu. Gest ładny, jednak gdyby taka była cena uśmiercenia całej opozycji to była by to bardzo niska cena. Bo co Rosji uszczupliło współczucie (prawdziwe czy nie), emisja filmu Katyń i pare przemówień, zapewne równie prawdziwych i szczerych jak obietnice cudów premiera Tuska.? Nic. Nam uszczupliło prawie cały rząd i dowódców wojsk polskich wszelkiego rodzaju...

Piękna zachęta obecnych władz i kretynów z mediów by bezkarnie robić zamachy na politykach naszego rządu. Żadne śledztwo nie zostanie podjęte w tym kroku, choćby nie wiadomo jakich dopuszczono się zaniedbań. Każdego kto neguje prawdziwość “jedynej i prawdziwej wersji” próbując samodzielnie myśleć i działać na własną rękę wyśmieje się, obrzuci błotem i wyzwie od szaleńców bez przytoczenia merytorycznych argumentów. Bo w demokracji nie liczy się siła argumentów. Nie liczą się argumenty. Liczą się puste liczby.

Kurcze, że też Al-Kaida na to nie wpadła, by zamiast mordować żołnierzy sojuszu prowadzić rozmowy, puścić film w Al Jazeera o tym jak rzekomo zaatakowali WTC, budować “chrześcijańskiej, islamskie czy inne wspólnoty” i na końcu zaproponować by sprawę ataku na WTC przeprowadzili oni sami. U siebie. I po dwóch tygodniach USA by się prosiło o zapisy z czarnych skrzynek.

Ah już widzę te nagłówki w mediach “rząd USA- Al-kaida, przełom w stosunkach”, “pojednanie” itp.


Na zakończenie:

“Metropolita lubelski zaapelował, by odwdzięczyć się Rosji i Rosjanom za postawę po katastrofie pod Smoleńskiem odnawiając groby rosyjskich żołnierzy znajdujące się w Polsce."

http://wyborcza.pl/1,75248,7784993,Arcybiskup_Jozef_Zycinski__Odwdzieczmy_sie_Rosjanom.html

Tak! Odwdzięczmy się Rosjanom za to, że przed przylotem polskiego samolotu rządowego, kilka dni wcześniej na lotnisku w Smoleńsku zdemontowano urządzenia umożliwiające naprowadzanie samolotu z wieży i tym samym przyczyniono się do tragedii!

W imieniu całego narodu: Dziękujemy!

Kto wie, może matuszka Rosija znów przygarnie nas pod swe ramię?

__

Użytkownik
qwe

2010-04-20 22:22:35

Jeszcze jedna sprawa.
Obecnie wg mnie jedną z najbardziej prawdopodobnych wersji wydarzeń dotyczących tragedii w Smoleńsku jest ta którą wygłosił Stanisław Michalkiewicz
http://www.youtube.com/watch?v=lzz7EDBGkQs

a mianowicie, że próbowano zaaranżować sytuację w której Lech Kaczyński i cała delegacja spóźnia się na uroczystości katyńskie i tym samym zostaje skompromitowana, ośmieszona (głównie prezydent) w mediach, staje się tematem dyskusji o nieodpowiedzialności, żartów etc. jednak sytuacja wymknęła się spod kontroli i doszło do tragedii.
Gdyby nie ta tragedia widzielibyśmy inny obraz polski. TVN nie przytoczyłby żadnych pozytywnych cech i materiałów dot. Lecha Kaczyńskiego, Palikot pewnie chciałby wręczyć Kaczyńskiemu zegarek w kształcie kaczki etc.

W tym ustroju nigdy nie będzie normalnie, ale o tym kiedy indziej.

__

Użytkownik
diGi

2010-04-20 23:22:13

qwe widziałem już Twój spam na wykop.pl i naprawdę mógłbyś już sobie darować.

Mam dla Ciebie jeden link

http://www.paranormalium.pl/masz-zamkniety-umysl-niegodziwcze-czyli-slow-kilka,811,24,artykul.html

Pozdrawiam

__

VIP
conish

2010-04-20 23:30:23

Wchodze sobie na esports raz na 2 miesiace i widze wpis qwe... No nieprawdopodbny zbieg okolicznosci!

Krociutko: QWE! Ludzi jak ty powinno sie zamykac w odosobnieniu, gdzie wzajemnie z innymi “samemu myslacymi” opowiadalibyscie sobie banialuki. Melu Gibsonie esports! To nie bylaby cenzura- to bylby rodzaj odseparowywania od spoleczenstwa. Przestepcow sie resocjalizuje, dla ciebie nie ma szans. Jestes bezgranicznym hipokryta, twoje zycie do cna przesiakniete jest obluda

Na dodatek jestes tak strasznie ograniczonym osobnikiem, ze sam niedostrzegasz ze jestes manipulowany. Nie wierze, ze te wszystkie banialuki rodza sie w umysle jednego czlowieka. To musi byc wagon zakompleksionych nieudacznikow, ktorych ambicje i marzenia nie spelniaja sie z uporem od urodzenia. Tak jak sen o wladzy twojego idola.

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
niceaalbosmierc

2010-04-20 23:31:28

Teorie spiskowe, które powstają są dobrym materiałem na książkę. Nie zmieni to faktu, że nawet gdyby Rosjanie specjalnie chcieli uniemożliwić lądowanie na tym lotnisku (aby ośmieszyć Kaczyńskiego) to piloci powinni postępować według procedury. Ponieważ postanowili lądować to stało się jak się stało. Chociażby nie wiem jak bardzo Kaczyński miał wyjść na durnia, to nie powinno się tam lądować. Rosjanie nie będą zapewne w żaden sposób pociągnięci do odpowiedzialności.

Gdyby nawet Putin miał kaprys pozamykać wszystkie lotniska, no za wyjątkiem dwóch, nad którymi akurat uniosła się mgła, to samolot powinien zawrócić z powrotem do Polski. Może akurat na tamtym lotnisku przewożono tony heroiny lub żywy towar włoskich lodziarzy do Rumuni a mgła została sztucznie wytworzona po to aby uniemożliwić lądowanie?

Nawet gdyby Rosjanie specjalnie chcieli uniemożliwić owe lądowanie... to zapewne nie spodziewali się, że za sterami samolotu pojawi się typ, który podejmie decyzję o lądowaniu. Ja osobiście, też bym się nie spodziewał.

Jestem skłonny uwierzyć w jakąś teorię spiskową. Jednak ktoś pilotował ten samolot i ktoś podjął decyzję o lądowaniu. Zapewne wieża kontrolna na smoleńsku nie powiedziała “macie lądować, chuja widać ale dacie rade z takim składem”.

__

Użytkownik
qwe

2010-04-21 00:00:12

@digi

To nie był spam, tylko założyłem temat ponownie z uwagi na to, iż nie można edytować nazwy tematu, a edytować chciałem, ponieważ zmieniłem znacząco treść.
Nic dziwnego, że taki “geniusz” jak ty nie potrafił skorelować takich infomracji.

A darować to sobie możesz czytanie, nikt Cię do niczego nie zmusza.



@conish
Ja również zajrzałem tu pierwszy raz od dwóch miesięcy, więc się nie podniecaj.
Szkoda tylko, że to co napisałeś nijak się ma do treści które zawarłem w tym temacie bo naprawdę nic wartościowego nie napisałeś. I chętnie posłucham o tych moich kompleksach. Czekam.


@nicea

Wiesz co mnie najbardziej zastanawia?
Jakim prawem Rosyjskie służby prowadzą śledztwo i grzebią przy naszym samolocie?
Przecież zawsze było tak, czego dowodem jest katastrofa sprzed roku Białoruskiego samolotu na naszym terytorium, że władze danego kraju mają obowiązek tylko zabezpieczyć teren i dać możliwość przeprowadzenia śledztwa władzom kraju do którego należał samolot.

Rosja powinna tylko zabezpieczyć teren, tymczasem przeczesali cały teren, pozabierali czarne skrzynki, śledztwo prowadzi sam Włodzimierz Putin (jedna z ostatnich osób która powinna to robić) przy pomocy rosyjskich służb.
Ostatnio się dowiadujemy, że Rosja przekazała po paru dniach naszej prokuraturze dokumenty Kaczyńskiego. Fajnie, ciekawe co jeszcze zabrali z miejsca wypadku i przetrzymują i jakim prawem to robią, w jakim celu? Po prawie dwóch tygodniach od tragedii nasze władze wystosowały prośbę o udostępnienie materiałów z czarnych skrzynek do rosyjskich służb. W zasadzie ja już nie widzę sensu prowadzenia tego śledztwa.

Nawet jeśli był to zamach, a nie można nie dopuszczać takiej myśli, choćby z uwagi na okoliczności i osoby znajdujące się na pokładzie, to obecnie nie ma szans by znaleźć jakiekolwiek dowody obciążające stronę rosyjską (jeśli takowe były), bo jeśli chcą cokolwiek zatuszować to obecnie mogą to robić do woli.

I tutaj najbardziej boli mnie ta banda przygłupów i manipulantów, którzy ujrzeli w Putinie wielkiego i dobrego człowieka, oburzających się przy próbie kwestionowania tego na co obecnie pozwalamy Rosjanom w tym śledztwie.

Sorry, ale jeśli prokuratura zamiast samemu zbadać sprawę wierzy komuś na słowo, zwłaszcza Rosji, to coś tu jest nie tak. Choćby nie wiadomo jak Rosyjskie władze były by dla nas miłe to procedury obowiązują i trzeba przeprowadzić rzetelne śledztwo.

No i co na to Unia Europejska oraz NATO??
W końcu zginęła delegacja rządowa jednego z sojuszników na terenie wroga (bo tak w sumie stosunek USA i europy do Rosji można nazwać). Jeśli obydwie strony sobie nie ufają to niech ktoś powoła międzynarodową komisję, która to dokładnie zbada.

Tymczasem nawet na pogrzeb Kaczyńskiego nie przyjechała żadna delegacja z UE czy NATO. Widać jak mają nas w pupie.

Dla mnie fakt w jaki sposób przebiega całe to śledztwo to jeden wielki skandal.
Rozumiem jeszcze, gdyby to był samolot cywilny.

__

Użytkownik
N00binator

2010-04-21 00:14:49

"Reporterów poszczuli służbami bezpieczeństwa (a przecież każda para rąk do pomocy w początkowych chwilach tragedii jest ważna), "

Chyba śnisz...

__

Użytkownik
qwe

2010-04-21 00:24:11

Kuba to nie ja śnie tylko Ty nie znasz faktów.

M.in. tutaj:

http://www.tvn24.pl/0,1651564,0,1,samolot-rozstrzaskany--czesci-plonely-totalny-chaos,wiadomosc.html

“Wokół lotniska panował nieopisany chaos. Słychać było ostre sygnały wozów służb ratunkowych.

Zdjęcia z katastrofy, które zrobił świadek, zostały zarekwirowane przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa. - Wielu oficerów FSB, którzy ścisłym kordonem otaczają miejsce wypadku, pilnuje, aby nikt, w tym dziennikarze, nie zbliżył się w pobliże roztrzaskanego samolotu - powiedział na antenie TVN24 reporter “Faktów” Andrzej Zaucha.

I dodał: - Na miejscu panuje ponura atmosfera.“


Polskiemu reporterowi udało się przemycić nagranie tylko dlatego, że ukrył taśmę. Reporterów często zwalniano z zatrzymań dopiero po paru godzinach.
Działy się dziwne rzeczy, niektórch nagle zatrzymano pod pretekstem nie ważnych wiz, choć były aktualne itp.
Poczytaj trochę.

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2010-04-21 07:04:58

Zamach nie mógł to być a przynajmniej jeżeli już, EMP, Bomba itd. na co nie ma dowodów. Zakładam, że się nie znajdą. Zamachem mogło być podanie przez wieżę kontrolną złych parametrów przy lądowaniu a tymczasem według służb rosyjskich, kontroler namawiał pilotów do lądowania na innym lotnisku.

Niestety ale jeżeli chodzi o śledztwo to wątpię aby dało się coś zrobić. Zresztą rząd mamy jaki mamy. Trudno się dziwić, że to my prosimy Rosjan o skrzynki i nagrania. Nie jesteśmy mocarstwem. Niektórych decyzji politycznych nigdy nie będziemy kontrolować i nigdy nie będziemy stawiać warunków.

@qwe
„( … ) TVN manipuluje opinią publiczną ( … )”

@qwe
„Reporterów poszczuli służbami bezpieczeństwa (a przecież każda para rąk do pomocy w początkowych chwilach tragedii jest ważna).”

---

Najpierw mówisz, że TVN manipuluje opinią publiczną a następnie krytykujesz i dziwisz się że reporterów poszczuli służbami bezpieczeństwa. Musisz się zdecydować. Według twojego pierwszego postu TVN jest zły bo manipuluje opinią publiczną ale dziwisz się, że poszczuli reporterów służbami? Trzymając się sensu twojej pierwszej wypowiedzi myślę - to dobrze, że ich poszczuto. Mogli tak manipulować informacjami, że byśmy mieli wojnę.

Rosja to kraj w którym wszystko jest pod kontrolą rządu. Jeżeli możemy mówić o jedynym miejscu z prawem polskim to będzie to ambasada (strasznie to abstrakcyjne – polskie terytorium na obcej ziemi). Tam do wypadku nie doszło więc rząd polski nie ma wpływu na przebieg wydarzeń po katastrofie.

__

Użytkownik
Sprzatacz

2010-04-21 08:13:08

Zaraz tradycyjnie sie dowiemy od qwe że żadnej katastrofy nie było, wszystko zostało upozorowane a Prezydent pije driny z Elvisem. Nie ma dowodów? Wszystko jasne, dowody zostały usunięte:D

__

VIP
blacktyger

2010-04-21 09:19:55

Nie przepadam za teoriami qwe, ale dziwi mnie, że 99% ludzi po prostu przyjęła, że to błąd pilota + pogoda i koniec żadnych więcej pytań. Gdyby nie pytania i wątpliwości dalej siedzielibyśmy na drzewie.

Po prostu trzeba mieć zdrowe podejście do wszystkiego, a nie łykać papki medialnej i według niej żyć. Mamy czasy zamachów i terrorystów, dlaczego nas ma to nie dotyczyć? Ale oczywiście najpierw żałoba, której spam skutecznie po tygodniu zniechęcił wszystkich w ogóle do czytania i rozmawiania już o tym, a wszyscy, którzy mają coś do ukrycia wykorzystali to i każde poruszenie tematu z innej strony nazywali brakiem szacunku dla zmarłych.

Generalnie nie mam swojej teorii i nie staram się jej wypracowywać, natomiast nie chcę się zamykać na inne możliwości, bo są równie prawdopodobne. Niemniej bawi mnie, że ktoś twierdzi, że to niemożliwe bo 'nie ma niepodważalnych dowodów'. A kto szykuje takie zamachy i zostawia po sobie ślady :D?

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2010-04-21 09:47:53

Ale do czego chcesz teorię? Jeżeli to był zamach i ktoś uszkodził samolot to trzeba wszcząć śledztwo w tej sprawie. Jeżeli ktoś podjął ryzyko aby lądować na lotnisku, z takimi warunkami pogodowymi to musiał być świadomy zagrożenia. Ryzyko to ryzyko.

http://www.onet.tv/wine-ponosza-konkretni-ludzie,6599651,1,klip.html#

Jak spieszysz się do pracy, wieziesz czterech kolegów, jedziesz 130 km/h na drodze z ograniczeniem do 50 i rozbijasz się na słupie, zabijając przy tym kilku przechodniów to zastanawiasz się nad tym czy przypadkiem żona nie podcięła ci przewodów od hamulców?

__

Użytkownik
TOMe

2010-04-21 11:18:02

a ja powiem tak QWE wyjdź na dwór !!!!! Co post , to dłuższy post od poprzedniego .... naprawde nie masz nic innego do roboty?

__

VIP
blacktyger

2010-04-21 11:30:07

@ nicea

Z tą malutką różnicą, że ja nie jestem głową żadnego państwa i od mojej osoby nie zależy nic, co obchodziłoby tych wyżej ;-). Jednym słowem moja śmierć nikomu się nie przysłuży. Mając na uwadze ważne i wpływowe persony, nie można zapomnieć, że komuś likwidacja może się poważnie opłacać.

Tak jak mówiłem nie bawię się w wyrocznię bo jeśli jest jakaś niewygodna prawda to i tak nigdy się jej nie dowiemy. Ale nie można sądzić, że każda wątpliwość to brak szacunku i spiskowanie.

__

Użytkownik
qwe

2010-04-21 11:31:49

@nicea

Trudno się dziwić, że to my prosimy Rosjan o skrzynki i nagrania. Nie jesteśmy mocarstwem.



Myślę, że bierność rządu (głównie premiera, Komorowskiego i jego ekipy) jest tutaj główną przyczyną. Wydaje mi się, że mamy tutaj ciche przyzwolenie PO na taki stan rzeczy, zwłaszcza, że Tusk odstawiał taką szopkę medialną o której mówił Antoni Macierewicz i Adam Bielan. Na przykład delegacja Jarosława Kaczyńskiego była celowo opóźniana już w samej Rosji po to by Donald Tusk mógł pierwszy przybyć na miejsce tragedii i medialnie uściskać się z Putinem.

Jarosław Kaczyński po przybyciu na miejsce powiedział, że nie chce odstawiać żadnej teatralnej szopki, że przyjechał tam do brata.

Wszystko na bieżąco Adam Bielan, który był wtedy wraz z Jarosławem Kaczyńskim opisywał sytuację na bieżąco na twiterze.

http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt9129.html?postdays=0&postorder=asc&start=0 - tutaj można znaleźć materiał z wypowiedzią Macierewicza

No i jeszcze fakt, że jesteśmy w NATO i UE. Nikt nawet nie próbuje nas bronić, choć zginęły naprawdę ważne osoby z naszego kraju. Tyle paplaniny medialnej z zachodu słyszeliśmy o tym, że jesteśmy ważnym sojusznikiem etc. Nasze (i naszych sojuszników) obecne postępowanie jest taką samą nauczką dla Rosjan jak płacenie okupów Somalijskich piratów co spowodowało zachęcenie ich do dalszych napaści.


Najpierw mówisz, że TVN manipuluje opinią publiczną a następnie krytykujesz i dziwisz się że reporterów poszczuli służbami bezpieczeństwa. Musisz się zdecydować.



To nie ja muszę się zdecydować tylko Ty musisz dokładnie czytać.
Manipulację TVN odniosłem do tego jednego przykładu, chyba, że wskażesz mi w moim tekście jakieś inne odniesienia. Natomiast napisałem, że szczuli REPORTERÓW, czyli nie tylko TVN, ale także TVP (w zasadzie TVP miało reportera, który nakręcił pierwsze materiały dla TV) i innych telewizji, w tym wielu tzw. wolnych strzelców.
Tak czy nie?



@xionc

Zaraz tradycyjnie sie dowiemy od qwe że żadnej katastrofy nie było, wszystko zostało upozorowane a Prezydent pije driny z Elvisem. Nie ma dowodów? Wszystko jasne, dowody zostały usunięte:D



Idź pić razem z coonishem i digim, bo widocznie nie zrozumiałeś co tu jest napisane. Ja tu piszę o pewnych faktach a Ty mi tu o jakichś drinach, Elvisach.



@blacktyger


1) dziwi mnie, że 99% ludzi po prostu przyjęła, że to błąd pilota + pogoda i koniec żadnych więcej pytań

2) Po prostu trzeba mieć zdrowe podejście do wszystkiego, a nie łykać papki medialnej i według niej żyć. Mamy czasy zamachów i terrorystów, dlaczego nas ma to nie dotyczyć?



1) Jest to zabieg stary jak świat i bardzo skuteczny. Na czysty grunt umysłu, gdy nikt nie wie co się stało, rzucasz teorię. I choćby później tę teorię później modyfikowano to i tak zostanie ona ogólnie przyjętą prawdą, którą trudno potem wyplenić ze społeczeństwa.
Dokładnie tak samo zrobiono 11 września podczas ataków na WTC. Gdy tak naprawdę nic nie było wiadomo rzucono teorię o zamachu terrorystycznym.

Nam już zbudowano grunt- błąd pilota+ mgła.
Nie zdziwię się, gdy wyniki śledztwa wskażą na błąd pilota (ruscy mogą bezkarnie zatrzeć ślady) , ponieważ taką teorię na bazie wcześniej podsuniętej sugestii większość przyjmie ze spokojem.


2) Tym bardziej, że mamy wojska w Iraku i Afganistanie oraz grożono już nam (podobno) zamachami terrorystycznymi.
Tusk z ekipą za tę bierność powinni wg mnie trafić do kryminału.

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2010-04-21 11:55:57

@qwe
To nie ja muszę się zdecydować tylko Ty musisz dokładnie czytać.
Manipulację TVN odniosłem do tego jednego przykładu, chyba, że wskażesz mi w moim tekście jakieś inne odniesienia. Natomiast napisałem, że szczuli REPORTERÓW, czyli nie tylko TVN, ale także TVP (w zasadzie TVP miało reportera, który nakręcił pierwsze materiały dla TV) i innych telewizji, w tym wielu tzw. wolnych strzelców.
Tak czy nie?

---

Najpierw płaczesz, że ludźmi manipulują media w tym telewizja a następnie płaczesz, że nie wpuszczono reporterów na miejsce katastrofy. Skoro takie brednie puszczają w TV to trudno się dziwić, że nie wpuszczają reporterów. Znowu qwe łączysz ze sobą dwie sprzeczne myśli.

Skoro tak miauczysz, że TVN oczernia ludzi to po co bronisz owe media w sprawie zakazu ich poruszania się na miejscu katastrofy?

__

VIP
pablopl16

2010-04-21 12:07:55

to czy dany materiał pojawi się w telewizji czy nie, nie decyduje reporter tylko ktoś u góry czyż nie ?

__

Użytkownik
qwe

2010-04-21 12:29:38

@nicea

Nigdzie nie płacze i nie żalę się, więc proszę Cię, daruj sobie takie teksty, ok?

Napisałem jasno i wyraźnie. Media opierają się na materiałach reporterów. Jeśli nie pojawią się one w telewizji, to prędzej czy później pojawią się w internecie. Wiele osób nie ogląda TV a chciałoby mieć dostęp do surowych materiałów.

Znowu qwe łączysz ze sobą dwie sprzeczne myśli.


Wobec powyższego uznam to jako dokuczliwy żart.

To nie ja łącze sprzeczne myśli tylko Ty doszukujesz się dziury tam, gdzie jej nie ma. Nieudolnie znów próbujesz mi zarzucisz coś, nawet sam dokładnie nie wiesz co.



Skoro tak miauczysz, że TVN oczernia ludzi to po co bronisz owe media w sprawie zakazu ich poruszania się na miejscu katastrofy?



Naucz się do jasnej cholery czytać ze zrozumieniem bo ja za Ciebie tego nie będę robił, ok? Gdzie bronie OWE media? Bronie reporterów, nie media a tym bardziej nie TVN. Tak ciężko Ci zrozumieć tak prosto napisany tekst? Czy Ty jesteś normalny?

Wskaż mi proszę, konkretne przykłady, cytaty, gdzie bronię TVNu czy mediów. Czekam.

I wbił sobie do głowy reporter /= media głównego nurtu.

__

Użytkownik
Sprzatacz

2010-04-21 12:38:57

Ktoś tu pisze o likwidacji LK, tylko komu miałoby sie to opłacać? Jego kadencja już zbliżała sie do końca i było wiadomo że wybory przegra z kretesem więc gdzie tu sens? Zaraz ktoś napisze że chodziło o wyeliminowanie dowództwa wojska tylko że ci ludzie też mają swoich zastępców którzy przejmą ich obowiązki. Po prostu niektórzy nie przyjmują do wiadomości że wypadki sie zdarzają, że pilot nie chciał być uznany za “lękliwego” i potem pilotować drzwi od stodoły albo samolociki z papieru. W każdym razie z tego tematu dowiadujemy się iż:
qwe chętnie by pooglądał ciała pasażerów z samolotu w tv albo przynajmniej fotki we Fakcie(czego przegonili tych biednych reporterów)
qwe jest rusofobem i wszystko co złe to ruscy, Putin i PO.

__

Użytkownik
qwe

2010-04-21 12:46:08

@xionc

Jego kadencja już zbliżała sie do końca i było wiadomo że wybory przegra z kretesem więc gdzie tu sens?



Dla kogo było wiadomo? Dla ćwierćinteligentów, którzy przy wyborach sugerują się sondażami wyborczymi (większość społeczeństwa)?
Przecież tu nie chodzi tylko o Lecha Kaczyńskiego (który de facto miał duże szanse na reelekcję) ale o prezesa NBP, IPN (który działał mocno na niekorzyść PO i Rosji), dowódców sił zbrojnych RP wszelkiego rodzaju.

“Zaraz ktoś napisze że chodziło o wyeliminowanie dowództwa wojska tylko że ci ludzie też mają swoich zastępców którzy przejmą ich obowiązki."

Po pierwze- dowódca dowódcy nierówny. Gdyby ot, takie przeskakiwanie między dowódcami nie miało żadnego znaczenia to po co w ogóle byliby dowódcy? Zresztą to w tym momencie nieistotne.

qwe chętnie by pooglądał ciała pasażerów z samolotu w tv albo przynajmniej fotki we Fakcie


Musisz być niezłym kretynem, skoro w ogóle coś takiego przyszło Ci do głowy, smutny człowieku.

__

Użytkownik
Sprzatacz

2010-04-21 13:15:19

qwe ty jakoś rozmawiasz z innymi ludźmi na temat polityki? I zaznaczam że mam tu na myśli żywych ludzi a nie kolegów z forum onetu. Dla małego dziecka było wiadomo że LK wybory przegra i to w kiepskim stylu.
A teraz wyjaśnij jak IPN szkodził Platformie? no i Rosji. Przecież ta katastrofa sprawiła że o Katyniu zrobiło sie głośno co teoretycznie jakoś im nie na ręke.
Ale oczywiście wszystko jest jasne zły Tusek dogadał sie ze złym Putinem i wysadzili/uszkodzili samolot/zwineli sprzęt z lotniska/sprawili że pilot dostał złe dane - niepotrzebne skreślić żeby Platforma w całości przejeła władze w Polsce co by było bardzo złe. Oczywiście jak PiS zrobił to pare lat temu to było cacy, zgodne z wartosciami chrzescijańskimi(WC)
A tu coś w temacie Wawelu:
http://www.youtube.com/watch?v=YygflqqlA28

__

Użytkownik
qwe

2010-04-21 13:38:58

@xionc

Moja obecna praca pozwoliła mi wyrobić takie kontakty, że rozmawiam z ludźmi, którzy są poważnymi przedsiębiorcami, politykami, redaktorami gazet.
Ale nie rozmawiamy o tym kto wygra wybory czy też nie. Wyobraź sobie, że w demokracji ludzie głosują na tego, kto zostanie wypromowany a nie tego, kto ma do tego faktyczne kompetencje i osobowość. Też o tym napiszę dość długi tekst, bo jak słyszę wyuczone regułki takiego np. Fronkiego, który twierdzi, że “demokracja nie jest idealnym ustrojem, ale nie wymyślono lepszego” to smutek mnie zalewa. Ale nie to jest tematem dyskusji i nie chciałbym go teraz poruszać idei demokracji i samych demokratycznych wyborów.

A teraz wyjaśnij jak IPN szkodził Platformie i Rosji?



tutaj masz taką analizę wstępną
http://kwaku.salon24.pl/173318,sluzby-specjalne-i-po-przemuja-wladze-w-polsce-analiza


Oczywiście jak PiS zrobił to pare lat temu to było cacy, zgodne z wartosciami chrzescijańskimi



Zrobili zamach stanu?? Podaj źródło bo niemożliwe, że cała polska przeoczyła takie wydarzenie ; )

Nie twierdzę, że PO czy Rosja maczała palce w tej katastrofie, jednak taka okazja i, jak to powiedział jeden ze znanych publicystów, fakt, że katastrofa pod Smoleńskiem rozwiązała prawie wszystkie problemy PO i Rosji względem władz polski każe się zastanowić czy ktoś nie wykorzystał okazji. Tym bardziej, że dopuszczono się m.in takich zaniedbań jak krążąca w środowisku dziennikarskim 3 dni przed lotem lista pasażerów.
Komorowski już zapowiada podpisanie ustawy o nowelizacji (upolitycznieniu) IPN, wbrew środowisku naukowemu.

__

Użytkownik
chester020

2010-04-21 14:23:03

Dobra idę zrobić kanapki i zaparzyć herbatę. A tak na poważnie to lubię to forum. No i 100% prawdy w mediach to raczej nie znajdziemy. Bo nas wtedy nie było na tym samolocie. No i nie wiemy co w główkach takich Putinów i innych siedzi...

__

VIP
conish

2010-04-21 18:11:13

A oto moje kilka groszy, gdy już mi opadły emocje i mogę pisać w spokoju.
1) Katastrofa i kto tego dokonał
Pojawiają się pomysły, że był to zamach terrorystyczny. Co za szkoda, że tak nie było! Dlaczego? To proste. Polska wiele by zyskała na tym. Stalibyśmy się ofiarami terrorystów jak wcześniej Hiszpania, Stany Zjednoczone i wiele innych. Tajne wiezienia CIA w Polsce? No i bardzo dobrze! Zwiększenie kontyngentu? No i super! Brak wiz dla Polaków do Stanów? Cóż w tym dziwnego, wszędzie czają się terroryści, nawet u nas. I tak w prosty sposób zamykamy ustaw pieniaczą, którzy z przeciwników stają się żywymi orędownikami.
A może to rząd PO wraz z premierem Putinem? Mogli przecież w tym maczać palce… Nie potrafimy dziś ustalić kto zabił (i czy zabił) gen. Sikorskiego, przez 50 lat ukrywano informacje o Katyniu, Pyjasa wykopali, by cokolwiek ustalić, więc może oni? To jest już gruba niedorzeczność. Chyba zbyt wiele osób widzi się jako drugi Robert Langdon. Po pierwsze każdy rozsądny człowiek wie, że takie wydarzenie MUSI odbić się echem na całym świecie. To nie czasy żelaznej kurtyny, różowych lat sześćdziesiątych i idoli narodów, by dało się to zamieść pod dywan i pozostawić bez odpowiedzi.
Czy Rosjanie chcieli skompromitować Kaczyńskiego? To akurat prawdopodobne. Wszyscy pamiętają zachowanie prezydenta w samolocie do Gruzji. Jednak najpewniej nikt tego nigdy nikomu nie udowodni. Nie ma jeszcze sond w głowach wszystkich ludzi, wszczepianych wraz z szczepionką przeciw ospie. Chyba że są, qwe?

2) Media i ich zachowanie

Po pierwsze fakt niewpuszczenia dziennikarzy na miejsce katastrofy. Nawet dziś, w erze Internetu i telefonów 3g, premier kraju nie uwierzy na słowo szefowi wierzy, że spadł samolot z prezydentem obcego kraju i się zniszczył. Uważam więc, że pierwsze blokady informacji (embarga, jak to mawiano) ustawiane były przez podrzędnych milicjantów, którzy po prostu nie wiedzieli co robić. No nie chcecie mi wmówić, że takie rzeczy się ćwiczy. Postępowali tak, jak postępować się powinno. Trzeba zamknąć cały obszar, żeby jeden z drugim czegoś nie zadeptał. Jakoś nie dziwi nikogo żółta taśma w filmach z gangsterami?
Czy chciano coś w ten sposób ukryć? A skąd ja mam wiedzieć, że tak? Domniemanie niewinności, qwe, słyszałeś coś takiego?
Że wkręcali żarówki? A wkręcali. A może dlatego, że bali się swojego premiera? Bo dali ciała, ale nie dlatego że chcieli zabić Lecha, a dlatego, że po ludzku się lenili? No udowodnij mi, że tak nie było.

Po drugie manipulacja itd. Ludzie mili… Kształtowanie opinii publicznej, główny cel mediów, to właśnie manipulacja, o której tak krzyczycie, ale nazwana odpowiednio. Celem mediów nie jest tylko informowanie o wydarzeniach, ale również ich komentowanie. Nie ma bata, nikt nie będzie obiektywny w takiej sytuacji. Dlatego wyrażane są opinie typowo subiektywne.
Tymczasem, mistrz manipulacji qwe, pisze tak:
Czy jest jakiś merytoryczny argument takich osób jak Życiński czy “ekspert” pokroju Sadurskiego by nie podejrzewać Rosji o planowanie tej tragedii? Jeśli tak, to z miłą chęcią posłucham.
Ja z chęcią posłucham jakie masz dowody? Mistrzu! No przecież trzeba mieć powietrze miedzy uszami, żeby cos takiego napisać. Przecież ty nie masz żadnych merytorycznych (http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2482421) argumentów na to by podejrzewać Rosje o planowanie tej tragedii. Jeśli masz, to z chęcią posłucham.

Dość o qwe, bo znów mi się dźwiga nerw.
Poszukiwanie na własną rękę informacji, kończąc post.
Jest coś takiego jak dezinformacja. Tym jest właśnie w tym przypadku poszukiwanie informacji na własną rękę. Pseudospecjalisci i fachowcy wysnuwają teoryjki na temat samolotu, na temat skrzydła, którym uderzył w drzewo (a może oboma skrzydłami? A może nie było żadnego drzewa? A może, a może, a może...), jakości pasa startowego, jakości samolotu i samych pilotów. I tak dalej. Powiedzcie mi tylko, dlaczego będąc takimi wybitnymi znawcami fizyki, aerodynamiki, pilotażu i dendrochronologii, nie zostali biegłymi w tej sprawie?

PS. Manipulacja i dezinformacja w przykładzie:
(samych czarnych skrzynek w Polsce chyba nigdy nie ujrzymy)
Tymczasem już 15 kwietnia była skrzynka u nas…


Wez sobie qwe przeczytaj co podeslal digi

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
qwe

2010-04-21 18:44:06

@conish

Ja naprawdę radzę Ci przeczytać to co napisałem jeszcze raz.

Napisałem

“W zasadzie można by tutaj przytoczyć wpis z tego bloga:
http://ksymenes.salon24.pl/172142,rosyjskie-standardy-czyli-przepraszanie-jest-przedwczesne”



Było tam rozwinięcie myśli, które podjąłeś, tyle, że w sposób bardziej spójny i logiczny.


Tymczasem, mistrz manipulacji qwe, pisze tak:
Czy jest jakiś merytoryczny argument takich osób jak Życiński czy “ekspert” pokroju Sadurskiego by nie podejrzewać Rosji o planowanie tej tragedii? Jeśli tak, to z miłą chęcią posłucham.
Ja z chęcią posłucham jakie masz dowody? Mistrzu! No przecież trzeba mieć powietrze miedzy uszami, żeby cos takiego napisać.Mistrzu! No przecież trzeba mieć powietrze miedzy uszami, żeby cos takiego napisać. Przecież ty nie masz żadnych merytorycznych (http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2482421) argumentów na to by podejrzewać Rosje o planowanie tej tragedii. Jeśli masz, to z chęcią posłucham.



Conish, nie dziwi mnie fakt, że osoba taka jak Ty napisała to co napisała.
Zaraz rozwinę dlaczego. Pamiętam doskonale jak w temacie o kryzysie odparłeś, że kryzysu nie ma “bo firma w ktorej pracujesz ma się dobrze." “AIDS nie istnieje, bo ja AIDS nie mam”-taka Twoja filozofia. Swój popis bystrości dajesz i tutaj.
Mistrzu! To nie był gimbus wycieczkowy. Gdybyś miał choć trochę oleju w tej zakutej głowie, to chyba zrozumiałbyś sens mojej wypowiedzi, a brzmi on tak:

“Nie ma podstaw by publicznie oczyszczać Rosję z podejrzeń o zamach w przypadku TAKIEJ tragedii a tym bardziej szkalować osób, które takie przypuszczenia mają“

Tu chodzi o zasadę, bo nie rozpoczęło się jeszcze na dobre śledztwo a niektórzy publicznie już próbują Rosję wstępnie oczyścić z listy podejrzanych. (opinia publiczna nie kieruje się zasadą domniemania niewinności, nieprawdaż?)
To nie ja podejrzewam Rosję o zamach tylko Życiński i Sadurski twierdzą, że to na pewno nie jest wina Rosji. Więc zapytałem, jeśli mają argumenty przemawiające za swoją tezą, to niech je podają. Albo niech się nie wypowiadają.
Sytuacja jest nadzwyczajna- to bardzo ważne. Bo nie chodzi o jakieś zabójstwo tylko o skasowanie elity państwowej i takie postępowania toczą się zawsze według szczególnych procedur, tym bardziej, że stało się to na ziemiach naszego niedawnego wroga.
Tak czy nie?

Aha, i wobec wydarzeń sprzed 10ciu lat zasada domniemania niewinności nie obowiązuje w wypadku zamachów terrorystycznych (w czasach cesarstwa Rzymskiego zamachów terrorystycznych nie było) a w szczególności gdy giną w katastrofie lotniczej w niejasnych okolicznościach bardzo ważne osoby z rządu, w tym prezydent. Prawo rzymskie opierało się o rozum. Użyj go trochę bo jest to sytuacja nadzwyczajna a nie jakieś zgubienie Twojego piórnika.


Media manipulują? Ja prostuję. Proste czy zbyt trudne dla Ciebie?

mistrz manipulacji” - huh, co mam Ci napisać? Mistrz głupoty, bo nie potrafiłeś poprawnie przeczytać tekstu, które zrozumiałoby 10-cio letnie dziecko?
No i tytuł mistrza manipulacji też Ci się należy, bo jakby nie patrzeć winę próbowałeś przerzucić na mnie, nieudolnie zresztą, choć to nie ja postawiłem tezę.

Jeśli ktoś stawia tezę sugerującą, że “nie powinniśmy oskarżać Rosji o zamach” to kto ma podawać argumenty: ja czy stawiający tezę? Proszę Cię coonish, gimnazjum się kłania.

I za przeproszeniem nie pitol mi tu o domniemaniu niewinności bo to nie ma tu zupełnie nic do rzeczy. Ja nie chcę bezpodstawnego oskarżenia kogokolwiek, ja chcę tylko by publicznie przedwcześnie nie próbowano oczyszczać z zarzutów, nie próbowano odsuwać podejrzeń od Rosjan o próbę zamachu, bo przecież cymbałku pod tym kątem sprawa też musi zostać zbadana, nieprawdaż? No chyba, że im darujemy bo przecież budowali chrześcijańską wspólnotę.

KA PE WU?

Tyle się rozpisałeś nad sensem czegoś czego nie zrozumiałeś. Przykre.

ps. mam też coś dla ciebie do poczytania

http://merlin.pl/Nauczanie-zintegrowane-Cwiczenia-w-czytaniu-ze-zrozumieniem-klasa-1-szkola-podstawowa_Wies,images_big,9,978-83-88994-76-0.jpg

Trzymam kciuki :)


ps2

Nie umiejętność czytania ze zrozumieniem by coonish odsłona druga:

PS. Manipulacja i dezinformacja w przykładzie:
(samych czarnych skrzynek w Polsce chyba nigdy nie ujrzymy)
Tymczasem już 15 kwietnia była skrzynka u nas…



Czarne skrzynki są TRZY.
Napisałem wyraźnie czarnych skrzynek. Rozumiesz do jasnej ciasnej to co czytasz czy masz powietrze między uszami?
Rosyjska prokuratura bada skrzynki u siebie, choć powinny być badane u nas przy współpracy i asyście inżynierów rosyjskich (bo to ich konstrukcja). Przynajmniej tak zawsze się robiło a w szczególności powinno się tak zrobić w tak znaczącej tragedii. Serio coonish, nie pisz już nic więcej. Dla świętego spokoju.

__

VIP
conish

2010-04-21 19:34:17

marnie.

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
qwe

2010-04-21 19:38:02

z Tobą? wiem.

Rozumiem, że wg Ciebie zasadę domniemania niewinności wykorzystano w śledztwie każdego zamachu terrorystycznego i prób zamachów na głowy państw. Świetnie, czas jednak wrócić do rzeczywistości i zdać sobie sprawę z powagi sytuacji.

ps, dla czytelników
http://pl.wikipedia.org/wiki/Domniemanie_niewinno%C5%9Bci

__

Użytkownik
chester020

2010-04-21 19:44:11

Haha zaczęło się! Oj będą lecieć gromy z niebios. Dobra moje trzy grosze. Był to błąd pilota (imo), który w ogóle chciał tam lądować. Media mówią, że wieżyczka mówiła naszym sternikom żeby nie lądowali bo są trudne warunki. Więc dlaczego postanowili wylądować? Opcja jest taka, że możliwe, że Premier Tusk i Putin chcieli żeby Kaczyński dotarł na tą uroczystość później niż oni. Może chcieli coś omówić jeszcze? Pokazać w mediach słowiańskie braterstwo, pojednanie po latach, że już nie mamy żelaznej kurtyny i Zachód znów może się połączyć ze Wschodem? Zacząć współpracę, o tak. Bo z tym “połączeniem” to przesadziłem, fakt. A przy Prezydencie to tak nie wyjściowo by to wyglądało. Zresztą każdy wie, że prawie na każdym większym “evencie” Nasz Prezydent robił kaszanę ze swojego “bycia” i zamieszanie wśród danej delegacji. To trzymał flagę Polski do góry nogami, to zaraz z mikrofonem i słuchawkami coś nie działało, źle założył czy coś. Z drugiej strony mogło to wyglądać tak, że Polska delegacja z Prezydentem na czele sama się opóźniła, bądź znów czekali na Prezydenta czy na kogoś, bo ktoś się zamotał coś nie było dopięte na ostatni guzik itp. Moim zdaniem, z jednej strony mógł to być czysty przypadek i błąd jakże doświadczonego pilota a z drugiej chęć opóźnienia dotarcia delegacji przez kogoś tam ( pewnie tego diabła i byłego agenta KGB Putina ) i jakiś tam wewnętrzny przymus wylądowania na tym lotnisku, żeby zdążyć na czas. Ale czy Rosji zależałoby żeby uśmiercić tych ludzi? Szczerze w to wątpię. Może opóźnić to tak. Ale patrząc na ten cały dyskurs w mediach, dezinformację oraz wypowiedzi i filmiki pseudointelektualistów z własnego nadania, to na prawdę można odnieść wrażenie, że niektórzy łykają tą mass-papkę jak “młode pelikany”. Sam kiedyś obejrzałem parę filmików z YT od Qwe’go, co nimi rzucał na lewo i prawo na tym forum i szczerze w niektóre zacząłem wierzyć. Ale tylko niektóre. Przynajmniej po części, rodziły się jakieś pytania (“Ano faktycznie oni tak robią!", “Ludzkość upada. UE nas robi w bambuko, będziemy kiedyś tego żałować. O jejku." ). Dopiero po czasie i przeanalizowaniu pewnych spraw, zdałem sobie sprawę, że ktoś może sam tak fajnie tym manipulować. Zresztą, kiedy tego samego dnia odbierzesz dwie sprzeczne informacje, i nie masz żadnych podstaw do empirycznego sprawdzenia tego, to możesz sobie równie dobrze uwierzyć w UFO w Siemianowicach Śląskich oraz Lucky Luke’a pijącego teraz szkocą z Elvisem. Ja nie neguję wszystkich informacji, które dawał nam autor tego tematu (bo nie wiem, nie sprawdzałem, nie chciało mi się żeby ogarniać jakieś tony materiału czy biegać po urzędach, nie mam takich jazd) ale niektóre “brzmiały” całkiem sensownie. A niektóre nie. Z resztą ten link od digiego może komuś rozjaśnić możliwość manipulacji w internecie z jakimiś teoriami z kosmosu. Oczywiście w jakimś kłamstwie można odnaleźć ziarenko prawdy ale trzeba wiedzieć, że bez prawdy i dowodu, który nam ją naświetli, to można sobie tylko pogdybać. I tak w kółko Macieja.

__

Użytkownik
qwe

2010-04-21 19:46:49

@roller

Opcja jest taka, że możliwe, że Premier Tusk i Putin chcieli żeby Kaczyński dotarł na tą uroczystość później niż oni. Może chcieli coś omówić jeszcze?



Tusk był na uroczystości zorganizowanej 3 dni wcześniej i w ten dzień nie miało go być na uroczystości w ogóle.

Zresztą każdy wie, że prawie na każdym większym “evencie” Nasz Prezydent robił kaszanę ze swojego “bycia” i zamieszanie wśród danej delegacji. To trzymał flagę Polski do góry nogami, to zaraz z mikrofonem i słuchawkami coś nie działało, źle założył czy coś.



Nieprawda. Wymieniaj dalej. Było tylko pare takich wpadek i zostały celowo tak nagłośnione by dawały wrażenie iż prezydent jest pokraką. Analogiczny przykład był z Łodzką karetką i pawulonem- sprawę tak nagłośniono iż wydawało się, że jest to jakiś proceder na szerszą skalę.
Więc proszę Cię- nie pisz, że każdy. Ci “wszyscy” to chyba tylko ci co dali się ponieść mediom :)

__

VIP
conish

2010-04-21 19:47:09

coraz slabiej... pograzasz sie panocku

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
chester020

2010-04-21 19:51:26

@qwe

A to nie wiedziałem.

edit. tzn. mogło być też tak, że wiedziałem, że Tuska tam nie będzie ale zapomniałem pisząc tego posta. Część informacji ucieka mi z głowy bardzo szybko. Zwłaszcza jak mam do ogarnięcia parę rzeczy na raz.

__

Użytkownik
chester020

2010-04-21 19:57:54

Dobra qwe pamiętam naszą dyskusję nt. stosunków analnych w XIX w. wśród klasy robotniczej i o tym, jak mówiłeś, że w Japonii jest jeden w najwyższych wskaźników przestępstw. Ale proszę nie wracaj już do tego, bo nie zamierzam się powtarzać. O aferze z pawulonem mało wiem, więc się nie wypowiadam, co do Prezydenta, to pewnie, mogło być jak mówisz. Media nagłaśniały to co im pasuje i zresztą wiem to nie od dziś. No ale flaga do góry nogami? Proszę Cię.

__

Użytkownik
qwe

2010-04-21 19:59:16

@coonish

Aha i jeszcze jedno, chyba najważniejsze:

Oskarżać prezydenta Kaczyńskiego, pilota, kontrolerów lotu można tak? Ale już Rosjan nie. Oni przecież tacy dobrzy byli...

__

VIP
conish

2010-04-21 20:00:20

ktos w tej “rozmowie” go oskarzal?

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
chester020

2010-04-21 20:03:29

Przeczytaj mojego posta jeszcze raz qwe. Może też to Ci pomoże.

http://merlin.pl/Nauczanie-zintegrowane-Cwiczenia-w-czytaniu-ze-zrozumieniem-klasa-1-szkola-podstawowa_Wies,images_big,9,978-83-88994-76-0.jpg

__

Użytkownik
qwe

2010-04-21 20:07:44

Eh Roller.
Myślałem, że mądrzejszy jesteś.
Do japonii- WYRAŹNIE wycofałem się z tego co powiedziałem, tłumaczyłem chyba 3 razy, że uwzględniałem tam również przestępstwa finansowe.

Co do stosunków analnych z XIX wieku.
Nie miałeś racji. Była to największa bzdura jaką kiedykolwiek słyszałem. Podałem argumenty logiczne dlaczego tak myślałem, ale z braku innych dowodów skapitulowałem. I wiesz co. Dokształciłem się bardzo dokładnie w tym temacie.

Na jakiej podstawie część kadry “naukowej” twierdzi, że to prawda?
Ano na podstawie książki “The Joy of Sex” z 1972, która wraz z książką “The Joy of Gay Sex” i “raportem Kinseya” - mocno zakłamanych i naciąganych dzieł stały się przyczynkiem do tzw rewolucji seksualnej. Obecnie piszę na ten temat pracę, bardzo obszerną więc zdecydowanie mógłbym z Tobą wejść tutaj w dyskusję.
Od razu chciałbym spytać czy w ogóle ww. “dzieła” przeczytałeś?


A co do wyciągania z rękawa. Heh, wystarczy wspomnieć, że uwierzyłeś w historie jakiegoś lekarza, że kobieta przy porodzie odczuwa taki ból przy którym mężczyzna by zmarł. Oczywiście od razu wiedziałem, że to bzdura bo skorelowałem to z torturami w Chinach i Koreii Północnej. Oczywiście Ty uwierzyłeś. Brawo. Mam jeszcze nawet te priv wiadomości.

Stary, ja nie stoję w miejscu, nie wiem jak Ty.

ps2 którego posta? w moim poście



Aha i jeszcze jedno, chyba najważniejsze:

Oskarżać prezydenta Kaczyńskiego, pilota, kontrolerów lotu można tak? Ale już Rosjan nie. Oni przecież tacy dobrzy byli...



Odniosłem się do coonisha, nie do Ciebie, więc ten elementarzyk przekaż w bardziej odpowiedzialnej osobie, ok?

__

VIP
conish

2010-04-21 20:13:48

ale gdzie ja go oskarzam ? kurwa 2 raz pytam

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
qwe

2010-04-21 20:20:31

@coonish

Sorka, to miała być wypowiedź ogólna, jednak gdy nie zaadresowałem jej do Ciebie to bystry Roller uznał, że to jest do niego i polecił mi jakiś elementarzyk.

Moja wypowiedź tyczy się kontekstu tego co mówią media. Oskarżają Kaczyńskiego, pilotów i cholewka wie jeszcze kogo, ja starałem się choć w mininalnym stopniu dać przeciwwagę, bo widocznie faworyzują pewne własne teorie.

I nie złość się tak, bo kto od miecza wojuje od miecza ginie. Wszedłem na esp pierwszy raz od chyba 3 miesięcy wkleić coś co już pod jednym blogiem napisałem, ty wszedłeś również i od razu zaatakowałeś, sądząc, jak przypuszczam, że ja tu non stop siedzę i piszę.

__

Użytkownik
chester020

2010-04-21 20:51:30

Co do porodu, to była historia mojego kumpla, który był po prostu przy porodzie i od lekarza czy pielęgniarki chyba coś takiego usłyszał, i mi to powiedział później...Eh co do klasy robotniczej, Ty mi tu rzucasz jakimiś tytułami “Joy of sex” czy “Joy of gay sex”, jakby to miało wiele wspólnego z gejami w XIX w. w klasie robotniczej, hehe. Nie wiem ilu byś znalazł homoseksualistów wśród robotników w XIX wieku. Mówiłeś coś o burżuazji, że to było popularne wśród nich a nie wśród robotników. Pewnie była to prawda, nie przeczę ale i nie potwierdzam ze stuprocentową pewnością. Dobra, nie interesują mnie te “dzieła”, nawet by mi się nie chciało tego czytać, chyba, że faktycznie byłoby w miarę przystępnie napisane. Informację którą podałem, nie wziąłem jej z YT, od jakichś kolegów czy od Pani z kiosku, tylko z wykładów na uczelni i z jakiejś książki. I pamiętałem ją. Jak już wspominałem, pisałem już to i nie będę się powtarzać. Więc nie wyjeżdżaj mi już z tym tematem, bo dla mnie jest on zamknięty. Dokształciłeś się? To super, bardzo się cieszę. Ale nie rób już z tego jakiejś szopki, Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje bo przekazała mi je osoba z doktoratem na wykładzie. Jakoś nie będę zagłębiać się w tym temacie i go otwierać bo mnie on średnio interesuje.

__

Użytkownik
Sprzatacz

2010-04-21 21:00:58

Blablabla, cała dyskusja sie sprowadza do tego że tylko qwe ma racje, jest najwspanialszy, najmadrzejszy a reszta to głąby i ciemna masa która nie widzi drugiego dna.

__

  • 1
  • 2

Warning: getimagesize(http://merlin.pl/Nauczanie-zintegrowane-Cwiczenia-w-czytaniu-ze-zrozumieniem-klasa-1-szkola-podstawowa_Wies,images_big,9,978-83-88994-76-0.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2412 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie