Problem z transmisja dźwięku

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Adote

2010-02-26 16:10:14

Witam , skusiłem się napisać - a co mi tam, prawda ? :))

Swojego czasu gdy stałem się szczęśliwym posiadaczem słuchawek lognet Media aero 5.1 stwierdziłem że czas wyposażyć się w karte dźwiękową - bo bez niej nawet nie ma co podpinac tego sprzęciora :)

Skręciłem sobie od znajomego karte sb live 5.1 sb0220 - jak wiadomo, stary grat, o sterowniki pod xp sp3 ciężko (o oryginalnych juz nie wspomne) zainstalowalem jakies tam Kx’y potem you paxy w poszukiwaniu szczescia, oczywiscie 5.1 nie chciało działać - działałem w stereo - micro działał (co prawda cichuteńko buczał) lecz pewnego dnia zaczał tak mi buczeć mikro i harkać że aż w rejestratorze dźwięku jak się nagrałem to nie bardzo byłem w stanie rozkodować co przed momentem powiedziałem :)

Karta w kosz, zaopatrzyłem się w sb audigy (sb0570) podkreślam NOWĄ , tym razem już ze sterownikami na plytce oryginalnymi - instaluje, 5.1 działa super luzik dropsik - ale jak przyszło co do czego by porozmawiać z kimś mikrofon huczy/szumi/harka - nie do konca wiem jak to nazwać,mówią się że jak pralka :) Na tyle że mnie w zasadzie ledwo słychać nie wspomnę o humorach mikrofonu - dalem na max micro zeby mnie bylo slychac, jest ok a za chwile jest ta pralka tylko 10x glosniej, to musze ściszyć mikrofon na calkowite minimum i jest znow dobrze - dziwne,prawda ? :)

Nie wiedząc do końca co się dzieje postanowiłem zainstalować sterowniki 'modujące' moją audigy na xfi audio (build 0078 , ten stabilny :) ) Dźwięk działa , filmy,gry,muzyka ok - ale pralka nadal jest :)

I skrótowo dodaję:
*mikrofon na zintegrowanej karcie dźwiękowej działa dobrze, bez żadnych zakłuceń,harków,pralek,trzasków itp
*nie, kabel jest w całości nietkniety - jak wyzej wspominalem w innych komputerach działa totalnie bez zarzutu
*nie,przednie gniazdo mikrofonu jest dobre
*tak, podpinałem bezpośrednio do karty mikrofon z tyłu jest to samo

Swojego czasu myślałem że może jakieś kondensatory sie wylały/poprzypalały na płycie/karcie nawet sprawdzałem zasilacz lecz stety - wszystko jest w najlepszym porządku :)

Got any ideas ? :)

__

Znowu Zbanowany
vodnec

2010-02-26 16:38:02

to moze mama pranie robila i dlatego oni slyszeli pralke ?

__

Użytkownik
Adote

2010-02-26 16:40:01

może zastanów się 5x zanim coś napiszesz ? Bo co czytam jakis artykuł/temat to wtrącasz się ze swoimi głupawymi podjazdami...

odpuść sobie szczeniaku takie durne zagrywki...

__

Użytkownik
kris90

2010-02-26 16:50:49

wyłącz w opcjach “mix stereo”?

__

Użytkownik
Adote

2010-02-26 17:20:46

aż taki głupi nie jestem ;) przy użytkowaniu z mikrofonu nie mogę mieć włączonego 'mix stereo' (w creativach pod nazwą What u hear ?) albo mix stereo albo micro ;)

__

Użytkownik
bdnn

2010-02-26 17:59:32

moj mikrofon tez tak od czasu do czasu huczal, wlaczylem w sterownikach tlumienie zaklocen czy cos takiego i nie ma problemow

__

Użytkownik
Adote

2010-02-27 13:00:31

kwestia jest taka że w sterownikach creative nie ma takiej opcji, a instalacja takowych odrazu stwarza podmianę panelu podstawowego windowsa ;)

+dodatkowo raczej wątpię że mogłoby być związane bezposrednio z naprzemienna nagłą samowolną zmianą głośności mikrofonu - jest dobrze a za chwile efekt taki jakbym przy nagrywaniu telefonem komórkowym wystawił go za okno jadąc samochodem ~80km/h = meega szum :)

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3749 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie