Laptop Awaria

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
zoom

2010-01-13 11:50:13

Witam.
Ponad tydzień temu zgłosił się do mnie sąsiad z problemem, jego laptop nie wyświetla poprawnie obrazu, tzn ekran jest zniekształcony, czarno-biało-fioletowy ( matryca nie jest uszkodzona mechanicznie). Jednak gdy klapa jest przymknięta obraz wraca do normy. Również w przypadku podłączenia do TV obraz staję się normalny. Moja diagnoza to uszkodzona taśma LCD łącząca matrycę z płyta główną. Sąsiad oddał laptopa do “prywatnego” serwisu komputerowego w którym na pierwszy rzut oka serwisant zgodził się z moja diagnozą. Niestety po tygodniu zaczyna kręcić że może być uszkodzona karta graficzna. W tym miejscu pytanie do was czy jest to możliwe żeby przy uszkodzonej karcie graficznej obraz był wyświetlany poprawnie przy pewny kącie oraz na innym monitorze ? Moim zdaniem jest to absurd i albo serwisant nie miał czasu naprawić sprzętu albo po prostu nie potrafi tego zrobić. Bardzo proszę o wasze zdanie na ten temat.

__
Play more promode.

VIP
[fhn]AL|EN

2010-01-13 12:53:14

Pytałem właśnie kolesia gdzie miałem praktykę i on mówi, że to absurd. Karta graficzna jest sprawna tylko coś jest z łączeniem do matrycy.

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
tobster

2010-01-13 12:54:48

zoom - dokładnie to będą uszkodzone moduły pamięci na karcie graficznej, a jeszcze dokładniej to się odklejają pod wpływem temperatury. Uszkodzenie wiązki i inwertera matrycy ma troszkę inne objawy. Jak jest to notebook po gwarancji to:
a - naprawia MB, jest to jak najbardziej do naprawy, wystarczy maszynka do lutowania powierzchniowego
b - używa zewnętrznego ekranu - tam obraz będzie normalny, ale jest to rozwiązanie na krótką metę
c - jeżeli VGA jest dzielnym modułem (tak jak w PC) co jest rzadko spotykane, częściej układ VGA lutuje się do MB - prosi o litość jakiegoś dystrybutora, aby mu ściągnął w normalnej cenie

__

VIP
zoom

2010-01-13 20:09:00

Miałem podobny problem z telefonem Motorola v3i i problemem była taśma tutaj wygląda to identycznie. Nie chce mi się wierzyć że jest to wina karty graficznej bo jeśli po odchyleniu “klapy” pod pewien kąt ekran staję się normalny.
Sąsiad jest trenerem kadry szermierzy i laptopa kupił na turnieju w Katarze więc z gwarancją mogą być problemy.

__
Play more promode.

Użytkownik
Zippi9

2010-01-13 20:50:58

niech się lepiej jednak dowie czy nie ma gwaracji międzynarodowej bo ostatnio wiele firm ją stosuje

__

Użytkownik
ank3l

2010-01-13 22:52:11

tez bym stawial na tasme

__

Użytkownik
tobster

2010-01-14 08:59:34

Jakiej marki to laptop ? HP, ASUS, ACER, Lenovo nie stosują plomb. Ja już miałem podobny przypadek, klient myślał, że taśma LCD bo poruszaniu tak było. Guzik przy odchylaniu naprężenia obudowy dociskały VGA RAM do MB. Nawet nie wiecie jakie siły działają przy lekko zatartych zawiasach czy nawet nowych :)

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

8831 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie