SB X-Fi Xtreme Gamer a głośniki Creative Inspire T6100 5.1 jak ustawić

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
Gecko

2009-12-24 21:25:37

witam! Tak jak w temacie , jak mam ustawić opcje w karcie dźwiękowej(w trybie Gamer) aby jak najlepiej głośniki oddały dźwięk w grach? Proszę o pomoc.

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
Hunter90pl

2009-12-24 22:30:10

ustaw tak, żeby Ci odpowiadało ^^ Metodą prób i błędów. Chyba, że jesteś tak leniwy, to zrób to byle jak : )

__

Użytkownik
Gecko

2009-12-24 23:19:24

Tak żeby mi odpowiadało , ale porada. Nie znam się to pytam co nie? Jeżeli nie potrafisz mi pomóc a chcesz tylko zaistnieć ripostą to w ogóle się nie wypowiadaj. Dziękuję :) Wesołych Świąt :) Może ktoś inny doradzi jak dobrze wszystko poustawiać żeby wykorzystać w pełni i kartę i głośniki?

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
qwe

2009-12-24 23:25:39

Bardziej bym sie martwil samym rozmieszczeniem głośników niż opcjami na samej karcie graficznej.
Co do ustawien- ja gralem zawsze na default- wszystko zależy od indywidualnych preferencji, bo jakości dźwięku tym nie zmienisz.

__

Użytkownik
Gecko

2009-12-25 08:41:46

qwe Dzięki za sensowną odpowiedź widzę że forum całkiem na psy nie schodzi :) oki do rzeczy jak mam je dokładnie rozstawić? czy mam to zrobić z ,,metrówką w ręku''?

__
uLow 4ever ;[

VIP
zoom

2009-12-25 12:05:23

Gecko bardzo ciężko ustawić idealnie głośniki, jeśli masz możliwość to lepiej grać na dobrych słuchawkach niż głośnikach. Ja w kinie domowym mam funkcję dzięki której mogę ustawiać opóźnienie dźwięku w zależności od tego jak daleko siedzę. Jednak Qwe ma rację podstawą jest dobre ustawienie głośników w pomieszczeniu.

__
Play more promode.

Użytkownik
Gecko

2009-12-25 12:26:52

No tylko że ja wolałbym grać na głośnikach rozstawienie mam średnie , ale i tak chodzi mi bardziej o ustawienia karty dźwiękowej , mam dużo opcji nie wiem za bardzo co lepsze do gier np. czy stereo surround czy stereo xpand ;p i takie tam różne np jakies Bass Redirection i suwaki :( Więc jeżeli ktoś jest ogarnięty w tych ustawieniach to proszę o jakieś porady :) a dotychczas dziekuje dla qwe i zooma ;] jak coś jeszcze możecie poradzić to proszę :)

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-12-25 13:54:43

X-FI:
CMSS-3D:
-Enable CMSS-3DSurround: on
-Stereo Surround
-Upmix Auto
Crystalizer: 75%
EQ: Wlasne
Mixer:
-Enable EAX Effects: on
Speakers: 5.1
Bass: Level 3db, Cutoff F.: 60Hz

COD4:
EQ: off
Speakers: 5+1

reszta po swojemu czyli odleglosci glosnikow itd

__

Użytkownik
Gecko

2009-12-25 15:04:26

Dzięki cow. a mozesz mi powiedzieć czym się różni stereo surround od stereo xpand? i dlaczego wybrać surround

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
qwe

2009-12-25 16:14:22

@gecko

Zoom słusznie tutaj zauważył, że w kinach domowych jest funkcja która pozwala ustawić opóźnienie dźwięku. Jest to wręcz kluczowa sprawa by dźwięk przestrzenny był właściwie wysterowany.

Przede wszystkim dobrze by było, gdyby tylne głośniki znajdowały się na wysokości ucha lub lekko powyżej w kącie nie przekraczającym 30 stopni
tak jak na tym schemacie: http://www.maxaudio.pl/html/images/temat/022/1.gif
To jest teoria która sprawdza się w zestawach kina domowego, gdzie jest możliwość wysterowania głośników.
Nie mam pojęcia czy to wiele da (choć powinno) w głośnikach które posiadasz.


Czym się różni stereo surround od stereo xpand?
Jedna funkcja (wydaje mi się, że stereo surround) nieudolnie próbuje stworzyć dźwięk 5.1 ze źródła stereo. Natomiast druga to rozdzielenie dźwięku stereo na wszystkie głośniki- sygnał jest nadal stereo jednak słyszalny na wszystkich głośnikach.

Stereo surround, o ile dobrze pamiętam, jako tako sprawdza się jeszcze na słuchawkach.

Co do ustawień cow’a
Wg. mnie są one chybione w odniesieniu do głośników 5.1 (w słuchawkach i codzie może się jako tako sprawdzają).
Upmixowanie dźwięku do 5.1 ze stereo podczas, gdy źródło jest 5.1 ?
No chyba, że lubisz eksperymentować.

Cow gra w call of duty, więc ustawienia ma takie jakie ma.
Ja wole gdy dźwięk jest jak najwierniejszy oryginałowi, taki jaki zamierzali twórcy.

Jeśli grasz w różnorakie FPS to radze nie używać ustawień cow’a.
CMSS-3D to totalna porażka, używałem tego sporadycznie na słuchawkach.
Pamiętaj, że to są tylko indywidualne ustawienia cow’a i nie sugerowałbym się nimi przy ustawianiu dźwięku.

__

Użytkownik
Gecko

2009-12-25 16:18:18

Kurde qwe dzięki wysiliłeś się :D jeżeli Ci się jeszcze chce to jak proponujesz mi poustawiać te opcje (gram w CS 1.6). A poza tym jak wyłączam 3dcmss czy jak to tam to nie ma surround i np granat wybuchający za mna nie jest słyszalny :(

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
vacq

2009-12-25 18:20:35

Może to nie jest konkretna odpowiedź na Twoje pytanie, ale poradzę Ci coś. Podstawą przy tego typu eksperymentach dzwiękowych jest Twoje WŁASNE UCHO. Pytasz o ustawienia, to tak jakbyś mnie pytał ile masz wsypać do zupy soli żeby TOBIE smakowało... :D

Zaufaj własnym uszom i eksperymentuj, na pewno przyniesie to dużo lepsze rezultaty niż opieranie się na czyichś ustawieniach.

Co do samego ustawienia głośników. Wszystkie w jednej płaszczyźnie. Głośnik lewy przedni, prawy przedni powinny być tak ustawione, aby razem z Tobą tworzyć trójkąt równoboczny. Idealnie powinieneś siedzieć tak, aby do przednich mieć 2/3 odległości, a do tylnych 1/3 całkowitej odległości między głośnikami przednimi a tylnymi. Jeśli nie masz możliwości ustawić głośników w taki sposób, a karta umożliwia ustawianie opóźnień to to wykorzystaj.

Suba odsuń od ścian, nie może stać w kącie, albo jakiejś wnęce, bo zamiast basu będzie dudnienie. Musi mieć czym oddychać.

Ustawienia karty to już na własne ucho - ustawiasz jedno i słuchasz. Nie pasuje to zmieniasz. Proste.

__

Użytkownik
qwe

2009-12-25 22:03:16

@Vacq

vacq chyba się troszeczkę zagalopowałeś. Pamiętaj, że on chce ustawić głośniki do gier. W kinie domowym możesz siedzieć nawet 2 metry od ekranu, jednak do komputera nie produkuje się tak dużych monitorów, więc ciężko może być uzyskać ustawienia, które proponujesz.

@gecko
Jeśli chcesz byśmy dali Ci jakieś bardziej szczegółowe rady to po prostu podaj wymiary swojego pokoju, w ktorym miejscu stoi biurtko etc.

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-12-26 00:41:39

jaki ty qwe jestes zalosny to mi sie zygac chce, cow nie cow tam to nie... a podales mu jakiekolwiek parametry by sobie ustawil? pewnie nawet na oczy nie widziales menu x-fi... a sie wypowiadasz zalosny jestes po raz kolejny

“Dzięki cow. a mozesz mi powiedzieć czym się różni stereo surround od stereo xpand? i dlaczego wybrać surround”

wlacz i sprawdz, ja na xpand nie slysze nic przestrzennego, btw mam profil dla graczy bo uzywam sluchawek na tej dzwiekowce czasem i mi sie nie chce zmieniac na inne profile, w nich jest wiecej opcji

__

Użytkownik
qwe

2009-12-26 01:28:10

Cow, tym postem tylko potwierdziłeś to co kiedyś zoom napisał, a mianowicie, że jesteś jakimś nieudacznikiem, widocznie z kompleksami skoro nie zgodzenie się z Twoja opinia budzi reakcje i teksty w stylu “jaki to żałosny jesteś".
Swój popis już kiedyś dałeś twierdząc, że CMSS-3D polepsza jakość dźwięku...
Taki z Ciebie “ekspert”, że nie dałbym Ci nawet myszki do komputera podpiąć bo mógłbyś coś spie****c.

a podales mu jakiekolwiek parametry by sobie ustawil?


Tak, 5-ty post smutny człowieku.

pewnie nawet na oczy nie widziales menu x-fi


Jestem posiadaczem x-fi elite pro, wersji, której Ty nigdy na oczy nie widziałes. Kiedyś miałem ją podpięta do kina domowego i amplitunera. Moją cechą jest to, że zawsze chce mieć wszystko zrobione idealnie, dlatego siedziałem w ustawieniach tego sprzętu wystarczająco długo by poznać możliwości tej karty.

a sie wypowiadasz zalosny jestes po raz kolejny


Wypowiadam się bo ją posiadam i widocznie wiem więcej o tej karcie niż taki ćwierćinteligent jak Ty, skoro nawet nie wiesz jaka jest różnica między stereo xpand a stereo surround.

wlacz i sprawdz, ja na xpand nie slysze nic przestrzennego


Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem to stwierdziłbyś, że odpowiedziałem mu już na to pytanie.

Go home cow.

__

VIP
zoom

2009-12-26 11:06:29

Podsumowując: Rzygać piszemy przez “rz"

__
Play more promode.

Użytkownik
Gecko

2009-12-26 12:06:15

qwe no już się nie kłóćcie , ale tak serio cow. to jak patrze co mi podałeś to tylko skopiowałeś ze swojego profilu to co masz tam napisane. Wg. mnie a się nie znam cmss3d to jest opcja do słuchawek która ,,wytwarza'' dzwięk przestrzenny więc po co mam włączać cmss3d?? jak mam głośniki 5.1 ? To jest pytanie :P nie retoryczne jbc xD no a qwe widzę że znasz się na rzeczy więc może mi powiesz co lepiej wybrać do gry w CS te stereo surround czy stereo xpand bo wytłumaczyłeś mi juz czym to się różni ale to mi nie pomogło w wyborze bo jestem ,,amatorem'' w informatyce xD No i jeszcze qwe co do rozmiarów mojego pokoju to nie wiem czy to Ci coś da bo to by byla z całym szacunkiem nawet dla Ciebie wyższa szkoła jazdy ;p Otóż mój pokój składa się tak jakby zaobrazować to pisemnie : jeden wielki graniastosłup o podstawie prostokąta , a dalej mam taką wnęke na łóżko ( gdzie mam zamiar wstawić komputer i biurko ) . musiałbym wstawić zdjęcie które za chwile zrobie:D

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
Gecko

2009-12-26 12:23:16

http://img23.imageshack.us/img23/6095/sdc10696e.jpg

http://img710.imageshack.us/img710/7047/sdc10697b.jpg

http://img710.imageshack.us/img710/3295/sdc10698g.jpg

http://img710.imageshack.us/img710/4981/sdc10699.jpg

Starałem się robić jakby dookoła komputera ta wnęka z łóżkiem jest za komputerem no więc jak to zrobić mogę przestawić komputer tam gdzie stoi łóżko :)

p.s: sory za bałagan i niepościelone łóżko xDD

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-12-26 13:08:45

akurat wypowiedz o twoim zalosnym zachowaniu i znaniu sie na wszystkim nie miala wplywu na to ze mi odpowiedziales na moje parametry

1. to na ch#ja ci dzwiekowka grajac na default?
2. tak crystalizery itd psuja jakosc w sensie softwarowo ja zmeiniaja, ale nie jestem jakims audiofilem by mi to przeszkadzalo
3.trudno sobie wlaczyc surround i xpand i porownac? to jest jedna z opcji ktora slychac od razu, jak sie nie widzi roznicy to jest sie cwiertinteligentem i znawca jak ty i zoom
4. gl w sluchaniu plikow zapisanych w mono/stereo gdy mozna na zmyslonym 5+1

__

Użytkownik
Gecko

2009-12-26 13:55:18

Może i jestem ćwierćintelifentem więc po to piszę i proszę a pomoc. Nie proszę żebyś mnie wyzywał , ja różnicy nie widzę bo jak np granat wybucha to na stereosurround jak jestem tyłem do granatu to nie slychać zupełnie nic a jak na xpand’dzie to słychać ale bardzo cicho i tylko pogłos taki a nie wiem czemu wybuch granatu słychać w przednich głośnikach . Dlaczego tak jest skoro jestem tyłem do granatu? Poza tym daczego wogole ciche są tylne głośniki??

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-12-26 14:06:21

widzisz jednak udalo ci sie zauwazyc roznice!

to tak do dupy dziala, wlacz sobie jaka kolwiek mp3 i zobacz jak ci przetwarza na dzwiek 5+1(cmss3dsurround), wielki znawca qwe ci wyjasni i tak stwierdzi ze powinienes to wylaczyc! ale jak to wylaczysz to juz w ogole porazka, daj surround i bedzie w porzadku wszystko, a jak potrzebujesz na prawde specjalistycznej wypowiedzi na ten temat to recenzje opisuja kazda opcje dokladnie

__

Użytkownik
Gecko

2009-12-26 14:28:52

Dzieki cow. ale szukałem recenznji ale nie moge znalezć akurat do opcji z 5.1 tylko 7.1 albo wiesz do sluchawek podstawowe opcje :( może masz jakąś dobrą recenzje opisującą wszystko?

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-12-26 14:30:46

http://www.frazpc.pl/artykuly/397/XFi,/czyli/nowe,/lepsze/karty/dzwiekowe

pierwsza opcja z google... na pewno chwile ci zajmie

__

Użytkownik
Gecko

2009-12-26 14:30:57

Jak dałem surround to nie slychać piosenek mp3 na tylnych :( jak daje xpand to dziala wtedy

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
qwe

2009-12-26 16:05:18

@cow

akurat wypowiedz o twoim zalosnym zachowaniu i znaniu sie na wszystkim nie miala wplywu na to ze mi odpowiedziales na moje parametry


W przeciwieństwie do Ciebie mam wiele zainteresowań, więc przestań już płakać, bo żałosne zachowanie prezentujesz od kiedy się urodziłeś.

A oto co napisałem:
Co do ustawień cow’a
Wg. mnie są one chybione w odniesieniu do głośników 5.1 (w słuchawkach i codzie może się jako tako sprawdzają).
Upmixowanie dźwięku do 5.1 ze stereo podczas, gdy źródło jest 5.1 ?
No chyba, że lubisz eksperymentować.


Cow z całym szacunkiem, ale czy Ty masz jakieś kompleksy? Nie jestem tak upośledzony jak Ty i na wielu sprawach odnośnie sprzętu znam się wystarczająco dobrze by móc się wypowiedzieć. To, że Ty nie znasz się na niczym zachowaj dla siebie.
I trzeba być kompletnym idiotą by nie zauważyć, że te Twoje ustawienia nie sprawdzą się dla głośników w systemie 5.1, ponieważ są dedykowane stereofonicznym słuchawkom.

1. to na ch#ja ci dzwiekowka grajac na default?


- lepsze pozycjonowanie dźwięku
- wsparcie technologii EAX i/lub OpenAL
- lepsze przetwarzanie dźwięku przestrzennego i rozdzielanie sygnału na poszczególne kanały
- przede wszystkim znacznie lepsza jakość dźwięku
- masa przydatnych funkcji jak np zgrywanie w plik audio to co aktualnie słyszysz (można to nazwać What You Hear is What You Get)

Stary, ja nie po to wydawałem 800zł na X-Fi Elite Pro by sobie włączyć na siłę jakieś ustawienia z poziomu oprogramowania karty. Jeśli tego nie dostrzegasz to przykro mi.


3.trudno sobie wlaczyc surround i xpand i porownac? to jest jedna z opcji ktora slychac od razu, jak sie nie widzi roznicy to jest sie cwiertinteligentem i znawca jak ty i zoom



Czemu swoje żale kierujesz w stronę moją i zooma? Ja tylko wyjaśniłem Gecko teorie bo o to prosił.

4. gl w sluchaniu plikow zapisanych w mono/stereo gdy mozna na zmyslonym 5+1



Pliki mono puszczone przez 5.1 będą brzmieć rzeczywiście zabójczo...
Co do stereo- człowieku, jeśli masz jakieś pierdziawy z bazaru to możesz sobie włączyć nawet i 7.1 a dźwięk będzie i tak słaby.

5.1 jest dobre i zmysłowe tylko do słabych konfiguracji audio i małych pomieszczeń. Można się tym pobawić, sam eksperymentowałem jednak z zestawem kina domowego to nie działa zbyt dobrze, ponieważ fronty i tyły są dedykowane tylko swojemu zadaniu, natomiast w głośnikach komputerowych otrzymujesz praktycznie 5 takich samych głośników i tu takie eksperymenty mogą mieć sens.




@gecko

Może i jestem ćwierćintelifentem więc po to piszę i proszę a pomoc. Nie proszę żebyś mnie wyzywał , ja różnicy nie widzę bo jak np granat wybucha to na stereosurround jak jestem tyłem do granatu to nie slychać zupełnie nic a jak na xpand’dzie to słychać ale bardzo cicho i tylko pogłos taki a nie wiem czemu wybuch granatu słychać w przednich głośnikach . Dlaczego tak jest skoro jestem tyłem do granatu? Poza tym daczego wogole ciche są tylne głośniki??



Gecko, krótka piłka, czytając ten temat omijaj posty cow’a, bo widzę, że nieźle zamącił Ci w głowie.
Jakim cudem chcesz by pseudo ustawienia dedykowane dla zestawu stereo odtwarzały
Ci poprawnie dźwięk 5.1 ?????
Wyłącz te opcje i nigdy ich nie włączaj, jeśli używasz głośników.
Gdybym mieszkał niedaleko Ciebie to chętnie bym Ci wszystko poustawiał, bo ten pajac kazał Ci włączyć opcje, które będą Ci zniekształcały dźwięk w grach.

Rozwiązanie jest proste- w trybie Gamer powyłączaj wszystkie opcje, wybierz ustawienia 5.1 i będziesz miał w grach dźwięk taki jakiego pragniesz.
W CS 1.6 może być taki problem, że ta gra nie obsługuje systemów 5.1, dlatego pozostaje Ci tylko gra na słuchawkach.

W trybie Entertainment zrób sobie ustawienia takie, które będą Ci odpowiadały do słuchania muzyki, oglądania filmów etc.

Teraz by zmienić ustawienia wystarczy, że będziesz przełączał się między ustawieniami Entertainment i Gamer, choć przed włączeniem gry może Ci się zdarzyć, że zapomnisz przestawić tryb.


@cow

to tak do dupy dziala, wlacz sobie jaka kolwiek mp3 i zobacz jak ci przetwarza na dzwiek 5+1(cmss3dsurround), wielki znawca qwe ci wyjasni i tak stwierdzi ze powinienes to wylaczyc! ale jak to wylaczysz to juz w ogole porazka



Człowieku, on chce mieć ustawienia dla CS’a i gier a Ty jak jakaś katarynka pieprzysz mu te swoje smuty o dźwięku 5.1 ze źródła mp3.
Będzie chciał mieć 5.1 podczas słuchania muzyki to ustawienia sobie znajdzie.
Porażką to są Twoje głośniki, jeśli dźwięk stereo jest u Ciebie taki jak piszesz i raczej nie warto się tym chwalić. No i jeszcze Ty słuchasz tego na trybie gamer...

__

Użytkownik
Gecko

2009-12-26 19:25:40

Dzięki wszystkim za pomoc :D napewno skorzystam z tych porad . qwe jak tu sie daje punkty czy cos?:D to Ci dam bo najwięcej mi pomogłeś

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-12-26 19:27:14

dobra niech sprzeda ja i gra na default plycie glownej bo w sumie 99 procent jest zbedna... rzeczywiscie masz racje te opcje sa tylko po to by je wylaczyc! z calym szacunkiem ale za kazdym razem wypowiadajac sie musisz przekonac kazdego do swojego, nie chce mi sie tu wypowiadac bo masz racje trzeba wszystko wylaczyc! i btw na matke sobie tak najezdzaj

__

Użytkownik
qwe

2009-12-26 21:14:39

@cow

Te opcje w X-Fi są tak samo przydatne jak 4800dpi w najnowszym razerze deathadder.
Garść naiwniaków nabierze się na marketingowe zagrania Creative’a i poleci na te CMSS-3D i inny badziew.
Szkoda tylko, że creative produkując serie x-fi skupił się na tym co mu wychodzi najlepiej- robieniu klientów w konia. W X-Fi jest mnóstwo nieprzydatnych funkcji natomiast brak jest chociażby możliwości ustawienia głupiego opóźnienia sygnału dźwiękowego na poszczególne kanały co jest kluczowe przy konfiguracji dźwięku przestrzennego w systemch 5.1, a możliwość przetestowania i konfiguracji dźwięku wielokanałowego ogranicza się jedynie do wyboru z menu ilości posiadanych głośników oraz ich kąta względem osi uszu grającego.
Sorry, ale już amplitunery za 400zł potrafią znacznie, znacznie więcej.

Mógłbym napisać artykuł w którym wymieniłbym większość (bo wszystkich nie sposób) niedociągnięć i braków jakimi szczycą się te karty, nie wspominając już o sterownikach, które są po prostu żałosne- menu może i wygląda efektownie, ale jest totalnie niepraktyczne- chociażby zmiana profili mówi sama za siebie.

__

Użytkownik
Gecko

2009-12-27 11:18:50

qwe ale przetestowałem tak jak mi mówiłeś ale jak wylączylem te opcje to tylne głośniki w ogóle nie grają nie słychać ani kroków przeciwników z tyłu ani nic :(

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
qwe

2009-12-27 13:01:02

Nie wiem czy CS 1.6 obsluguje dzwiek 5.1
Włącz jakąś inną, nowszą grę i zobacz czy masz dźwięk z tyłu.

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-12-27 13:18:26

mowie ci wlacz ten cmss3d surround i bedziesz slyszal wszystko idealnie!

__

Użytkownik
qwe

2009-12-27 13:47:43

Cow, jesteś beznadziejny.
CMSS-3D dedykowany jest tylko do głośników stereo i słuchawek, więc by coś polepszyć musiałby grac na ustawieniach stereo. Już pisałem, że CS 1.6 nie obsługuje dźwięku 5.1, więc żaden CMSS-3D nie zrobi z tego dźwięku wielokanałowego.

Gecko- tutaj http://www.cscenter.pl/problemy_z_counter_strike_1_6/93832-d_wiek_5_1_w_counter_strike_1_6_a.html
ktoś miał podobny problem do Twojego, jednak jak czytam odpowiedzi to naprawdę żal i rozpacz, że tacy idioci nie umiejący czytać ze zrozumieniem jeszcze stąpają po ziemi. A ten “mateuszss” przeszedł wszelkie granice.
Co ta reforma edukcji porobiła z ludźmi...

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-12-27 13:51:45

to dziwne u mnie sie sprawdza nawet w cs I TAK SLYSZE KROKI Z TYLU ktore nie sa z przodu!

__

Użytkownik
qwe

2009-12-27 16:39:45

Na słuchawkach czy na glosnikach 5.1 ??
W sluchawkach stereo nawet bez ustawiania dzwieku 5.1 bedziesz slyszal glos z tylu

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-12-27 16:49:33

mowimy od poczatku o glosnikach wiec nie rozumiem twojego zdezorientowania

__

Użytkownik
qwe

2009-12-27 19:55:08

Jasne, że jestem zdezorientowany, ponieważ podajesz ustawienia dla stereo, które nie mogą działać poprawnie w zestawie 5.1 o którym rozmawiamy.

Gecko

W CMSS-3D są duże przekłamania, o dobrym pozycjonowaniu zapomnij. Niby dźwięk z tyłu słychać (na stereo też słychać) jednak, gdy ktoś idzie bokiem to dźwięk nie ma płynnego przejścia z przedniego kanału na tylni i vice versa.

Najlepiej będzie, gdy zapytasz kogoś kto gra w CS’a, może są jeszcze osoby które grają w 1.6 na głośnikach.

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-12-28 09:53:37

E nie pytaj, wez wylacz wszystko i graj bez dzwieku bez tylu. Jakd o cholery moze byc dzwiek z tylnych glosnikow na stereo? zastanow sie co piszesz

__

VIP
blacktyger

2009-12-28 10:11:35

Sorry, że się wcinam w tę dysputę - szybka piłka:

X-Fi elite pro bez zew. panelu za ~400zł. Brać czy nie? (nie pytać o głośniki, karta ma być 'na dłużej'). Druga sprawa, czy panele ze słabszych wersji (np. titanium/platinum) pasowałyby do tego? Na teraz jest mi on zupełnie niepotrzebny, ale w przyszłości cyfrowe wyjścia by się przydały :/.

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-12-28 10:27:13

po co chcesz kupowac dzwiekowke ktora ma same bezuzyteczne opcje?

__

VIP
blacktyger

2009-12-28 10:35:57

Ironia mode: off

Jak zupełnie inne przetworniki niż cała seria x-fi? Z tego co wiem nie ma nic więcej niż serie niższe, tylko właśnie jakość samej karty.

__

  • 1
  • 2

Warning: getimagesize(http://www.maxaudio.pl/html/images/temat/022/1.gif) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 409 Conflict in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2375 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie