Słuchawki i karta muzyczna

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
wegoR

2009-11-23 21:13:19

Mam pytanie jakie słuchawki wybrać. Pare osób poleciło mi :siberia, 4h,hd 202 plantrony 367 ,ale niestety nie wiem które wybrać. Możecie też podać własne przykłady słuchawel. Chciałbym żebyście mi też pomogli wybrać kartę muzyczną. Cena ogólnie 300-320
Z góry dzięki

__

Użytkownik
Kub4r

2009-11-23 21:16:54

tam pozdrow ludzi ktorzy ci polecili siberie i 4h : )

jak masz tyle hajsu to jedynie HD555
only sennheiser

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-23 21:22:22

tzn tyle kasy na karte muzyczna i słuchawki bo karte mam ziintegrowana :d

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-23 21:24:53

taka mała roszada w cenie 250-280

__

Użytkownik
Dziubasek

2009-11-23 21:29:35

Ja polęce produkt którego sam używam, Razera Carcharias w cenie 280 zł za sztukę. Sa obecnie dwie oferty na Allegro.
http://www.proline.pl/pic/razer-carcharias_0.jpg

Słuchawki są nieziemsko wygodne, bardzo solidnie zrobione i graja naprawdę ładnie. Tylko pytanie, czy chcesz z mic czy bez. Jeśli z mic polecam właśnie ten model, jeśli szukasz czegoś bez, popatrz w ofercie sennheiser. Myślę że kupisz coś fajnego i grającego naprawdę ładnie. Wracając do Razerów dzwięk jest igła, grają znacznie ładniej niż moje muzyczne technicsy za prawie 260 zł. Mam do tego kartę AudioTrak Prodigy 7.1 Hi Fi (karta już podchodzi pod te bardziej profesjonalne) cena około 350 zł - słuchawki i ta karta miażdzy ! dla przykładu miałem porównanie odsłuchu modelu sennheiser PC 350, i musze przyznać że połączenie które sobie zrobiłem daje znacznie więcej możliwości odsluchowych niz same sennheiser + zintegrowana karta.

Jeśli planujesz, chciałbyś wydać 300 zł na jakiś crea-szajs lepiej dołozyc i kupic AudioTraka. Jak chcesz tylko dobre słuchawki plus tańsza karta to kup te razery i ewentualnie jakiegos crea-szajsa np jakis audigy.

Pozdrawiam.

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-23 21:33:12

Dobra dzięki za tą poradę ale troche kasy nie mam na te : D Chodzi mi o to zeby sluchawki byly nom tak do 200 i karta tak z 80 żeby ładnie grało :) nie chodzi mi żebym wszystko słyszał chodzi żeby był czysty dzwiek.Z sennheiserow to tylko tak do 200 zł widzialem i polecane przez kumpla hd 202 mikrofon z klipsem mam wiec np

__

Użytkownik
Dziubasek

2009-11-23 21:38:00

W takim razie karta:
CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY SE 5.1 7.1 EAX
http://www.proline.pl/pic/sb-audigy-se-oem_0.jpg

I słuchawki:
CREATIVE AURVANA LIVE
http://www.proline.pl/pic/ct-aurvana-live_0.jpg

Wychodzi jakies 300 zł z groszami. I myślę że będziesz bardzo zadowolony.

Osobiście nie pchałbym się w słuchawki Sennheiser poniżej 200 zł, wersje te są zazwyczaj bardzo “okrojone” i wcale nie takie super ekstra.

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-23 21:40:14

nom dzięki rozmyśle to : D

__

Użytkownik
Castiel

2009-11-23 21:50:16

Jaką masz zintegrowaną kartę dźwiękową? Jak masz do wydania 280 zł to nie ma żadnego sensu kupować obydwu rzeczy, bo dobrze na tym nie wyjdziesz. W tej cenie dostaniesz albo w miarę przyzwoite słuchawki albo w miarę przyzwoitą kartę.

__

Użytkownik
panjenka

2009-11-23 21:52:05

dziubasek podał ci najlepsza opcje w tej kwocie, sam mam taki sprzęt i wszystko słychać genialnie. Miałem jeszcze x-fi gamera i za niego przepłaciłem bo prawie to samo miałem w audigy 2 :(

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-23 22:38:56

Dobra jeśli mówicie że lepiej wybrać pojedyńczy zakup to jakie słuchawki polecacie. Cena od 100 zł do 200 zł

__

Zbanowany
necowow

2009-11-23 22:39:18

gc 377 + xfi gamer (albo to co napisal dziub)
nie z komentuje zestawu dziubaska, dziecko nie wie co pisze nawet

a co od razerow, gosc a allegro napisal mi ze uzywal tego przez 1 tyg i sprzedeaje po 59 pln bo za wiecej nikt tego nie kupuje , jak sluchawki z razera to tylko piranhie


EDIT : Sluchawki do 200 zl ? Plantronics GameCom 377 > Razery, SS, Creative i niektore sensheisery

__

Użytkownik
iVon3ry

2009-11-23 23:01:38

nie kupuj zadnych 4h bo juz nawet sluchawki z marketu za 50 zloty sa lepsze, co do creative aurvana live dlugo sie nimi nie nacieszysz bo ci uchwyt peknie. karta hmmm eax to sciema wiec bierz xonara zdecydowanie lepsza jakosc dzwieku

__

Użytkownik
Dziubasek

2009-11-23 23:34:20

@ NEC
Jesteś typowym człowiekiem bez własnego zdania i powtarzasz bzdury, które gdzieś usłyszałeś albo Ci ktoś powiedział...
Skoro jesteś taki znawca to “z komentuj” proszę mojego posta, bo coś czuję że to Ty zielonego pojęcia nie masz o czym pisałem. A o takiej karcie słyszysz pewnie pierwszy raz w życiu. Bardzo jestem ciekawy jaki to model słuchawek razera, tak “strasznych” sprzedaję gość z allegro po 59 zł za sztukę... bo ja nigdy się z takimi nie spotkałem w tej cenie... a chętnie kupię.

I wiesz jako “dziecko” powiem Ci że przez moje uszy przewinęło się kilka modeli, od takich za 15zł do testowanych przeze mnie osobiście sensheiser-ów PC 350 za prawie 600 zł. I wiem o czym mówie w przeciwienstwie do Ciebie.
Kolejny głupkowaty znawca słuchawek wyraża swoja opinię, bo słyszał od kolegów albo przeczytał na forum kilka podobych poziomem postów.

Tak wogóle miałeś kiedyś na uszach wymieniony przeze mnie model razerów i karte która posiadam, że zabierasz głos ?

__

VIP
j3sh

2009-11-24 08:30:03

Nie polecam Audigy SE, są problemy z charczeniem mikro, jednak po latach praktyk udało mi się to opanować i niezbyt dobrze karta działa na zmodyfikowanych sterach, które są o niebo lepsze

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-24 15:39:16

To w takim razie mam pytanko czego nie kupywac 4h ? Tak mam ziintegrowana. A co sadzicie o hd 202 i plantronach 367,377

__

Użytkownik
Castiel

2009-11-24 16:05:44

SS 4H, 5H i zresztą jakiekolwiek słuchawki tej firmy to totalna porażka. Seria HD 20x SENNHEISER’a to niewypał. Do 280 zł kupisz HD 485. Ściągnij jakiś program typu everest, aida albo zobacz w menadżerze urządzeń i napisz jaką masz zintegrowaną karte dźwiękową najlepiej z modelem płyty głównej...

__

Zbanowany
necowow

2009-11-24 16:07:00

na zintegrowanej biez hd 202 ale podobno sa malo wygodne slyszalem,
jak masz dosc takie ucho to bierz gc 377 :)

__

Użytkownik
Castiel

2009-11-24 16:15:40

na zintegrowanej biez hd 202 ale podobno sa malo wygodne slyszalem,
jak masz dosc takie ucho to bierz gc 377 :)


Po co polecasz mu słuchawki, których na oczy nie widziałeś, nie mówiąc już o tym, że nie miałeś ich na głowie, nie słyszałeś jak grają i gówno masz o nich do powiedzenia? Wyłącz neta, przejedź się do sklepu, kup sobie HD 202, a potem wróć za tydzień i poleć je komuś jeszcze raz...

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-24 16:23:15

Jaka jest róznica miedzy 367 a 377 bo tylko slyszalem ze 367 jest zamkniete i chyba lepsze

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-24 16:24:04

i czy ogolnie w tych sa duze muszle ?

__

Zbanowany
necowow

2009-11-24 18:04:40

zamkniete - lepiej wygluszaja, przez co nie ma wetylacji ucha
otwarte - gorzej wygluszaja, lepsza jakosc dzwieku, wetylacja ucha

roznica miedzy 367 a 377 jest 30 zl (ofc 377 droższe)
wiecc biez 377

Castiel, sry nie mieszkam w Wawie, nie mam XXX sklepów z słuchawkami, a te co sa nie maja profesjonalnych sluchwek, nie mam tez pieniedzy by kupowac sluchawki, testowac i odkladac wiec daruj sobie komentarze pokroju “czemu oceniasz sluchawki ktorych nie miales na uszach ?!?!?!" przypominam ze jest cos takiego jak opia publiczna, ktora jest wielka opinia zlozonom z kilkuset innych, ta sie posaluzylem, i taka dla siebie zrobilem :)

muszle sa wieksze niz w hd 202 i razerach polecznych przez dziubaska, wiem bo uzywam 377

__

Użytkownik
ojc1ec

2009-11-24 19:40:52

Jaką masz ta integre? Prawie wszyscy doradzają ci jak utopić 300zł na słuchawkach których integra za cholerę nie zasili. Na płycie mam realteka 883 który już wymięka przy creative fatality. Dźwięk praktycznie nie istnieje, basy dudnią a średnie i wysokie wręcz piszczą w słuchawkach, dźwięk jest FATALNY. A problem w tym że w prawie wszystkie integry realteka to szajs szajs i jeszcze raz szajs!
To co ci tu doradzają to jak kupno wypasionego monitora do gier 22” i jednocześnie osranie tematu kupna karty graficznej .

Odnośnie karty muzycznej to do 100zł spróbuj wychaczyć audigy 2 ZS na allegro.

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-24 22:35:11

Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] karta muzyczna
a płytte główna nie wiem jaka mam

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-24 22:42:38

mam pytanko czy ta karta bedzie dobra dla siberi albo gc 367 ?

__

Zbanowany
necowow

2009-11-24 22:42:52

zwykla integra realtekowa, gc 377 + update hd audio i jestes szczesliwy ze za nie wielkie pienadze masz nawet dobry glos, wiem co mowie

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-25 10:20:18

a czy opłaca się siberie na takiej karcie ?

__

Użytkownik
ojc1ec

2009-11-25 10:45:25

Integry takie jak realtek nie nadają się do słuchawek z wyższej półki. Zresztą jak NEC stwierdził, będzie “dobry głos” a nie Dźwięk xD

wegor słuchaj się tego gościa to faktycznie uzyskasz efekt - frustracji. Do kompa też byś kupił kolumny 2x200 RMS nie mając wzmacniacza ? Karta muzyczna to podstawa a integry w dalszym ciągu nie zasługują na to miano. Siła sygnału jest tak niska że nie ma szans abyś zasilił porządne słuchawki.

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-25 10:51:06

No spoko ale mam mały dylemat bo jak tak patrzyłem opinie kart to nie wiedziałem które wybrać bo opinie są różne. W temacie kart muzycznych jestem kompletnie zielony i nie wiem którą wybrać. Karta muzyczna taka do 100 zł żeby była

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-25 10:53:04

Czy np opłaca sie kupić SB Audigy SE 5.1+7 ? Jak na przykład chce kupic gc 367/377 siberie ?

__

Użytkownik
ojc1ec

2009-11-25 10:56:41

To ma być karta do gier tak więc do 100zł jedynie Audigy 2 ZS która nadaje się do tego idealnie. Sporo droższe XFi gamer, music, to żadna rewolucja w stosunku do A2. Jakość dźwięku jest równie dobra.

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-25 10:58:44

a sb audigy ten oc podałem wyżej sie nie nadaje

__

Użytkownik
ojc1ec

2009-11-25 11:08:03

Jest to lepszy wybór od integry to oczywiste, choć osobiście wolałbym bardziej sprzętowe rozwiązanie a ten audigy SE wszystkie obliczenia zrzuca na CPU. Jak masz podłączyć słuchawki do integry to już lepiej kup tego SE, dźwięk będzie jednak lepszy i z mocniejszym sygnałem.

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-25 11:09:58

Jak np okreslic ktora jest najlepsza gdy mam podane dane tego sprzetu ?

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-25 11:19:37

słyszałem też że w SE skarża się na jakość mikrfonu czy to prawda że jest zły ?

__

Użytkownik
Dziubasek

2009-11-25 13:22:22

Jakiś czas temu... kupiłem sobie SE, ten który podałem kilka linków wyżej i niestety sprzedałem po m-cu. Mic faktycznie jakoś bardziej trzeszczał i były czasem problemy. Trudno mi powiedzieć czy to wada fabryczna czy u mnie tak dziwnie działało... wiem natomiast że po zmianie karty problem zniknął.

__

Użytkownik
wegoR

2009-11-25 13:59:21

A jaką masz teraz ?

__

Użytkownik
cortmaZ

2009-11-25 14:05:51

Też mam pytanie, czy jest sens ładować 3 stówki w senki hd555 przy integrze realteka?
Jeżeli nie to co przy niewielkim koszcie pozwoli mi wykorzystać potencjał słuchawek?

__

Użytkownik
Castiel

2009-11-25 14:35:45

Też mam pytanie, czy jest sens ładować 3 stówki w senki hd555 przy integrze realteka?
Jeżeli nie to co przy niewielkim koszcie pozwoli mi wykorzystać potencjał słuchawek?


Nie ma. Pełnego potencjału HD 555 nie uświadczysz bez wzmacniacza. Jeśli myślisz o tych słuchawkach z przeznaczeniem do muzyki to sama karta dźwiękowa ich nie uciągnie. Do napędzenia ich wystarczy karta dźwiękowa pokroju Audigy 2 ZS i jakiś wzmacniacz dajmy na to do 200-300 zł (bez problemu wychaczysz jakiś używany na allegro w tej cenie) i pomijając to, że HD 555 wcale nie są jakieś super ciekawe to masz całkiem fajny zestaw do odsłuchu. Jak chcesz słuchawki głównie do gier i do muzyki nie przykładasz większej uwagi to obejdzie się bez wzmacniacza - na samą kartę wydasz tylko ok 100-150 zł (Audigy 2 ZS / X-fi).

Na twoim miejscu prędzej kupiłbym HD 485, niż właśnie te HD 555. Są dużo mniej wymagające jeśli chodzi o źródło, a i dźwiękowo prezentują się ciekawiej. Na samej karcie dźwiękowej HD 485 na 100% zagrają lepiej. Co prawda HD 555 można zmodować i trochę poprawić ich brzmienie, ale wątpię żebyś chciał grzebać w nowych słuchawkach i ryzykować utratę gwarancji (mod jest właściwie darmowy - polega na rozkręceniu słuchawek i wyjęciu takiego gumowego szajsu ze środka słuchawek, który sztucznie podbija wysoki bas i zalewa środkowe pasma. Idzie to potem bez problemu wsadzić z powrotem i zrobić to tak, że słuchawki wyglądają na nigdy nie otwierane). Do gier jedne i drugie będą idealne.

Co do zintegrowanych układów realteka to właściwie jest spora rozbieżność w ich układach i różnią się jakością dźwięku. Jak masz układ na ALC888 albo jeszcze lepiej na ALC889 to na samym początku słabo, bo słabo ale pociągnęłoby to np takie HD 485. Na pewno nie dorównuje on zewnętrznym kartom dźwiękowym, ale radzi sobie wyraźnie lepiej niż starsze układy realteka i zdecydowana większość innych zintegrowanych dźwiękówek. Mogę nawet zaryzykować i napisać, że układ ALC889 jest lepszy niż starsze, wysłużone już karty dźwiękowe jak SB Live! 5.1, ale jak już ktoś napisał wyżej zawsze lepiej jest zainwestować w zewnętrzną i odciążyć CPU.

__

Użytkownik
Dziubasek

2009-11-25 14:49:03

Ja mam kartę AudioTrak Prodigy 7.1 Hi Fi (350zł) pobawiłem się też w wymianę przetworników.

__

  • 1
  • 2

Warning: getimagesize(http://www.proline.pl/pic/razer-carcharias_0.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166

Warning: getimagesize(http://www.proline.pl/pic/sb-audigy-se-oem_0.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166

Warning: getimagesize(http://www.proline.pl/pic/ct-aurvana-live_0.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7468 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie