Router jaki wybrać ?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
cr4zy

2009-11-20 12:23:46

Witam
Jestem użytkownikiem neostrady już parę ładnych lat. od około trzech korzystam z liveboxa. W domu mam trzy laptopy które łączą się z internetem przez ten właśnie router. Jakoś ostatnio zdałem sobie sprawę że miesięcznie za dzierżawę liveboxa płacę 10 zł, pomnożyć to przez 3 lata i już dawno miałbym swój władny router albo nawet dwa ;) Nie moge narzekać na liveboxa, bo sygnał mam zawsze na maxa w całym domu gdzie nie pójdę ( 1 piętrowe mieszkanie, ale dość duże ). Więc chciałbym kupić jakiś router, przedział cenowy 200-300, może być troszkę ponad 300 ;) Chodzi o to głównie żeby miał mocny sygnał i był w miarę prosty w konfiguracji, żeby można było założyć hasło na sieć jak w neo. Moje pojęcie na ten temat jest dość małe więc piszę tu bo myślę że jakaś część użytkowników na pewno korzysta z takich urządzeń, a może nawet kiedyś zadawała podobne pytanie jak ja. Za każdą odpowiedź na temat z góry dziękuje.

Pozdrawiam

__

Użytkownik
pROFANUM

2009-11-20 15:20:13

proponuję
Pentagram Cerberus 6331-6 byle nie 42 (:
zaawansowany QoS, dzielisz nim pasmo, zero lagów i problemów

__

Użytkownik
ravosss

2009-11-20 15:46:25

Podpisuje sie pod TeGESem, moj kuzyn go ma i jest zajebisty. Nie szukaj innego i bierz Cerberusa. Tylko patrz na numerki modeli bo mozna sie walnac i nie bedzie QOSa :P

__

VIP
j3sh

2009-11-20 15:55:49

jakiś linksys :)

__

Użytkownik
cr4zy

2009-11-20 16:18:22

Dla osoby która ma prawie zerowe pojęcie odpowiedź “jakiś linksys” raczej dużo nie pomaga ;)

Czekam na więcej opinii

__

Użytkownik
yeltzyn

2009-11-20 16:32:38

Jaki widzisz sens w zakupie nowego routera, skoro ten działa i jestes zmuszony płacić za niego miesięcznie haracz 10zeta?


d-link - bieda jak i pentagram

tp-link albo planet, slyszalem pochlebne opinie o sprzecie tych producentow od ludzi pracujacych w firmach zakladajacych neta.

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
cr4zy

2009-11-20 17:26:15

Nie muszę za niego płacić bo mogę go oddać i kupić swój i właśnie taki mam zamiar stąd właśnie mój temat i nie chodzi mi o przypadkowe nazwy firm tylko o opinie o konkretnych modelach. Zaznaczyłem także jakie czynniki są dla mnie ważne

__

Użytkownik
N00binator

2009-11-20 17:38:55

Ja mam D-Link DSL-2640B i póki co sprawuje sie bardzo dobrze.

__

Użytkownik
Hunter90pl

2009-11-20 18:48:44

linksys wag54g2 lub ewentualnie linksys wag200g. Nic innego ;p
Nie będę tu pisał o jego zaletach itp. Po prostu poszukaj w internecie :) Ja mam wag54g2 (następca wag200g). Mam go od ok roku. Po jego kupnie od razu zero problemów z rozłączaniem internetu, dobry zasięg wi-fi, zabezpieczenia i w ogóle naprawdę warto kupić za taką cenę.

__

Użytkownik
pROFANUM

2009-11-20 19:06:31

WAG200G nie ma zaawansowanego QoS wiec chłopak będzie miał tzw. lagi
linksys dobra marka, ale pentagram daje 5 lat gwarancji ( nie przedłuża się ją płacąc za cos dodatkowo)

Pentagram Cerberus 6331-6 najlepsza opcja :P teraz odświeżyli go i sprzedają pod oznaczeniem Cerberus ADSL2 Wi-Fi Plus P 6331-62

koszt to 189,199-219, zależy gdzie (:

__

Użytkownik
cr4zy

2009-11-20 19:30:20

Zaciekawiło mnie to że dostał on dwie nagrody “najlepsza cena / jakość" od pc format i komputer świat. Co do lagów to raczej ich nie mam, bo dwa inne kompy rzadko są włączone, a jak już to głównie to przeglądania stronek, więc z tego dzielenia łącza i tak bym pewnie nie korzystał ;)

__

VIP
blacktyger

2009-11-20 23:30:37

tplink dobra firma? Dobry humor przed snem :>.

Nie bierz tplinków, netgearów i innych asmaxów. D-link ewentualnie Pentagram. Linksysy potrafią być zaje*iste, ale trafiają się też modele chu***e. Wiem, że strasznie ogólnikowo ale rzygam już modelami więc nie chce mi się ich wypisywać.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

935 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie