"prawie" komp do 2400zł.

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
vacq

2009-08-27 11:02:45

Mam do Was prośbę o opinię i pomoc w wyborze sprzętu. Przejrzałem ostanie tematy na forum, ale:
1. ceny teraz szybko się zmieniają,
2. nie znalazłem zestawu w podobnych pieniądzach.

Jestem strasznie do tyłu ze sprzętem :/ Kumpel poprosił mnie, abym mu złożył zestaw do grania:
procek + płyta + pamięci + grafika + zasilacz
za około 2200-2400 max. Nie chcę mu polecić jakiegoś shitu.

Doradźcie coś, szczególnie jeśli chodzi o grafikę, bo o tych nowych radeonach i gforcach to już zupełnie nic nie wiem (raczej nie gram w gry więc siłą rzeczy nigdy się tym zbytnio nie interesowałem - Q3 śmiga na czymkolwiek ;) ) Zasilacza to nie chcę jakiegoś badziewia, swego czasu Amacroxy cieszyły się dobrymi opiniami - jak jest teraz?

Za każdą sugestię z góry dzięki, idę studiować jakiegoś pclaba...

__

Użytkownik
esportfun

2009-08-27 11:26:10

Niech poczeka jeszcze miesiąc z zakupem kompa. W połowie września pojawią się na rynku nowe radeony HD5850 i HD5870 o podwojonej wydajnośći względem HD4850 i HD4870, na dodatek zgodne z DX 11. Narazie niech sie wstrzyma z kupowaniem sprzętu.

__

Użytkownik
un|T|ra

2009-08-27 13:09:48

Jak zapowiadali dx 11 to mówili że kart które obsługują dx 10 będą kompatybilne z dx 11.

__

Użytkownik
esportfun

2009-08-27 13:44:53

tak tylko ze nikt nie mowil jak to bedzie dzialalo ;) Co z tego ze beda obslugiwac jak beda sie dlawic na kazdym kroku?

__

Użytkownik
wiecek.

2009-08-27 14:08:51

poczekaj na nowe karty ale nie kupuj ich po premierze bo ceny są zawsze zawyżone ;) przykład kumpel kupił 8800GT za 1100zł ja 5-6miechów później za 400zł mniej, a taki 4890 w zupelnosci wystarczy do nowych gier...

__

Użytkownik
vacq

2009-08-27 16:59:56

dzięki za odpowiedzi

problem w tym, że koleś chciałby mieć kompa teraz, nie chce czekac 5-6 miesięcy.

__

Użytkownik
esportfun

2009-08-27 17:15:22

oO miesiąc :D

jak mus to mus:

AMD Phenom II X4 945 Quad-Core /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

AsRock M3A785GXH/128M

2x GoodRam 2GB 1333MHz CL9 (2 osobne kosci po 2gb kazda, bo w zestawach 2x2gb 1333mhz wyszlo pare wadliwych serii)

PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

OCZ StealthXStream 500W

+ Cooler Master Elite 332 (Black)

Razem: 2308zł razem z obudową (149zł)

www.esc.pl

__

Użytkownik
majan

2009-08-28 03:00:15

craven widzę, że polecasz wszystkim sklep esc.pl, ale chyba nie robiłeś w nim nigdy zakupów :)

kupiłem w tym sklepie cały komputer. przesyłka, kontakt wszystko bez problemu. jednakże problemy zaczęły się po otwarciu paczki. okazało się, że karta graficzna jest uszkodzona, a zasilacz jest o 60W mniejszy niż ten który zamawiałem (zamawiałem 460, a dostałem 400). na kartę graficzną czekałem 7 dni. po kilku dniach od dostania nowej karty poprosiłem o wymianę na nowy zasilacz o mocy 550W. na przesyłkę czekałem 5 dni.
(w obu przypadkach liczę od dnia wysłania przeze mnie sprzętu, do otrzymania nowego)

niedawno okazało się, że karta graficzna którą mi odesłali (nówka sztuka), jest również uszkodzona i znowuż muszę reklamować.

komputer mam od kilku tygodni, a w pełni jego możliwości jeszcze ani razu nie korzystałem dłużej niż godzina (po godzinie robi się sauna w pokoju, nie można oddychać, a na dodatek karta graficzna odmawia posłuszeństwa)

jedynym ich plusem jest serwis i kontakt. jest naprawdę dobry. można z nimi wszystko załatwić, bez żadnego problemu. ale jeśli chodzi o sprzęt to już brakuje mi sił, żeby znowu go odsyłać :)

__
Pozdrawiam!

Użytkownik
majan

2009-08-28 03:00:16

craven widzę, że polecasz wszystkim sklep esc.pl, ale chyba nie robiłeś w nim nigdy zakupów :)

kupiłem w tym sklepie cały komputer. przesyłka, kontakt wszystko bez problemu. jednakże problemy zaczęły się po otwarciu paczki. okazało się, że karta graficzna jest uszkodzona, a zasilacz jest o 60W mniejszy niż ten który zamawiałem (zamawiałem 460, a dostałem 400). na kartę graficzną czekałem 7 dni. po kilku dniach od dostania nowej karty poprosiłem o wymianę na nowy zasilacz o mocy 550W. na przesyłkę czekałem 5 dni.
(w obu przypadkach liczę od dnia wysłania przeze mnie sprzętu, do otrzymania nowego)

niedawno okazało się, że karta graficzna którą mi odesłali (nówka sztuka), jest również uszkodzona i znowuż muszę reklamować.

komputer mam od kilku tygodni, a w pełni jego możliwości jeszcze ani razu nie korzystałem dłużej niż godzina (po godzinie robi się sauna w pokoju, nie można oddychać, a na dodatek karta graficzna odmawia posłuszeństwa)

jedynym ich plusem jest serwis i kontakt. jest naprawdę dobry. można z nimi wszystko załatwić, bez żadnego problemu. ale jeśli chodzi o sprzęt to już brakuje mi sił, żeby znowu go odsyłać :)

__
Pozdrawiam!

Użytkownik
esportfun

2009-08-28 10:46:57

zamawialem i to nie raz, zero problemow.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4960 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie