Ciekawostka

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
elmo.rtcw

2006-04-08 11:15:59

Taka mala [url=http://validator.w3.org/check?uri=www.esports.pl&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&ss=1&verbose=1]ciekawostka[/url];)

__

Użytkownik
kaboom

2006-04-08 11:58:10

bywa :)

__
Cybersport.pl

Użytkownik
Sajrus

2006-04-08 12:59:15

o tam ;p

__

VIP
Sh1eldeR

2006-04-08 13:16:48

To raczej standard jesli idzie o tego typu serwisy internetowe - szczegolnie jesli nie sa robione przez profesjonalna ekipe tworzenia stron. Nie powinno sie tak robic, ale tworcy nawet czesto odwiedzanych i popularnych witryn po prostu leją sikiem prostym na standardy internetowe, ze nie wspomne o staraniu sie, by wszystko chodzilo w miare niezle na wersjach 4.0 przegladarek, czy nawet w Lynxie, o www-readerach dla niewidomych to juz w ogole nie wspomne.

Ale to nie jest az tak nie fair, ze maja te standardy gdzies - tak sie sklada, ze developerzy piszacy przegladarki tez maja je gleboko w dupie i polowa rzeczy dziala na jednej przegladarce, a na drugiej nie dziala w ogole lub robi to inaczej. Ble.

__

Zaufany użytkownik
rOx!

2006-04-08 13:18:58

wiekszosc tych errorow to z newsow redow i nie tylko ktrozy nie poprawnie (chyba?) uzyli danego kodu

__

Użytkownik
wojmen

2006-04-08 15:16:58

eee to pewnie wierutne kłamstwo albo jakas pomyłka:D

__

VIP
P!thrawn

2006-04-08 20:32:20

norma ;)

__

Użytkownik
PiWo5z

2006-04-08 20:41:33

ta w szczegolnosci ten validator pokazuje ze jakis obrazek nie ma zdefioniowanego "alt" :c

__

VIP
Sh1eldeR

2006-04-09 04:46:44

I dobrze. To nie jest "jakis tam walidator", tylko sprawdzarka w3c - a to ci panowie wyznaczaja standardy. Skoro brak alt-u jest wyswietlany jako blad, to znaczy ze HTML 4.0 transitional wymaga tej wlasnosci, a strona esports.pl zawiera w tym miejscu blad.

Niestety praktycznie wszystkie przegladarki traktuja takie (zeby ino takie!) bledy z poblazaniem, przez co mamy taki bajzel, jaki mamy.

__

VIP
Sh1eldeR

2006-04-09 04:47:29

I dobrze. To nie jest "jakis tam walidator", tylko sprawdzarka w3c - a to ci panowie wyznaczaja standardy. Skoro brak alt-u jest wyswietlany jako blad, to znaczy ze HTML 4.0 transitional wymaga tej wlasnosci, a strona esports.pl zawiera w tym miejscu blad.

Niestety praktycznie wszystkie przegladarki traktuja takie (zeby ino takie!) bledy z poblazaniem, przez co mamy taki bajzel, jaki mamy.

__

Użytkownik
szefo

2006-04-09 09:55:03

kogo to wali? :)

__

Użytkownik
icee

2006-04-09 10:51:51

póki wszystko działa to mnie to wali ;D

__

Użytkownik
PiWo5z

2006-04-09 10:56:47

boze brak mi slow na Ciebie...

__

VIP
Sh1eldeR

2006-04-09 13:53:14

Byc moze zle to napisales, ale zasugerowales, ze to co napisalem to bzdury - czemu? Czy podwazasz autorytet w3c? Czy uwazasz, ze specyfikacje html to bzdury? Czy moze widzisz cos innego - jakis blad w moim rozumowaniu?

Jesli jestes w stanie napisac cokolwiek konstruktywnego i mnie oswiecic to prosze, zrob to, chyba ze sprawa jest zbyt skomplikowana bys mogl/potrafil o tym pokrotce napisac.

Od wielu lat interesuje sie standardami internetowymi, d/xhtml czy w szczegolnosci css i korzystam z najbardziej powazanych zrodel jakie sa na necie, a mimo to nie rozumiem o co ci chodzi. Mozliwe oczywiscie, ze ty wiesz o tym 10x ode mnie - stad prosze o oswiecenie - a mozliwe tez, ze kompletnie sie na tym nie znasz i nadal uzywasz tagow FONT itd. ;-). Wiec?

__

Użytkownik
El-Mo

2006-04-09 14:08:53

ta a potem będzie 'dlaczego nikt z tym nic nie zrobił wcześniej?' =)

__

Użytkownik
icee

2006-04-09 14:53:04

XD

__

Użytkownik
PiWo5z

2006-04-09 15:26:31

napisales ze

To raczej standard jesli idzie o tego typu serwisy internetowe - szczegolnie jesli nie sa robione przez profesjonalna ekipe tworzenia stron.



napewno ty jestes profesjonalisa....
wedlug mnie Ty niewiele sie znasz i tylko sie wymądrzasz, co mnie strasznie irytuje.

__

Użytkownik
L3wY

2006-04-09 15:46:47

tego się nie uniknie. czy to system operacyjny, przeglondarka czy też serwis www błędy/bugi są wszędzie. Jedyne co możemy zrobic w tej sprawie to poprawiać, poprawiać i jeszcze raz poprawiać.

w3c nie zawsze ma rację, oni też się mylą ;)

__

Użytkownik
icee

2006-04-09 16:27:24

na wp.pl nie ma :d

__

Użytkownik
RagnaRock

2006-04-09 18:07:58

Line 842, column 79: entity was defined here .

href="http://www.esports.pl/?id=user&user=profile&profile_id=8911" title="Na

Też jestem błędem o0

__

Użytkownik
L3wY

2006-04-09 18:56:27

wp.pl to wyjątek, który potwierdza regułę :P

__

VIP
Sh1eldeR

2006-04-09 20:08:01

Na jakiej podstawie stwierdzasz, ze JA jestem profesjonalista? Wystarczy jedno klikniecie zeby zerknac do mojego profilu i zobaczyc ze mam dopiero 21 lat. Profesjonalista to ja dopiero *moge* (i mam nadzieje) byc za 1.5, a moze dopiero za 3.5 roku. Nie mowie, ze wszystkiego naucza mnie studia - ale ten czas mam zamiar wykorzystac rowniez na nauke we wlasnym zakresie. A webdesign, szczegolnie CSS, jest trudny i czasochlonny do nauki gdy sie chce osiagnac profesjonalny poziom, poniewaz jest tak slabo obslugiwany przez przegladarki (szczegolnie IE to kompletna porazka MSu jesli o to idzie).

Co do przytoczonego przez ciebie cytaty to go podtrzymuje (tym bardziej ze nie podales ZADNYCH, ale to ZADNYCH kontrargumentow) - sprobuj sobie tam validowac www.quake3.imro.pl, czy jakis inny serwis dotyczacy esportu. Wszedzie mnostwo bledow. Zreszta podobnie to wyglada z wieloma profesjonalnymi stronami - np. onet.pl. Z drugiej strony wp.pl przechodzi to gladko.

Prawdziwi profesjonalisci, od ktorych staram sie brac przyklad, nigdy by takich blednych stron nie popelnili - co nie znaczy, ze ja sam bym to napisal rownie dobrze, jak oni, lol. Przeciwnie. Jesli chodzi o xhtml-fu to dzieli mnie od nich KOSMICZNY dystans, ktory staram sie stopniowo acz sukcesywnie zmniejszac, jednak nadal rozdzwiek jest wrecz OGROMNY i bardzo mozliwe, ze nigdy sie nie zblize do ich poziomu. Ale co to tak naprawde ciebie moze obchodzic? Skad takie zainteresowanie tym, co _ja_ umiem? To nie powinno miec dla ciebie zadnego znaczenia, bo nie mam zamiaru robic ci zadnej strony w najblizszym (ani w najdalszym ;-D) czasie.. hmm...


Nie podales zadnego uzasadnienia co ci sie tak naprawde nie podoba w tym, co napisalem, oraz zadnych argumentow to potwierdzajacych - twoje oskarzenia sa wiec irracjonalne, bezzasadne i tępe. Jesli cie to irytuje, bo cie to irytuje i juz - coz moge powiedziec. Czytaj to i giń! ;-D

__

Użytkownik
icee

2006-04-09 20:43:42

no i kurnik... ;D

__

Użytkownik
Bezołowiowy

2006-04-09 22:12:10

a bledy trzeba kasowac:P

__

Użytkownik
Bezołowiowy

2006-04-09 22:13:03

a bledy trzeba usuwac:P

__

Użytkownik
Denver

2006-04-10 00:40:11

No to może parę wyjaśnień na dobranoc.

Odnośnie kom. #19 (RagnaRock):
Nie dziw się, że wywala błąd, bo tzw. ampersand (&) powinien mieć postać (&), gdyż np. starsze wersje IE potrafią narobić z tym niezły burdel (wiem z doświadczenia).

Odnośnie wszelkich uwag nt. walidacji witryny portalu wp.pl:
Moim zdaniem przypadek ten wcale nie jest odstępstwem od wskazywanej tu reguły, iż duże serwisy internetowe mają okropny kod HTML. Niebieski komunikat o pomyślnym przejściu walidacji nie znacza, że strona jest dobrze napisana! Wystarczy spojrzeć w źródło strony. Wszelkie nagłówki na stronie głównej wp.pl są zawarte w zwykłych znacznikach sekcji zamiast - tak jak nakazuje (i słusznie) standard W3C - w tagach odpowiadających za nagłówki właśnie . A to tylko jeden z przykładów.

Odnośnie wypowiedzi Sh1eldeR'a:
Nie zgodzę się z tym, że programiści przeglądarek mają wszystkie standardy w d... Wystarczy spojrzeć na najbardziej popularne obecnie alternatywy IE - Operę i Firefoksa. Obie w podobnym stopniu obsługują coraz więcej znaczników ze standardu CSS 3, podczas gdy nasze kochane IE ledwo radzi sobie z CSS w wersji 2. I mimo zapewnień, że IE 7 będzie już dużo lepiej sobie radziło z wieloma znacznikami, to Microsoft sam przyznaje, że nie przejdzie ona tzw. Acid testu (http://blogs.msdn.com/ie/archive/2005/07/29/445242.aspx).

I jeszcze jedno. Obwinianie redaktorów za błędy w kodzie strony wydaje mi się po prostu śmieszne. Wszelkie systemy zarządzania treścią powinny być napisane w taki sposób, aby redaktorzy nie musieli mieć pojęcia o żadnym języku HTML. Tak więc problem leży po stronie programistów, a nie redaktorów.

miłej nocy.

__

VIP
Sh1eldeR

2006-04-10 02:48:10

No tak, racja z tym interfejsem i redaktorami - ale wiesz, kodu esports.pl nie pisal zarabisty zespol dobrze oplacanych programistow-webmasterow, tylko co najwyzej paru (uzdolnionych) zapalencow... czego tu oczekiwac? Robionych specjalnie dla tej strony WYSIWYGow?

IE 6.0 _NIE_ radzi sobie z wieloma podstawowymi rzeczami w CSS2, takimi jak chocby pseudoklasa :hover dla dowolnego elementu, nieobslugiwanie selektora typu '>' (o '+' nie wspomne) czy obrazek w tle 'fixed'. Bledow i niedorobek jest po prostu _mnostwo_ :[.

Co do wspomnianych przez ciebie przegladarek chodzacych na enginie Gecko - fakt, szczerze mowiac to sa zdecydowanie moje ulubione przegladarki jesli chodzi o pisanie kodu "pod nie". Nie sa doskonale, ale gdyby wszystkie tak chodzily, bardzo bym sie cieszyl. Niestety i one zawieraja bledy, na szczescie jednak sa one dosc szybko (najczesciej w nastepnej wersji po zgloszeniu buga!) naprawiane!

Niestety trudno jest nawet validowac strone html - np. wspomniane przez ciebie naglowki nie umieszczone w tagach hX - jak to ma zostac wykryte? IMO rozwiazaniem tych problemow mogloby byc wyswietlanie stron wtedy i tylko wtedy, gdy bylyby one poprawne, jednak nawet sprawdzenie tego jest naprawde nielatwe.

__

Użytkownik
xewan

2006-04-10 05:29:37

to: Sh1eldeR

Lubie czytac twoje posty jak z kims dyskutujesz ;)
Czytajac wiele twoich rozmow wywnioskowalem, rzecz nastepna:

Dlugosc postu rosnie wraz z:
* Ilosci odpowiedzi w konwersacji
* Dlugoscia ostaniego postu przeciwnego rozmowcy.

Na dlugosc postu nie odzialowuje:
* Tematyka

Schemat postu we wstepnej czesci rozmowy:
Cos - > Jest tak -> nie nie jest -> ekhm -> nie masz racji. przestan

Schemat postu w rozwinieciu rozmowy:
Mylisz sie poniewaz to to i to -->
--> Info o czyms 1, Info 2, Info 3, Co ty pier***** ?, Sekcja "stfu"

Schemat postu na zakonczeniu rozmowy:
Niestety brak. Wszelkie dyskusje ucinaja sie po najdluzszym
poscie Sh1eldeR'a w rozmowie.

xD

__

Użytkownik
Vanson

2006-04-11 04:18:04

lol

__

Użytkownik
fantal

2006-05-26 23:52:20

ja sie na tym nie znam/;d:D:D

__

VIP
samolot

2006-05-27 11:32:55

[url=http://validator.w3.org/check?uri=www.team-pentagram.pl&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&ss=1&verbose=1]team-pentagram[/url]

chyba nie jest tak zle z esp.pl :)

__

Użytkownik
guhard

2006-05-27 13:32:35

pwned :D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6832 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie