wentylator a procesor

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
bgs8

2006-03-22 22:04:54

witam.

mam athlona 3200, chlodzi go blizej nieokreslony wentylatorek miedziany pentagramu. raczej wentylator, bo bydle z niego jest nieziemskie =D.

dzisiaj sobie rozkrecilem kompa, cos brzeczalo w zasilaczu, i przy okazji czyszczenia lopatek od wentylatora zasilacza zachcialo mi sie czyscic ow pentagram. odkrecilem mocowania i, nie wiedzac, ze jest on przyklejony dodatkowo pasta termoprzewodzaca, oderwalem go od procka. nie znam sie dobrze na hardware, ale mysle, ze nie uszkodzilem w ten sposob procka.

czy moge teraz, juz po wyczyszczeniu wszystkiego czego moglem =P, spokojnie przykrecic penta na swoje miejsce, bez obawy, ze spali mi sie sprzet? moze powinienem kupic paste i na nowo posmarowac nia procka? czy nie uszkodzilem procka przez odrywanie wentylatora od niego?

prosze o konstruktywne odpowiedzi =D.

pozdrawiam =P



update: nie moge nic powiedziec rodzicom =D. ojcu w szczegolnosci. zabilby mnie =D

__

Użytkownik
yareq

2006-03-22 22:56:56

Jak to Athlon 64 to ma zasloniete wszystko od gory wiec ciezko w ten sposob uszkodzic.

Jesli nie wytarles pasty z proca i radiatora tylko ona nadal tam jest to raczej mozesz zalozyc spowrotem i bedzie dzialac.

__

Użytkownik
bgs8

2006-03-22 23:23:59

pasty troche zeszło, bo przypadkowo paluchami tam dotknalem, ale ogolnie wentylator sie do procka klei, tylko teraz wkladka pod plyta glowna sie przesunela i nie mam jak przykrecic tego wszytkiego^^.

wiesz moze ile taka pasta kosztuje i czy w ogole jest w sklepach? wole mimo wszystko troche posmarowac sprzet przed skreceniem do kupy.

z pasta raczej tez nie przesadzac? za duzo, to chyba nie zdrowo, nie? =].

__

Użytkownik
Vymiott

2006-03-22 23:55:16

Ta pasta nie jest droga, taka najbardziej zwykła kosztuje kilkanaście zeta i starcza na wysmarowanie paru procesorów, choć z tego co zauważyłem, nie w każdym sklepie komputerowym je mają.

__

Użytkownik
unit10

2006-03-22 23:58:54

Radzę Ci najprostszą do zrobienia rzecz. Kup Arctic SIlver 5-najlepsza pasta termoprzewodząca, spadną Ci temeratury i będziesz spokojny. Przyklejenie znów penty na procek to zadne ryzyko jeśli odkleiłeś, nie słyszałem o wypadkach spalenia procka itp. Spokojnie, nic się z nim nie stanie. Ja jechałem przez pewien czas na Athlonie 2000+..bez pasty termo i działało do czasu aż ukruszyłem rdzeń więc na to musisz uważać.


Jeśli chcesz oczyścić rdzeń z to bierzesz spirol i leciutko wacikiem czyścisz go aż zejdzie, czekasz aż spokojnie WYSCHNIE(!) i możesz położyć paste nową. Arctic silver kosztuje od 15 do 25 zł(allegro) więc nie jest to ogromny wydatek ;-))
Paste rozsmarowujesz cienką warstwa lub kładziesz tak jak ja to robiłem sporą kropelke na sam środek i dociskasz pente i pasta sama się rozejdzie, jak dasz za dużo to sciera i obetrzyj lampucere i nie masz się czego bać ;-DD

__

Użytkownik
bgs8

2006-03-23 00:01:55

na razie chyba zrobie tak, ze poskladam do kupy wszystko tak jak jest. jesli cos nie bedzie stykac, to kupie paste i bede smarowal =].

jeszcze jedno. jakas mala czesc na plycie glownej sie zgiela, kiedy odlaczalem dysk. nie zlamala sie, wiec pewnie dziala, nie? =D

__

Użytkownik
unit10

2006-03-23 00:04:05

Wiesz mała część może dokladniej..jak wygiąłeś jakiegoś tranzystora to nic się nie stanie ale jeśli jakąs ważniejsza rzecz to gorzej, ale nie chce Cie straszyć uruchom i zobacz ;-D

__

Użytkownik
bgs8

2006-03-23 00:15:49

to cos jak blaszka, przylutowana do plyty glownej na dwoch metalowych kabelkach, jasno-pomaranczowa =D.

dobra, pewnie to nic waznego skoro takie male =D. rano mnie nie ma, ale popoludniu zloze kompa i powiem czy dziala =P. dzieki za odpowiedzi =*.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6760 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie