Nagrywarka DVD

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Tymek

2006-03-07 20:23:33

Nie piszcie, że jestem leniem itd, bo ja dobrze o tym wiem :D. Chcę kupić dwuwarstwową nagrywarkę, musi pociągnąć kilka latek i czytać wszystkie płyty :D. Najlepiej jakiś lite on. Poproszę o markę i model ;-)

Sensowne posty oczywiście nagradzam ;D

__

VIP
rutt

2006-03-07 21:11:38

Mialem wlasnie zalozyc taki sam temat.
Ale chodzi mi o wybor LG/NEC. Liteon raczej nie wchodzi w gre. Konkretniej NEC ND-4550A badz 4551A czy LG 4167B? A moze inne propozycje? Chodzi o nagrywarke w cenie ~180zl, nagrywajaca nawet najtansze plytki. Wazne- zeby sie nie zepsula:)

__

VIP
Pajda

2006-03-07 21:28:41

Zdecydowanie hit ostatniego czasu czyli BenQ.
Albo DW1655 z LightScribe albo tansze DW1650.

Neci sa fajne, ale slabo sobie radza z odczytem zniszczonych / porysowanych plyt. Poza tym najnowsza korzysta z LabelFish, a dostepnosc plytek nie powala. Natomiast LightScribe jest w miare dostepne i co najwazniejsze plytki sa stosunkowo tanie.

__

Użytkownik
Tymek

2006-03-07 21:32:46

co na to lucas :-> hallo :D f1 xD

__

Użytkownik
ziel1na

2006-03-07 21:55:10

tylko nie lite-on..
NEC lub LG
ja osobiscie mam LG 4166 z LightScribe'm i jestem bardzo zadowolony.. plytki powoli tanieja wiec nie jest tak zle :) czyta wszystko, nagrywa tez bardzo dobrze.

__

Użytkownik
grubka

2006-03-07 22:18:13

czemu nie lite-on ? ja moge powiedziec ze tylko nie lg ;p

__

Użytkownik
ziel1na

2006-03-07 22:27:36

Co do nagrywarek CD to sam mam Lite-ona i dobrze mi sluzyl (do czasu :P).
Ale DVD robia kiepskie. Pracuje w sklepie komputerowym i dvd-rw lite-ona nie polecamy jakos nikomu. Mozliwe ze mialem jakis lipny model ale nie czytal mi plytek niektorych. Dvd wielosesyjne jak byly to nie widzial dogrywanych rzeczy etc..

__

Użytkownik
Tymek

2006-03-07 22:38:48

ja mam cdroma z lg 3 lata i wciąż daje radę, ale słyszałem, że to właśnie lg robi słabsze dvd niż cdromy :->

__

Użytkownik
grubka

2006-03-07 22:41:37

ja mam liteona nie wiem jaki model, bo w sumie niezbyt mnie interesuje kwestia napedów optycznych, ale kupiłem nagrywarke dvd x8 a nagrywa x12 po za tym dziala juz calkiem sporo czasu i ani jedej zepsutej plyty. ;p
natomiast lg - od razu zaznaczam ze nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu niska cena szla w parze z BARDZO niską jakościa nagrywarki, cdromu, odtwarzacza dvd itp.

__

Użytkownik
unit10

2006-03-07 22:47:51

Benq 1650, jesli juz chcesz oszczedzic do 1640.Jedyna alternatya jest Lg, sam mam i moge polecić.

__

VIP
minineo

2006-03-07 23:06:07

LG najwyższy model - bez lub z lightscribe ;-]

oczywiście najlepsze są plextory ale to inny przedział cenowy ;-)

__

Użytkownik
ziel1na

2006-03-07 23:56:54

co do cen to w tej chwili lg kosztuje 195zl, liteon 170zl, nec zalezy od modelu 175-195zl
naprawde na lg nie ma co narzekac.

__

Użytkownik
El-Mo

2006-03-08 00:15:49

Ja mam już pare miesięcy NEC-a ND-4550A i nie miałem z nią żadnego problemu. A co do TEAC-a to jak pisze ziel1na mi odradzali do tej pory (kolega miał coś z szufladą i wymienili mu na NEC z którą nie ma problemów).

__

Użytkownik
bgs8

2006-03-08 12:42:24

ze dwa, trzy lata temu kupilem cdrom x52 lg i pierwsza plyte (od karty graficznej) , ktora wlozylem do napedu porysowal w taki sposob, ze mozliwe bylo tylko zrobienie kopii bez mozliwosci zainstalowania oprogramowania z plyty. mialo to miejsce w pare dni po kupnie, jednak w serwisie powiedzieli, ze "takie przypadki sie zdarzaja raz na tysiac" i moge na swoj koszt wyslac naped do wawy na testy. zrezygnowalem z tego i korzystalem normalnie z napedu. po pewnym czasie przestal czytac plyty podczas instalacji i mozliwe bylo tylko ich kopiowanie. z tego wzgledu przerzucilem sie na nagrywarke cd... rowniez lg, ktora mialem w kompie obok felernej 52. ta dzialala i dziala do dzisiaj bez zarzutow.

cale to zajscie raczej mnie znechecilo do lg, ale w obecnym kompie mam nagrywarke tej firmy i nie mam zastrzezen odnosnie jej pracy.


a teraz z innej beczki

predkosc np. x52 oznacza ilosc obrotow na minute, czy tez na sekunde? i jakie ma znaczenie szybkosc odczytywania danych z cd np. podczas korzystania z gier? czy wolniejsze napedy beda powodowaly spowalnianie grafiki i odczytu danych?

jesli ktos zna odpowiedzi na pytania, bede wielce wdzieczny za odpowiedzi =].
ogladalem ostatnio myth busters na discovery i tam rozkrecili plyte do, bodajze, 150 tysiecy obrotow na minute, zanim ta rozleciala sie na kawalki.

__

VIP
Hakan

2006-03-08 13:27:12

x52 oznacza wielkrotnosc predkosci odczutu jakiej potrzeba aby odczytac plyte w odtwarzaczu CD Audio

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

Użytkownik
Tymek

2006-03-08 13:44:01

a co powiecie na to? -> [url=http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23872]el0 liteon xD[/url] :-> myślę też nad benq o których pisał pajda, w sumie te dwie marki wchodzą w grę

btw, opłaca się inwestować w lightscribe :->

__

VIP
rutt

2006-03-08 21:08:03

A NEC 4550a ma lightscribe? Lepiej brac 4550a czy 4551a? Nie bede nagrywal plytek z nadrukiem raczej na pewno:} Nagrywarka ma sie nie rozwalic i czytac/odtwarzac wszystko. Do benq jakos przekonany nie jestem

__

Użytkownik
syerrmiro

2006-03-08 21:11:01

ja polecam LG DVD-RW model GSA4167b jedna z lepszy nagrywarek na rynku czyta wsztykie plytki zero problemów gwarancja 2lata door-to-door w razie czago wymieniaja na nową do tygodnia czasu.
A co do lite-on to straszne ciankie ostatnio robia te nagrywarki częto zadaża się że niechą czytać tłoczonych płyt i często sie psują. Nec niedodaje żadnego softu do napędów.
To tyle narka :P

__

VIP
Pajda

2006-03-08 21:55:01

Neci nie maja LightScribe, Nec promuje konkurencyjne LabelFlash (oczywiscie plytki nie sa kompatybilne z LightScribe), a takowe nosniki sa drozsze i gorzej dostepne.
4550a i 4551a poza wspomnianym LabelFlash chyba sie niczym nie roznia, ale cena takze praktycznie sie nie rozni.

Jednak ostrzegam, jesli chcesz naped ktory odczyta wszystko to na Necu sie przejedziesz. Posiadam liteona, myslalem ostatnio o zakupie Neca, ale zostalem brutalnie sprowadzony na ziemie - chcesz domowy naped do wszystkiego to bierz obecny hit BenQ. Tez do tej marki nie jestem przekonany i nie kojarzy mi sie dobrze, ale powtarzaja to autorytety, ktorym raczej ufam (od ludzi z actiona po cdrinfo).

__

VIP
Pajda

2006-03-08 21:58:30

Ja tam nie wiem, w czasach swietnosci lg wracal co drugi cdrom i a dvd tylko pare ;)
az strach bylo sprzedawac (mi jeden cd x52 ktory posiadalem tez walnal) :P

__

VIP
Pajda

2006-03-08 22:10:03

Liczba okresla predkosc odczytu.
1 = 1500KB/s o ile czegos nie myle wiec teoretycznie naped x52 moze odczytywac z maksymalna predkoscia 52x1500KB/s (w praktyce i tak nigdy takiej predkosci nie osiaga pewnie)

z tym cdromem lg x52 to Cie w konia zrobili, masowo dochodzilo do rozwalania przez nie plyt na drobny mak i wszystkie znane mi sklepy same odsylaly nie zawracajac klientowi gitary
co do nagrywarek cd to spora czesc dla lg produkowaly inne firmy takie jak np. hitachi (chyba do 24x wsziekszosc zrobila), dlatego tez czesto ich jakosc wyraznie przewyzszala cdromy

ps. teoretycznie zbyt wolny naped powinien powodowac dluzsze doczytywanie danych (a wiec przerwy), ale w praktyce nie pamietam zebym sprawdzal jak to wyglada

__

VIP
rutt

2006-03-09 08:24:07

Dobra chyba mnie do BenQ przekonales, ale ktory model? 1655 rozni sie tylko od 1650 lightscribem? a 1640? Nie mam akurat czasu na czytanie testow, a widze ze Ty w temacie jestes

edit. odp nie na ten post, ale malo istotne. a jesli chodzi o cene to do 200zl

__

Użytkownik
veste

2006-03-09 17:55:52

lol co masz do LG ? ja mam nagrywarke LG 8x, mam ja od 2001r i nagrywa/czyta wszystko :)

__

VIP
rutt

2006-03-09 19:12:50

Jak benq radzi sobie z tanszymi plytami cd?

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1940 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie