Słów kilka o thunder8

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
oops

2005-12-17 22:32:27

Jest pewnie kilka osób posiadających któryś z produktów tej firmy, są też takie które znają firme tylko ze słyszenia, a mysle ze są i takie ktore w ogóle nie wiedzą co to. Mowa oczywiście o firmie X-ray, produkującej akcesoria przeznaczone głównie dla graczy(pady, ślizgi). Nie bede rozpisywał się o samej firmie i jej ofercie, bo te informacje znajdziecie tutaj >> [url=http://www.xraypad.com/]X[/url], chciałem natomiast przedstawić Wam bliżej jeden z padów.

Przyznaje że jeszcze niecałe dwa miesiące temu sam nie wiedziałem że istnieje taka firma i praktycznie byłem zdecydowany na steelpada, zupełny przypadek sprawił jednak inaczej i teraz jestem zadowolonym użytkownikiem pada z serii Thunder o numerze 8.A dlaczego postanowiłem napisać tą krótką recenzje, ano dlatego że na żadnym polskim serwisie nie znalazłem bardziej szczegółowych opisów i uwag na temat padów produkowanych przez wspomnianą firme.

To do boju:).
Pierwszego szoku doznałem przy rozpakowywaniu przesyłki, wiedziałem że pad dostarczany jest w metalowym pudełku ale co innego zdjęcia a co innego rzeczywistość. Opakowanie naprawde cieszy oko i co najważniejsze doskonale chroni pada jeżli zamierzacie zabierać go na wyjazdy [url=http://img44.imageshack.us/my.php?image=f16qv.jpg]foto[/url]. Otwieram tą ładnie wyglądającą konserwe i po raz drugi jestem miło zaskoczony bo firma postarała się o zabezpieczenie pada. Osadzony jest on w gąbce dodatkowo taką samą gąbką przykryty od wierzchniej strony. Wyciągam pada i znajduje kolejny miły dodatek w postaci klipsa do przytrzymania kabelka. Wspomne jeszcze tylko że w paczce znajduje się również instrukcja. To tyle jeśli chodzi o zawartość. Ja dodatkowo do pada zamówiłem ślizgi ZeroFrictionInfinity, o ktorych rownież któtko wspomnę.
[url=http://img278.imageshack.us/my.php?image=f21pa.jpg]foto[/url]
Troche suchych faktów :
materiał: tworzywo sztuczne;
wymiary: szer./wys. 290,6/236,2mm;
grubość: 4,2mm;
dwie powierzchnie: gładka, chropowata;
kolor: sam pad jest czarny, mamy jednak do wyboru kilka wersji kolorystycznych podstawki (czarna,niebieska,zielona,pomarańczowa,żólta).

Czas przejść do spostrzeżeń użytkownika, czyli moich.
Tutaj pozwole sobie na mała sugestie, radze podkleić myche teflonem, nie dlatego że pad jest tak delikatny że zaraz sie porysuje czy coś ale dlatego że komfort pracy na ślizgach jest bez porównania lepszy, przynajmniej w moim odczuciu.
Wpierw słów kilka na temat wykonania.Jakosc jak dla mnie jest na najwyzszym poziomie, zarowno pod wgledem uzytych materiałów jak i dopasowania wszystkich elementów. Stopki sprawiaja ze pad jest niezwykle stabilny, nie ma obaw ze gdzies Wam ucieknie. Mozliwosc umiejscowienia klipsa w roznych miejscach i wyciecie ulatwiajace wyciaganie pada z podstawki jest rowniez milym udogodnieniem. Dodatkowo umiejscowienie niewielkiego napisu w prawym górnym rogu sprawia ze mozliwosci jego przytarcia i tym samym zmniejszenia estetyki ;) maleje raczej do zera.
[url=http://img44.imageshack.us/my.php?image=f31ce.jpg]foto[/url]
Na poczatek szybka jazda w paintcie, nie wiem czy to ma znaczenie ale sprawdzilem wspolprace mychy z padem przy roznych ustawieniach dpi i nie mam zadnych ale, mycha nie zgubila sie zarówno na szorstkiej jaki i gladkiej stronie. A jako ze wspominalem ze bedzie krotko zwiezle i na temat odrazu przejde do podsumowania. Po niemal 2 miesiacach pracy z padem nie znalazlem na nim zadnych oznak uzytkowania(i niech tak zostanie:) a nie powiem zebym go traktowal ulgowo.Jesli chodzi o granie, czyli to co zapewne najbardziej Was interesuje, to moge powiedziec tylko jedno napewno bedziecie zadowoleni, nie odnotowałem jak narazie przypadku aby mycha zgubila mi sie podczas nawet szybkich ruchow, czy to w cs, et, czy aa. Pad i mycha współpracują ze sobą idealnie nie tylko w grach ale rownież w codziennych zajęciach.
Zapewne niektorym z Was może nieodpowiadac wielkosc pada ze wgledu na to ze gracie na lowsens, powiem tak w cs`a gram z sensem ustawionyn na 1 i nie pamietam przybadku zebym wyjechal z mycha poza pada, podobny sens mam w pozostalych grach, no z wyjatkiem q3 tam mam nieco wiekszy.(dla tych ktorzy jednak stwierdza ze pad jest za maly polecam lekarstwo w postaci jego wiekszego brata Thunder9, niestety juz jednostronnego). Co do dwustronnosci pada, gralem na obu powierzchniach i na obu gralo sie bardzo dobrze, jednak od dluzszego czasu uzywam tylko strony szorstkiej i nie nie mam zamiaru jej zmieniac, no chyba ze sie wytrze. Jest poza wielkosci jeszcze jedna rzecz która moze komus przeszkadzać, grubosc. Wszytko jest oczywiście kwestia indywidualnych upodoban ale mnie te 4mm nie przeszkadazaja, a przesiadlem sie z blatpada ktory ma 0mm :).Ostatecznie plusujac i minusujac :
plusy
-jakosc wykoaniana
-dwustronnosc
-doskonale wlasciwosci slizgowe
-dodatki (opakowanie, clips)
-kilka wesji kolorystycznych
minusy
-rozmiar (gdyby byl choc ciut wiekszy bylby doskonaly)
-grubosc?
W moim odczuciu pad zasluguje na ocene 9 w dziesieciostopniowej skali. I to by bylo na tyle, mowilem ze bedzie krotko, od siebie jeszcze dodam ze jestem w pelni zadowolony z tego zakupu i nie zaluje wydanych pieniedzy, mysle ze w Waszym przydpadku powinno byc tak samo.

A i jeszcze cos o slizgaczach mialo byc, tylko nie bardzo wiem co o nich napisac ;). W moim przypadku usprawniły współprace mychy z padem, 0,5mm dobrej jakości teflonu dzięki któremu mysz płwywa po padzie przy minimalnym nakładzie siły.Po niecałych 2 miesiacach zauwazylem dopiero delikatne slady przytarcia wiec mysle ze jeszcze z powodzeniem drugie tyle pochodza nim bede musiał je zmienic. Cena ślizgów to ok 26zł, komplet wystarcza na dwa podklejenia.Więcej info znajdziecie na stronie producenta.
Jakieś pytania/uwagi, śmiało proszę. Jeśli ktoś potrzebuje więcej info myśle ze nie bedzie mial problemow ze nalezieniem recek na zagranicznych stronach, dla leniwcow ;) moge pogrzebac w smieciach i odnazezc kilka linkow.
Pozdro.

__

VIP
-=eXe=-

2005-12-17 22:59:33

Ale się rozpisałęś. Nie zauwarzyłem ceny tego pada? Był by miło gdybyś ją podał. Co do twojej recenzji. Nic dziwnego, że mysz ani razu ci się nie "zgubiła" (mx518). Było by dobrze gdybyś przetestował tego pada na paru myszkach różnej klasy, co z tego, że zmienisz wartość dpi, sensora nie zmienisz nie wiadoma jak mysz będzie się zachowywać przy słabszym sensorze na tej podkładce (chyba, że sprawdzałęś na różnych myszach, jeżeli tak to przepraszam). I ostatnia rzecz która mie zaciekawiła to taki pasek(obwódka, okleina, jakaś taśma, nie wiem co to jest) na brzegu pada czy to nie przeszkadza ani nie odkleja się.

__
http://www.egu.org.pl || http://www.facebook.com/EastGamesUnited

VIP
Empty

2005-12-17 23:26:34

szukajcie a znajdziecie

http://sklep.counter-strike.com.pl/product_info.php?products_id=124

__

Użytkownik
PiWo5z

2005-12-17 23:28:11

pisząc to mogłeś postarać się nad wyglądem treści :)

__

VIP
Pajda

2005-12-18 01:35:43

Hmm w lipcu z gazim i xaosem gralem w q3 i ut2k4 na aquach i nic nadzwyczajnego, ot podkladki jakie nam dali do kompow. Thundery tez ogladalem i w sumie tez nic nowego. Kolejne niewyrozniajace sie w swoich klasach pady.

__

VIP
Preak

2005-12-18 02:52:39

cenowej rewelacji to ja tu nie widze, jezeli mialbym juz experymentowac to bralbym cos z xpad'a. Dobre bo polskie ;]

__

Użytkownik
dRaZe

2005-12-18 08:42:11

wciąż wole mojego EYEpada ;]

__

Użytkownik
oops

2005-12-18 11:20:04

hehe fakt moglem sie postarac troche bradziej ;), a tak wyszlo nieco chaotycznie.
Druga sprawa niestety nie mam teraz mozliwosci sprawdzenia pada i jego wspolpracy z innymi mychami (te ktore mialem albo sprzedalem albo wywalilem :) w poniedziałek polece do znajomego i pozycze cos od niego, o cenie faktycznie zapomnialem 129zł.
A co do tego paska/obwódki o którą pytal .exe to nie ma obaw, to nie jest zadna okleina, prosta sprawa całosc sklada sie z dwoch czesci podstawki i pada, a wszystko jest ze soba spasowane i na pewno nic sie tutaj nie odklei.
Pajda zadna rewelacja, moze w przypadku serii Aqua tak bo sam czytalem niezbyt pochlebne opinie o tej serii, natomiast co do rodziny thunder to sie nie zgodze, przez ostatni rok jechalem na blatpadzie bo stwierdzilem ze to rewelacyjna powierzchnia, i na poczatku tak bylo, poki nie zjechalem politury ;), kupilem t8 i nie ma zamiaru go zmieniac nawet gdybym nowe biurko kupil ;).
Ostatecznym sprawdzianem dla pada bedzie czas, bo teraz do niczego przyczepic sie zbytnio nie moge.

__

VIP
Pajda

2005-12-18 14:33:13

Thundery tez nie rewelacyjne jak dla mnie. Masa jest takich podkladek. Oczywiscie jezeli sie przesiadasz z biurka (sam tak dlugo gralem i swoje uwielbialem) to nic dziwnego, ze jestes zachwycony.

__

VIP
-=eXe=-

2005-12-18 14:53:28

Ja się "przesiadłem" z biurka na zwykłą szmacianke za 7zł i też jestem bardzo zadowolony :D kupił bym coś lepszego ale najpierw przydało by się gryzonia wymienić

__
http://www.egu.org.pl || http://www.facebook.com/EastGamesUnited

Użytkownik
*Jaras

2005-12-18 14:53:38

A ja nie rozumiem, dlaczego ludzie potrafia pojechac ten tekst. To jest forum, nie news, czepiacie sie o literowki a kazdy trzaska w komentarzach takie byki.

Napisal sobie chlopak z nudow od tak, chcac komus pomoc i powiedziec, ze ten pad to nie gowno a Wy go jedziecie :D Jak na tekst 4funowy to i tak sie napracowal.

__

VIP
postal1

2005-12-19 23:57:12

ciekaw jestem na ile technologia wykonania jest różna od funca.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1534 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie