Prosba o mala porade

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
oops

2005-10-05 08:10:41

Wiatm
Bede chcial w najblizszym czasie zmienic mojego 2letniego nieco zjechanego ;) juz logitecha na nowa mysz, wytypowalem 2 mx518 i razera db, polecialem do Media i obmacalem obie :), przyznam ze mx troche lepiej lezy mi w lapce,ale to nie jest tak istotne, czy to do mx czy razera bede musial sie na nowo przyzwyczajacI juz prawie bylem zdecydowany na zakup mx`a gdyby...wlasnie,poszperalem po necie i znalazlem info ze moze nie wspolpracowac z itouch`em,a klawy zmieniac nie chce bo jest good.I teraz pytam czy ktos zna moze ten problem z autopsji i czy nadal jest on aktualny, czy tez moze logitech wydal jakiegos patcha ktory eluminuje wspomiany problem, jesli nie a klawy zmieniac nie chce to kupie razera.Pozdrawiam

__

VIP
zoom

2005-10-05 10:55:47

microsoft intelli optical 1.1a / microsoft intelli explorer 3.0

__
Play more promode.

Użytkownik
PiWo5z

2005-10-05 12:03:31

Moge ci sprzedac mx 1000 :)

__

Użytkownik
oops

2005-10-05 13:08:38

hehe widze ze moj misternie utkany plan dostal po lbie, planuje zakup mx/razera a tu ms mi wyskakuje :), a tak na serio to nawet nie przygladalem sie jakos szczegolnie 1.1 czy 3.0, dlaczego akurat ms a nie mx czy razer, tylko prosze nie mowcie ze wiekszosc Pro graczy jej uzywa bo to mnie nie przekona, bo jak dla mnie graja na 3.0 tylko ze wzgedu na przyzwyczajenie a po co znieniac cos co jest sprawdzone, ja zadnych takich nalecialosci nie mam i ktora mysz bym nie kupil to i tak bede sie musial przyzwyczajac na nowo, druga sprawa Pro ze mnie zaden ^^ i raczej juz nie bede, w cs gram czysto dla relaxu i przyjemnosci,a dodatkowo dokladnosc myszki ma mi sie przydac przy grafie( photoshopy,corele,itp).
A i bylbym widzczny gdyby znalazl sie ktos kto wie cos na temat tego problemu z mx518 i wspolpraca z itochem, czy jeszcze istnieje czy juz ten problem rozwiazano.pozdro.

__

Użytkownik
reurion

2005-10-05 18:57:57

razer copperhead only teraz lub jak wolisz g5

__

VIP
Preak

2005-10-05 21:43:02

g5 kupuj!

__

Użytkownik
oops

2005-10-05 22:25:20

dzieki dzieki za rady i podpowiedzi, choc najwaniejszej rzeczy i tak sie nie dowiedzialem ^^, przyjdze mi to stestowac na sobie bo zwierz typu mysz juz zamowiony :D i jutro ma do mnie zjechac mx518^^, zapewne g5 i nowy razer wypas myszki tylko po co mnie one, srednio po 270zeta chodza a 518 189zeta, i mam 2in1 dobra myche i osiem dyszek na oblewanie zakupu :D.
Przy tej okazji skorzystam jeszcze i sie przywitam bom nowy na forum, no to
Witam i Pozdrawiam wszystkich e-Sportowcow :) GL&HF.

__

Użytkownik
e2

2005-10-05 23:22:33

razer > logtiech - ale to kwestia gustu i proszę ne komentować bo skasuję (taki mam parszywy humor ;P)

__

Użytkownik
syerrmiro

2005-10-05 23:39:18

całkowicie się z toba zgadzam, ale ms>razer :P

__

Użytkownik
e2

2005-10-05 23:41:22

ban na konto :D

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-06 00:17:16

No "niestety" już po fakcie jak widze, a to dlatego iż z autopsji wiem, że kupowanie myszki "z górnej półki" nie powinno być takim "spontanicznym" odruchem. No chyba że masz kasy fol i możesz zmieniać je jak skarpetki. U mnie (gracza fps :P) to było tak. Brat (zwykły gracz :P) chciał kupić mysz (jakiegoś optyka który by nie świrował na ekranie). Będąc coś nie coś w temacie poleciłem mu "najtańszą myszke do quake"(potoczna nazwa MS ItelliMouse 1.1a). Po moich długich namowach i przeczytaniu opini w różnych serwisach netowych kupił ją. Jak tylko poszedł gdzieś z domu na dłużej zwędziłem mu ją z biurka żęby pograć w q3.
Zawsze byłem zwolenikiem kólkowych gryzoni ale po zetknieciu z tą myszką całkowiecie zmieniłem zdanie o optykach. Grało sie tak zajebiście że bez wachania zdcydowałem sie wydać te 200 pare złotych na jakąś pro mysz. Właśnie wtedy zbliżała sie premiera Razer'a DB w Polsce no to zamówiłem przed premierą q:).
Z kupna mx510 zrezygnowałem bo lubię symetryczne i smukłe myszki. Próbowałem sie przyzwyczaić do niej przez 2 miechy(bardzo niewygodne wcięcia na mój chwyt myszy i zaras nad nimi znajdujące sie dodatkowe przyciki całkowicie uniemożliwiły mi to). Ogólnie mysz tak samo nie zawodna jak 1.1a tylko że ja trzymam myszke nie całą dłonią tylko 2 palcami: kciukiem i tym obok tego najmniejszego :P. Następnie kupiłem mx510(mimo że jego kształt mi nie odpowiadał) no i podobnie. Ta sama nie zawodność tylko, że na icemacie przez jego wage mysz chodziła zbyt sprężynowo("nie potrafiłem jej do końca okiełznać"). Wkurzony znowu zwędziłem myche bracholowi. No i mega...:| grało mi sie zajebiście, no i LOL, i ASD, i nc. Potem wpadłem na jescze głupszy pomysł. Kupiłem z allegro za niebotyczną cene IE 3.0. Mysz super tylko, że kupiłem wadliwy model ASD:. Wreszcie uświadomony sprzedałem wszystko w h.. i został tylko icemat. Kupiłem sobie dla siebie 1.1a no i jeśli ją już na coś wymienie to tylko na nowy (TAKI SAM) model.

ps. W sumie nie wiem dlaczego to tu napisałem, może komuś pomoże to zaoszczędzić troche kasy.

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-06 00:28:01

zgadzam sie z tym szarym kotem w 100% :D

__

Użytkownik
reurion

2005-10-06 01:43:39

cos mi sie niezagadza piszesz ze jestes zwyklm biednym graczem a zmneisz myszki jak ci sie chce... no ale ok:D jak wolisz:d ja miale tyasice kolek i zadna mi niespaila wreszcie dorwalem mx300 to bylo co:D ale dlueij grze z nim cos mi sie z gadgarstkeim dzialo i meno bolal wiec teraz posiadam qck i razer db plasme i na nic innego nichce zeby ze na copperheada:D a tak ot czy to pwrda ze icemat wydaja takie chrapnia podcasz ruchow myszkom???

__

Użytkownik
oops

2005-10-06 09:57:30

Nie bylo to takie spontaniczne kupowanie, najpierw przejrzalem fora, poczytalem recenzje a ostatecznie mial zadecydowac test zgodnosci z moja reka :).Pobieglem do media rozwalilem pudelka ^^ i zaczelo sie macanie,(dodam ze uzywam dwoch myszek w pracy lekkiej cos na podobienstwo razora tyle ze za 40pln :) a w domu ciezkiego klocka ktory wazy z tone,ale przesiadka z jednej na druga nie sprawia mi trudnosci, po takim czasie do obu sie przyzwyczailem),lapa laduje na razerze i...cos tak jakos dziwnie,cos mi tu nie pasuje,choc moze to tylko pierwsze wrazenie, zmiana mychy i....jest good,ciezsza od razora ale zdecydowanie lzejsza od tej ktora mam w domu,a reka calkiem sympatycznie dopasowana do gryzonia, a jesli chodzi o estetyke, no moze razer troszeczke taki ladniejszy ale to chyba nie najwazniejsza sprawa.Klamka zapadla :D.
Podsumowujac powiem tak, najwazniejsze co moze byc przy wyborze gryzonia to wspolpraca reka-mycha, i jesli kupujecie zwierzaka to wytupujcie sobie kilka sztuk, idzcie do sklepu i macajcie, i nie sugerujcie sie na wstepie iloscia dpi czy innymi pierdolami bo przy obecnej technologii zamknietej w tych mychach mysle ze nie bedziecie odczuwac roznic.I tyle.
Ide teraz wypatrywac konca dnia^^ i kuriera, a wieczorem browar i GO GO GO :D.
Pozdro.

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-06 10:32:20

Nie napisałem że jestem zwykłym graczem :> tylko graczem fps dodam że tylko FPS. Ja miałem może z 6 różnych optyków w ręce zanim zagrałem na 1.1a. Przez te poprzednie optykki(a4tech, mediatech, i inne shity) myślałem, że niema pożadnych myszek optycznych i wszystkie świrują mniej lub więcej.

Zapytam cie jeszcze jak trzymasz myszke: całą dłonią czy tylko dwoma palcami tak jak ja? A jeśli chodzi o icemata nie wiem dokladnie o co ci chodzi napisałeś "wydaja takie chrapnia podcasz ruchow myszkom" jeśli chodzi ci o szuranie to tak jest ale to chyba każdy wie kto czytal o icemacie gdziekolwiek q:)

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-06 14:45:45

Jak tak no to znaczy, że gitara q:). Najważniejsze żeby być zadowolony ze swojego wyboru. Zgadzam sie też w 100% z twoim podsumowaniem, podkreślająć wypowieć "współpraca ręka-mysz"(Twoja ręka !!!). DPI większe niż 800, ilość Mpix/s większa od 4.7 = czysty marketing.

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-06 14:54:57

Ja myśle że tylko dlatego że 1.1a jest poprostu tańsza. Ale jak masz kase to masz duży wybór i najlepiej wybrać to ci najlepiej leży w dłoni.

__

VIP
samolot

2005-10-06 16:07:02

ja mam optical mouse blue jest podobna do 1.1 i sprawdzala sie znakomice

niestety zespul sie prawy przycisk gdzies po roku (nie robilem z myszka nic nadzwyczajnego wrecz jak z jakiem)

zamienilem przycisk z pod rolki na ten prawy i dziala
ale normalnie poszła by na smietnik

1,1 mozna kupic za okolo 60 zl
polecam ;]

__

Użytkownik
e2

2005-10-06 16:25:42

tak? aha czyli po przesiadce z 800 na 1600 dpi lub więcej nie czujesz różnicy tak?? widać, że nie mogłeś mieć kontaktu z myszkami "nowej generacji" czyli startujących od 1600dpi

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-06 19:36:06

hehehe :D Nie jesteś wstanie wykożystać tego dpi nawet na najbardziej śliskim zestawie takim np jak ricochete + miceskatez. Sprawdzałem to(i nietylko to :P) przez cały czas jak miałem Razera DB i MX510. DPI przydaje sie przy wysokim sensie ale nie bedziesz np. grać na tak wysokim, że będzie ci potrzebne 1600dpi ponieważ pomału musiał byś mieć cały ekran monitora na 2cm kwadratowych podkladki lub inaczej obracać sie o 180 % w jakimś fps'ie na powyższych 2cm.

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-06 20:01:21

Ja myśle że tylko dlatego że 1.1a jest poprostu tańsza. Ale jak masz kase to masz duży wybór i najlepiej wybrać to ci najlepiej leży w dłoni. Jeśli urzywasz myszy wiecej do prog. graficznych to więcej DPI bardzo sie przyda ale mnie w zupełności do q3 przykładowo wystarcza 400. I jeszcze ciekawosta dla miłośników dpi. Jeżeli masz mx:300, 310, 500, 510(nie wiem jak z tymi następnymi) to po zainstalowaniu sterów z logitecha zobacz gdzie znajduje sie wskażnik szybkości myszki w windowsie dlaczego?? już tłumacze.
Jeżeli ustawimy go na samym początku(lewa strona) będziesz miał dokładnie 200 DPI na twoim logitechu.
Jeżeli przestawisz go o 2 kreski dalej będziesz miał 400 DPI.
Jeżeli przestawisz o dwa następne będzie 800DPI przy czym od 1 kreski wstecz, zaczyna sie coś takiego jak "niemożność" wyłączenia całkowicie przyspieszenia myszki i dlatego wielu właścicieli mx'ów ma ustawione tak, że ma 400dpi (często nie zdając sobie z tego sprawy).
Każde następne przestawienie w prawo powoduje dodanie przyspieszenia(inaczej akceleracji). Jeśli chodzi o Razera DB niema żadnych szans na całkowite wyeliminowanie przyspieszenia gryzonia. A z DPI u Razera DB jest podobnie jak w MX'ie z tym że zmienia sie ono wraz z przestawianiem sensa w sterownikacha a nie w windzie.

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-06 20:02:00

Ja myśle że tylko dlatego że 1.1a jest poprostu tańsza. Ale jak masz kase to masz duży wybór i najlepiej wybrać to ci najlepiej leży w dłoni. Jeśli urzywasz myszy wiecej do prog. graficznych to więcej DPI bardzo sie przyda ale mnie w zupełności do q3 przykładowo wystarcza 400.
I jeszcze ciekawosta dla miłośników DPI. Jeżeli masz mx:300, 310, 500, 510(nie wiem jak z tymi następnymi) to po zainstalowaniu sterów z logitecha zobacz gdzie znajduje sie wskażnik szybkości myszki w windowsie dlaczego?? już tłumacze.
Jeżeli ustawimy go na samym początku(lewa strona) będziesz miał dokładnie 200 DPI na twoim logitechu.
Jeżeli przestawisz go o 2 kreski dalej będziesz miał 400 DPI.
Jeżeli przestawisz o dwa następne będzie 800DPI przy czym od 1 kreski wstecz, zaczyna sie coś takiego jak "niemożność" wyłączenia całkowicie przyspieszenia myszki i dlatego wielu właścicieli mx'ów ma ustawione tak że ma 400dpi (często nie zdając sobie z tego sprawy).
Każde następne przestawienie w prawo powoduje dodanie przyspieszenia(inaczej akceleracji). Jeśli chodzi o Razera DB niema żadnych szans na całkowite wyeliminowanie przyspieszenia gryzonia. A z DPI u Razera DB jest podobnie jak w MX'ie z tym że zmienia sie ono wraz z przestawianiem sensa w sterownikacha a nie w windzie.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1283 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie