Kilka sugestii i uwag

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
Pajonk Hfat

2003-06-24 15:27:08

Czytając sobie ten serwis mam mieszane uczucia. Z jednej strony odwalacie panowie kawał dobrej roboty dostarczając tyle wiadomości, ale z drugiej.... hmmmm

Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego 80% newsów tak naprawdę nie dotyczy naszego rodzimego e-sportu. Z tego co rozumiem serwis powstał, aby promować e-sport w Polsce. Dlaczego więc tak mało jest informacji o polskich imprezach? Dlaczego nie mogę się u was dowiedzieć gdzie kupić najtaniej MX500? Jakie jest kalendarium imprez w okolicy mojego miasta? Chciałbym poczytać trochę wywiadów z Polskimi graczam zamiast z eoL.knoxville czy Heatonem, którzy pewnie nawet nie wiedzą gdzie jest Polska.
Czy przewidujecie, ze 80% waszych czytelników po wiadomości, że Challenges 3 właśnie rozpoczął rejestracje zaraz chwyci żeby się załapać na wolnego slota...
Jak już mówiłem doceniam, to co robicie, ale patrząc na ten serwis mam wrażenie, że często idziecie na łatwiznę tłumacząc na Polski tylko newsy z zagranicznych serwisów. Pewnie należę do mniejszości waszych czytelników, którzy znają angielski i mogą sobie przeczytać sami co faktyczni autorzy wiadomości chcą przekazać, ale czy taka jest misja dziennikarzy/newsmanów? Wątpię.
Dla mnie na pochwałę zasługują ci, którzy wykazują się własną inwencją i sami generują coś co jest oryginalne i tylko ich. Kurcze, ktoś przecież pisze te newsy, bo nie byłoby ich skąd kopiować.

Nie wiem może sie czepiam, ale jak dla mnie póki co e-sport jest tylko strzeszczonym tłumaczeniem czegoś co powstało za granicą. Smutno mi z tego powodu, bo oczekiwałem czegoś innego. Powiecie, że przecież w Polsce nic się nie dzieje. A kto niby ma nakręcać informację o tym co się dzieje, jak nie wy? Wiem, że o wiele łatwiej wpisać adres internetowy www.cpl.com niż złapać właściciela kafejki na GG i dowiedzieć się jak to jest z tym jego turniejem co odbędzie się w najbliższy weekend. Dla mnie to właśnie WY powinniście wiedzieć wszystko i o wszystkim co się dzieje w kraju. Nawet mimo tego, że informacja ta czesto jest niedostępna na żadnej stronie w necie.

Potraktujcie ten temat jako życzenia fascynata gier sieciowych, który już nie może patrzeć na to co się dzieje i fascynacje zachodnim życiem. Takie same warunkim mamy i w Polsce co postaram się w najbliższym czasie dowieść na mojej imprezie. To czy mi się uda, zależy tylko i wyłacznie do mojej ekipy. To czy wy coś stworzycie zamiast oddtwarzać zależy od WAS. Życzę wszystkim redaktorom dużo inwencji twórczej....

__

Użytkownik
Bs0d

2003-06-24 16:11:23

A mowielm ze taki dzial z turniejami by sie przydal :P Ale nikomu sie robic niechce. Latwiej tlumaczyc newsy :/ Chociaz niekotrzy redaktorzy pisza wlasnie newsiki (np zoom :P). Do takich autorow zaliczal sie takze lecho, ktory pisal chyba tylko o rodzimej scenie q3, i to zarowno vq3 jak i cpma. No ale go juz nie ma =[

__

VIP
mat1x

2003-06-24 21:17:20

Dobre uwagi :o
Moje niusy sa zazwyczja tworcze :D

__

VIP
vaf3l

2003-06-24 21:25:14

tak zrobcie wywiad z kims, kto przajawia nadzwyczajne zdolnosci. nie chce podopowiadac ale vaf3l bylby dobry :ppppppppppppp

__

VIP
CarMac

2003-06-25 09:56:49

No i można byłoby nie tłumaczyć newsów z innych stron.

__

PRO
Lucas

2003-06-25 10:34:34

No kurwa mac - wy macie pretensje ze w polsce nic sie nie dzieje...

Czemu nikt z was nie przysyal infa o turniejach???

Czemu nikt nie pisze artow i przeproawdza wywiadow???

Wiadomo- prosciej jest siedziec i narzekac.

Esports bedzie jaki chcecie gdy:
a) liczebnosc zalogi zwiekszy sie o 250%
b) zaczniecie w tym kraju cos robi a nie tylko narzekac.

__

VIP
Pajonk Hfat

2003-06-25 20:15:48

Lucas, stay cool, bo się chłopie wykończysz :D

Właśnie o to mi chodzi. Jeżeli byłbym redaktorem e-sport, to ja bym się wywiedział i poszukał w różnych dziwnych miejscach (patrz nieznane boardy, liderzy klanów, właściciele caffe) o wydarzeniach na Polskiej scenie.

Twoja logika jest taka - otwieram serwis i przysyłać mi tu info. To jest chyba trochę pójście na łatwiznę... IMO. Oczywiście możesz mieć inne zdanie. W ten sposób zyskujesz podwójnie. Po pierwsze promujesz serwis, bo jak dotrzesz do organizatora i powiesz mu, że dasz info o imprezie to na 100% będzie tu w przyszłości wchodził. Po drugie zapewniasz, że twój serwis ma stałych czytelników, bo tutaj właśnie są wszystkie aktualne informacje. Nawet takie, których nie ma nigdzie indziej. To tyle jeżeli chodzi o turnieje.

Jeżeli chodzi o arty i wywiady, sprawa ma się dokładnie tak samo - o ile rozumiem to piszesz do mnie, bo na mój post odpowiadasz. To najpierw redakcja powinna się starać. Potem jak już się wypromuje to wszystko samo przyjdzie. I ludzie sami będą prosić, aby umieścić ich artykuł.

I chciałbym dodać, że właśnie mam nadzieje coś zrobić w tym kraju (a'propos punktu b). Bo organizuje LAN 4 FUN (lanparty.counter-strike.pl) w który angazuję się, bo uwielbiam gry komputerowe i jest to moja pasja. Może i wywalę na to trochę kasy, ale co z tego. Ktoś musi zacząć...

__

PRO
Lucas

2003-06-25 23:23:06

Heh - ja to przerabiam sredni co kilka miesiecy...

Co do wysylania newsow - nikt nic nie wysyla - wiec jakby wysylali 2 infa na miesiac to byla by rewelacja.

Wszystko co mowisz jest fajne- ale nas jest zamalo/ mamy zamalo czasu...

BTW - juz mozesz pisac newsy....

__

PRO
sxl

2003-06-26 00:18:47

zapytajcie CarMaca czy na takim ESReality redaktorzy wysylaja maile, pisza na ircu itp ciagle zeby zdobyc newsy. na ESR 60% newsow pisza czytelincy, ktorzy cos sie dowiedzieli i od razu pisza. u nas jedynie redaktorow stac na to by cos napisac, reszta nie ruszy dupy bo woli miec na tacy wszystko. tak, taki wlasnie CarMac tez robi duzo gadajac z graczami i dowiadujac sie z wlasnych zrodel, ale tam nie ma samych stalych redaktorow ktorzy ciagle węszą jak paparazzi. zerknijcie ile tam sie xywek przewija przez newsy...

__

PRO
sxl

2003-06-26 15:15:40

pajonk czytaj moj komentarz #9

__

VIP
hodzio

2003-06-26 15:51:47

e tam robicie z igły widły, nie chodzi tutaj o to, żeby ludzie pisali nam newsy, chodzi tylko o to, żeby mogli np, jak wiedzą, przesłać nam podpowiedź w stylu, tutaj i tutaj jest organizowana impreza, ten jest organizatorem, może byście coś napisali, skontaktowlai się z nim. Zawsze jest łatwiej, nie mamy zawsze czasu aby szukać po stronach informacji, chodź nieraz to robimy ;)

__

PRO
sxl

2003-06-26 16:33:45

z reszta skad ja mam wiedziec o jakims turnieju czy lanie jak nie od organizatorow ?!

__

PRO
Lucas

2003-06-26 16:39:30

Dokaldnie - jak chce sie promocji - to wypadalo by rozeslac kilka maili - to naprawde duzo czasu nei zabiera...

__

VIP
Pajonk Hfat

2003-06-27 09:56:53

No racja panowie, może się trochę zagalopowałem :D

Ale właśnie się zastanawiałem, że tacy szarzy ludzie nie mają nawet pojęcia, że mogą tutaj wysłać news'a. Poza tym wydaje im się, że i tak nikt na ich maila nie odpowie... Może się mylę, ale sam tak miałem... do momentu, aż mnie miło zaskoczyliście obszernym newsem o LAN 4 FUN ;)

Thanx za możliwość pisania newsów... na pewno to wykorzystam.

__

VIP
Pajonk Hfat

2003-06-27 09:59:51

I jeszcze taki mały komentarz.
Przydałby się na stronie link "Wyślij news'a", ale taki, że może to napisać każdy bez używania maila.

Think about it, guys...

__

VIP
grzEs

2003-09-11 13:20:23

bardzo mi sie podoba ten post na samej gorze. Jednak prawda lezy posrodku. My nie mamy tylko nakrecac polskiej sceny e-sportu (choc mozemy, ale nie tylko). naszym zadaniem jest WSPIERAC i INFORMAOWAC. Pomagac ludziom ktorzy chca tworzyc polski e-sport. My jestesmy "tylko" redaktorami.

Ale takim dzialem o turniejach (q3) chetnie bym sie zajal

__

VIP
Sh1eldeR

2003-09-11 14:21:22

Taa, wszyscy mowia ze fajnie by bylo moc nadsylac newsy przez czytelnikow, ze bylyby newsy z polskiej sceny i w ogole byloby kewl.
Wiecie co by sie stalo jakbym napisal tu cos o urinalu? Zaraz by sie ludzie podjarali i zaczeli pisac ze jak to tak, ze czemu to wlasnie o urinalu pisza (no tak, przeciez to zwykly klan jak kazdy inny... lol!) a nie o jego klanie, ze przeciez to jest jawna reklama (no i?) i niesprawiedliwosc i po kiego grzyba w ogole o tym pisac.
Tak sie juz niejednokrotnie dzialo na orgu bodajze.
Niby idiotami nie trzeba sie przejmowac, ale tak sie sklada ze zadaniem takich portali jest dogodzenie miedzy innymi tym idiotom ktorzy tylko narzekaja a jak ich prosba sie zisci to ... tez narzekaja.

__

PRO
sxl

2003-09-11 22:23:53

100% racji... bo ludzie zamiast zripostowac to i napisac cos ciekawego o swoim klanie, klna ze serwis jest stronniczy. prawda zawsze lezy posrodku, tak naprawde zawsze w jakims stopniu bedzie zle :/

__

Użytkownik
Kosmaty

2003-09-25 23:11:52

CarMac - Czepiasz się ;-)

__

PRO
sxl

2003-09-27 11:36:54

PS. nie przesadzajcie ze o PL esporcie nic nie piszemy, bo z kazdego turnieju prawie ostatnio macie relacje na zywo, a newsy o jakichstam klanach to juz mozemy umieszczac jedynie przy pomocy uzytkownikow. a ze sceny zachodniej jest duzo bo i tam sie 5x wiecej dzieje ogolnie.

__

VIP
gosti

2003-09-27 13:34:26

turnieju q3 :)
choc w sumie nie wiem, moze innych nie ma i dlatego nie ma info?:>

__

Użytkownik
Pan kracy

2003-09-27 14:42:50

swoja droga po co mi info o e-sporcie w innym kraju, ani nie mamy warunkow zeby tam grac, ani tam nie mieszkam wiec po co mi to, zebym sie slinil? zamiast robic cos co sie nie przydaje skupcie sie na polsce;d

__

VIP
sEctOr

2004-04-15 13:50:56

news o qlan2 - mozesz ogladac gtv i sciagac demka i jak masz hajs albo sponsora mozeesz jechac do szwecji :-D

__

VIP
OnliNE

2004-04-15 13:58:22

taki stary temat i znow rozpoczyna sie rozmowa ;p

__

VIP
sEctOr

2004-04-15 14:02:53

no stary ale nie zamkniety :d sorx sie nie powtorzy wiecej :-J

__

VIP
OnliNE

2004-04-15 14:06:35

hehe pisz pisz .. nie zabraniam.. tylko stwierdzam fakt:D

__

VIP
sEctOr

2004-04-15 14:10:34

juz nic nie mowie all powiedzialem na ten temat :)

__

Użytkownik
mental

2004-04-15 19:53:44

ja chcialem zrobic wywiad z fearless :P

__

VIP
fragmat1c

2004-04-16 08:29:57

W kazdym poscie w tym topicu jest troche racji. Pamietam na samym poczatku jak tworcy serwisu glosno glosili fakt, iz serwis powstal w celu promowania gamingu w polsce czy jakos tak. Poczatek byl fajny, nawet bardzo. Pozniej cos sie zmienilo. Wiekszosc "newsow" pochodzila ze stron zagranicznych. Jesli juz cos sie w Polsce dzialo i w dodatku bylo pod patronatem orga to tutaj byla tylko wzmianka. Obecnie sytuacja znow sie zmienila. Teraz 80% newsow tutaj to zagraniczne tlumaczenia. Panowie, nic nie mam do serwisu czy do kogokolwiek z nim zwiazanego ale krytyka jest wrecz wskazana.

Serwis nazywa sie esports.pl - zostal stworzony przez polskich graczy dla polskich graczy. To wlasnie tutaj z zalozenia miala byc "glowna baza" polskiego esportu (jesli takowy istnieje). Cos chyba poszlo nie tak. Moim zdaniem (i jestem pewien, ze wielu osob tez) na tej stronie powinny sie znajdowac newsy glownie o polskich scenach. Alternatywa dla zjawiska pisania tak duzej liczby newsow z zagranicy moze byc stary dobry q3.fpp.pl Pamietacie te obszerne podsumowania tygodnia Lucasa? Nie pamietam dokladnie jak to sie nazywalo, ale autor potrafil w dosyc sporym newsie podsumowac caly tydzien na calym swiecie. To co trzeba bylo wiedziec o graczach z zagranicy bylo tam napisane. To byl genialny pomysl i mysle ze tutaj moglby sie idelanie sprawdzic.

Ktos wyzej wspomnial o urinalu. Przepraszam za stwierdzenie ale ile ty masz lat? Zycie cie nic nie nauczylo? Przeciez obojetnie co napiszesz i gdzie to napiszesz ludzie zawsze sie beda o to klocic. Zawsze znajdzie sie ktos o inny zdaniu niz ty czy nawet niz wiekszosc ludzi. Cala sztuka polega na tym, aby takiego kolesia tolerowac i z czasem "przeciagnac" na swoja strone. Org jest idealnym tego przykladem. Byl kiedys jakis news o urinalu itp i pod nim burzliwa dyskusja na temat stronniczosci owego serwisu. Byly pro i byly kontra ale faktem pozostaje ze autor owego newsa dal dupy. Kazdy czlowiek logicznie myslacy by sie takimi rzeczami nie przejal i dalej by robil swoje. Internetu nie wynaleziono wczoraj i przeciez chyba wiekszosci z Was sa znane zachowanie niektorych typow uzytkownikow sieci. Wyobrazcie sobie tak sytuacje. Pierwszy news na orgu o urinalu (niech juz bedzie jako przyklad), pod nim burzliwa dyskusja, przeklenstwa, wyzwiska itp. Lacznie ponad 100 komentarzy o zwykla rzecz. Co by sie stalo gdyby autor owego newsa zamiast ingerowac w dyskusje napisal kolejnego newsa na podobny temat ale o innym klanie? Wyobrazcie sobie zdziwienie tych ponad 100 osob ktore komentowaly i sie klocily. "Co? przeciez to jest nie do pomyslenia! zeby mnie tak ola!"Co to za koles pisze!" itp. I znow pod nowym newsem zaczyna sie dyskusja. Tym razem (podstawowe prawa psychologii panowie) nie bedzie juz 100 komentarzy tylko o polowe mniej. Druga polowa ludzi albo nie bedzie komentowac tego bo im sie nie bedzie chcialo bluzgac na kolejnego newsa tego typu o notabene innym klanie (beda mieli w podswiadomosci fakt, ze jednak to jest dobre, ze to ciekawa informacja i moze sie przydac na nastepny mecz klanowy itp etc) ale nawet pokusza sie o pierwsze komentarze pozytywne! Klamie? A niby czemu? Co wam szkodzi sprobowac? Inicjatywa orga z tymi wiesciami scenowymi jest dobra ale esp to nie jest serwis czysto zwiazany z q3, prawda? Think about it...

Nastepna sprawa. Haslo "Dobro serwisu ponad wszystko" powinno byc przewodnie. sCR wróć!

Denerwuja mnie rowniez sytuacje, w ktorych zdecydowanie widac obraz "walki" poszczegolnych serwisow ze soba. Mam dosyc rywalizacji na jednej polskiej scenie kilku serwisow, mam dosyc rywalizacji poszczegolnych grup graczy ze soba, mam dosyc ublizania innym z powodu innego wyboru platformy do gry. Kazdy mowi to samo, ze w Polsce progaming'u nie ma. Nie ma i nie bedzie dopoki sceny poszczegolnych gier nie zaczna ze soba dokladniej wspolpracowac, nie ma i nie bedzie dopoki grupy graczy z roznych serwiso dotyczacych tej samej gry nie zaczna ze soba wspolpracowa w imie wyzszych celow.

Peace.

__

Użytkownik
akillez

2004-04-16 17:07:34

dajcie mu wódki bo dobrze prawi :D

__

VIP
fragmat1c

2004-04-16 22:51:27

szkoda tylko, ze nikt inny sie na ten temat nie wypowie pod moim postem.

__

Użytkownik
akillez

2004-04-16 23:24:51

bo widzą że masz rację i brakuje im argumentów do walki :>

__

VIP
OnliNE

2004-04-16 23:25:17

hmm .. ja mysle ze troche mało dzieje się jeszczew polskim esporcie zeby o tym głównie pisać (patrze na wizie CS'a) :D
ale ogólne spx :>

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2710 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie