Słowa krytyki.

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
piootr

2003-03-11 15:53:09

Kiedy pół roku temu, dzięki yavorowi zaczełem interesować sie polskim esportem, wspólnie z paroma osobami tworząc Virtual Fighter Association [VFA] z utęskieniem patrzałem na adres esports.pl i wiązałem z nim wielkie nadzieje, na rozwinięcie tego sportu w polsce.

Zacznę chronologicznie - od początku.
Pół roku temu - sYs|yavor z SGK wpadł na pomysł połączenie jak największej liczby scen gier FPP, w celu powołania prawnie zarejestrowanego stowarzyszenia VFA.
Pomysł był ciekawy, jednak to nie internetowe łącza przeszkadzają polakom w stworzeniu polskiego esportu - to my sami.
Pierwszy problem pojawił sie zaraz na starcie - zbieranie ludzi.
Takie sceny jak Q3, CS odpowiedziały wulgaryzmami na propozycję yavora [ poszukaj topicow o VFA na board.fpp.pl ].
Okazało sie że każda polska scena myśli - że jest samowystarczalna, i nie potrzebuje zrzeszać sie z innymi scenami, które notabene nienawidzi.
Pomysł niestety stanął na statucie, i planach pierwszego polskiego LAnParty - na którym to miały się odbyć puchary kilku gier jednocześnie.
Ludzie zapomnieli o VFA, ich gry pełzły dalej.
Dzisiaj trafiłem na stronę esports.pl - na którą czekałem z niecierpliwością - wiążąc z nią jakieś nadzieje.
Wszedłem i....pierwsze co widzę, to to że strona która powinna zająć sie e-sportem jest rozbdudowanym portalem CS'a i Q3. I pojawia sie ten sam problem co kiedyś - hermetyczne środowisko.
Biorać w swoje ręce taki adres jak esports.pl - który większość graczy kojarzy z OGÓLNOPOLSKIM sportem, dajcie także nadzieję małym grupom małopopularnych graczy, którzy wiele by chcieli ale nie mają jak.
Co do samej strony :
Minusy:
- Lajaut zerżnięty z http://www.esreality.com/ .
- Strona opiera sie na wiadomościach o CSie i Q3, zapominając o sukcesach polskich drużyn w takich grach jak Tactical Ops czy Tribes 2.

Plusy:
+ Wiadomości z całego świata.
+ Sama chęć stworzenia czegoś takiego.

__

PRO
sxl

2003-03-11 16:11:34

o Jezu stary nikt o niczym nie zapomina, ale czy ktos kto zna sie na Q3 ma pisac o Tribes2? Szukamy redaktorow, i to nie tylko przez komunikaty tylko dziesiatki maili juz poszly w net z prosbami o dolaczenie do ekipy. to ze ludzi sami nie chca sie przylozyc do tworzenia serwisu to nie nasza wina.

layout nie jest zwalony z esr, oskryptowanie dziala na bardzo podobnej zasadzie, ale ESR ma wszystko w innych miejscach i w ogole nie ma po lewej menu...

Osadzasz strone ktora ma ledwo tydzien. Stary poczekaj chociaz te 2-3 miesiace i wtedy jak to bedzie mialo szanse sie rozwinac ocen to obiektywnie

imho

__

PRO
igor

2003-03-11 16:14:03

Layout jest podobny do ESReality, ale problemu z tym chyba nikt nie ma. Sujoy powiedzial, ze nie ma nic przeciwko wiec wszystko jest okay i gra muzyka.

Co do Tactical Ops czy Tribes2. Nie porownuj sceny Q3 czy tym bardziej CS'a do TO albo T2. Strona dziala dopiero tydzien, bedzie sie rozkrecac, wiec wroc za jakis czas, a zobaczysz newsy z innych gier, takich jak qw, q2, sc, w3, rtcw i jeszcze kilku innych.

__

PRO
igor

2003-03-11 16:15:14

A za to VFA to pamietam jak Cie ludzie wysmiali na boardzie roos'a...

__

Użytkownik
piootr

2003-03-11 16:19:41

igOR to miała być kontra ?
Miałem nadzieję ze swloa krytyki przyjmiecie z spokojem, rownoczesnie przepraszam [ ignorujac post igORa ] za slowa o scenach Q3 i CS'a. Nie wiedzialem ze cala strona ma dopiero tydzien.
Btw - chcialem zaproponowac swoj udział w rozszerzeniu strony o działalność gry Tactical Ops.

__

PRO
sxl

2003-03-11 16:22:56

jak dla mnie bomba, jezeli masz ambicje sie przykladac. Niech igOR powie czy mozna Cie mianowac na redaktora bo he's the boss i mozna smigac z newsami

__

Użytkownik
piootr

2003-03-11 16:32:34

Czy mozna prosic o kontakt przez GG ? Moj numer: 782933.

__

Użytkownik
M4STER

2003-03-11 16:36:16

jesli w dana gra istnieje jakas scena.. :> i mialby kto o tym pisac.. to nie widze problemu.. hehz :D tylko ze tu igor jest naszym bosem :P

__

Użytkownik
M4STER

2003-03-11 16:39:18

jest jeszcze jedne minus.. :P ze taki nowy gracz.. ktory wejdzie zobaczyc co to ten esport :P nic nie zrozumie z tych newsow =]] i pojdzie.. i nie wroci :P (a to moglo by troche przyciagac ludzikof) jaksi dzial.. z legenda co to jest scena.. co to te gry.. :P itd..itp...

__

Użytkownik
kobe

2003-03-11 16:58:11

who is the boss ??

__

VIP
.Xaos

2003-03-11 23:21:19

Scena TO jest IMO jedną z najlepszych w Polsce... Dobrze zorganizowana, świetni ludzie, kultura, brak tolerancji dla czitów i chamstwa, przyjemna atmosfera. Więc nie staraj się kolego złośliwić na tematy ci nie znane :O

__

Użytkownik
shd

2003-03-11 23:37:08

no wlasnie ;0 .. ja jestem fanem kobe`ya :D

__

VIP
Krypton

2003-03-11 23:43:54

the boss - kobe, igor

da man - krypton i sxl ;P

__

VIP
Krypton

2003-03-11 23:46:26

Co do newsow o TO i T2 to jestem za. A w ogole to co rozni esports.pl od innych serwisow jest to, ze tu pojawiaja sie newsy ze swiata cs i q3 (na razie) i zwolennicy tych tytulow w ogole na siebie nie najezdzaja. To jest wlasnie istota tego serwisu - wszyscy sa jak rodzina.

Serwis niedlugo musi doczekac sie kilku zmian - download, multipage, ismg a to wplynie na dzialanie strony. Rzecz jasna pozytywnie ;P

__

VIP
mat1x

2003-03-12 00:11:43

Ja jestem rowniez jak najbardziej ZA rozszerzeniem dzialalnosci esp o nowe gry.

__

PRO
igor

2003-03-12 04:57:17

i am the boss, ty jestes plebs :P

__

PRO
igor

2003-03-12 04:58:03

roger that, dodalem Ci i odezwe sie

__

Użytkownik
Finwe

2003-03-13 14:21:23

Milo tu jest ale bardzo bym chcial zeby bylo cos o TO:AoT.
Jezeli to nastapi oraz rozszerzenie zakresu dzialalnosci to bedzie pelen wypas.

__

PRO
Lucas

2003-03-13 15:59:41

Fajnie ze wszyscy sa za rozszezeniem dzialnosci esp - tyle ze nie ma chetnych do pomagania....

__

Użytkownik
Cyb3rm4n

2003-03-13 16:01:00

Sa chetni tylko brak odzewu ze strony szefostwa .....

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4864 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie