kawiarenka do esportu

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
wmech

2010-08-25 13:05:16

witajcie

przymierzam się powoli i bardzo wstępnie do uruchomienia czegoś w rodzaju “jaskini esportu” (hehe)

pytanie do Was, czy biorąc pod uwagę że mielibyście możliwość zagrania na czymś takim:
http://www.youtube.com/watch?v=KctQLpiQrEo

czyli powiedzmy 10 wielo monitorowych stanowisk z najnowszymi grami + dobre peryferia to:
- czy byłoby to dla Was coś na tyle atrakcyjnego że wydalibyście te kilka złotych na kawiarenkę w zamian za komputer w domu?
- jeśli tak to jaka maksymalna kwota za godzinę byłaby akceptowalna, czego oczekujecie w cenie?
- czy jakieś zorganizowane rozgrywki mają sens? np. cotygodniowe spotkania (kazdy dzień coś innego) + jakieś finały, ranking i symboliczne nagrody (nie wspominając o szacunku na mieście... hehe)
- jakie gry widzielibyście na początek? wyścigi fpsy czy moze też jakieś rtsy?


Zapraszam do dyskusji, wszelkie za/przeciw mile widziane.
Co Wam tylko w tym temacie przychodzi do głowy, może wybić mi ten pomysł z głowy... lub pomóc w realizacji.

__

Użytkownik
un|T|ra

2010-08-25 15:11:20

Coś podobnego jest w Myślenicach, byłem tam raz na takim mini cup-ie i muszę przyznać że to całkiem niezły pomysł pod warunkiem że byłoby to blisko mojego domu.

__

Użytkownik
wmech

2010-08-25 15:24:17

a masz może jakiś konkretniejszy namiar na tę w Myślenicach? ja planuję w-wę ew. Lublin

__

Użytkownik
wmech

2010-08-25 15:27:54

znalazłem takie coś: G@MEZONE Internet Cafe
http://www.esl.eu/pl/css/news/110943/

o tej kafejce mówimy?

__

Użytkownik
LEGOO

2010-08-25 16:50:29

W Lublinie nigdzie nie widziałem kafejki - wszystkie pozamykali - więc myślę, że może udałoby Ci się wpasować w tę niszę. Ale moim zdaniem miałoby to sens dopiero wtedy gdyby były organizowane w niej turnieje ogólnopolskie (sponsorów na nagrody na pewno by się znalazło) jak i również tak jak pisałeś cotygodniowe rozgrywki dla ludzi z miasta i okolic. Do tego założyć multigaming i rekrutować do niego ludzi z okolic aby spotykali się w kafejce i tam grali i tym samym ściągali swoich kolegów czy znajomych, z którymi rozgrywali by mecze ;) Co do gier to wszystkie najpopularniejsze - CS 1.6, CoD4, SC, W3 itp.

__

Użytkownik
exile

2010-08-25 17:21:21

Pierwsze pytanie: w jakim mieście?

- W dużych miastach kawiarenki dla graczy nie pociągną zbyt długo.
- Większość klientów to ludzie którzy nie mają netu i muszą coś pilnie załatwić
- Większość osób ściąga gry z netu, więc nie będą płacić za możliwość grania w coś co mają za free
- Internet jest już mocno powszechny w domach więc jedynie jakieś nastolatki mogą wpadać i grać nałogowo

- Jeśli chcesz otworzyć to w małym (najlepiej bardzo małym) mieście to jakieś szanse masz żeby Ci się chociaż inwestycja zwróciła ;)
- Turnieje też spoko rzecz ale weź pod uwagę że co tydzień to będą przyjeżdżać ludzie z okolic, chyba że będą jakieś konkretne nagrody wtedy nonstop może się coś dziać


Ogólnie ja bym szedł w stronę centrum gamingowego gdzie drużyny mogą wynająć sobie komputery na kilka dni żeby trenować razem w dobrych warunkach. Takich kawiarenek w Polsce jest mało (z 3?) a zapotrzebowanie bywa spore;) Ogólnie jak chcesz robić turnieje w gry jak CS czy COD4 to optymalną liczbą komputerów jest 20.

Polecam popatrzeć na:
Inferno Online (Szwecja)
WZZRD (Holandia)

__

Użytkownik
wmech

2010-08-26 18:53:35

Właśnie o to chodzi.

Myślenie o “kawiarence” (czyli jakas tam salka z jakimiś tam PC gruchotami, gdzie jest jakieś tam łącze) faktycznie nie ma sensu.

Internet w domu to już standard, komputer w domu to już standard.

Ale malo kto ma szansę pograć na _dobrym_ sprzęcie a już na palcach jednej ręki pijanego stolarza policzę tych, którzy mają w domu zestaw eyefinity (zerknij jeszcze raz link z youtube, wpisz “eyefinity” w youtube)

Więc, jeśli coś odpalać to właśnie w dużym/średnim mieście (może nie jednym...), co najmniej 10 stanowisk.

Pytanie ile standardowy pasjonat, który dostanie cos czego w domu nie ma (czytaj frajdę gry ze znajomymi na naprawdę dobrym sprzęcie - moim zdaniem demonstracja setu eyefinity głowę urywa...) jest w stanie zapłacić za godzinę tego szczęścia :)

Bo to niestety musi się przynajmniej zwrócić, a jeśli większe miasto/dobra lokalizacja to i drogi lokal (nie licząc kosztów startu).

Jeśli miałyby powstać jakieś drużyny, czy będą zainteresowane? Jeśli tak to za ile...

Kasa... policzmy razem czy to ma sens...

__

Użytkownik
LEGOO

2010-08-27 00:08:03

wmech ile Ty masz lat, że pytasz się nas czy to ma sens? Zakładanie nowego, poważnego biznesu rozpoczyna się od biznesplanu i jak już go będziesz miał to będziesz znał koszty. To samo z opłacalnością i popytem... trzeba po prostu zrobić research na danym rynku toż to podstawy przedsiębiorczości - tutaj nikt Cie nie będzie tego uczył musisz sam zaryzykować ;)

__

Użytkownik
wmech

2010-08-27 12:07:27

"eSports.pl to największy w Polsce (oraz w Europie Środkowo-Wschodniej) serwis informacyjny o e-sporcie”

chyba nie złapałeś odrobiny ironii w moim wcześniejszym wpisie
mówisz o podstawach przedsiębiorczości, jeśli pytam ludzi na największym w Polsce.... serwisie esportowym i praktycznie nie ma odzewu to nie jest to dobry symptom

__

Użytkownik
smacky doo

2010-09-12 02:50:12

jestem z lublina i bardzo bym sie ucieszyl jakby powstala tu kafejka w ktorej mozna by organizowac jakies lany :)

__

Użytkownik
TOMe

2010-09-12 09:20:51

dzieciak zobaczyl filmik na yt podjarał sie i juz chce zrobic <lol2> Daj spokoj nie kazdy ma czas zeby smigac i grac na 3 monitorach czy tam 4-ech. Wole wlaczyc mojego PS3 usiąść wygodnie na fotelu i pograc na 42 calach niz placic iles tam za gre w ktora gralem dawno temu :D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4323 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie