Karta muzyczna + Graficzna

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
blacktyger

2010-02-02 13:21:34

Hejka krejzole;

Posiadam Radka HD4580, niedawno kupiłem X-Fi Elite pro i mam problem.. Głośniki (też nowe) pyrczą, są trzaski etc.

Po dłuższej dedukcji oraz metodą prób i błędów doszedłem do tego, że im większe obiążenie karty (zawsze przy aplikacjach pełnoekranowych) pyrczy mocniej. Próbowałem różnych gniazdek i listw - wciąż to samo. Pozostało z zatem jedno rozwiązanie - karta graficzna i muzyczna są zbyt blisko siebie. Mam je w maks. odległości na jakie pozwala mi płyta ale wciąż trzaska :/.

Czy jest na to jakieś rozwiązanie. Kartę bardzo sobie chwalę, więc nie chcę zmienić na zewnętrzną. są bloki ołowiu na PCI? :ASD

__

Użytkownik
qwe

2010-02-02 18:36:51

Wątpię aby to była wina zbyt bliskiej odległości między grafiką a dźwiękówką.

Postaraj się wgrać najnowsze sterowniki i upewnij się, że głośniki są sprawne.

edit: jakie masz głośniki i jak je podpiąłeś do dźwiękówki (przez konsole czy mini-jack do karty?)

__

VIP
blacktyger

2010-02-03 08:31:41

Tymczasowe Logi X-540, jackami do karty. Stery od grafy i muzyki najnowsze.

__

Użytkownik
xewan

2010-02-03 14:06:28

Teoretycznie: Reinstalacja Windowsa, najnowsze sterowniki (w tej kolejności): od płyty głównej, DirectX, grafika, muzyka. W przeszłości (nie wiem czy to dalej się zdarza) zasugerowałbym konflikt IRQ (trzeba pomieszać w BIOS’ie - google.pl pomoże w tej kwestii). Wyłączyć niepotrzebne zintegrowane urządzenia i takie tam. Zainstalować wszystkie 'patche' typu: nowe pliki .inf do przeróżnych komponentów płyty głównej (np. USB w moim przypadku). No i oczywiście pytanie: czy na słuchawkach też trzeszczy?

A! I byłbym zapomniał. Moja k.muzyczna Edirol UA-4FX nigdy nie mogła odtwarzać poprawnie dźwięku na WinXP SP3 zaś na SP2 wszystko jest w porządku.

__

Użytkownik
Zielarzz

2010-02-03 15:13:57

Posiadam X-FI Xtreme Gamer Fatal1ty ediotion to prawie to samo co twoja dzwiekówka. Miałem taki sam problem jak ty i jest on uwarunkowany konfliktem pamięci ram z kartą. Jeżeli masz 4GB ramu występują trzaski i inne dziwne odgłosy. Rozwiązaniem jest wyjęciem jednej kosci pamięci ( niestety ). Lub też jeżeli dobrze byś ze mna gadał zmianą sterowników na 'lekko podrasowane' auzentecha co w moim przypadku działa i mam je gdzieś na dysku. Niestety występuje to nie tylko u nas ale u kupy ludzi i creative jak narazie nic z tego sobie nie robi.
PS. z tego co mi wiadomo występuje to tylko pod 64 bitowymi systemami ( w moim przypadku jest to win7 )

__

Użytkownik
Adote

2010-02-03 16:24:26

@up - nie do końca, ja jestem użytkownikiem XP sp3 @ 32bit przy konfiguracji athlon x2 3,6 + plytka ga na nforce + gf 7300 gt gainward pci-e + sb audigy sb0570 zmodowana na xfi audio (stery build 78) na sluchawkach Aero 5.1 oraz mam w zasadzie ten sam problem - mam tzw 'pralke' na vt, nawet jeśli odepne całkowicie słuchawki (czyt. mikrofon tez) Co wyklucza uszkodzenie słuchawek [działają ok w innych komputerach] Jako dodatek moge powiedzieć iż na zintegrowanej dzwiekowce realtek hd mikrofon działa w zasadzie bez większych szumów ;)
Próbowałem różnych rzeczy (jak i na stockowych z plyty oraz tych 'modujacych' na xfi audio problem jest ten sam) przepinałem dźwiękówke na inne sloty pci,zmieniłem zasilacz,grzebałem w sterach i w biosie - brak efektów :)
Myślałem że to karta jest uszkodzona bo przy odpinaniu każdego urządzenia po kolei (dysk,dvd itp) nie odnosiło to skutku :) (dokładne 'wyssanie' kurzu z wnętrza komputera też nie pomogło,łączniem z wyczyszczeniem gniazd pci)

Śmiem stwierdzić iż jest to wada kart creative jako iż na moim poczciwym sb live 5.1 (sb0220) miałem w zasadzie ten sam problem ;) Więc ogółem chyba spróbuję tych cudownych dzwiekowek usb na allegro za 5zl czy dają w miare wystarczające pozycjonowanie i dźwięk z dużych odległości (tak,jestem graczem cs 1.6) oraz dodatkowo czysty dźwięk z mic (do odważnych świat należy - próba nie strzelba :) )

__

Użytkownik
Zielarzz

2010-02-03 16:49:13

Owszem ale mówisz tu o wogule innym modelu zmodowanym na X-Fi i to nie do końca bo X-Fi audio to obcięta wersja Xtreme music. I nie mowa tu o warjacji mikrofonu na vt tylko o ogólnym problemie trzasku głośników który niestety uniemożliwia ogólne uzytkowanie komputera.
Jeżeli więcej osób ma również ten problem piszcie na prv gdyż mam na nie rozwiązanie (zmodowane stery auzentecha).

__

VIP
blacktyger

2010-02-03 17:19:50

Testnę słuchawki, poczytam o biosie jak nie zadziała, wyjmę kostkę RAMu, jeśli dalej nic to chętnie poczęstuję się tymi zmodowanymi sterami :/.

Przynajmniej nie jestem sam. Chyba bym jeb**ł jakbym zapłacił za tę kartę 1200zł.

__

Użytkownik
Adote

2010-02-03 17:22:39

stawiam 80% na to że wyjęcie kości ramu nic ci nie da :)

e: jak narazie z moich doświadczeń wynika iż to niedopracowanie ze strony creative (jeśli chodzi o micro)
co do głośników - sprawdź jacki i każdy kanał po kolei (jak mniewam 5.1/7.1) + przypatrz sie karcie czy zadne kondensatory nie spuchły czy sie nie przysmażyły :) jeśli wszelakie metody nie zadziałały to ostatnią metodą która nie wymaga kosztów to próba z innym oprogramowaniem ;)

__

Użytkownik
Zielarzz

2010-02-03 17:27:55

Czekamy na efekty ;-)

__

VIP
blacktyger

2010-02-03 19:15:52

Karta jak i płyta wygląda tip top - kondensatory ok.

Podpięte słuchawki - nie trzaska.

Wyjęty ram - DZIAŁA! :/

__

Użytkownik
Adote

2010-02-03 21:59:45

czyzby mATX’owa plyta glowna ?

btw - sluchawki stereo czy 5.1 ? :)

__

Użytkownik
Zielarzz

2010-02-03 22:43:24

A wiec tak jak mówiłem ;-)

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

904 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie