pytanko o kompa ;)

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Kipcio

2009-12-21 00:40:09

Procesor:
AMD Phenom II X3 720 BOX /2.8GHz, Triple Core, 6MB, 95W, AM3/ Black Edition
Płyta główna:
Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/
Pamięć RAM:
GoodRam 2GB 1333MHz CL9
Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
Obudowa:
Cooler Master Elite 332 (Black)
Zasilacz:
bequiet! PurePower L7 530W

czy ten zestaw będzie się trzymał kupy z radeonem HD4890 1GBddr od sapphire? ?

__

VIP
reaktiv

2009-12-21 01:00:47

A czemu mialby nie?

To nie przeciez P4 czy Athlon X2. Moze co najwyzej proc lekko ograniczac, choc nie wydaje mi sie zebys to zauwazyl.

__

Użytkownik
esportfun

2009-12-21 12:14:06

Niepotrzebnie przepłacasz za zasilacz. 530Wattowy BQ jest tutaj zbędny. Weź 500W Fortrona APN i wtedy powinno ci wystarczyć kasy na Phenoma II X4 925.

__

Użytkownik
simley

2009-12-21 15:48:35

do tej płyty musisz kupić ramy specjalnie dedykowane dla amd z niskimi napięciami (1.65) inaczej będziesz miał problemy z ustawieniem np. 1333 cl7 7-7-7-20. Ja kupiłem zwykle platinumy ocz i chodzily caly czas na 1066 cl8, jednak po zmianie na najnowszy bios (F5) ramy smigaja na 1333 cl6 6-6-6-20 co wczesniej po 2 minutach testow konczylo sie restartem kompa. Z ta płyta nie działa poprawnie amd overdrive np. nie bedziesz mial dostepu do BEMP itp. Nawet nie mysl o zakupie 1600 bo ich nie wykozystasz w pelni. Kup lepjej MA790XT-UD4P, nie slyszalem zeby ludzie mieli z nia problemy. A najlepjej jak sobie sam poszukasz testow i problemow jakie wystempuja z danymi płytami ;P

__

Użytkownik
esportfun

2009-12-21 16:25:53

te goodramki bardzo dobrze współpracują z tą płytą. Identyczny zestaw zakupił mój kolega w piątek i problemów z OC czy stabilnością nie było. Nie raz testowałem tą płytę z róznymi pamięciami (akurat MA770T-UD3P mamy do testów procków pod AM3) zaczynając od Goodramów, a kończąc na G.Skillach i OCZ. Być może trafiłeś na ''felerny'' egzemplarz albo po prostu przeczytałeś coś i teraz powtarzasz. Zresztą nie ma czegoś takiego jak ramy specjalnie dedykowane pod AMD czy Intela. Po prostu na jednych zieloni się bardziej kręcą, a na innych niebiescy.

kUpiłem nie piszemy przez ó :P

__

Użytkownik
simley

2009-12-21 16:43:27

nie przeczytalem tylko wiem z wlasnego doswiadczenia, albo ramy nie wspopracowaly do konca poprawnie. Napisalem wyzej , ze po wgraniu biosa na F5 wszystko gra i huczy :p. Szkoda tylko, ze nie moge przestawic mostka połnocnego na wyższe taktowanie. tobie wszystko chodziło?
PS. napisalem “kupilem” jak poprawialem to mozilla przestawila na o ;P

__

Użytkownik
Bitman

2010-01-03 11:50:13

problemy z pamięciami OCZ? Radzę zmienić pamięci na innej firmy puki jeszcze masz czas ;] Psują się na potęgę!

__

Użytkownik
gregorianxXx

2010-01-04 19:12:59

@temat jak dla mnie to powinno wystarczyć :)

@craven jaka grafe na płyte P5QC do 700-800zł bys polecił ??

@B1tman WTF? OCZ sie psuja? ja mam
4GB DDR2 2X2 1066MHz Reaper HPC CL5 i od mniej wiecej 6miesiecy nic zero, działa nic temperatura tez do 20-30stopni nie wiem co Ci :D

__
http://www.gamerconfigs.com/configs/gregorian

Użytkownik
cow.sndstrm

2010-01-05 13:08:02

ja tez od jakis 10 lat mam ocz glownie i co chwile zmieniam i nie bylo problemu

__

Użytkownik
esportfun

2010-01-05 20:21:32

@gregorian

zalezy do jakiego procesora i zasilacza

@cow

bo OCZ to dobre pamiątki, nie wiem skad bitman te rewelacje znajduje (hmm tydzien w sklepie komputerowym pracuje, fakt juz wie wszystko) :-D

__

Użytkownik
gregorianxXx

2010-01-05 22:20:57

@craven zasilacz OCZ 650W
Procek Quad 2.66

__
http://www.gamerconfigs.com/configs/gregorian

Użytkownik
esportfun

2010-01-05 22:29:12

Jak podkręcisz procka to spokojnie możesz brać HD4890 (w tej chwili chyba tylko na Allegro go dostaniesz, nawet ESC go na magazynach nie ma.. cóż modele 58xx trzeba reklamować..). Rozejrzyj się za Sapphire VAPOR-X.

http://allegro.pl/item876800967_super_sapphire_radeon_hd_4890_vapor_x_1024mb_gddr5.html

__

Użytkownik
Bitman

2010-01-05 22:34:39

@craven
Pracuję od lat w branży IT i mam spore doświadczenie serwisowe więc nie pieprz głupot. Śmieszysz mnie tym, że uważasz się za alfę i omegę w świecie hardware i Twoja opinia na dany temat jest jedyna i prawdziwa.

Co do pamięci OCZ to dam wam przykład z ostatniego miesiąca kiedy klient kupił sobie dual kit OCZ i obie pamięci były uszkodzone (wywalały błędy w testach), a pojedynczych uszkodzonych modułów wymieniałem w kompach około 10. Zasilacze OCZ piszczą przy wyłączonym kompie a czasami nawet na włączonym. Dlatego nie polecam tej firmy nikomu, przynajmniej do puki nie zlikwidują awaryjności sprzętu.

__

Użytkownik
esportfun

2010-01-05 22:53:47

yup panie batman

Do mnie do serwisu pamiątki OCZ przychodzą bardzo żadko. Obecnie najczęściej wymieniamy Kingstony i Goodramy DDR2. Sam mam zasilacz OCZ i nie wiem co Ci piszczy, może masz białe myszki? Większość klientów właśnie życzy sobie, żeby ich kompa zasilały OCZtki, bo w internecie mają same pochlebne komentarze. Natomiast twoja opinia na temat OCZ jest bardzo, ale to bardzo subiektywna i tak naprawde mało w niej prawdy. Kilku moich znajomych ma pamięci OCZ. Zawsze gdy zmieniają kompa to wybierają OCZtki, bo mają zaufanie do tej firmy i nigdy się na nich nie zawiedli. Twój argument, a mianowicie : Co do pamięci OCZ to dam wam przykład z ostatniego miesiąca kiedy klient kupił sobie dual kit OCZ i obie pamięci były uszkodzone (wywalały błędy w testach) to jakiś smiech na sali. Człowieku oceniasz daną firmę po jednym uszkodzonym dualu i 10 wymianach pojedynczych modułow? Twoja praca w branży IT ograniczała się chyba tylko do czytania ogłoszeń w Autogiełdzie i składania komputerów znajomym. Ja na przestrzeni lat widzę jakie pamięci są awaryjne i w jakich ilościach przychodzą do serwisu. Choćbyś uderzał głową w mur nie przekonasz mnie do awaryjności OCZ zarówno pamięci jak i zasilaczy, bo są one bardzo dobrze wykonane. Drugim plusem tej firmy jest fakt, że płacimy za produkt, a nie za reklamę jak jest w przypadku cholernie drogiego BeQuiet (swoją drogą świetne zasilacze) prawie w całości produkowanego przez Fortrona. Nawet w śmiesznym komputroniku OCZ mają same oceny powyżej 8 czy 9, zarówno DDR2 jak i DDR3. Niższe oceny mają tylko pamięci z serii GOLD, które rzeczywiście nie za ciekawie wypadają w testach OC i mocno się grzeją.

__

Użytkownik
Bitman

2010-01-05 23:27:24

@craven

"...Człowieku oceniasz daną firmę po jednym uszkodzonym dualu i 10 wymianach pojedynczych modułow?"

Ehh cienko Cię widzę na maturze z polskiego albo na farcie albo za kasę zdasz bo pokazujesz elementarny brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Napisałem że to przykład tylko z ostatniego miesiąca! Jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to musisz mieć bardzo wyrozumiałego szefa albo pracować u Tatusia/Wujka.

“Sam mam zasilacz OCZ i nie wiem co Ci piszczy, może masz białe myszki?"

A w tym momencie dalej pokazujesz jakim nieukiem jesteś. Hmm co może piszczeć w zasilaczu?? Oszczędzę Ci szukania na szybko w necie aby rzucić mi kolejną ośmieszającą Cię ripostę. W zasilaczach marki OCZ piszczą CEWKI, przy wyłączonym a czasami włączonym komputerze.

Myślisz że swoje opinie wyrażam na podstawie kilku sztuk sprzętu bądź jak ty na podstawie ocen na komputroniku? Hehe to nie myśl bo źle Ci to wychodzi.

“Choćbyś uderzał głową w mur nie przekonasz mnie do awaryjności OCZ zarówno pamięci jak i zasilaczy, bo są one bardzo dobrze wykonane."

Masz rację głową nie przebiję tak betonowego poziomu jaki sobą reprezentujesz. Żyj sobie dalej w swoim świecie.

“Twoja praca w branży IT ograniczała się chyba tylko do czytania ogłoszeń w Autogiełdzie i składania komputerów znajomym."

Jak widzisz też mogę pisać tonem obraźliwym i niegrzecznym, tylko moje teksty opierają się na tym co sobą reprezentujesz a nie wymysłach 16latka z kompleksami. Najpierw przeczytaj dokładnie co piszą inni, potem poproś mamę albo tatę niech Ci wytłumaczą co tam jest napisane a potem możesz próbować odpisywać. Tylko nie zapomnij używać przy tym mózgu o Ci się już wykształcił.

__

Użytkownik
esportfun

2010-01-06 00:50:58

@batman

1. Na twoim miejscu ugryzł bym się w język zanim bym powiedział, że cienko kogoś widzę na maturze kiedy sam piszę ''dopóki'' osobno i przez u. Nie powiedziałbym także, że ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem skoro sam tego nie potrafię. Jeżeli zrozumiałeś moją wypowiedź o komputroniku w ten sposób, że opinię na temat pamięci wyrażam na podstawie komentarzy z tego sklepu to idąc twoim tokiem rozumowania na pewno zapłaciłeś grubą kasę żeby zdać maturę.

2. “Sam mam zasilacz OCZ i nie wiem co Ci piszczy, może masz białe myszki?" - jeżeli nie wyczułeś w tym sarkazmu to zastanawiam się czy nie skończyłeś edukacji na podstawówce i dochodzę do wniosku, że Autogiełda to dla ciebie jednak zbyt trudna lektura - przeceniłem cię, przepraszam.

3. ''Masz rację głową nie przebiję tak betonowego poziomu jaki sobą reprezentujesz.'' - cóż może i prezentuję betonowy poziom, jednak to tobie dość oporowo idzie wypowiadanie się w tej dyskusji.

4. ''Jak widzisz też mogę pisać tonem obraźliwym i niegrzecznym, tylko moje teksty opierają się na tym co sobą reprezentujesz a nie wymysłach 16latka z kompleksami.'' - w mojej wypowiedzi nie było ani jednego słowa obraźliwego ale widocznie dla niezakompleksionego 23latka wyczucie ironicznego tonu wypowiedzi jest zbyt trudne. Być może zamiast mówić mi żebym skonsultował się z tatą, zastanów się czy ty kilka lat temu nie zapomniałeś tego zrobić.

5. ''Tylko nie zapomnij używać przy tym mózgu o Ci się już wykształcił.'' - z moim mózgiem jest wszystko w porządku. Chciałbym jedynie żebyś miał choć odrobinę rozumu twojego brata. Wtedy życie byłoby łatwiejsze.

__

Użytkownik
Dziubasek

2010-01-06 01:09:02

co jest kur*****wa ? mam was pozamykać XD

__

VIP
j3sh

2010-01-06 07:33:45

Skończcie bo zaczynają się kłótnie jak z qwe

__

Użytkownik
qwe

2010-01-06 15:57:40

Ja już przestałem się kłócić : P

__

VIP
j3sh

2010-01-06 16:39:16

No ok, jak kłótnie z qwe za dawnych czasów :D

__

Użytkownik
dess

2010-01-06 18:38:40

Craven, Fortrony są ciężko dostępne, raptem w paru sklepach na necie. Na allegro jak niedawno szukałem to tylko używki wyskakiwały.
Ale o ile dobrze myślę, to dziś Modecomy z serii Carbon są od Fortrona. Bynajmniej tak mi się zdaje ;)

A co do karty to 4890 jest najlepszym rozwiązaniem za 650zł. Wydajnościowo dużo do gtx275 nie brakuje, a 150zł w kieszeni zostaje ;)

i btw oszczędzając na zasiłce dołóż do procka, bo faktycznie dużo zyskasz, zwłaszcza z tą kartą ;)

__

Użytkownik
esportfun

2010-01-06 18:52:09

Fortron, a raczej FSP Group odpowiadał za serię MC od Modecoma ale chyba nie tyczy się to carbona (de facto Carbon to też MC ale raczej jako chłyt materkindody)

__

Użytkownik
Bitman

2010-01-06 20:00:15

@craven

ad1.
Nie wiem gdzie widziałeś w mojej wypowiedzi “dopóki” ale radzę naprawdę wziąć się ostro za język polski, ew. zacząć chodzić do szkoły zamiast siedzieć i pierdoły wypisywać na forum.

ad2.
Wybacz ale po żenującym poziomie Twoich wypowiedzi nie spodziewałem się że potrafisz stosować ironię. Zresztą pewnie napisałeś tak teraz tylko po to aby nie wyjść na totalnego kretyna... sory nie udało się.

ad3.
Wypowiadanie nie idzie mi za dobrze bo wielką trudność sprawia mi zniżenie się do poziomu Twoich wypowiedzi.

ad4.
Heh taki urok internetu że takie smarkacze jak ty mogą bezkarnie odzywać się do starszych. Reprezentujesz sobą poziom typowego dziecka neostrady które nie potrafi zachować elementarnej kultury wypowiedzi. Akurat poczułem się urażony niegrzecznym tonem tego zdania : “Twoja praca w branży IT ograniczała się chyba tylko do czytania ogłoszeń w Autogiełdzie i składania komputerów znajomym." W normalnej rozmowie siedział byś cicho jak mysz pod miotłą albo odzywał się kulturalnie w rozmowie z kimś dorosłym, ale w internecie oczywiście możesz wszystko.

ad5.
Akurat mózg mam jak każdy człowiek tylko w przeciwieństwie ja nauczyłem się już z niego korzystać, najwyższa pora na Ciebie.

“Być może zamiast mówić mi żebym skonsultował się z tatą, zastanów się czy ty kilka lat temu nie zapomniałeś tego zrobić."

Za taki tekst w realnej rozmowie dostał byś dawno w pysk, ale niestety to tylko internet i możesz pisać co Ci się podoba... uważaj tylko bo kiedyś ktoś utrze Ci nosa za takie wypowiedzi. Oczywiście to rada nie groźba bo jesteś tylko głupim nastolatkiem którym nie warto się przejmować.

Pozdrawiam i radzę wyciągnąć lekcję z tej konwersacji.

__

Użytkownik
Bitman

2010-01-06 20:02:07

Carbon to marka Modecom, dobre zasilacze, oczywiście nie jest to sprzęt profesjonalny ale do OC na powietrzu spokojnie wystarczy.

__

Użytkownik
esportfun

2010-01-06 21:13:58

Odpowiedziałeś na mój komentarz w typowym dla ciebie stylu, czyli bez ładu i składu. Zero konkretów, same biadolenie. Ja lekcji z tej dyskusji wyciągać nie muszę mój drogi. Za to ty od kilku dni wyciągasz siano z butów. Nie mam zamiaru Ci więcej odpisywać na twoje pozbawione argumentów posty, w których wręcz popisujesz się brakiem elementarnej wiedzy zarówno jeśli chodzi o hardware jak i język polski. Gdy nie wiesz jak odpowiedzieć z sensem zasłaniasz się wiekiem. Niestety ale takie zachowanie jest dość prostackie, szczególnie że stałeś murem za swoimi opiniami. Wkońcu jak zabrakło Ci argumentów okazałeś się wieśniakiem. Typowy człowieczek, który myśli że jest bogiem, pozdro.

''gdybym skladal kompa to nigdy bym sie go nie poradzil'' - więcej dodać nie muszę.

btw. spójrz kilka postów wyżej to zobaczysz gdzie napisałeś ''do puki'' batmanie.

__

Użytkownik
Bitman

2010-01-06 22:05:43

Zbiłem w dyskusji Twoje argumenty ma temat sprzętu to oczywiście zacząłeś pyskówkę, typowe dla dzieci Twoim wieku, myślę że jeszcze dużo mógłbyś się nauczyć od wieśniaka bo jak na razie to nawet takiego poziomu sam nie reprezentujesz.

Z “do puki” przyznaję się do błędu, ale nie jestem nieukiem jak sugerujesz a dyslektykiem. Więc odpuść sobie swoje dziecinne teksty bo sam masz braki (czytanie ze zrozumieniem).

“gdybym skladal kompa to nigdy bym sie go nie poradzil'' heh cytat bez pokrycia, jak większość Twoich argumentów. Zresztą powodzenia życzę temu kto będzie się radził w sprawach sprzętu takiego pseudo eksperta jak ty. Dzięki takim ludziom prawdziwi serwisanci mają pracę.

__

Użytkownik
aTs

2010-01-06 23:44:51

chlopak potrzebuje pomocy a Wy spinacie striny ktory jest madrzejszy i zna lepiej jezyk polski. luzujcie! ja nie znam sie na kompach AZ tak bardzo jak np Wy dwaj dlatego nie pomoge pozdro

__

VIP
Mateck

2010-01-07 00:20:08

dobrze ci radze, idz najlepiej na forum pclab.pl lub inne

__

Użytkownik
majan

2010-01-07 00:45:54

Zamykam

__
Pozdrawiam!

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

5535 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie