Twarda podkładka...jaka? again.

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
slxx

2009-12-23 15:07:39

Wiem że istnieje już tysiące tematów na podobny temat ale w żadnym nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na mój dylemat. Obecnie gram na Razerze Destructorze, ale jak większość pewnie wie, szybko się zjechał. Używam go już prawie rok i jakoś daje radę, mimo że ślizg to on stracił dawno temu. Stąd też moje pytanie, Jaką podkładkę, twardą najlepiej wybrać? Nie patrzę na cenę, chcę jak najlepszej jakości. Z góry dziękuje za pomoc, i puknij się w łeb jak chcesz napisać coś, co mi nie pomoże.

Mysz: Razer DeathAdder

__

VIP
conish

2009-12-23 15:25:07

icemat 2nd. mam juz z 5-6 lat

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

VIP
samolot

2009-12-23 16:09:54

Sx jest bezkompromisowy, ale do niego raz w tygodniu nowe ślizgacze :D

__

Użytkownik
slxx

2009-12-23 16:27:17

Heh..wolałbym podkładkę przy której nie musiałbym zmieniać ślizgaczy co tydzień ani miesiąc :D.

__

VIP
pablopl16

2009-12-23 17:11:11

http://www.allegro.pl/item826642764_826642764.html

uzywales tego czy zwykłych defaultowych ślizgaczy?

__

Użytkownik
slxx

2009-12-23 17:15:49

Zwykłych ślizgaczy, nowe mam zamiar zakupić wraz z nową podkładką, a że nie wiem jaką podkładkę to póki co też nie wiem jakie ślizgacze :-).

__

Użytkownik
Forem

2009-12-23 17:42:36

Dlaczego rozważasz tylko opcję twardej podkładki? Pytam z ciekawości.

__

Użytkownik
Kipcio

2009-12-23 17:55:54

mam na sprzedaż nową nieużywaną podkladke Razer eXactMAT za 50 zł. :)

__

Użytkownik
slxx

2009-12-23 18:00:27

Miałem już wcześniej miękkie podkładki, właściwie to zawsze ich używałem a Destructor jest moją pierwszą twardą podkładką. Zdecydowanie mi się na nim gra lepiej niż na poprzednich miękkich (QCK, Everglide titan).

__

Użytkownik
esportfun

2009-12-23 18:50:57

steelpad 3s/4s
razer propad

?? : D

__

Użytkownik
slxx

2009-12-23 19:13:09

Steelpad 4s
Steelpad 9HD
Razer Propad i Destructor
Qpad X-TR
Icemat 2nd
Razer Sphex (chyba tez z rodzaju twardych)
Qpad Heaton
Roccat Sota (nie jestem pewien czy twarda, ale raczej tak)

Pewnie więcej tego jest, ale tylko tyle póki co znalazłem, tylko teraz pytanie, która z nich wybrać, a jest w czym wybierać?

__

VIP
samolot

2009-12-23 20:00:34

4s jest bardzo zbliżony do SXa, albo na odwrót :D

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-12-23 20:05:43

moge ci polecic qpad ec-r ktory lezy u mnie w szafce uzywany kilka dni, za 50zl +10zl wysylki

gralem na qpad xt-r okolo dwa lata, ale przesiadlem sie na szmaty, exn z ktorym gralem od wonderbase 2007 do dnia dzisiejszego uzywa xt-r

wiec jak cos pisz na priv na esports

__

Użytkownik
JaRo3

2009-12-23 20:33:41

Thunder8: http://www.allegro.pl/item848542348_podkladka_xraypad_thunder8_eswc_limitowana_edycja.html

__

Użytkownik
Forem

2009-12-23 21:01:38

A może qpad ct? Niby szmata, ale jednak ślizg twardy. ;p

__

Użytkownik
slxx

2009-12-23 21:31:15

Niby ta, co prawda jej nie miałem ale jednak szmata się ugina pod wpływem nacisku co powoduje opór mały ale jednak opór, a ja chcę coś lepszego lub conajmiej na wzór destructora.

__

VIP
exin

2009-12-24 04:13:57

no tak jak cOw. pisze, mam Qpada x-tr kupionego w Szwecji ponad 2 lata temu i nie widać śladów użytkowania, śmiga jak należy i nie niszczy bardzo ślizgaczy

__
Visca el Barça!

Użytkownik
mandarin

2009-12-24 12:32:04

est jeszcze SteelSeries SP, o którym nikt nie wspomniał :P

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-12-24 13:21:56

ktos tu za duzo gral w QL 04:13:57 hahaha

__

VIP
Pajda

2009-12-24 14:15:05

EverGlide Giganta Optical Smoke :P

Mam jeszcze zwykla Gigante Black i Qpad XT-R, X-TR jest podobny do zwyklej tylko cienszy, krawedzie slabiej wyprofilowane, ale za to wiekszy jak ktos potrzebuje. Daja rade, chociaz zdecydowanie wole Optical.

Z innych moze jeszcze Steelpad SP, czy dla odmiany mozna tez sprobowac Razer eXactpad. Tylko nie daj sobie wcisnac szklanych Icematow, ludzie ktorzy wydali kase na to badziewie probuja wszystkim wmawiac rozne rzeczy.

__

Użytkownik
slxx

2009-12-24 14:38:59

Giganta zdecydowanie za mała :P. Chyba się skusze na qpada e-cr skoro się niczym nie różni w ślizgu i wytrzymałości od x-tr :).

__

Użytkownik
N00binator

2009-12-24 15:13:49

04:13:57

exn w kuchni siedzial i pierogi robil do 4 nad ranem :D

__

VIP
j3sh

2009-12-24 17:05:49

uszka lepił !

__

VIP
Pajda

2009-12-26 21:20:46

Kiedys gdy wyszla porazala wielkoscia, to byla najwieksza podkladka w ofercie firmy i jedna z najwiekszych na rynku :P
Zreszta ja sam uzywam jakiejs polowy, twarde podkladki jakos zwykle sa wiazane z osobami uzywajacymi wyzszej czulosci :P

__

Użytkownik
smacky doo

2009-12-26 22:16:23

mi krowa doradzil qpada ct i nie zaluje fajna szmatka ;d
duzo lepszy slizg niz na qck.

__

Użytkownik
bloodpa1nt

2009-12-26 23:02:51

Jak już piszesz, że masz DA to Ci mogę polecić Goliathusa, również od Razera. Sam mam tą mieszankę od około roku i spisuje się wyśmienicie. Goliathusa możesz dostać w 2 wersjach: speed lub control (sam mam speeda, bo gram w QL) no i w różnych wielkościach. Bardzo dobry ślizg + trwałość, no i co ważne niska cena :-)

__

Użytkownik
b4rt144

2009-12-26 23:57:34

blood, dokladnie to samo mam ;-) Polecam

__

Użytkownik
doubleyes

2009-12-26 23:59:20

podobnie jak bloodpa1nt mam ta sama mieszanke Razera i moge polecic te podkladke, troche czasu juz ja posiadam i niestety widac slady jej uzytkowania, ale nie wplynelo to jakos znacznie na prace myszki.
poczatkowo myslalem ze to jakis tani podrobiony szajs, co pozniej okazalo sie ze to naprawde jest podkladka i sie bardzo dobrze sprawdza aczkolwiek cena swiadczy tez o jakosci :)

__
123

Użytkownik
nOx

2009-12-27 02:36:52

Pajda... nie przesadzaj. To, że TOBIE Icemat nie pasuje nie znaczy, ze jest gowniana podkladka.

__

VIP
Pajda

2009-12-27 07:49:46

To jest gowniana podkladka. Mnie moglaby nie pasowac gdyby to byla sprawa zbyt duzego lub malego slizgu, miekkosci i tym podobnym, ale ta podkladka po prostu jest okropna w odczuciu. Zrozumialbym jezeli musialby to byc kompromis z powiedzmy najwieksza mozliwa sliskoscia dla tych co tego potrzebuja, ale tak nie jest. Osiagi tego nie wynagradzaja, ergonomia i kultura uzytkowania lezy (az mi sie przypomnialo, jak raz z lanu chciano jedynego goscia z icematem wyrzucic, bo przeszkadzal innym odglosami :P), tak naprawde jedyna zaleta to wyglad. Natomiast ludzie tego uzywaja i wypowiadaja sie pozytywnie, poniewaz po prostu przyzwyczaic sie mozna do wszystkiego (i podobna sytuacja wystepuje w przypadku bardzo wielu roznych sprzetow).

W FF zreszta byl dawno temu incydent, ze przyszly Icematy i nikt ich nie chcial uzywac :P

__

VIP
postal1

2009-12-27 10:47:14

http://www.bigbruin.com/html/alienmousepad.htm

mialem, polecam - idealna jakosc wykonania i masz wybor: szorstka/gladka.

nie wiem tylko czy jest gdzies do kupienia jeszcze

__

Użytkownik
slxx

2009-12-27 12:33:46

No to mam taką wodę z mózgu że nadal nie wiem co tak na prawdę opłaca się kupić :D.

EDIT: A może jednak przejść na miękką ;D? Gram na raczej już niskim sensie więc może to będzie lepsze rozwiązanie?

__

Użytkownik
nOx

2009-12-29 01:46:03

Pajda.. Ja tam kiedys mialem Icemata SE i raczej milo wspominam ;) A jezeli chodzi o “szuranie” to raczej nie slyszalem... przeciez gra sie w sluchawkach :P Zreszta jak slizgacze byly porzadne i “swieze” to myszka po nim plynela, a odglosy byly minimalne. Poza tym podkladka ladna (a i owszem :D) i niezniszczalna :P

__

Użytkownik
b4rt144

2009-12-29 10:12:17

sLX, ja sobie nie wyobrażam grać na twardej podkładce. ;-) Na moje “szmacianki” najlepsze ;P Mam Goliathusa Speed+DA-dobra para :P

__

VIP
Pajda

2009-12-29 10:58:34

Gra sie na sluchawkach, ale przeciez nikt nie uzytkuje komputera caly czas w sluchawkach, w ktorych cos leci, nie wspominajac o sytuacjach jak lan gdy do okola pelno ludzi, ktorym to moze przeszkadzac. Poza tym myszka plynie na swiezych slizgaczach na wiekszosci twardych podkladek i pod tym wzgledem Icemat sie niczym nie wyroznia. Jezeli komus bardzo zalezy na dzikim slizgu to juz nieco lepszym wyjsciem byla metalowa seria S Steelpada.

__

Użytkownik
sch

2009-12-29 12:57:23

@pajda
Jakies konkrety na temat icemata bo narazie to jedynie piszesz ze jest zly bo jest zly

To co kupisz zalezy tylko i wylacznie od tego czego oczekujesz od podkladki. Akurat o icemacie sie moge wypowiedziec bo jestem z nim obeznany b.dobrze.

Wady, chyba najwazniejsza to ze jesli rece bardzo ci sie poca od grania to raczej wybierz cos innego - w szmatach ten pot poprostu wsiaka a tutaj masz kaluze na podkladce w miejscu gdzie trzymasz nadgarstek. Szuranie to kwestia perspektywy bo jesli uzywasz sluchawek tego kompletnie nie slychac ale np jesli masz komputer w pokoju brata/rodzicow to grajac wieczorem raczej im pospac nie dasz. Inna jaka mi przychodzi na mysl to ze strasznie szybko zbiera kurz i trzeba go raz przetrzec codzien.

Co do zalet mimo ze to szklo, jest bardzo wytrzymale - spadla mi wiele razy i nie bylo zadnych sladow upadku. Nawet po paru latach uzytkowania wystarczy ja przetrzec i wyglada jak nowka - naprawde trzeba sie bardzo napocic zeby cokolwiek jej zrobic. Najwieksza zaleta - a dla niektorych przypuszczam wada jest chyba jej slizg, watpie abys znalazl jakakolwiek inna podkladke ktora ma az taki slizg, gdy pchne dosyc lekko myszke to zatrzyma mi sie ona dopiero na scianie a nie jak w przypadku szmat 1-2cm. Sporo osob jest poprostu przyzwyczajonych do nawet minimalnego tarcia a tutaj jest ono nie odczuwalne - poczatkowo az dziwne mi bylo ze to wszystko tak zap***dala :Asd. Chyba jedyna kwestia jaka zostala to slizgacze od myszki, wiadomo scieraja sie o wiele szybciej anizeli na szmacie, ale to nie jest znowu jakies zawrotne tempo - mi osobiscie po roku moje hyperglide nie starly sie calkowicie :Asd jeszcze.

__
Jakby ktos szukal - kilka Allsopow Raindropow do opchniecia

VIP
Pajda

2009-12-30 10:14:15

O odglosach pisalem, ergonomia to takze nienajlepsza krawedz, ale najwieksza wada jest moim zdaniem to jak sie odczuwa podkladke. To jak powierzchnie z szuraniem po prostu czuc w rece przez myszke, zapewne mozna sie do tego przyzwyczaic tak samo jak w innej badziewnej podkladce Steelpadzie 5L (oprocz materialu podejrzewam gladkosc powierzchni ma tu znaczenie), ale moim zdaniem skoro sa podkladki bardziej neutralne, to nie ma sie co pakowac w inne chyba, ze sa jakies wyrazne cechy, ktorych nam to wynagrodza, a tego Icemat po prostu nie robi. Mowisz, ze ma fenomenalny, wielki slizg do ktorego nic sie nie zbliza, ja sie nie zgodze, Steelpady serii S (3S, 4S) sa przynajmniej rowne, jak nie bardziej sliskie, a przy tym troche przyjemniejsze i duzo nizsze. Nawet w kategorii szkla skierowalbym uwage na pierwszego Corepada. Podobnie jest pod wzgledem wytrzymalosci, ani inne twarde nie sa latwo zniszczalne, ani Icemat najwytrzymalszy z nich.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4770 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie