Karta Muzyczna Proszę o pomoc.

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
zoom

2009-12-19 15:55:41

Witam.
Kilka dni temu postanowiłem wymienić moje wysłużone słuchawki Razer Piranha na Sennheiser HD-515, od momentu wejścia na rynek zintegrowanych kart muzycznych najczęściej używałem własnie ich, jednak po dokonaniu zakupu nowych słuchawek oraz przeczytaniu kilku artykułów doszedłęm do wniosku że żeby wydobyć wszystko z nowego nabytku potrzebuję lepszej karty muzycznej. Nigdy nie byłem znawcą kart muzycznych więc kieruję pytanie do osób które posiadają “lepsza” kartę lub siedzących w temacie kart muzycznych.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Słuchawki Sennheiser HD 515
Karta Muzyczna: od 100zł do 200zł

__
Play more promode.

Użytkownik
esportfun

2009-12-19 16:00:16

xonar ds?

__

VIP
zoom

2009-12-19 16:06:35

Totalnie się na tym nie znam, dlaczego własnie ta karta a nie jakiś Creative ?

__
Play more promode.

VIP
j3sh

2009-12-19 17:13:33

SB audigy se nie polecam, dźwięk nie jest super, a na modowanych sterach przy włączonym vt dźwięk z gry gry się pieprzy, taki przytłoczony jest.

Ogólnie ostatnio się zastanawiałem nad tym dlaczego kart dźwiękowych jest tak mało bo tak naprawdę to tylko realtek, jakiś sb lub audigy. Niczego innego nie znam.

__

VIP
zoom

2009-12-19 17:57:23

Xonar ds wydaję się dobra alternatywą jednak nie znam nikogo kto ja ma.
Co do rynku kart to bardzo trudno wybrać bo są dwa modele do 220zł oba Xonary a później cena skacze w gore do 600zł.
Dla mnie karta ma zapewnić dobra jakość dźwięku w grach oraz efektów dodatkowych np. szelest munduru w Call of Duty albu szum LG/RG w Quake Live z dużej odległości.

__
Play more promode.

Użytkownik
iVon3ry

2009-12-19 18:07:43

pozycjonowanie creative
jakosc xonar
mix auzentech

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-12-19 19:26:56

Creativik jakis x-fi, tylko nie te takie malutkie bo sa okrojone o polowe rzeczy, fajny soft mozna regulowac wszystko, profil dla graczy dajacy super pozycjonowanie w grach, dodatkowo profil filmowy specjalny dla glosnikow, mozna wszytsko szybko zmienic.

Ale, wedlug mnie na x-mod’zie dzwiek jest 2x dokladniejszy jezeli chodzi o sluchawki i mam obecnie hd380 z xmodem podpiete + glosniki/mikron na xfi extreme music, jak gram mecz jakis czy cos zmieniam w panelu sterowania xfi/xmod

__

Użytkownik
Castiel

2009-12-19 19:27:30

@ivonzjeee
Która karta Creative ma lepsze pozycjonowanie niż Xonar DX, bo chyba nie masz na myśli audigy ani serii x-fi? Karty e-mu, które zostało kupione przez creative (niestety... chociaż póki co creative jeszcze nie zdążyło nic w ich sprzęcie zjebać) może i są lepsze, ale wykraczają poza budżet...

//edit
Co do tego x-moda to będę musiał to kiedyś obadać, bo bezpośrednio porównywałem DX’a tylko do X-fi Titanium, który swojego czasu był ponad 150 zł droższy od xonar’a dx... Lol widzę, że zrobili już i jakąś wersje x-fi titanium fatal1ty pro w śmiesznej obudowie za ponad 500 zł.

__

Użytkownik
iVon3ry

2009-12-19 19:42:07

mialem 2x creative xfi( full wersje z ramem) xonar d2 i xonar U1 pod usb wiec chyba wiem co mowie.

zoom na allegro spokoejnie znajdziesz wesje creative xfi za <200 zl wiec to bedzie najbardziej korzystne rozwiazanie

__

VIP
zoom

2009-12-19 19:55:45

Dziękuję za pomoc jednak ja chciałem jednoznacznej odpowiedzi.
Zastanawiam się nad:
http://www.proline.pl/sklep.php?p=ASUS+XONAR+DS

Natomiast co sądzicie o:
http://www.proline.pl/sklep.php?p=SB+X-FI+MX+XTR+AUD+O

@cow
Czym jest ten x-mod i ile kosztuje ?

__
Play more promode.

Użytkownik
iVon3ry

2009-12-19 20:14:24

xmod jest pod usb i nie podlaczysz pod niego glosnikow 5.1

__

Użytkownik
El-Mo

2009-12-20 12:36:10

http://allegro.pl/item854245712_karta_dzwiekowa_usb_pcm2702_dac_msfalcon_opa2227.html

:D

__

VIP
zoom

2009-12-24 01:01:20

Suma suma-rum decyzja zapadła i kupiłem Asus Xonar D1 i jestem z niej bardzo zadowolony jak i również z HD555, jednak potrzebuje jeszcze jakiegoś mikrofonu. Może ktoś z was posiada osobny mikrofon i mógłby polecić jakiś wybrany dobry model.

__
Play more promode.

Użytkownik
Zippi9

2009-12-24 09:18:56

Miałem ZALMAN ZM-MIC1 i byłem bardzo z niego zadowolony, dopóki kabla nie przyciąłem krzesłem : ). TRACER TRS-SM A220 jest też bardzo dobry, wielu użytkowników go polecało, ja sam jednak nie miałem z nim styczności

__

VIP
zoom

2009-12-25 00:28:21

Dziękuję po świętach kupie Zalmana.

Mój ostatni problem to pozycjonowanie, ustawienie EQ w Xonarze. Próbowałem już wielu możliwości ale nigdy nie jestem przekonany do końca... Może ktoś z was posiada w/w kartę i przerobił już problem ustawień pod gry oraz słuchanie muzyki za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

__
Play more promode.

VIP
Shiro_4

2009-12-25 00:45:17

Pozycjonowanie w Xonarze jest slabe. Lepszym wyborem jest xfi. Niestety naczytalem sie ochow i achow na temat xonara no i troche zalowalem po kupnie. Aczkolwiek do muzy to nadal bardzo dobra karta. Ustawienia equalizera tu nic nie zmienia :(.

__

VIP
j3sh

2009-12-25 10:35:42

mikrofon zwykły stojak, dźwięk na vt i inne wystarczy

__

VIP
zoom

2009-12-25 11:59:28

Wydaję mi się ze pozycjonowanie jest całkiem dobre, jednak mi zależy na idealnym ustawieniu.
Co do mikrofonu to klips będzie dużo bardziej wygodny niż stojak.

__
Play more promode.

Użytkownik
SKY`General

2009-12-26 20:20:01

Dokladnie, stojak najlepszy - ja mam Manhattana takiego srebro-czarnego i ma naprawde super jakosc, zero trzaskow czy szumow, dodatkowo zbiera naprawde z niezlej odleglosci, praktycznie mozesz wyjsc spokoju i rozmawiac:P

Tez niezle sie zachowuje w stosunku do zew. glosnikow, czyli podczas rozmowy np. na Skype nie ma zadnych sprzezen itd.

Cos w ten desen: http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=8102
W zaleznosci od sklepow od 18 do nawet 26 zl... nie wiem czemu taka rozbieznosc, ale na szczescie na poludniu sa te wersje tansze:)

__

Użytkownik
mleko92

2009-12-28 14:39:17

ja mam słuchawki steel series syberia + karta USB 7.1 i jestem zadowolony a za zakup zapłaciłem 279 zł ;)

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1666 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie