Laptop do gier- jaki najlepszy.

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
one

2009-05-11 10:33:12

Chce kupić laptopa do gier, cena gdzies tak do 8000 zl. co polecicie?Moze ten:
http://www.camino.pl/opis.php3?ID=36840

__

Użytkownik
Kipcio

2009-05-11 11:07:51

ciut droższy, ale wystarczy ci na długie lata pod względem wydajności:

http://www.bluemobility.pl/blueberry-d91e-q95504gb320gb171-wuxga-9800gtx-lider-p-3346.html

__

VIP
[fhn]AL|EN

2009-05-11 11:08:50

dysk twardy: 500 GB SATA (5400RPM) = sux bo za wolny bedzie, weź mniejszy ale szybszy
VISTA = sux i sobie w bierki pograsz. Każ im w****ać to g**no i wgrać XP

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
qwe

2009-05-11 11:14:06

ciut droższy, ale wystarczy ci na długie lata pod względem wydajności:



No moze przez 2 lata bedzie wydajny do gier.

__

Użytkownik
Kipcio

2009-05-11 11:17:01

@qwe
ile jest gier wykorzystujących w pełni 4 rdzenie procka i7?
poza tym myślę że 1 GB ram na karcie która jest dość nowa, i możliwość rozbudowania RAM-ów DDR3 do 12 GB daje dużo możliwości.

__

Użytkownik
qwe

2009-05-11 11:21:41

@kipcio

No wlasnie ile ?

Przyszlosciowe inwestowanie w kompa cechuje sie tym, ze polowe pieniedzy wyrzuca sie w bloto.

__

Użytkownik
Kipcio

2009-05-11 11:36:23

@qwe

*nie odpowiada się pytaniem na pytanie, ale co mi szkodzi*
znam 4 takie gry, Supreme Commander, UT3, chyba nowy Crisis i Lost Planet.

według twojej logiki kupowanie nowego komputera w ogóle mija się z celem, skoro za rok-dwa cena podzespołów dwukrotnie zmaleje...

w laptopie (nie składanym, ale firmowym o którym mówimy) nie jest tak łatwo i tanio wymienić części, a konfiguracja tego BlueBerry to, można powiedzieć, high-end i myślę, że ze 4 lata można będzie na nim spokojnie grać, o ile się wcześniej nie rozpadnie.

__

Użytkownik
qwe

2009-05-11 12:45:26

@kipcio

według twojej logiki kupowanie nowego komputera w ogóle mija się z celem, skoro za rok-dwa cena podzespołów dwukrotnie zmaleje...


Nie, to Ty nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Nie ma sensu kupowanie kompa na 3-4 lata w przyszlosc. Znacznie bardziej oplaca sie co roku wymieniac czesci.

myślę, że ze 4 lata można będzie na nim spokojnie grać


W stare tytuly na srednich detalach moze tak.
Jesli sie myle to popatrz na konfiguracje laptopow sprzed 4 lat.
Dziekuje

__

Użytkownik
Kipcio

2009-05-11 14:00:01


Nie, to Ty nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Nie ma sensu kupowanie kompa na 3-4 lata w przyszlosc. Znacznie bardziej oplaca sie co roku wymieniac czesci.



pozwól że zacytuję samego siebie:

w laptopie (nie składanym, ale firmowym o którym mówimy) nie jest tak łatwo i tanio wymienić części



poza tym wymiana części wiąże się z utratą gwarancji itp. itd.
poza tym, nie wiem czy zauważyłeś, ale mówimy o LAPTOPIE a to nie jest to samo co komputer, nie wystarczy wykręcić 2 śrubek i zdjąć "ścianki” żeby dostać się do poszczególnych części

__

VIP
spec_u

2009-05-11 15:12:07

Btw z ciekawości po co ci laptop za 8 k ?!

__
ema

VIP
fronki

2009-05-11 16:09:46

qwe:

“Przyszlosciowe inwestowanie w kompa cechuje sie tym, ze polowe pieniedzy wyrzuca sie w bloto."

pierwszy raz sie z toba zgodze

__

Użytkownik
Sprzatacz

2009-05-11 16:22:02

Dobry laptop do gier waży tyle co stacja więc sie z nim nie chodzi a jak sie nie chodzi to na co laptop?
Chyba że do lansu kto ma droższy

__

VIP
Mateck

2009-05-11 16:22:55

szkoda inwestowac taki sporej kasy w laptopa. lepiej wydac na niego niewiele ponad 3k a reszta kwoty przyda ci sie za rok, dwa, trzy, moze wiecej i wtedy za te kase kupisz sobie maszyne, ktora przewyzszalaby laptopa kupionego dzis za 8k.

__

Użytkownik
qwe

2009-05-11 17:42:42

@kipcio

poza tym, nie wiem czy zauważyłeś, ale mówimy o LAPTOPIE a to nie jest to samo co komputer, nie wystarczy wykręcić 2 śrubek i zdjąć "ścianki” żeby dostać się do poszczególnych części



Sorry, ale w coraz wiekszej liczbie laptopow mozna czesci wymieniac. A co do wymiany, masz racje, nie wystarczy wykrecic 2 srubki. Trzeba ich wykrecic 15, wyczyn osiagalny niemal dla kazdego czlowieka.

@Fronki

pierwszy raz sie z toba zgodze


Mam Ci pokazac, gdzie pierwszy raz sie ze mna zgodziles? ; )



I jeszcze raz powtorze:
po co nowy? dlaczego nie uzywany?
Ja kupuje ostatnio wszystko uzywane jak leci.
Wczoraj kupilem Cowon iAudio 16gb za 400zl, stan idealny, nowy kosztuje 2x tyle.
Kamerka Sony HDR SR12 + dodatki warte 2000zl, kupilem w sumie za 3300zl.
Kamere wyglada jak prosto z salonu, nie wiem co poprzedni wlasciciel z nia robil ale nie ma na niej zadnego sladu uzytkowania.
1/3 czesci w moim kompie jest uzywana, komp dziala do dzis, zaplacilem 40% mniej.

Sony Vaio TX3XP 11.1 cala. W sklepie 4500zl, kupilem za 1900zl. Nigdy w zyciu nie przesiadlbym sie na EEE PC. 9 godzin na baterii, wbudowana nagrywarka DVD, rozdzielczosc matrycy 1366 x 768, nigdy nie bylem tak zadowolony z zakupu jak z tego netbooka.

Amplituner i kino domowe kupilem powystawowe, 50% taniej.

Nowe to se mozesz kupic gacie albo drukarke. Jeszcze raz zachecam wszystkich do kupowania UZYWANYCH rzeczy.


Najwiekszym bledem jaki ostatnio zrobilem (poltora roku temu) bylo kupienie nowych czesci do kompa od firmy w ktorej pracowal reru.
Wyszedlem na minus ok 500zl wzgledem cen w innych sklepach i czekalem na kompa 3 miechy.

Z transakcjami od NIEPOWAZNYCH osob trzymajcie sie z dala. To moja rada.
Jesli sprzedawca ma ponizej 20 lat to istnieje wysokie prawdopodobienstwo, ze bedziesz mial klopoty z towarem.
Jesli ma ok 17lat to lepiej sobie daruj. Szansa, ze trafisz na normalna osobe jest bardzo niska.

__

VIP
V!ct!M

2009-05-11 18:24:24

Nie jedna rzecz sprzedawalem zanim mialem nawet 17 lat (choc jakos strasznie duzo ich nie bylo) i jedyny problem wyniknal wtedy, kiedy zrobilem komus przysluge i w jego imieniu cos sprzedalem (przynajmniej mam nauczke na przyszlosc)

__

Użytkownik
qwe

2009-05-11 19:29:33

Ja tez ale z doswiadczenia wiem, ze takich sprzedawcow ~17 lat to mozna o kant d... rozbic.

__

Zbanowany
karamall

2009-05-11 20:14:22

qwe wieź nie chcę mi się ciebie czytać ale jak widzę wyrywkowe zdania to wydaję mi się że masz dostęp do kompa raz na dzień, na 1 h w twym domu - w tym przypadku wydaję mi się że to jest szpital psychiatryczny
poziom twoich emocji w postach jest bardzo wielki ale czasami myślę że lepiej żebyś poczytał książkę niż siedział na jakimkolwiek forum ...

__

Użytkownik
Zippi9

2009-05-11 20:26:23

hahaha dostał bana i się zarejestrował pod tym samym nickiem gratuluję.

__

Użytkownik
one

2009-05-11 20:35:19

zalozylem temat i tylko dwie osoby napisaly na niego a reszta to bezsensowne odpowiedzi. jak nie macie nic do powiedzienia w kwestii tematu to nie piszcie.

__

Użytkownik
qwe

2009-05-11 21:02:42

@NEC

Twoje zarzuty splywaja po mnie jak woda po kaczce.
Jesli ja pisze ze szpitala psychiatrycznego to ciebie pewnie juz z niego wywalili jako przypadek wybitny.

A dostep do kompa mam w kazdej chwili, bo ja w przeciwienstwie do ciebie kupilem go za swoje pieniadze a nie, tak jak ty, wyzebralem od mikolaja pod choinke :(


Lepiej zebys przestal grac w CoD’a bo ksiazki to ty tylko z opowiesci starszych (i madrzejszych!) osob znasz...

__

Użytkownik
nOx

2009-05-11 22:18:32

LAPTOPY NIE SA DO GIER!

__

Użytkownik
Forem

2009-05-11 22:46:57

Enrike :D

__

Użytkownik
doubleyes

2009-05-11 23:01:09

http://www.espmania.pl/najlepszy-notebook-do-gier-na-rynku/

nie znam ceny, nie orientuje sie... chyba w twoim progu sie zmiesci... mam taka nadzieje.

__
123

Użytkownik
ank3l

2009-05-11 23:48:24

Laptop<PC(tanszy!)

__

VIP
j3sh

2009-05-12 07:07:53

wyjdz za dwor z kumplami i zrob sobie melanz za 8k =D

__

Użytkownik
Bitman

2009-05-12 08:48:30

Jeśli chcesz kupić tego lapka to musisz wpakować mu 3 kość ram i odpalić triple channel (bardzo możliwe że płyta gówna lapka tego nie obsługuje!). Ten laptop ma procesor desktopowy wiec na bateri pewnie działa 5 min :D Lepiej kup desktopa za połowę tej ceny i będziesz mógł pograć sobie z takim samym komfortem (a nawet lepiej) jak na tym lapku.

@Kipcio
Core i7 to kolejny chwyt marketingowy Intela, procesor daje niewielki wzrost wydajności w grach a kosztuje fortunę, w reklamach podają wzrost wydajności w multimediach który jest większy niż w grach! Poza tym pamięci 1066 przy ddr3 to szczyt powolności, co z tego że mają mały CL skoro procesory intela lepiej reagują na wysokie taktowania pamięci niż na CL. Piszesz że niedługo sporo gier będzie obsługiwało 4 rdzenie, czytałem to w materiałach reklamowych intela 2 lata temu, lepiej czytałem podobne pierdoły 5 lat temu jak wchodziły na rynek 64 bitowe procesory i zapowiadano że już niebawem wszystkie gry i programy będą pisane pod 64 bity i ile to wydajności da. Nie wierz reklamom! Pełnej obsługi 4 rdzeni nie ma żadna gra i nie będzie mieć dopuki nie pojawi się DX11, tak samo można zapomnieć o fizyce z prawdziwego zdarzenia w grach generowanej przez zunifkowane shadery. Dopuki nie wyjdzie nowy porządny DX z osbługą przydatnych instrukcji to puty nie będzie pełnej obsługi wielu rdzeni i 64 bitów!

__

Użytkownik
qwe

2009-05-12 09:27:27

@B1tman
Po podkreceniu i7 920 jest juz zupelnie inaczej. Wzrost wydajnosci nawet o 40%.

__

VIP
samolot

2009-05-12 09:33:09

weź pod uwagę jakie ilości ciepła generuję wówczas i7 i ile prądu ciągnie :)

__

Użytkownik
qwe

2009-05-12 09:59:00

Z cieplem problemu, przynajmniej ja, bym nie mial, mam dobre chlodzenie. W chlodzenie inwestuje sie raz, ale porzadne. Pozniej dokupuje sie tylko uzywane podstawki pod nowe sockety bo za nowy kawalek metalu i pare srubek zycza sobie 40zl : D
Co do poboru pradu: lepiej podkrecic proca i placic 5zl wiecej miesiecznie za prad niz kupowac o 400zl drozszy model.

__

Użytkownik
wiecek.

2009-05-13 09:42:31

no to łap lapka na stałe 125fpsów w cod4 :D
http://www.allegro.pl/item627425354_msi_ex625_t6400_3g_320g_hd4670_laptop_do_gier.html

najbardziej opłacalny zakup na dzisiejszy dzień, za 3400zł masz porządną maszynę z mega wydajną grafiką jak na notebooki. Dla porównania jest dużooooo szybsza od 9600M GT(GSa zjada z palcem w ...) i tylko kilka procent słabsza od 8800M GTS.
Możesz dopłacić drugie tyle i zyskać z 10-15% wydajności, ale żeby za te kilka kilkanaście procent płacić w tysiącach ? :D Tak jak qwe powiedział nie kupuj lapka za 8k bo wywalisz 4k w bloto.

__

VIP
Mateck

2009-05-13 16:37:00

korzystając z okazji - mógłby ktoś mi polecić laptopa do pracy biurowej (czyli bez super karty graficznej i super szybkiego procesora)? Bardzo ważne, żeby było on jak _najlżejszy_, bateria trzymała w miarę długo. granica cenowa to tak 2500, moze troche wiecej.

__

Użytkownik
Zippi9

2009-05-13 16:48:53

msi wind, jeśli nie przeszkadza Ci brak napędu optycznego, zawsze można dokupić zewnętrzny do użytku domowego. Sam go kupuję w tym miesiącu btw. wiecek dzięki za radę : )

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-05-14 07:08:36

Nie chce mi się wierzyć, że ktoś ma tak idiotyczny pomysł jak kupowanie laptopa za osiem tysięcy złotych. Jak można tyle pieniędzy wydać na sprzęt, który tak szybko się zmienia? Za osiem tysięcy to można spokojnie mały interes rozkręcić. Przecież kupisz komputer stacjonarny z cztero rdzeniowcem, i7, włożysz tam 8GB ramu, dwa GeForce 295 w SLI, zamkniesz to spokojnie w obudowie Cooler Mastera i czegoś takiego nigdy nie dostaniesz w laptopie. Laptop = inne podejście do projektowania sprzętu = mniejsza możliwość naprawy/wymiany podzespołów = (nie jednokrotnie gorsza jakość części), z założenia proporcjonalnie wyższa cena do gorszych technologicznie części. O dziwo kupując takiego laptopa sam akceptujesz, ŚWIADOMIE fakt, że przepłacasz. Ten laptopa pewnie nawet na siebie nie zarobi! Daj boże rozum.

__

Użytkownik
one

2009-05-14 13:22:39

dobra lepiej juz nic nie piszcie bo po pierwsze jakbym chcial PC to bym napisal , ale potrzebuje laptopa czy to tak trudno zrozumiec? pozatym oprocz 2-3 osob reszta komentarzy to bezsensowne odpowiedzi. Mam pieniadze, potrzebuje laptopa wiec go kupie. :ASD zamykam temat

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6859 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie