ktory zestaw lepszy ? prosze o jak najszybsza odpowiedz ;D i tylko osoby ktore sie na tym znaja...

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
VIP
reaktiv

2009-03-04 15:31:10

@reru

Kwestie czy OC jest zle(w sesie dla sprzetu) to chyba mamy juz za soba? Jakby nie patrzec zeszlismy z tego na oplacalnosc podkrecania i sens na dluzsza mete. Widzisz, was cieszy 165fps na 4.2 mnie cieszy 150fps na 3.0. I wmawianie mi ze to jest dobre i z sensem, to wiesz. Ok podkrecajcie sobie, robcie co tam uwazacie, ale nie mowcie ze oplaca sie kupic gorszy sprzet “bo sobie go podkrece”...

@qwe

Asus HD3870x2 1GB.

Nie gram w gry robione na wodotryski, jak Crysis, wiec nie interesuje mnie FPS w tej grze. TDU, Wiedzmin, to gry w jakie ostatnio gralem i bez podkrecania moge sobie smigac na detalach jakie mi sie zywnie podobaja bez zmartwien “o kurde, brakuje mi 5fps, musze podkrecic kompa!"

A czy Ty w ogole zwrociles uwage na konfiguracje testowa komputerow??

No tu fakt, moj blad. Jednak jest cos, co pokazuje ze podkrecony do 4.2 E8200, ma i tak gorszy wynik od E8400 na 3.0 i tu jest bez znaczenia, ze grafa inna, ram inny... a dokladniej CPU Test w Crysis.

@mavv

Czy ja twierdze ze oni nie maja racji? Poprostu z ich opinia sie nie zgadzam, tak jak oni z moja.
I pisze sie przez K, nie C.

@B1tman

Aha, czyli same testy, o ktorych tak np. qwe mowi, nic nie znacza? No to po co mi o testach ciagle gadacie :D Jakby sie roznily tylko temperatura, to by nikt nie kupowal e8400.

@all

Nie widze sensu(:D) dalej ciagnac ten temat, bo wy cialem bedziecie bronic OC i jego cudownego znaczenia, a ja bede twierdzil ze to strata czasu. :D Qwe po swoich tematach powinienes wiedziec najlepiej, ze nie da sie zmienic czyjejs opini na sile. :>

__

Użytkownik
qwe

2009-03-04 16:14:14

@mavv

Do podkrecania mozna uzyc zwyklych pamieci, nie musza to byc jakies OCZ Reaper.

Dwa, juz pisalem o moim przypadku, kupilem kompa rok temu i tylko dzieki OC moze ciagnac jeszcze nowe giery.

Budowalem kompa POD OC, ale z glowa i w miare oszczednie.

Cena wyszla mnie normalna, zmienilem na chlodzenie za 150zl (ktore wystarczy mi na bardzo dlugo i wiele procow, wystarczy zmieniac mocowania na podstawke) a zysk fps po podkreceniu byl dla mnie znaczny.

Jak juz pisalem, chcialem pograc w Crysisa to pogralem, na kompie tanszym o 500zl.

To o czym Ty mowisz, to jest mania OC.
Jesli 50% ludzi MA manie OC to nie oznacza wcale, ze OC jest tylko dla maniakow.
Pozostale 50% ludzi bedzie krecic kompa by uzyskac plynnosc w grze!
Czy to tak trudno zrozumiec ??!


Mowie o SWOIM przypadku, moze i Wam OC NIC nie dalo, mnie dalo bardzo duzo, ponadto wiecej kasy zostalo w portfelu.
Jesli ktos kreci dla samego krecenia, jego sprawa.
Mnie takie rzeczy naprawde nie jaraja.

W supreme commander bez krecenia gra ma jakies 22-24fps.
Po wykreceniu ok 30 !
I roznica jest zauwazalna. Kurde ile mozna Wam takie rzeczy pisac.
Moze po prostu przyjedziecie do mnnie do domu i zobaczycie na wlasne oczy niedowiarki, co ??


@reaktiv
bo wy cialem bedziecie bronic OC i jego cudownego znaczenia,

Ja wypowiadam sie o SWOIM przypadku. OC we wlasciwych rekach i u ludzi z glowa pozwala zaoszczedzic sporo pieniedzy.
Jesli ktos bawi sie w OC dla samego OC to jego sprawa, dla mnie moze kupowac nawet procki intela po 3000zl zaraz po premierze i je krecic.

Ja nigdy nie bawilem sie w zadnego rodzaju benchmarki, roznica miedzy 40 a 100 fps mi po prostu wisi, bo jej nie widac.

Dla mnie liczy sie tylko co to widac!
W supreme commander i crysisie roznice widac.

__

VIP
mavv

2009-03-04 17:46:20

he, denerwuje mnie 'brak odpowiedzi' na forum:]]

qwe:

ja tez pisalem o swoim przypadku, krecilo mnie to bardzo ale teraz.. moze starosc:D ale ogolnie nie chce mi sie krecic i robic codziennie po 30 razy 3dmarka dla wyniku i 5-30 klatek w grze jak i tak nie odczuwam roznicy w komforcie gry, gdyz jak sam wiesz 100 klatek dla ludzkiego oka jest wiellllllkim komfortem.

|Zajrzalem do Twojego profilu i masz calkiem niezly komp, procek lekko przestarzaly, ale w sumie tylko on do wymiany (nie masz podanej grafiki) Tak naprawde wiesz sam ze dalbys rade i bez podkrecania spokojnie grac na wszystkim, moze Krzysio troche fps ciagnie, ale ogolnie nie masz co narzekac. Krecisz dla zabawy,.. ot co.:)

__

Użytkownik
qwe

2009-03-04 18:00:55

@mavv
nosz kurde gdybym mial tylko kamere NTSC (30fps)!

W supreme commander JEST odczuwalna roznica, ile razy mam to pisac.
Nie krece dla samego krecenia, bo generalnie mam to w pupie.
Myslisz, ze dlaczego rok temu zakladalem temat o zakupie dobrego kompa jak najnizszym kosztem? Po to by zaoszczedzic i miec go na dluzszy czas.
Gdyby bylo inaczej to mialbym 8800 ultra i jakiegos quad core.

Moja karta graficzna to EVGA 8800gts 512, taktowania to 740/1840. Byla szybsza od 8800gtx, ktory byl drozszy.

Dzieki ludziom takim jak mess komp sprawuje sie swietnie, w supreme commander brakowalo mu plynnosci dlatego wykrecilem go.

Stary ja gram w gry w rozdzialce 1920x1200, AF 16 lub 8x i AA min 2x (procz crysisa, tam jest FSAA ktory zre bardzo duzo mocy).
Niektore gry dzialaja mi na pograniczu plynnosci, gdybym mial defaultowe ustawienia to w crysisa bym juz NIE pogral.

A w supreme commander to widac juz kolosalna roznice.
Nie bede robil zadnych benchmarkow, zeby Ci pokazac.
Po prostu gdy juz kupie kamerke HD to nakrece film (30fps) i przekonasz sie na wlasne oczy.

Zabawy zadnej z OC nie mam. Pisalem juz, ze poswiecilem na to 2 godziny mojego zycia (by sie nauczyc i podkrecic) i mi starczy.

Na razie nie musialem wymieniac mojego e6600 poniewaz wykrecony daje wiecej mocy niz niepodkrecony e8200.

__

VIP
mavv

2009-03-04 19:46:31

qwe:

ok, nie kloce sie, moze ty graSZ na duzych rozdzialkach dlatego tak masz, ja szczerze nie gram w gry singleplayer tylko zawsze chce rywalizowac online, co powoduje ze zmmiejszam grafe zeby lepiej widziec przeciwnika, stad moze moja teoria, poprostu nigdy nie ustawiam nic na maxa bo jak wczensiej pisalem przestalo mnie to krecic. OK, zreszta zawsze mam w miare nowy sprzet i w ten sposob zawsze jestem do przodu jesli chodzi o najnowsze gry wiec nie odczuwam braku fps czy to w najnowyszch grach czy to przy obrobce hd.

Ja natomiast wole zmienic sprzet niz go krecic:)

__

VIP
blacktyger

2009-03-04 20:30:41

W orthosie 30min? Dobry z Ciebie overclocker :).

Nie kupiłem płyty za 500zł, a składanie kompa pod OC jest wydatkiem samym w sobie.

Poza tym piszesz, że Twój wykręcony x jest lepszy od y. A gdybyś wykręcił analogicznie y? ;)

Co nie zmienia faktu, żę OC JEST opłacalne.

__

Użytkownik
qwe

2009-03-04 20:57:22

W orthosie 30min? Dobry z Ciebie overclocker :)

Komp dziala stabilnie, nie zawiesil mi sie ani razu, wiec jak widac zly overclocker ze mnie nie jest.
Po prostu nie mam zamiaru siedziec 3 godzin by uzyskac dodatkowe 50mhz. Po przeczytaniu artykulu o OC, wiem, ze moja plytka nie pozwoli na wiele wiecej.


Poza tym piszesz, że Twój wykręcony x jest lepszy od y. A gdybyś wykręcił analogicznie y?
Jesli ktos ma zamiar kupic y i go nie podkrecac to chyba lepszym rozwiazaniem bedzie kupienie tanszego x’a i podkrecenie go.

O tym caly czas mowie.

__

Użytkownik
Bitman

2009-03-04 21:53:39

Reaktiv różnica między E8200 i E8400 jest tylko w mnożniku którego nie można zmienić. Teoretycznie kupując E8400 masz szanse na uzyskanie lepszego OC od E8200 ale nie jest to regułą. Mikroskopijne niedoskonałości w budowie niektórych tranzystorów będące wynikiem samego procesu technologicznego sprawiają, że niektóre procesory kręcą się ekstremalnie dobrze a niektóre tylko dobrze.

__

Użytkownik
mefistox2

2009-03-04 22:11:24

"Teoretycznie kupując E8400 masz szanse na uzyskanie lepszego OC od E8200 ale nie jest to regułą. Mikroskopijne niedoskonałości w budowie niektórych tranzystorów będące wynikiem samego procesu technologicznego sprawiają, że niektóre procesory kręcą się ekstremalnie dobrze a niektóre tylko dobrze."

Dlatego warto brać xenona 3110 : )

__

Użytkownik
qwe

2009-03-04 22:57:36

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4699
Moze sie komus przyac.

Nie wiem czemu nvidia zrezygnowala z energooszczednego trybu 2d.

__

Użytkownik
malydok

2009-03-05 02:55:55

Dla mnie OC jest po prostu inwestycją dla tych co nie mają pieniędzy by kupować nowego kompa co rok. Kupujesz, śmigasz póki się da, jak wychodzi nowa gierka to podkręcasz, po roku dokupujesz nową kartę graficzną i śmigasz kolejny rok. Mój komp jest ze stycznia 2007 i ze zmienioną grafą jestem w stanie odpalić każdą grę na rozsądnych (średnich) detalach.

__

Użytkownik
exile

2009-03-05 09:45:10

Heh śmieszy mnie trochę ten wyścig procesorów i sprzętu bo jak dla mnie odkąd wyszło c2d, dla graczy wiele do dziś się nie zmieniło.
Sam mam jedno z pierwszych core2duo - e4300 (podkręcone z 1,8GHz na 3,2GHz) do tego GF8800gt, 2gb ddr 800mhz, i do tego jedyna rzecz w którą zainwestowałem czyli płyta główna - Asus P5Q Deluxe.
Efekt? Wszystkie nowości w które grałem śmigały na full detalach bez żadnych widocznych przycięć (jedynym wyjątkiem było GTA4, ale to już wina samej gry).

Co do tych zestawów z 1 postu to w życiu bym nie kupił czegoś takiego. Z info które jest podane wynika że to pewnie jakiś supermarket albo inny wynalazek - dobry procek, duży dysk, ale pamięci już po taniości, nie mówiąc o płycie głównej która jest najważniejsza! Co z tego że reszta sprzętu jest w miarę nowa, jeśli mobo jest na starym chipsecie? Gotowe zestawy komputerowe to pieniądze wyrzucone w błoto.

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

8248 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie