Aparat do 1k

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
cwir3k`

2008-12-31 01:00:37

Czesc, zepsul mi sie moj kompakt, Canon PS A520 i zamierzam kupic cos lepszego, powiedzmy ze chce wydac do 1000zl na aparat.

Dobrej lustrzanki w tej cenie raczej nie kupie, wiec ograniczmy sie do tzw. hybryd. Troche przegladnalem juz na necie. Wrzucam linki z komputronika, bo latwiej tam o porownanie, calkiem spory wybor maja, a ceny to juz taniej gdzies sie znajdzie ;)

Od razu mowie ze aparatu uzywam rzadko, zdjecia znajomych, rodziny, czasem jakas recenzja sprzetu sie napatoczy (wiec dobre macro sie przyda). Duzo zdjec w ciemnosciach i polmrokach robie...

Panasonic_DMC_FZ28
Sony_Cyber_Shot_DSC_H50
Canon_PowerShot_SX10

__

Użytkownik
El-Mo

2008-12-31 01:11:14

dziewczyny rodzice niedawno kupili za mniej niż 1000zł sony alfę 200 z jakimś kit-em, więc poszukaj

__

VIP
cwir3k`

2008-12-31 01:54:14

tez widzialem, wiem ze w tej cenie moge kupic, ale zaufany znajomy odradzal mi kupno lustra za 1k, ze dla mnie lepszy kompakt bedzie..

__

VIP
samolot

2008-12-31 02:12:52

dobrą opinią cieszy się FUJI FinePix S9600

lustrzanki za 1000zł to nie syf, za tyle można kupić np Nikona d40 (sam mam) i uważam, że to dobry sprzęt, choć np d80 też bym nie pogardził;p
ale żeby kupować taki sprzęt, to tzeba lubić fotografie i być przygotowanym na dodatkowe wydatki :)

sam zbieram już na teleobiektyw (~800zł w górę) i na jasną stałke 50mm (~400zł)
dla Ciebie Artur lepsza będzie hybryda ;p

__

Użytkownik
caNel

2008-12-31 10:14:07

@Ksiaze

Dopiero zaczynam moją zabawę z fotografią i jestem przed zakupem lusterka. Naczytałem się tu i tam, ale opinia użytkownika to opinia użytkownika :) Mój wybór padł na d40, mimo że brakuje mu silnika w korpusie. Jak myślisz ? Dobry wybór na poczatek ? Z tego co się orientuję, to świetny wybór do nauki foto, a na dużo lepszy sprzęt przyjdzie jeszcze czas. Zresztą najważniejsze jest i tak to, kto stoi za aparatem :)

__

Użytkownik
Michaloo

2008-12-31 11:03:58

Ja polecam Sony DSC-H50
Jak na kompakt to spisuje się bardzo dobrze i cena przyzwoita.
Gdy go kupowałem kosztował 1100zł a teraz za 800-900 już kupi
POLECAM

__

VIP
samolot

2008-12-31 11:28:24

w tej cenie alternatywą jest sony alfa200. ponoć też dobry aparat

a czy warto? na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć :) jeśli to lubisz, i nie będzie pstrykał tylko na automacie, to jak najbardziej - dlaczego by nie :)

warto też poszukać używanego d50, miałem w rękach, świetny aparat, no i ma silnik w body

__

VIP
cwir3k`

2008-12-31 12:33:54

Skusze sie chyba na tego Lumixa FZ28. Kumpel miał FZ20 albo 30, był bardzo zadowolony. Widziałem zdjęcia, spoko były. A i Panasonic jako jedyny daje 24 miesiące gwarancji, dla mnie to ważne.

__

VIP
fronki

2008-12-31 13:46:32

wszyscy daja 24 miechy :) takie mamy prawo w ue, tylko musisz trzymac dowód zakupu

__

VIP
cwir3k`

2008-12-31 13:59:12

Akurat to wiem, ze ustawowo musi byc 24 miesiace, ale nie chce mi sie pozniej po urzedach chodzic itd.

Stanelo na tym, ze wybieram miedzy tym Canonem a Panasonikiem, roznica 44 zł na korzysc Lumixa.

Lumix daje te 24 mies. gwarancji, ma fajna 'oslonke na slonce', 18x zoom, widzialem podobnego *starszego* w akcji i bylem zadowolony. Ponadto ma mozliwosc nagrywania filmow w HD (przydatne dla mnie). Ma wbudowany akumulator.

Canon to canon, ma 20x zoom, jest na 4 akumulatorkach AA i ma obrotowy ekran (lubie robic takie zdjecia z reki w twarz ;D)... ale daja 12 mies. gwarancji i zrazilem sie do Canona, bo ostatni Canon PS A520 (fakt ze kupilem ze srednio potwierdzonego zrodla, aparat po jakims refreshurbingu czy jak to zwal byl) zepsul sie.

Sam nie wiem co bardziej praktyczne, akumulatorki z ladowarka (mam juz) czy wbudowany aku. Raczej te akumulatorki, zawsze mozna dokupic nowe jak sie te sypna, a z wbudowanym problemy moga byc.... Sam nie wiem, Canon czy Lumix... :/

__

VIP
Pajda

2008-12-31 16:07:18

Za tyle mozna dostac uzywanego EOSa 350D i jeszcze cos zostanie by dozbierac do plastikowej stalki 50mm 1.8f za 300zl. No, ale wiadomo, ze to inwestycja i kompakt ma swoje zalety. Mysle, ze sam bym sie na SX10 zdecydowal :P

Co do A520 to co sie dokladnie stalo? Pytales w serwisie? Mi w 3 letnim A70 bez problemu za darmo wymienili matryce i wiem, ze podobnie robia w wielu przypadkach, czasem nawet po prostu wymieniaja na nowszy model (znajomy z S2 albo S3 po gwarancji dostal S5).
No, ale jezeli faktycznie kupiles refubrished to nie ma sie co dziwic, co jak co, ale wiem ze wizyty w serwisie sa normalnoscia niezaleznie od marki i tym samym nie kupilbym aparatu juz po przejsciach albo spoza oficjalnych kanalow dystrybucji :P

__

VIP
cwir3k`

2009-01-01 19:53:01

Nadal sie zastanawiam miedzy tymi dwoma aparatami... i nie wiem co wybrac. Bardziej kusi mnie Lumix i chyba na to sie zdecyduje..

Co do A520: zostawilem go siostrze, zeby dzieciakom zdjecia porobila, bo mi akurat nie byl potrzebny :) Zwiesil sie jej, i nie chcial wlaczyc.. pozniej jakims sposobem go uruchomilem, ale mi sie wylaczyl po jakis 15 minutach w trakcie focenia - ekran na rozowo i kaplica. Stwierdzilem ze jak wylaczyl sie z otwartym obiektywem to sie moze uszkodzic wiec 'mechanicznie' (ruska metoda) stwierdzilem ze go schowam. Tez nie chcial sie wlaczac, jednak po czasie zalapal sie jakosc (swieci sie swiatelko), ale ani nie otwiera sie obiektyw (slysze mechanizm) ani nie pojawia sie nic na ekranie (w obu trybach).

__

VIP
fronki

2009-01-01 20:12:34

daj znać jak kupisz i czy jesteś zadowolony :)

__

VIP
Pajda

2009-01-01 21:15:20

Pewnie z obu bedziesz zadowolony. Ja po prostu wole SX10, bo lubie cala serie S IS, ktorej SX10 jest kontynuacja i znam krajowy serwis Canona, do ktorego zawsze moge podjechac w wawie.

__

VIP
cwir3k`

2009-01-01 22:13:06

Wygooglowalem kilka recenzji i zdecydowalem sie na Lumixa. Bazujac na recenzjach, robi ladniejsze (la jak nie, to identycznej jakosci) fotki od Canona, a video w formacie HD (.mov) jest calkiem ok, jedyny minus to rozmiar plikow, jest ogromny, wiec wiem juz ze jesli bede chcial krecic filmy, musze kupic przynajmniej 16gb karte :/

Teraz tylko sprawdze fundusze i zamawiam ;-)

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

59 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie