MODYfikacje

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Cyb3rm4n

2003-03-07 15:41:39

Modyfikacje czyli nowa książka w starej okładce.


Witam
W paru krótkich słowach chciałem zapytać co sadzicie o modyfikacjach różnego rodzaju gier nawet nie koniecznie FPP . Nie wydaje się wam ze jest to jak gdyby odmłodzenie istniejącego już tytułu przez zmienienie jego interfejsu dodania paru elementów i zmiany trybów rozgrywek?? Osobiście uważam modyfikacje za dobrą rzecz ,ale ile tego się natworzyło w różnego rodzaju grach . Jedne lepsze drugie gorsze . Oczywiście moim zdaniem niektóre modyfikacje przerosly ich "podstawy" . Przykladem takiej modyfikacji może być slawny na caly swiat Counter Strike . Modyfikacja calkowicie zmieniajaca interfejs graficzny Half-Life'a jak tez dodajaca nowe mozliwosci oraz tryby rogrywki . Chyba nie musze blizej przedstawaic tytulu CS bo jest wam wszytkim dobrze znany . Sam Half - Life który proponowal zabawe ala Quake i inne tego typu ( strzelanki ß moja mama tak mowi :D ) nagle zmienil swoje oblicze pod wplywem modyfikacji zmieniajac się na gre taktyczna . Nie ma już biegania po mapie i zbierania czego się da bo nie ma co zbierac ( chyba ze zakladnikow ) . Counter zyskal sobie zwolennikow nie przez grafike tylko przez grywalnosc . CS'owcow cechuje bardzo dobra gra taktyczna oraz umiejetnosci gry mala iloscia amunicji ( w porownaniu do q3 to tam malo jest ammo ) . Nie strzelaja do wszytkigo co się rusza bo może się to zakonczyc headshotem u kolegi z druzyny co by było duza strta ( fragi -2 ) . Granie w druzynie jest podstawowym "wymaganiem" do dobrej gry w CS'a . Innym przykladem modyfikacji jest np. OSP w Quake'u 3 Arenie . Mimo iż ten mody jest już uwazany za integralna czesc q3 jest to modyfikacja . Po krotce powiem co się zmienilo . Dodoano pare opcji , zwiekszyla się szybkosc zmiany broni ( nie jest to pro-mode , ale i tak szybciej niż w baseq3) mozliwosc przejscia do ( pro - moda ) , oraz wiele innych których nie będę wymienial . OSP na swiecie zrobilo duza kariere i obecenie duzo osob gra na tej modyfikacji . W polsce jest ona również dobrze rozpowszechniona , ale nie wiem czy powoli jej nie wypiera pro-mode który jest w Polsce bardzo powszechny . Wielu gracz obecnie gra na CPM'ku i sa w tym naprawde znakomici . Zmieniona dynamika gry , predkosc zmiany broni , wieksze mozliwosc sterowania postacia daly duze mozliwosci graczom . Stary dobry Baseq3 odszedl troszeczke w zapomnienie . Chociaz ostatnio przeczytalem na stronie www.q3arena.gry.wp.pl ze powstaja klany opierajace swoja dzialalnosc na pr 1.11 czyli na wersji plytowej . Oczywiście do q3 wyszedl także mod przypominajacy CS o nazwie Urban Terror . Zasada podobna co w CS 2 druzyny i sieka :D . Krotka recenzja znajduje się na stronie http://www.esports.pl/?id=post&post_id=1680#17 wiec nie będę się zbytnio rozpisywal ponieważ było by to tylko opowiedzieniem tego co jest tam zawarte . Innymi modyfikcajami do Quake 3 były Bid For Power , Anihilation , Psycho oraz Rocket Arena ktora zaczyna powoli piac sie do gory i nie dlugo (a moze juz ) znajdzie sie w scislej czolowce modyfikacji Quake 3 . Do Half - Life' a jest wsechmocny CS oraz inne mniejsze których nawet nazw nie znam . Oczywiście chyba najwiekszy konkurent quake czyli Unreal Tournament tez dorobil się modyfikacji i oczywiście normalna sprawa jest to ze modyfikacje sa do siebie podobne . Do UT można również zassac z sieci modyfikacje przenoszaca nas w swiat zlych bandziorow i dobrych gliniarzy z jednostek specjalnych . Chyba nie musze mowic o co chodzi w takiej modyfikacji J . Wiec moje pytanie jakie chciałbym wam dzisiaj zadac brzmi . Czy jest to dobra sprawa umilajaca gre czy tylko nastepne krotko trwale dodatki zajmujace miejsce ??? a może lepiej by było zrobic z tych NAJLEPSZYCH osobne gry ???? czekam na komentarze .

Sorki jezeli za krotko napisalem o modyfikacjach do YT i HL ale jestem Quake'owcem

__

Użytkownik
Cyb3rm4n

2003-03-07 15:42:23

UT oczywiscie zitlem sie na klawie :D

__

Użytkownik
M4STER

2003-03-08 15:08:57

hyh no przy q3 modyfikacja cpma.. teraz wiecej osob w to gralo nish w zwykleo q3.. :>

__

VIP
MerT

2003-03-22 23:35:54

Wg mnie właśnie te najlepsze dodatki powinny być wydawane jako niezależne, osobne gry(tylko komu by się chciało to wszystko zrobić :/).

__

Użytkownik
Freddy_Krueger

2003-06-20 15:31:10

przepraszam bardzo ale -2 fragi nie jest tak bardzo dokuczliwe jak zarabanie kasy za TK no przynajmniej dla mnie

__

Użytkownik
Bs0d

2003-06-20 16:23:19

W zwyklego q3 gra parokrotnie wiecej osob niz w CPMa = [ nawet w Polsce tak jest =/

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4299 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie