Jakie kolumny / głośniki komp?

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
mental

2008-10-30 22:10:41

Jeden nasz klient ma kino na tym ampku i JBL serii E i muszę przyznać że robi wrażenie. Amp w stereo też nieźle daje radę. Co do Paradigmów to nie słuchałem, ale chyba w AUDIO kiedyś pisali że v.4 i v.5 to kolumny z zupełnie różnych bajek. Jedne mają zacięcie na "łupnięcie", a drugie idą w kierunku neutralności i szczegółowości. Nie pamiętam tylko które ;)

Radzę ci nie kupować wyszukanych surroundów, a zaoszczędzoną kasę przeznaczyć w głośnik centralny- to on ma najtrudniejsze pasmo do przekazania i pracuje cały czas. Fronty i tak wyczesane :) Zazdroszczę i ciułam dalej na ESki

Pogrzeb jeszcze po necie albo grupach dyskusyjnych o różnicach między v.4 i v.5 bo nie pamiętam o co tam dokładnie z nimi chodziło.

__

Użytkownik
qwe

2008-10-30 22:23:25

Mi bardzo zalezy na neutralnosci :)))

Szczerze Ci powiem, ze stac mnie na dobre surroundy i centralny, ale jakos nie lubie wydawac kasy :P

Moze kupie surroundy uzywane?
Zastanawialem sie nad zostawieniem subwoofera koda SW100b.

Aha mam pytanie. Gdzie moge postawic subwoofer jesli gram w gry??
Z przodu chyba nie zabardzo bo bedzie
A- pod biurkiem
B- zbyt blisko

Na subie mam zmiane fazy o 180stopni, wiec moglbym go wrzucic z tylu, tylko tez nie ma za bardzo jak bo jest lozko ;o

Narazie stoi z boku ustawiony pod katem 30 stopnie w moja strone (z przodu w tyl)

__

Użytkownik
yeltzyn

2008-10-30 22:23:38

Nie, jak przelaczam sie na CDka lub gramofon to też pojawiają się te niepokojące dzwięki. Buczenie moze kojazyc sie z czym dlugotrwalym, a przeciwnie te dzwieki wystepuja w roznych sytuacjach i sa raczej krotkie 1-2 sekund. Moze jakis inny sprzet elektroniczny mi sieje? Zauwazylem, ze jak zblize reke do lampki biurkowej (swietlowka) to pojawia sie taki charakterystyczny szum. Obecnie ten sprzet stoi na biurku w bezposrednim kontakcie z monitorem CRT (podobnie jak na zdjeciach qwe) a pod biurkiem stoi PC wiec moze od tego sa te dziwne objawy.

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
yeltzyn

2008-10-30 22:28:13

Nie mam za duzo miejsca na biurku, wiec preferowalbym dwie kolumny stereo. Moga byc uzywane. Cena, ciezko cos powiedziec, nie mam wyobrazenia jaki pulap cenowy jest odpowiedni do takiego sprzetu.

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
mental

2008-10-31 07:13:34

Jeśli mają być to głośniki na biurko to pod ten wzmacniacz polecałbym satelity z serii tonsila - [url=http://www.fornet.com.pl/smk/images/kino/tonsil_cz.jpg]Cz@t[/url], [url=http://www.audiostereo.pl/zalaczniki/1039629_1.jpg]Siesta[/url], lub bardziej ekonomicznie [url=http://www.audiostereo.pl/zalaczniki/1039258_1.jpg]Maestro II[/url].

Ewentualnie [url=http://www.hifisuppliers.co.uk/images/wharfedale/diamond%2091%20large.jpg]Wharfedale Diamond 9.1[/url]

Wszystkie poniżej 1000zł za parę.

__

Użytkownik
mental

2008-10-31 07:20:24

Nie mam pojęcia gdzie akustycy zalecają stawiać subwoofer, ale spotkałem się z opiniami że on po prostu wypełnia pomieszczenie niskimi tonami - nie jest głośnikiem kierunkowym. Także gdzie go nie postawisz to będzie swoją robotę odwalał, oczywiście tylko nie zastawiać go niczym.

Ale podkreślam - kino domowe mnie specjalnie nie interesuje, a i wiele go nie słuchałem - może z 3 -4 porządne zestawy, także swoje opinie podpieram tylko artykułami w branżowej prasie i opiniach klientów i Audio Show ;)

Dla mnie stereo i basta ;)

__

Użytkownik
qzk

2008-11-01 17:36:22

nawet nie pytam skąd miałeś na to pieniądze :D

__

Użytkownik
qwe

2008-11-01 18:21:07

;DDDD [+]

__

Użytkownik
qwe

2008-11-01 18:24:54

Pieniadze leza na ziemi i latwo je podniesc. Tylko, ze wiekszosc z Was mysli, ze zarabianie pieniedzy to szkola>studia>praca w firmie.

Z podstawowym wyksztalceniem moglbym wiecej zarabiac niz niejeden dobry informatyk z polski ;)

Akurat na tego kompa przeznaczylem czesc pieniedzy zarobionych w Anglii we wakacje rok temu. Kase z tego roku przeznacze chyba na jakis motor i (niestety :/) auto (:/).

Reszte oszczedzam i zbieram na dom.

__

Użytkownik
qzk

2008-11-01 18:40:25

większość z nas...

__

Użytkownik
qwe

2008-11-01 19:06:49

Nie mowie, ze akurat Ty.
Stary mnie naprawde dziwi jak latwo mozna zarobic a ludzie przechodza kolo tych pieniedzy obojetnie bo ciezko im sie schylic.

__

Użytkownik
qzk

2008-11-01 19:33:55

to zdradź mi kilka swoich sekretów :D

__

Użytkownik
qwe

2008-11-01 19:43:36

Chcialbym i predzej czy pozniej to zrobie, jak juz calkowicie uniezalenie sie od pieniadza.
Nie wiem kiedy to bedzie, dam znac jak nie zapomne.

__

Użytkownik
qwe

2008-11-09 20:02:26

dzisiaj bylem na przesluchaniu JBL ES 80 + Harman Kardo STEREO LEGEND (nie pamietam jaki model) i powiem Ci, ze jestem bardzo mile zaskoczony :)

Jednak nadal nie wiem co kupic bym mial dobre 5.1 i stereo z przewazaniem na stereo :/

Niedlugo pojde do tego sklepu w Lodzi co mi poleciles ;)

__

Użytkownik
mental

2008-11-14 13:39:55

Powtórzę to co napisałem wcześniej - ja osobiście zawsze będę za stereo. Całym ciałem i duszą :). Ale słuchałem AVR 247 z ES80 na stereo i grał bardzo ładnie. Osobiście wybrałbym na pewno wersję stereo, ale jeśli chcesz mieć 5.1 to po prostu odsłuchaj to sam, albo w tym sklepie na Traugutta, albo gdziekolwiek gdzie znajdziesz odpowiednie warunki ;)

__

Użytkownik
qwe

2008-11-14 15:52:10

Kurde ja tez wole 100x bardziej stereo ale do gier i filmow 5.1 potrzebuje :/

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1204 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie